Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2005., 16:04   #1
Uređenje balkona, lođa i terasa

ja se u biljke kuzim manje nego krava u balet tako da mi treba vasa pomoc...
imam balkon koji ima ugradjenu "zdjelu" (velicine onih duhuljastih, kockastih kanti za biljke kojih i inace ima za kupiti za balkonsko bilje) za biljku u ogradi. i voljela bih nesto staviti u taj prostor.
zanima me postoji li kakav mali, zimzeleni grmic (volim da je bogato i zeleno) koji moze zivjeti u tako relativno malom prostoru, na temperaturama koje su skoro pola godine od -5 do 5, s periodima slabog sunca. s druge strane po ljeti imamo puno sunca i temperaturu do cca 25.
ne zelim muciti nekakvu biljku koja tako ne bi zivjela ugodno, pa me prosvjetilite jel postoji nesto cemu ovakav zivot samnom ne bi bio previse mucan
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 16:35   #2
pa pretpostavljam da bi ruzmarin ili lavanda izdrzali....
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 16:36   #3
Ružmarin se smrzne, lavanda ima više šanse. Pogotovo ako ju malo pokriješ i zamotaš zimi.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 16:47   #4
Mozes posadit ruzu, zimzelen (njega lako i podsisas) i masu drugih biljaka za sadnju vani. Imas divnih penjacica (ovih dana ih je konzum imal vrlo povoljno).
Ajd izmjeri visinu i sirinu te "zdjele".
Ima li odvod? Jel to betonsko?
Bitno je samo da se biljci korijen ne smrzne prek zime. Njega nemres zastititi
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 22:53   #5
Cinije su zakon
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 13:29   #6
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Ima li odvod? Jel to betonsko?
mislim da nema odvod. betonsko je.

znaci vecina vanjskih biljaka ce zivjeti OK u tome? super
sto se tice mjere, ne mogu izmjerit do 1.6. tad ce doticni balkon biti moj ali mislila sam unaprijed gledati biljcice....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 14:13   #7
luco, obicno na tim betonskim zardinjerama naprave odvod. a jel znas cca dimenzije? npr. : tebi do koljena meni do struka? jel te visine?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 15:07   #8
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
... tebi do koljena meni do struka?
Meni do jajčeka
Gala, kaj si ti visoka metar i žilet?
BTW. nije problem izbušiti rupicu.......na žardinjeri
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 15:36   #9
Ruda, dragi, nisam ja malisna, Silajn je , vec Luca nosi glavu u oblacima
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 17:50   #10
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Ruda, dragi, nisam ja malisna,
Ma znam, meni bi bila taaaaman.
Vidim da Luca dela roštilj, a zekonja je još u šumici
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 10:04   #11
Quote:
Ruda kaže:

Vidim da Luca dela roštilj, a zekonja je još u šumici
ma ne, zec je vec upokojen ali ga ne smijem konzumirati do 1.6. a i onda cu prvo pustit radnike da skacu po stanu, ja cu doc malo kasnije...

OK, gala, ti mislis da to mora imati odvod? prije sam gledala samo povrsno (ionako je unutra neko smece trnutno) i stvarno nisam nista vidjela
ako nema odvoda hoce li mi sve pocrkat po zimi kad se smrzne korjen?

rekla si da ima masu biljaka koja bih mogla mozda tu stavit. moze jos sugestija? penjacice nece bas biti prakticne na tom mjestu po sred balkona
sta tebi znaci "zimzelen"? meni je to svaka trajno zelena biljka, jel tebi to nesto specificnije....
jel postoje kakvi grmici koji imaju gusto lisce, koje ne pada zimi, bogato su zeleni, i reltivno mali...?

i stavljajte mi slike kad o necem pricate, inace nikad to necu nac u ducanima (ne sluzim se dovoljno dobro lokalnim jezikom da bih mogla opisivat biljku kak treba)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 13:29   #12
to ti vako zgleda
imas ih sa sarenim listovima, bez tih cigica na rubu ...
uglavnom, koriste se za dekorativno grmlje, mogu se oblikovati po zelji sisanjem i tak. zimi ne gube listove
Imas ih bilo kakvim rasadnicima, tu po zg, mozes otic npr u onaj od zrinjevca tam podno rotora
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 13:29   #13
to ti vako zgleda
imas ih sa sarenim listovima, bez tih cigica na rubu ...
uglavnom, koriste se za dekorativno grmlje, mogu se oblikovati po zelji sisanjem i tak. zimi ne gube listove
Imas ih bilo kakvim rasadnicima, tu po zg, mozes otic npr u onaj od zrinjevca tam podno petlje
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 13:42   #14
Smile tnx Gala

Quote:
xxGaladrielxx kaže:
to ti vako zgleda
o dobro, tako nesto mi bas treba
jel to ikad cvjeta? ako cvjeta, tim bolje, ako ne, barem je zeleno i valjda mi nece odapet....
koje je latinsko (univerzalno) ime?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 10:21   #15
Lightbulb Vinca minor=Myrtle=Periwinkle=ovaj grm od Galadrijel

jesam dobro nasla?
ja sam "periwinkle" znala samo kao boju, nisam nikad isla pogledati koja je to biljka
covjek uci dok je ziv
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 23:32   #16
terasa - krovni vrt

nenatkrivena terasa - ograda - MOLIM POMOĆ

zivim na 5. katu (posljednjem) stambene kuce izgrađene početkom 50-tih godina. stan mi okružuje terasa s dvije strane, široka je oko 1,70, ali je zato jedan krak dužine oko 11 m (nenatkriveno), a drugi oko 9 m (natkriveno). ovo se ljeto spremam malo ušminkat stan, ali imam problem kako riješiti terasu. najviše od svega me muči ograda ovog nenatkrivenog dijela. na oba dijela terase ima puuuno biljaka, ali tu su i mace. trebam dakle nekakav "mačkobran" da mi živine ne padaju svako tolko (da utješim ljubitelje životinja, što sam i sama, ograda već i sad postoji, ali je treba zamijenit jer niti funkcionalno a niti estetski više ne zadovoljava). stanić je iznutra moderno uređen, daklem ravne linije, puno bijelog... pa bi htjela da se takav stil nekako produži i na terasu. inače, sve biljke koje cvatu su bijele, to je već jedan korak. kako rekoh, muči me najviše ta ograda: trebala bi biti i u skladu s čitavom kućom koja je također ravnih linija.

ako postoji među vama neki arhitekt ili netko tko ima smisla za takva "komplicirana" rješenja, bila bih zahvalna na ideji.
lora-lora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 23:43   #17
Smile ograda

Možda bi fotka potakla idejna riješenja?stavi slikice pa da vidimo
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 00:21   #18
Quote:
vepar81 kaže: Pogledaj post
Možda bi fotka potakla idejna riješenja?stavi slikice pa da vidimo
hvala vepre na zanimanju za moj problem. poslala bi ja slikice, ali ih neznam smanjit na carobnih 9,8 kolko podrzava ovaj sustav. imam ih inače dosta jer jako volim svoj albarium.
lora-lora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 20:57   #19
Smile

Quote:
lora-lora kaže: Pogledaj post
hvala vepre na zanimanju za moj problem. poslala bi ja slikice, ali ih neznam smanjit na carobnih 9,8 kolko podrzava ovaj sustav. imam ih inače dosta jer jako volim svoj albarium.
Vidiš to i mene muči te fotke,ako ne uspiješ staviti na forum,pokušaj na neku
srranicu gdje se mogu staviti fotke,ako ni to ne bude uspjelo napiši mi na pp da ti pošaljem e-adresu.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 09:32   #20
Ne treba bit 9,8 kb, mora bit manja od 1,5 Mb. Normalnu sliku učitaš na Imageshack, stisneš gumbić da je prikaže 320x240 i kad je hostaš kopiraš drugi po redu link koji počinje sa tekstom [URL=http.... Iza linka piše [I]Thumbnail for forums (1)[/I]
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.