Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 16:34   #1
Isus je rekao da je Bog

Evo kako imamo temu "Isus nikada nije rekao da je Bog (https://www.forum.hr/showthread.php?t=755849)", otvaramo temu "Isus je rekao da je Bog".

Naravno nije istina da Isus nije rekao da je Bog - upravo direktno u razgovoru, Tomi on to potvrđuje:

Ivan 20, 28Odgovori mu Toma: "Gospodin moj i Bog moj!" 29Reče mu Isus: "Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!"

Znamenito je da je to rekao, tek nakon uskrsnuća - čak su i tada učenici poput Tome, tražili dokaze.
Vidimo također, na ovom forumu, ima raznih selektivnih čitača Biblije, koji naravno, tumače selektivno što im odgovara iz Biblije.

Isus ne samo dakle da se sam proglasio Bogom nego to za njega tvrdi i Otkrivenje - da je Bog Jaganjac:

Otk 21, 22
Hrama u gradu ne vidjeh. Ta Gospod, Bog, Svevladar, hram je njegov - i Jaganjac!


Te u Hebrejima je otrkiveno da čak i nebeski Otac Sina naziva Bogom:

Heb 1, 8
ali za Sina: Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva.


Nećemo ovdje niti navoditi sva proročanstva iz Izaije ili epitete "Ja jesam", ili "Riječ koja tijelom postade", a ta Riječ je Bog (Iv 1,1), a dalo bi se još puno toga napisati, no ovo je dovoljno. Prema tome, nekima je očito u interesu da neku svoju teologiju proguraju (zbog svoje nemogućnosti vjerovanja); što naravno ne znači da stoji u Bibliji samo zato ako su to oni rekli.
Isus se je taktički otkrivao, već kao djetetu su mu se divili njegovom razumu, a zlim duhovima je zabranjivao da ga prokazuju. Upravo je takvim taktički pristupom objavljivao tko je on; kada bi znao da je nekome došao čas da to može primiti i kada bi se određena djela očitovala.

A druga stvar je da takve ne zadovoljava niti jedno djelo ljubavi. Vjera bez djela je mrtva (Jak 2, 26), i Isus je morao i djelima ljubavi dokazati da je utjelovljeni Bog ("Jedinorođenac - Bog" (Iv 1, 18)); a upravo je utjelovljenjem, ozdravljenjima, spasenjima, vlasću nad morem, dvrećem, ljudima, duhovima; i raznim čudima pokazivao svoja djela i tko on je. Konačno, smrću na križu za grijehe svijeta i uskrsnućem je završeno otkupljenje. Smrću, da bi ušavši u dubinu smrti usnulima u boravištu mrtvih; i pradavnim Adamu i Evi, navijestio radosnu vijest.

Veći je problem dakle za takve, koji negiraju da je Isus rekao da je Bog (a to je pokazali smo, rekao), činjenica da njih ne zadovoljava nikakvo djelo ljubavi koje je učinio, ili koje bi mogao učiniti; da bi on bio Bog. No oni, niti toga ne vide, a ostalo, svjesno negiraju.

God bless

Zadnje uređivanje with_one : 10.03.2013. at 16:46.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:53   #2
Koje gluposti majko mila. Isus je Sin Bozji a ne Bog, i bilo bi sasvim apsurdno da je Bog. Pa naravno da nikad nije rekao da je Bog. Zasto bi i rekao, kad to nije?

Ono sto je zalosno je to sto se ljudi opet hvataju isti stvari kao "Ja jesam" ili "Ja i Otac smo jedno". To su argumenti koji su vec u najkrajnji detalj replicirani hiljadama puta, ali opet se ponavljaju na forumu. Ljudi misle da ako neki los argument vise puta ponovljaju, da ce taj argument biti jaci i jaci.

Radi se dakle o manipulaciji crkve, stvoriti laznu doktrinu (trojstvo), i s'tim skinuti Boga sa prijestola da bi se obozavao covjek (Isus).

Oni koji u ovo vjeruju su uglavnom neproduhovljeni ljudi, a vecinom vjerski fanatici koji mrze druge religije.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 01:35   #3
ISUS KRIST je pravi Bog. Jedini pravi Bog. U ovo ne vjeruju kjafiri. nevjernici koji do podne mrze cijeli svijet, od podne i sebe i cijeli svijet...

Zadnje uređivanje dominik01 : 13.03.2013. at 01:36. Reason: ma prljavi nevjernici
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 01:59   #4
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
ISUS KRIST je pravi Bog. Jedini pravi Bog.
Jedini pravi Bog ... koji pada na koljena svome jedinom pravom Bogu.

Dominik, lutkice moja draga, da te nesto naucim: Jedini u Bibliji koji doslovice kaze "Ja sam Bog" jeste zapravo Bog -- Jahve -- kojeg je Isus obozavao.

Sama pomisao da neko uopste moze vjerovati da je Bog morao obavljati veliku ili malu nuzdu je ... ma nemam rijeci kako bi to opisala.

Neka nas Bog sacuva od svih pogresnih vjerovanja. Amen!
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:52   #5
Tko ne vjeruje da se Bog utjelovio u čovjeka, ne vjeruje u Boga ni čovjeka... Pravi pogani nevjernik je... Prljavi kjafir "po naški"...

Zadnje uređivanje dominik01 : 13.03.2013. at 09:53. Reason: " po vaški "
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:06   #6
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Tko ne vjeruje da se Bog utjelovio u čovjeka, ne vjeruje u Boga ni čovjeka... Pravi pogani nevjernik je...
Znaci Isus je pravi nevjernik.

Quote:
Prljavi kjafir "po naški"...
Dominik presao na Islam.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:14   #7
Imamo problem.Ne znamo koji Bog se utjelovio u čovjeka ako se svašta može utjeloviti.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 13.03.2013. at 15:16. Reason: Po Beelzebulu, poglavici đavolskom, izgoni đavle!
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:16   #8
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Imamo problem.Ne znamo koji Bog se utjelovio u čovjeka ako se svašta može utjeloviti.
Imat ćemo problem i dalje jer niti ne možemo točno znat koji se Bog utjelovio...(ako se utjelovio).
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:22   #9
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Imat ćemo problem i dalje jer niti ne možemo točno znat koji se Bog utjelovio...(ako se utjelovio).
Riječ je Gospodnja
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:24   #10
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Riječ je Gospodnja
ili možda, skeptika, agnostika i strašljivca..?
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 17:39   #11
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Znaci Isus je pravi nevjernik.


Dominik presao na Islam.
... Bog nije vjernik, Njegovo je svo znanje
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 17:58   #12
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
... Bog nije vjernik, Njegovo je svo znanje
Uzeci u obzir da je Isus rekao da nezna kad je sudnji dan, tvoj Bog nije sveznajuci.

Trebal opet da te ucim sta u Bibliji pise?
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:07   #13
Isus nije Bog nego njegov izaslanika.Isus nije čovjek nego Annunaki,ali se prikazao kao čovjek jer Annunaki mogu genetskim inženjeringom promjeniti svoj vanjski izgled.
Bog Dobra čiji je Isus izaslanik je Bog i Annunakijima.
Na "Sudnji Dan" stiže Isus sa Annunakijima na Zemlju da sudi u ime Boga Dobra sve ljude i one koji vjeruju i one koji ne vjeruju i to prema njihovim djelima.
Oni koji će biti osuđeni će ostati živjeti na Zemlji koja će biti užarena vatrena lopta,a oni koji budu spašeni će zajedno sa Annunakijima otići na Novu Zemlju.
Zemlja će biti spaljen planet zbog dolaska Nibirua...
To je ustvari ono što apostol Ivan predviđa u Otkrivenju...
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:21   #14
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Uzeci u obzir da je Isus rekao da nezna kad je sudnji dan, tvoj Bog nije sveznajuci.

Trebal opet da te ucim sta u Bibliji pise?
Isus je znao kad će sudnji dan, ali nije rekao jer bi ljudi prestali funkcionirati normalno. Kako bi se mi vladali kad bi znali da je sudnji dan za ???godinu dana... Mnogi i sad tvrde da će...pa jesu li Bogovi... Negdje sam čitao da je Muhamed na pitanje kad će sudnji dan rekao...uskoro, blizu nam je kao kažiprst i srednji prst. Je li tačno?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:53   #15
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Isus je znao kad će sudnji dan, ali nije rekao jer bi ljudi prestali funkcionirati normalno. Kako bi se mi vladali kad bi znali da je sudnji dan za ???godinu dana... Mnogi i sad tvrde da će...pa jesu li Bogovi...


Kao prvo, Isus nije bio lazov. A drugo, Isusa nisu pitali dali zna kad ce biti sudnji dan, vec je to samo bio jedan dio njegovog predavanja.

31Nebo će i zemlja uminuti, ali riječi moje ne, neće uminuti.”32“ A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac.” (Marko 13, 24-32)‭

Quote:
Negdje sam čitao da je Muhamed na pitanje kad će sudnji dan rekao...uskoro, blizu nam je kao kažiprst i srednji prst. Je li tačno?
Neznam to, iskreno pojma nemam... ali znam da tvoj Bog nije sveznajuci, i to sam demonstrirala.

Zadnje uređivanje Sebina : 13.03.2013. at 21:58.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 07:15   #16
Ja mislim da isus o sebi rezonira i kao sin čovječji,jer bio je čovjek rođen o Marije;i kao Sin Božji i to još od barem dvanaeste godine,kad je rekao roditeljima,zar ne znaju da im je biti u kući Oca mojega,ali i Otac je poslije na krštenju rekao ovo je Sin moj ljubljeni...

Možemo tako nizati oba naziva iz Pisma. Mislim da je Isus bio svjestan svoje obe naravi,a ljudi su malo pomalo,osim očevidnog ljudstva,počeli shvaćati da je on Sin Božji i to ne u stilu svi smo mi sinovi Božji,već da je on sam Bog.Židovi su ga htjeli kamenovati,a na kraju i ubili pod optužbom da huli,kako je ,ne bilo kakav sin Božji,već sam Bog.

Što se tiče znanja o sudnjem danu,onda govorimo da Isus jedna osoba,a Otac druga.Sin ne mora znati sve što i Otac.No oni su jedan Bog,zajedno sa Duhom Svetim...
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 11:16   #17
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ja mislim da isus o sebi rezonira i kao sin čovječji,jer bio je čovjek rođen o Marije;i kao Sin Božji i to još od barem dvanaeste godine,kad je rekao roditeljima,zar ne znaju da im je biti u kući Oca mojega,ali i Otac je poslije na krštenju rekao ovo je Sin moj ljubljeni...

Možemo tako nizati oba naziva iz Pisma. Mislim da je Isus bio svjestan svoje obe naravi,a ljudi su malo pomalo,osim očevidnog ljudstva,počeli shvaćati da je on Sin Božji i to ne u stilu svi smo mi sinovi Božji,već da je on sam Bog.Židovi su ga htjeli kamenovati,a na kraju i ubili pod optužbom da huli,kako je ,ne bilo kakav sin Božji,već sam Bog.

Što se tiče znanja o sudnjem danu,onda govorimo da Isus jedna osoba,a Otac druga.Sin ne mora znati sve što i Otac.No oni su jedan Bog,zajedno sa Duhom Svetim...
Koja je razlika između Duha Svetog koji izlazi iz Oca i onog koji izlazi iz Sina?.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 14.03.2013. at 11:38. Reason: joj razlike, drastične
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:26   #18
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između Duha Svetog koji izlazi iz Oca i onog koji izlazi iz Sina?.
Nikakva. Jedan je Duh Božji.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:06   #19
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Nikakva. Jedan je Duh Božji.
Apostoli s Isusom čine jednog Boga zajedno s Duhom Svetim je li tako ?.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:23   #20
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Apostoli s Isusom čine jednog Boga zajedno s Duhom Svetim je li tako ?.
Hahaha dobra fora.

Stvorenje je uvijek stvorenje,imao ili ne imao Duha Svetoga.
Bog je od vječnosti i rođen u tijelu da bi ušao u naše vrijeme,po Duhu Svetomu,koji stvara život.

Duh Sveti dolazi onima koji svoju volju podređuju dobrovoljno Ocu.Tada Duh čini ljudima i ono što je Isus radio i govorio u svom životu.
Onaj tko nema Duha Božjega ima neki drugi duh.I djela mu nisu kao Isusova.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.