Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2010., 22:18   #141
OMG!!!

Želim da se ovaj topic zatvori poradi zaštite fizičkog i psihičkog zdravlja svih ljudi koji namjeravaju da idu na ovakve ili slične ludorije.

1. Riječi atlas i aksis mogu upotrebljavati samo stručnjaci koji su okončali fakultete medicinskih grupacija, koji dobro barataju latinskim jezikom. Pitajte te koji namještaju atlas da li znaju što je densa, što je foramen vertebrale ili pitajte ih bilo koju drugu koštanu strukturu na latinskom jeziku.

2.Svi vi koji ovo čitate, morate znati da je vratna kralježnica izuzetno osjeljtivo i vulnerabilno područje, i područje gdje imamo izuzetno osjetljive mikro odnose.

3. Bilo kakva dislokacija odnosno ˝iščašenje˝ bilo kojih kralježaka, pogotovu ako se radi o vratnim kralješcima (najopasnije mjesto), bez ikakvih diskusija može biti FATALNA u vidu paralize nogu ruku, može izazvati iznenadnu smrt usljed prestanka disanja, znake ozljede spinalne moždine i sl da ne nabrajam dalje.

Tako da svi koji imaju bilo kakvu dislokaciju atlasa zasigurno znaju da je imaju.
A svi koji nemaju dislokaciju atlasa, nemojte da Vas prevare da je imate, jer ste dobro.
atlasaxisu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 05:31   #142
kicma

molio bi sve ljude koji namjeravaju poc kod tih koji se igraju vasim kicmenim stubom da dobro prouce strucne casopise, internet forume kako strane tako i nase i da slusaju glas razuma. Pošto i sam imam problema s kicmom neki su mi predlozili tu metodu namjestanja atlasa i nakon vrlo vrlo kratkog vremena istrazivajuci sam zakljucio o cemu je tu rijec a to je da su to šarlatani, prevaranti i likovi sumnjivih biografija. Zalosno je kad cujem na sto su sve ocajni ljudi spremni potrositi svoj tesko zaradjeni i zadnji novac i ustedjevinu ... na piramidalne sheme, namjestanje atlasa, cudotvornih noni sokova, kirby usisavaca, magicnih krpa, cudotvornih dijeta ... i na sve ono kad vas pozivaju na prezentacije i lagano vas hipnotiziraju..i prodavaju vam maglu. Jos tuznije je to cuti da se to sve dogadja u eri googla ( naseg prijatelja ) kad je svaku informaciju lako provjeriti.
i to mi je bio jedini motiv bio da napisem ovaj post. pogotovo pripazite na one reklame koje pocinju sa rijecju revolucionarno , brzo, ucinkovito, zadivljujuce ...
drum1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 20:09   #143
atlas

Quote:
ja444 kaže: Pogledaj post
Jeste čuli za AtlasProFilax koji uklanja iščašeni atlas (prvi kralježak) ?


Imate li kakvih iskustva s tim?
Jeste li čuli za metodu?
Je li tko prošao tretman uklanjanja iščašenog atlasa?
Kakvi su dojmovi, rezultati, osjećaj…?
Kod nas to radi Vlado Tomljenović iz firme AtlasProFilax.
Bio sam jučer na njihovom predavanju.
Oni tvrde da je iščašeni atlas nasljedan i da ga ima 99 % ljudi, i da je uzrok svim bolestima.
Da se može raditi na svima, i na starijim osobama a i na djeci, samo ne na trudnicama.

hvala
Ja sam s prijateljicama išla na namještanje atlasa u Tenje kod Osijeka. Mislim da je to velika prevara, ništa ni meni niti prijateljicama nije pomoglo, a užasno je skupo. Meni je grozno što po novinama pišu hvalospjeve o tome i onda ovakvi poput mene nasjednu. To je moje iskustvo
keti 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:08   #144
Iskustvo moje i moje obitelji je POZITIVNO!!! Preporučam svima!!!
Odmah nakon tretmana osječala sam se 20 kg lakša, tegobe s vratom, glavoboljom i šumom u ušima su nestale!!!

Veliki pozdrav gosp. Vladimiru Tomljenoviću u Splitu!!!!
deanasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 16:13   #145
Atlasprofilax govori da su svi atlasi rotirani u ljievo i zamaknuti u ljievo.
U svijetu se zna da je 40% atlasa zamaknutih lateralno desno, 60% u ljievo i da je 90% - 95% atlasa rotiranih u lijevo, a 5% -10% ATLASA je rotiranih u DESNO.
Atlantotec terapevti znamo za to i problem rjesavamo sa obje strane i ne svrstavamo sve ljude u istu dijagnozu.
Evo vam samo nekoliko dokaza (CT slike)- samo se na CT slikama moze atlas vidjeti perfektno

Oprostite za slabo pisanje na hrvatskom, jer sam iz Slovenije.
Sam sam zavrsio atlasprofilax akademiju kod g. Tomljenovica i g. Schumperlija u Zagrebu ove godine u januaru i u maju prekinuo ugovor sa njima, jer nije sve istina sto se govori u medijima.
Sam sam zbog toga isao na jos jedno usavrsavanje na ATLANTOTEC skolu u Svicarsku.
prof. Boštjan KUHAR

p.s ; vise slika mozete videti na mojoj web stranici
www.ATLANTOtec.si,

www.atlantotec.si/atlantotec/ct-slikanje - CT slika,

i mom forumu www.atlantotec.si/forum i na med.over.net forum slovenija-atlas

Axialni rezovi su crne slike na kojima je desna strana na drugoj strani-gledajte R-desna i L-lijeva

Na barvnim slikama-rekonstrukcija isto gledajte gdje je L i R. jer kad je slikano iz spreda projekcija je okrenuta

- Samo Udrih - LJEVA ROTACIJA I D zamik in da Atlasprofilax terapija ( U TENJI I U ZAGREBU) ni uspela zbog prevelike zamaknitve v desno
http://www.atlantotec.si/components/...5b4a891bfa.jpg

- Za Bena Udriha desna rotacija IN LJEVI ZAMIK
http://www.atlantotec.si/components/...31607da3e8.jpg
http://www.atlantotec.si/components/...8dd931bd3b.jpg

http://www.atlantotec.si/

- Saša CVERLE - DESNA ROTACIJA I LJEVI ZAMIK
http://www.atlantotec.si/components/...26a9b7d8c8.jpg
http://www.atlantotec.si/components/...6ed17d8224.jpg

Zadnje uređivanje Vezica : 03.12.2010. at 18:58. Reason: slike vece od 640px
Boštjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 09:08   #146
možeš li nam malo bolje objasniti što si ti saznao!I sama sam bila na namještanju pa mi je dva tj.bilo dosta loše sada je dobro glava me ne boli,a kad sam bila na kontroli vodila sam i sina kad je bio gotov pitao me koliko bi mu dala novaca,što me iznenadilo jer je rekao 800 a na kraju je uzeo 500.
wilma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 10:06   #147
Eto i ja bio jučer namjestiti atlas kod Vladimira Tomljenovića u Splitu. Šteta, nisam bio lakši 20 kg ali drugi početni pokazatelji su zadovoljavajući. Moram napomenuti da nisam od onih koji idu "grlom u jagode" te da sam desetak dana proučavao forume po Americi, Njemačkoj, Engleskoj, Španjolskoj i čitao iskustva ljudi poslije namještanja atlasa. Vrlo malo je onih koji su protiv namještanja. Ipak mislim da treba prije probati a onda kritizirat, pozitivno ili negativno.
Najprije moram navesti jedan svoj problem iz kojega su proizašli drugi problemi sa mojom kralježnicom a to je da sam prebolio dječju paralizu i da imam kraću nogu 2,5 cm. Naravno, samo od toga imam problem sa skoliozom i diskopatijom.
Moje iskustvo od jučer popodne:
- Glavu pokrećem lijevo, desno, gore, dolje bez krckanja, ko da sam položio glavu na najfinije kuglične ležajeve. Nestala težina glave!
- Prilikom sjedenja položaj leđa (koćmenog stuba) držim nesvjesno uspravno (pravilno). Ne treba mi naslon stolice!
- Spavanje na boku mi je uvijek prestavljalo problem bolnih kukova, a noćas, tj. jutros kada sam se probudio, probudio sam se odmoren i zapanjen da sam spavao kao da lebdim. Doduše, i madrac na kojem spavam su reklamirali na način da na njemu čovjek lebdi. Iako sam taj madrac kupio prije 3 godina, prvi puta sam osjeto lebdenje na njemu. (znači reklama nije lagala, ha ha ha )

Pored svega su se pojavile još neke sitne reakcije tijela (živaca) o kojima sada nebih. Čini mi se da se tijelo budi! Mislim da sam sa odlaskim na namještanje atlasa, učinio nešto dobro za svoje tijelo a nadam se da ću u budućnosti misliti da sam učinio nešto najbolje za svoje tijelo. Vrijeme će pokazati!
FrankoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 09:08   #148
Potpisujem sve što je ovaj gospodin iznad napisao, i ja sam bio početkom XI mjeseca kod Vladimira Tomljenovića nakon bolova u kuku, koljenu i članku lijeve noge.
To je nestalo, isparilo ili što već. Imam još jednu tzv senzaciju, a to je da mi ekran svijetli više nego prije, sad je evo 15 dana da sam napravio to namještanje i rezultati su za mene odlični. Naravno da ne možeš očekivati "drugu mladost" ali osjećaj bez boli u čitavoj lijevoj nozi je odličan, spavanje bez greške, volja i energija su se poboljšale, a lijekovi koje inače pijem mi se čine puno učinkovitiji. Ne bih rado nikome solio pamet već prepričavam svoje iskustvo. U međuvremenu sam doznao da je i tetka od moje žene napravila isto i da se osjeća odlično. Sa ondašnjeg gledišta jest skupo ali vjerujte mi isplati se. Ovaj tjedan idem na pregled pa ću opet pisati o tome.
bpclub is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 09:12   #149
potpisujem sve što je gospodin iznad napisao. Odonda mi blista. Naročito ekran od laptopa, vidim bolje, ne umišljam, a bolovi u kuku, koljenu i članku su nestali. Iskreno još sam u čudu, a pesimist kakav sam već bio još čuči u meni. Ipak sa punom odgovornošću mogu napisati, ovo me je ugodno iznenadilo
bpclub is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:37   #150
FrankoST,bpklub,evo da se javim jer sam otvorio ovaj topic.Ja sam ispravio atlas pre tri godine i mogu reci da sam prezdrav za razliku od ostalih.Pre nisam mogao da nista fizicki uradim,a sad verovali ili ne ucim da pravim trikove na bajsu i naucio sam Oli na skejtu,sa svoje 33 godine.Iz vasih postova vidim da ste imali slicne probleme kao ja.Radujem se da vam je bolje.Znam dobro kako je ziveti sa bolovima.Ali sad se treba navici na to da nemate bolove.I postepeno jacati muskulaturu.Sad znate da ste fizicki sposobni.Nista vas vise ne sprecava.Sto se tice izdrzljivosti da ne pricam.Mi se sad brzo regenerisemo.Ustvari to je normalno tako

Veliki pozdrav;D
__________________
Alieni medju nama
http://www.youtube.com/watch?v=aTMT8...eature=related
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 23:06   #151
Thumbs up

Quote:
deanasplit kaže: Pogledaj post
Iskustvo moje i moje obitelji je POZITIVNO!!! Preporučam svima!!!
Odmah nakon tretmana osječala sam se 20 kg lakša, tegobe s vratom, glavoboljom i šumom u ušima su nestale!!!

Veliki pozdrav gosp. Vladimiru Tomljenoviću u Splitu!!!!
Samo u par riječi kako bih razuvjerio nevjerne Tome u svezi namještanja atlasa. Naime nakon dvadesetak dana nesnošljivih bolova vratne kralježnice i glavobolja danas se prvi put osjećam odlično i ne skidam osmjeh sa lica cijeli dan. Znate zašto?
Pa bio sam na tretmanu kod g. Vladimira Tomljenovića u Splitu i nakon njegove velike profesionalnosti i stručnosti mojim tegobama je stao na kraj.
Pišem ovo svima onima koji sumnjaju u metode ovakve vrste i to iz osobnog iskustva i iz prve ruke; - ljudi moji nemojte se mučiti i trpati raznim tabletama, te ići od ovog i onog doktora koji će vam reći to vam je sa godinama, kičma se ne može liječiti...., evo vam ibuprofen, normabel..., pa će uskoro proći bol,- na neko vrijeme ste riješili problem , a što je sa UZROKOM problema.
Svi vi ozbiljni koji imate probleme shvatiti ćete ovaj moj post ozbiljno jer vam pišem od srca i iz duše , svi vi koji patite vjerujte mi da sam sve to i ja prošao i to ne jednom i iskreno vam savjetujem da se pokrenete i učinite nešto istinski dobro za svoje cjelokupno zdravlje.
Zbilja 1300 kuna za zdravlje je nešto najkorisnije i najpametnije što sam u životu učinio za sebe.
Doduše sam tretman nije baš bezbolan , ali stisnuti zube desetak minuta dok ti obrađuje atlas i nije baš toliko teško, ali onaj osjećaj poslije i osmjeh zdravlja -NEOPISIVO.
Puno pozdrava i zdravlja svima , a svim nevjernim Tomama i provokatorima želim da uživaju u čarima suvemene medicine i farmakologije i naravno živite u zabludi ma gdje bili !

Marinko
ATLAS.OK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 13:42   #152
Quote:
atlasaxisu kaže: Pogledaj post
Želim da se ovaj topic zatvori poradi zaštite fizičkog i psihičkog zdravlja svih ljudi koji namjeravaju da idu na ovakve ili slične ludorije.

1. Riječi atlas i aksis mogu upotrebljavati samo stručnjaci koji su okončali fakultete medicinskih grupacija, koji dobro barataju latinskim jezikom. Pitajte te koji namještaju atlas da li znaju što je densa, što je foramen vertebrale ili pitajte ih bilo koju drugu koštanu strukturu na latinskom jeziku.
evo jedan primjer:
moja prijateljica kao dijete je imala nezgodan pad na leđa, nakon čega joj se počela kriviti kralježnica u svim smjerovima.
vaši 'stručnjaci koji su okončali fakultete medicinskih grupacija, koji dobro barataju latinskim jezikom' dali su joj aparat za ispravljanje još u osnovnoj školi, kojeg je ona danonoćno nosila, a pokušajte zamisliti kako je nositi željezni oklop kada ste žensko dijete od desetak godina...
nakon dvije-tri godine, ispostavilo se da je 'revolucionarni aparat' njoj uspravio držanje, ali kralježnica se cijelo vrijeme i dalje krivila.
nakon ovoga, 'stručnjaci koji su okončali fakultete' rekli su da joj je jedina isplativa opcija operacija kralježnice, na što je njezina majka naravno pristala, a mojoj prijateljici su ugradili hrpu metala u leđa (uz napomenu da joj je tada rečeno da će joj ugraditi pločice, a tri godine kasnije na kontroli je saznala da su joj ugradili i šipku).
i sve super, ako izuzmemo činjenicu da je dugo vremena poslije operacije imala nezamislive bolove, i da joj se dio kralježnice uz šipku ispravio, ali ostatak se naknadno iskrivio... predložili su joj operaciju i ostatka kralježnice, ali u tom slučaju njena mobilnost bi bila uvelike ograničena, do tada je već bila punoljetna pa je zadnju opciju odbila.

poanta moje priče je da je ona, deset godina nakon operacije otišla na tretman u atlas profilax centar, i dio kralježnice od atlasa do šipke joj se 'čudesno' ispravio (što su pokazale i rengenske snimke), a daljni oporavak je usporen na minimum jer joj je sljedni dio kralježnice fiksiran uz šipku.

lijepo je kada liječnici znaju znanje i brane ga, ali ponekad bi trebali gledati i malo širu sliku....

usputno, i ja sam otišla na tretman, mislila sam da idem preventivno ali se ispostavilo da i ja imam određena 'pomjerenja', za koje je moja lječnica tvrdila da su prirodna pojava s obzirom na moj oblik leđa...
dvije godine poslije, nisam paralizirana, kao ni nekolicina ljudi za koje znam da su se podvrgnuli tretmanu, štoviše, poboljšanja u odnosu na stanja prije tretmana su neopisiva....

svatko ima mogućnost dobro razmisliti što želi
evolution.tag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 23:01   #153
Ima možda već 2 godine nakon namještanja atlasa i moram priznati da se ne osjećam ništa bolje. Nisam imao problema ni prije, ali sad se ne osjećam baš dobro. Umoran sam konstantno... Ujutro kad se budim imam onaj osjećaj težine na očima kojeg nisam nikad imao...

Naravno, nije namještanje atlasa krivo, ali samo kažem... Nit sam se poslije tretmana osjećao bolje, niti se osjećam sad nakon 2 godine...
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 01:18   #154
Mene će ubit bol u gornjem dijelu leđa bole me konstantno od 6 mjeseca prošle godine.Idući mjesec ću se narućit u Splitu kod gosp.Vlade jer 1300 kn i nije neka lova ako ima šanse da mi pomogne.Inače imam 26 godina i bavim se čitav život sportom,i ovo me uništilo totalka nema više toliko radosti ,stalno razmišljam o tome ,a i nemogu o ničem drugom kad me boli iz dana u dan....Bilo bi super da netko tko je bija na namještanju atlasa ostavi neki broj moba ,prije nego odem da popričamo ......Hvala...
robisolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 23:36   #155
bila moja prijateljica na tom namještanju atlasa..nakon godinu i pol nije joj uopće bolje, nikakve promjene...samo je ostala bez 1300kn...nemojte davati novac uzalud
dea2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:43   #156
Quote:
dea2 kaže: Pogledaj post
bila moja prijateljica na tom namještanju atlasa..nakon godinu i pol nije joj uopće bolje, nikakve promjene...samo je ostala bez 1300kn...nemojte davati novac uzalud
A čuj, bila moja baba u šumi i kaže da je vidjela vukodlaka

I ja i cijela moja obitelj (starosne dobi od 15 - 80 godina) bili prije skoro 2 godine na namještanju Atlasa u Atlasprofilaxu u Zagrebu i svi do zadnjeg smo preporođeni. I gle čuda, nitko nije umro niti ostao paraliziran. A riješili smo se glavobolje, loše cirkulacije, leđobolje, krivog držanja i još koječega.

Uglavnom, svega što nam naša draga medicina nije uspjela godinama riješiti. Ni za kakve novce.

Toplo preporučujem svima koji si žele dobro.
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 11:17   #157
Spremam se na namještanje atlasa u Zg, i onošto mene zanima je BOL. Tek nekolicina vas je napisala koju riječ o boli, a mene jakozanima upravo to; kakva je to bol, koliko traje, zašto boli, postoji li mogućnost da se ozljedi vrat, žile, bilo što...
Moj interes je velik, pame zato zanima apsolutno svaki detalj ove priče...
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:09   #158
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
Spremam se na namještanje atlasa u Zg, i onošto mene zanima je BOL. Tek nekolicina vas je napisala koju riječ o boli, a mene jakozanima upravo to; kakva je to bol, koliko traje, zašto boli, postoji li mogućnost da se ozljedi vrat, žile, bilo što...
Moj interes je velik, pame zato zanima apsolutno svaki detalj ove priče...
I da... Ima li uopće razlike između dva vladimira postoji li onaj koji je stručniji i onaj manje stručan? Razlika od 1.000,00 kn danas nije mala stvar. Molim vas iskustva s jednim i drugim...
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 16:45   #159
Nemoj to uopće napraviti. Da malo pročitaš na internetu, cijela priča oko te dislokacije atlasa se vrti oko toga da su vanzemaljci to napravili i da se ta dislokacija prenosi s majke na djecu...

E sad, svi znamo da fenotipska obilježja ne sudjeluju u nasljeđivanju nego samo genotipska. Tako da i nakon namještanja atlasa, ako je to svim ljudima na svijetu u genima, djeca će imati nenamješteni atlas, ali po njihovoj logici tj. oni kažu da nakon tog tretmana tvoja djeca dislokaciju neće imati(u slučaju da ih majka donese na svijet nakon namještanja).

Ne bih rekao da je to sve prevara, ali sigurno nije onako kako oni kažu da jest
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 22:02   #160
Quote:
DT.T kaže: Pogledaj post
Nemoj to uopće napraviti. Da malo pročitaš na internetu, cijela priča oko te dislokacije atlasa se vrti oko toga da su vanzemaljci to napravili i da se ta dislokacija prenosi s majke na djecu...

E sad, svi znamo da fenotipska obilježja ne sudjeluju u nasljeđivanju nego samo genotipska. Tako da i nakon namještanja atlasa, ako je to svim ljudima na svijetu u genima, djeca će imati nenamješteni atlas, ali po njihovoj logici tj. oni kažu da nakon tog tretmana tvoja djeca dislokaciju neće imati(u slučaju da ih majka donese na svijet nakon namještanja).

Ne bih rekao da je to sve prevara, ali sigurno nije onako kako oni kažu da jest
Čuj, a da li piše neka kontaktvanzemaljska-osoba, kojoj bi se možda mogli obratiti s molbom da mi to vrati na mjesto? Jer, ja nemam djece i ne mogu ih imati, pa eto... Možda se tko od njih smiluje?
A, sada molim ozbiljan odgovor...
brar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.