Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 02:46   #4841
Deedy - dotrščina xc staza

nekako mi je prefensi okruženje u vlaškoj kad sam ravno s dotke, a bike sav blatan
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 19.08.2014., 11:36   #4842
Quote:
techno kaže: Pogledaj post
Molim vas za preporuku pizzerije a da pizza nije tanka kao u Karijoli i Duksi ?! I naravno da je ukusna i kvalitetna, hvala !

Osim Žaca imaš i Purger u Ozaljskoj.
padalo is offline  
Old 19.08.2014., 12:36   #4843
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Za tursku pizzu jesu....itekako.
Koliko vidim, pida uopce nije pizza. Mislim...barem ne izgleda tako.

Izgleda ukusno, ali to mi ne spada u istu kategoriju.
Zlatica Blatica is offline  
Old 19.08.2014., 13:01   #4844
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Koliko vidim, pida uopce nije pizza. Mislim...barem ne izgleda tako.

Izgleda ukusno, ali to mi ne spada u istu kategoriju.
Zapravo spada. Pizza nije ništa drugo nego pogača s dodacima.....to se valda u različitim formama jede tisućama godina, ako se ne varam rimljani su jeli tako pečenio tijesto s paradajzom....mi smo samo navikli na taj naziv i određene sastojke......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 19.08.2014. at 13:12.
kumek is offline  
Old 19.08.2014., 14:40   #4845
Ima logike kaj kaže kumek. Ja sam još pročital, a ima već neko vrijeme negdje na netu ili na tv-u sam vidio. Da talijani su glavni u svemu tome a i da među prvim picama koja se radila je bila ko pogača, al ne ful tanka kao mlinac.
A nisu nikad koristili ketčap, i za njih je to grijeh stavljat, zato su radili pomidoro sos.
padalo is offline  
Old 19.08.2014., 14:56   #4846
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zapravo spada. Pizza nije ništa drugo nego pogača s dodacima.....to se valda u različitim formama jede tisućama godina, ako se ne varam rimljani su jeli tako pečenio tijesto s paradajzom....mi smo samo navikli na taj naziv i određene sastojke......

Mislim da se na ovoj temi ljudi vecinom referiraju na onu nama najpoznatiju verziju pizze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zlatica Blatica is offline  
Old 19.08.2014., 17:05   #4847
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zapravo spada. Pizza nije ništa drugo nego pogača s dodacima.....to se valda u različitim formama jede tisućama godina, ako se ne varam rimljani su jeli tako pečenio tijesto s paradajzom....mi smo samo navikli na taj naziv i određene sastojke......
kumek rajčica je u Evropu došla u srednjem vjeku, po otkriću Amerike, tako da si se zajebucnijo, rimljani su jeli pogače, ali stavljali su nešta drugo
grogo bolger is offline  
Old 19.08.2014., 17:31   #4848
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
kumek rajčica je u Evropu došla u srednjem vjeku, po otkriću Amerike, tako da si se zajebucnijo, rimljani su jeli pogače, ali stavljali su nešta drugo
Imaš pravo u brzini se zahebo...stavljali su uglavnom m. ulje, slane ribe i eventualno sir. Kažu da su vojnici za vrijeme Darija pekli pogače na štitovima kad su išli daleko na marš i stavljali sir i datulje gore....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 19.08.2014., 20:53   #4849
ma pica je sirotinjsko jelo i stavljalo se ono što se imalo: maslinovo ulje, masline, slane srdele, češnjak, luk, eventualno sir...
Krkimir is offline  
Old 19.08.2014., 23:03   #4850
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ma pica je sirotinjsko jelo i stavljalo se ono što se imalo: maslinovo ulje, masline, slane srdele, češnjak, luk, eventualno sir...
Bogami kako godine idu i ja sam skloniji takvim sastojcima, samo umjesto srdela staviti špek i ja zadovoljan ko malo dijete....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 21.08.2014., 23:19   #4851
Jedna od najboljih pizza mi je bila u Mihiti na Poljanicama i to pizza s mljevenim mesom, sirom i lukom. Odlicna.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Old 22.08.2014., 17:14   #4852
Meni je najdraža iz Grizzerie na Dobrom dolu. Jedino što to i nije baš klasična pizzeria. Može se sjediti na terasi ili u kafiću pored, koji je od istog vlasnika.
BANANAFISH is offline  
Old 22.08.2014., 18:43   #4853
Uzeo sam jednom sendvič u grizeriji, nije me se nešto dojmio, barem ne za preko 20 kn koliko je koštao.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 23.08.2014., 12:26   #4854
Jučer kao i uvijek kad me uhvati želja za kutom pizze odem u Dubravicu jer mi je tamo inače provjereno najbolji kut pizze i uzmem pizza sir jer je bilo 6,90 kn što me naravno iznenadilo jer ne znam da negdje ima ispod 10 kn. Kad sam ju probao toliko sam se razočarao da sam se čak mislio vratiti u pekaru i pitati ih što je s pizzom. Grozan okus i miris! Ne znam dali je sir bio pokvaren, tijesto, ali ta pizza je najgora što sam u životu pojeo i fakat mi se zgadila
sun888 is offline  
Old 23.08.2014., 12:30   #4855
Možda su stavili onaj lažni sir
aliceblue is offline  
Old 23.08.2014., 14:55   #4856
Najpoznatija zagorska pizzerija Oro-Goro se u posljednjih nekoliko godina preobrazio u doista ukusno uređen prostor,no to je uvjetovalo da je pala i kvaliteta pizze.
Pizza jue prilično slabo ukusna i vodenjasta jer su šampinjoni u vodi...Očito ih se ne peče dovoljno ili kako se to činilo prije,kada sam imao priliku prvi put jesti orogoro pizzu..
Nedostaje im malo kvalitete..Previše se ide na kvantitetu.Moraju se pozabaviti da pizza bude savršena.A početak je to da ne bude vodenjasta od šampinjona koji bi trebali biti zapečeni.
__________________
Uzmeš što ti se da,nešto otmeš i to je to..
Dunst Scapa is offline  
Old 25.08.2014., 22:39   #4857
Danas je pala jedna od 4 sira iz Restorana Kuhinja.
Sira (pravog) ko u priči, ukusna, velika... za samo 35 kuna a s njom dolazi i besplatno malo pivo
može se dobra pica naći i za pristojne novce
Krkimir is offline  
Old 25.08.2014., 22:54   #4858
ja sam jako zadovoljan s pizzeriom kralj i gost, isto kvalitetne namirnice, dostava ultra brza i najbolji odnos s gostom koji sam dozivio, jednom nam je dostavljač donio pizzu koja je ocito usljed naglog kocenja izgubila nadjev po ostatku kutije, drugi dan zove gazda pizzerie i šalje besplatnu pizzu po narudzbi, drugi slican slucaj kad je uslijed lošeg vremena pizza kasnila kojih 30min van predviđenog roka, dobili smo ju badava
Levistej is offline  
Old 26.08.2014., 13:28   #4859
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Danas je pala jedna od 4 sira iz Restorana Kuhinja.
Sira (pravog) ko u priči, ukusna, velika... za samo 35 kuna a s njom dolazi i besplatno malo pivo
može se dobra pica naći i za pristojne novce
Može kua...ako nije brat bratu 60 a još bolje 90 za suhi mlinac to ti je nježnik od pizze....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 26.08.2014., 13:44   #4860
imaš pravo Kumek, kad si malo razmislim pica od 35 kuna ne može biti dobra
valjda mi se samo učinilo
Krkimir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.