Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2012., 20:51   #21
Jel zna netko koje još osim dontodenta nemaju alkohola u sebi?

Sve koje sam do sada sam probala mi užasno isušuju usta s tim alkoholom a ionako imam problema sa suhim ustima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 22:43   #22
Imaš onu zelenu tekućinu od DM-a, ja je koristim, nema alkohola
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 22:55   #23
Pa to je dontodent. A očito je da ću morati onda do dm-a ovih dana, do sada sve što sam kupovala su imale alkohola u sebi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 10:09   #24
Od bezalkoholnih znam samo za dontodent no nisam sve isprobala i ne koristim ih stalno, mrzim sitna slova na deklaracijama. Kombiniram sa mlakim cajem od kadulje kad god imam vremena, ponavljam mlakim, jer hladan ne djeluje. Citala sam da je dobar i caj od koprive, no njega pijem pa nisam zapamtila detalje.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 19:34   #25
Rakija™ ili Listerine©

Upućeni će znati da je Listerine© vodica za ispiranje usta. Moja iskustva s navedenim proizvodom su dobra. Međutim s obzirom na cijenu tog proizvoda te na moje skromne financijske mogućnosti, odlučio sam pokušati pronaći alternativu.
Prvo što mi je palo na pamet je Rakija™, dobro poznati domaći proizvod koji je lako nabavljiv i cjenovno prihvatljiviji od Listerina©. Dakle da li Rakija™ može donekle pomoći kod održavanja higijene usne šupljine i ublažavanja simptoma gangivitisa na način da se Rakijom™ ispere usna šupljina i zatim ispljune?

Zahvaljujem na odgovoru.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:57   #26
Djeluje samo ako ju ne ispljunes
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 01:25   #27
jel te vodice zaista djeluju?
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 01:27   #28
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko koje još osim dontodenta nemaju alkohola u sebi?

Sve koje sam do sada sam probala mi užasno isušuju usta s tim alkoholom a ionako imam problema sa suhim ustima.
mislim elmex da nema
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 09:35   #29
curasept npr

Odredjene vodice smanjuju br bakterija u ustima, smiruju upalu i pomazu odrzavanju higijene ali nisu primarni alat vec pomocni, takodjer ne bi se trebale koristiti stalno vec po potrebi
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 13:04   #30
Standardne vodice za ispiranje usta su zapravo uglavnom klorirane vodice,sa cetylpyridinium chloride kao najčešćim spojem klora u tim vodicama ( može biti i drugih uz taj),uz dodatak voćnih kiselina,poput limunske,te nekih biljnih dodataka,poput žalfije,eukaliptusa itd.,uz dodatne spojeve koji služe kao stabilizatori i aromatori.Može biti i raznih mineralnih spojeva koji djeluju povoljno na sluznicu.Uglavnom kako je rečeno,te vodice imaju zadatak da drže zdravom usnu šupljinu i smanjuju broj bakterija i sprečavaju,odnosno smanjuju pojavu karijesa i paradontoze.
Drugi tip vodica,koje su dio terapije nakon postoperativnih kirurških zahvata u ustima,indicirane su za brže zarastanje zubnog mesa i sluznice te spriječavanje bakterijske i gljivične infekcije istog.To su vodice tipa Corsodyl
( sada Paradontax),Hexoral,Curasept itd.One se baziraju na klorheksidin-diglukonatu kao osnovnom aktivnom spoju i obično se ne smiju uzimati duže od dva tjedna.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:11   #31
Nemojte koristiti onu tekućinu curasept. Ja sam dobio upalu zubnog mesa od nje iznad umnjaka i krajnik me boli zbog toga smeća.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:53   #32
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Nemojte koristiti onu tekućinu curasept. Ja sam dobio upalu zubnog mesa od nje iznad umnjaka i krajnik me boli zbog toga smeća.
kupio si listerin nema boljeg
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 01:00   #33
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Nemojte koristiti onu tekućinu curasept. Ja sam dobio upalu zubnog mesa od nje iznad umnjaka i krajnik me boli zbog toga smeća.
Prvo moram pitati je li upala gingive uzrokovala upalu krajnika ili obratno? Jer, radi se o posve drukčijim bakterijama. Isto što je potrebno znati kada se koriste Curasept tekućine su koncentracije. 0,05% je za održavanje postignutog stanja i prevenciju. 0,12% je samo za dvomjesečnu upotrebu kod težih stanja i obilnijih svakodnevnih krvarenja, dok se 0,20% koristi samo nakon kirurških zahvata ne više od 2 tjedna. Naravno, prije upotrebe tekućine potrebno je detaljno počistiti zube i nikako ju ne kombinirati s pastom koja se pjeni, tj ona koja u sastavu ima natrij-laurilsulfat jer se klorheksidin i NLS međusobno inaktiviraju, tako da ste postigli učinak ispiranja usta s obojenom vodicom, a ne nekim aktivnim sastojkom. Ako koristite pastu koja se pjeni-potrebno je veoma detaljno isprati usta vodom, pričekati sat vremena i tek upotrijebiti tekućinu za ispiranje usta. Ili nabaviti neku pasticu koja u sebi nema NLS (ili američki SLS). Ja iskreno sumnjam da vam je clorhexidin digluconat izazvao upalu zubnog mesa, logičnija pretpostavka da se upala krajnika proširila do tih osmica. Što bi značilo da se trebate javiti svom liječniku opće prakse da se napravi bris grla, antibiogram i da vam se prepiše odgovarajući antibiotik.
Listerin je otopina koja kao otapalo ima alkohol ( čak 21,6%) koji je jako agresivan prema usnoj šupljini, a pogotovo mekim dijelovima poput gingive, nepca, jezika, sublingvalnog područja... Vidjela sam svašta što naprave propolisi i slične tvari otopljene u alkoholu u usnoj šupljini tako da to ne bih preporučila nikome, a najmanje svojoj obitelji. Ali ako nekome odgovara, neka ga i dalje koristi, ali ja nisam pobornik takvih proizvoda.
__________________
Zubi su ogledalo čovjeka
Laetitia101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 11:32   #34
Nisam miješao curasept i pastu. Zove se ovako ads 205 a pasta sensodyne total care. Korsitio sam tjedan dana i to ujutro i navečer nakon što sam jeo i oprao zube.

Možda mi ta tekućina nije uzrokovala tu upalu već je to nastalo od upale tonzila pa se bakterija proširla na usta. Riječ je o lijevom tonzilu i lijevoj strani zubnog mesa iznad umnjaka.

Dobio sam antibiotik azitromicin i rekla je doktorica da koristim kadulju tj. njen čaj za ispiranje usta.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 12:00   #35
Tekućina ti sigurno nije uzrokovala upalu.
Inace u takvom stanju je bolje koristiti curasept ili nešto slično nego kadulju (koristi se za druge stvari); to ti je vjerojatno opća medicina prepisala? Naravno, odma antibiotik za malo crvenila.
Je li uopće pokušala otkriti dolazi li upala od zuba, zubnog mesa/džepa ili grla?!
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 12:28   #36
Da, doktorica opće medicine. Nije pokušala otkriti odakle dolazi upala. Ti kažeš od tonzila i meni se tako čini jer prvo me krajnik počeo bolit a tek nakon toga zubno meso.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 14:51   #37
Ne kazem jer te nisam vidio, ali to se kuži Imaš li temperaturu? Možeš gutati? Vjerujem da nemaš i možeš. Ako si već počeo piti antibiotike, nastavi ih do kraja. Ako nisi, ja bih preporučio da ni ne počneš, pusti par dana da vidiš hoće li ti biti bolje. Opća praksa voli zaboraviti da antibiotici nisu bonboni koji se daju šakom i kapom
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:20   #38
Popio sam jutros. Katastrofa mi je. Nemam temperaturu. Jedva gutam i to meso me boli. To me boli od utorka. Mislim da je antibiotik najbolje rješenje iako mi još nije pomogao iako sam ga popio jutros u 8h.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:58   #39
Ok, nadam se da će biti bolje
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 18:23   #40
Vidim da su za zubne paste neki stavili rezultate njemačkog OKO testa ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=58785&page=11
Jel može neko stavit rezultate OKO testa za tekućine za ispiranje usta?

ja sam sad bio na njihovoj stranici (link) ali se uopće ne snalazim pošto ne znam njemački, a baš me zanima usporedba Dontodenta (DM, 15 kn, 500 ml) i Sensidenta (Muller, 10 kn, 500 ml) sa ovim skupljim markama.

Elmex košta 40 kn (400 ml), Listerine ista tako nekako, Oral-B isto skupo...

Ima li stvarno toliko razlike ili je i onaj iz Mullera po 10 kn jednako dobar?
v3rbatim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.