Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2014., 11:04   #961
Da pitam pitanje:

Dali Intexov bazen na napuhavanje mogu staviti na travu koju sam prekrio ceradom? Ili baš mora biti betonska podloga?
Jer veliki bed ako je malo na koso teren, ili bih trebao izravnati?

hvala
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 23:48   #962
moraš dobro prebrat travu da nema kakav korjenćić jer bi ti on mogao vrlo lako probiti dno

sto se tiče kosine nije preporučljivo ako je velik nagib
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:10   #963
mjerenje klora i ph

Interesira me dali je netko imao iskustva s ovim i kako vam se čini


http://www.ebay.com/itm/Swimming-Poo...item58a285e501

Zadnje uređivanje DOLPHIN19 : 03.03.2015. at 18:35.
DOLPHIN19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 15:58   #964
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Da pitam pitanje:

Dali Intexov bazen na napuhavanje mogu staviti na travu koju sam prekrio ceradom? Ili baš mora biti betonska podloga?
Jer veliki bed ako je malo na koso teren, ili bih trebao izravnati?

hvala

ne mora bit betonska podloga, cerada je sasvim dovoljna.... nagib kao nagib nece smetat ako je blag

LLMB0611 - ako pokrivas bazen sa pokrivacem onda to prvo izbaci, znam ljude kojiu su zbog toga imali problema sa vodom i voda im je znala imat ustajao miris.....recimo frend je izbacio to pokrivanje bazena, filter mu dnevno radi par sati a kemiju stavlja u onu plutacu i voda mu je i nakon 2 mjeseca bistra i cista kao i prvog dana (cisti filter jednom dnevno i obire lisce koje padne sa vrha sa onim mrezicom)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 17:48   #965
Ima li negdje neka dobra ponuda za bazen promjera cca. 450 cm i dubine bar 100 cm?
DMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 13:13   #966
Dragi forumasi,
procitao sam sve postove iz ove Teme prije nego sam se upustio u kupovinu bazena. Odnedavno sam i ja postao ponosni vlasnik Intex easy 457x91 bazena. Prekjucer sam ga tek sastavio te ga prije punjenja prespricao algicidom pomijesanim s vodom. Napunio ga do veceri vodom iz vodovodne mreze te ga "sokirao" klor granulatom primjerenom gramazom, rastopljenim u vodi, kako je navedeno u uputama. Zaboravio napomenuti da sam kupio veci Ivapool set (flokulant 1l, klor granulat 1kg, algicid 1l, klor tablete 1kg, mini tester tabletice za pH i klor) u pevecu i naknadno plutacu za tablete i pH minus granulat. Pumpa "okrene" vodu u bazenu min. dva puta dnevno. Filter ispirem jednom dnevno. Jos trebam nabaviti mrezicu i povremeno cu usisavati dno s crijevom na prastari nacin.
Buduci da sam bazen kupio prvenstveno za moju dvogodisnju curicu htio bih da voda bude maksimalno uredna.
Sinoc sam mjerio ph i vrijednosti klora te dobio rezultat:
ph 7.8
Cl 2.5
Pise da su idealne referentne vrijednosti za pH od 7.2-7.6, a za klor 0.5-1mg/l. Nakon toga sam stavio dnevnu dozu klor tablete u plutacu jer mi cijela za tjedan dana ne stane.
Veceras cu opet mjeriti vrijednosti.
Sto bih trebao sad konkretno napraviti da bih vrijednosti pH i klora doveo u red?
Sad slijede konkretna pitanja jer mi kemija nije najjaca strana i ispravite me ako nesto dosad nisam dobro radio i sto treban raditi za ubuduce, molio bih:

1. Ako je vrijednost klora veca, onda mu treba dopustiti da ishlapi?
2. Ako pH bude i veceras veci, dodat cu pH minus?
3. Je li trebam prvo dovesti u red pH pa Klor vrijednosti ili obrnuto.
4. Cijelu tabletu razlomim i stavim u plutacu i miran sam 5-6 dana na moju kubikazu bazenu?
5. Pumpi nece biti nista, ako je nivo vode u bazenu par cm nizi od otvora kroz koji pumpa puni vodu?

Slobodno nadopunite, ako sam bilo sto izostavio.

Buduci da nije vrijeme najbajnije bazen je prekriven otkad je napunjen.

Hvala Vam unaprijed na odgovorima.
LZN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 09:40   #967
Quote:
DMan kaže: Pogledaj post
Ima li negdje neka dobra ponuda za bazen promjera cca. 450 cm i dubine bar 100 cm?
Ima u Metrou, 450x107, za 1200kn s PDV-om komplet sa svim osim kemijom.
LZN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 14:21   #968
Smile Ovisnici o toploj vodi - solarke

Gledao sam na tjubu razne načine kako napraviti home-made solarni sustav za grijanje bazenske vode. Predviđaju pogoršanje vremena, zahladnjenje. Teško je povjerovat da će se uskoro temperatura vode popeti na ugodnih 28 stupnjeva za žene i djecu.

Jučer je bila voda nenadmašnih 23°C i banjao sam se ko punoglavac u pekmezu od marelice

1. Ima li netko iskustva sa solarnim zagrijavanjem bazenske vode bilo kupljenim bilo sam/svoj/majstoj uradkom (vidio sam i tjubače koji zagrijavaju vodu na kruta goriva)?

2. Kada spremate nadzemni bazen u garažu i završavate sezonu kupanja?

p.s. Moj je bazen kristalno čisti 4. sezonac Rondo III (457*107) i diše punim plućima.
RobRhett is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 19:29   #969
Hmmm

Nitko niti da bi pisnuo, svi pobjegli na toplo
RobRhett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:11   #970
bazeni

Bazen je jako jednostavan za odrzavanje samo treba poslusati savjet strucne osobe za to.
Frust is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:34   #971
Dobro došao na forum
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 17:03   #972
Da li tko od vas ima bazen na terasi? Naime terasa je veća pa sam mislio staviti bazen, ali me strah da ne bi propalo susjedu ispod ili da ne bi se uništila podloga(izolacija, hidroizolacija, pločice) koja je ujedno i krov stana ispod!
kresoml is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 08:56   #973
Bazen na tersi, hmmm ne znam baš. Ja ga imam ispred vikendice i nema boljeg osjećaja od toga. Odlični su, samo ako imate mogućnosti za njihovu izgradnju. Potrebno ga je redovito održavati, ali održavanje nije toliko skupo i zahtjevno. Cijene bazena su raznolike, sve ovisi o veličini i opremi koju želite koristiti.
ivmaric12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 13:04   #974
Ovo je jedini koji sam vidio na netu, da li netko ima montažni(intex, bestway) na terasi?
https://www.youtube.com/watch?v=Y0slFFJdk44
kresoml is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:38   #975
Ovdje većinom svi pišete o jeftinijim plastičnim bazenima, no mene zanima kakva su iskustva sa skupljim varijantama bazena.

Ima li netko iskustva s poliesterskim ili keramičkim bazenima, za koje dolaze korita u jednom ili dva komada te ih je potrebno ukopati u zemlju.
Isto tako što smatrate best buy? Klasičan betonski bazen, liner bazen s izgubljenom oplatom ili bazen s limenom konstrukcijom?

Koliko sam upoznat na našoj obali svake godine je sve više takvih bazena pa sigurno ima i više konkretnih informacija.
elbrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 21:08   #976
Da li tko ma intexov masažni bazen? Bio je u konzumu za 3000kn. Zanimaju me iskustva
kresoml is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 09:52   #977
Kako razmisljam o gradnji bazena, puno prckam trazeci kako ga grijati, ali ne za zimsku upotrebu, vec da produzim sezonu, te da temperatura bude "ugodna", i snimio sam sve neka vrlo skupa rjesenja, i onda sam u njemačkoj iskopao nešto, cini mi se odlicno rjesenje za ovo sto ja trazim i ne toliko skupo. Montaza jednostavna

I sad se dopisujem s "gazdom", jer vidim da ima 40-godisnje iskustvo, vidim komentare korisnika tog sustava.

Jel ima tko da li zna sto o ovome (obavezno pogledati video montaže)


http://www.selbstbau.com/solare-pool.../pool-heizung/
vulva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 22:51   #978
Quote:
vulva kaže: Pogledaj post
Kako razmisljam o gradnji bazena, puno prckam trazeci kako ga grijati, ali ne za zimsku upotrebu, vec da produzim sezonu, te da temperatura bude "ugodna", ....
Mislim da to nije za naša podneblja, jel bi imao problema sa pregrijavanjem vode po ljeti.
kresoml is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 01:35   #979
Quote:
vulva kaže: Pogledaj post
Kako razmisljam o gradnji bazena, puno prckam trazeci kako ga grijati, ali ne za zimsku upotrebu, vec da produzim sezonu, te da temperatura bude "ugodna", i snimio sam sve neka vrlo skupa rjesenja, i onda sam u njemačkoj iskopao nešto, cini mi se odlicno rjesenje za ovo sto ja trazim i ne toliko skupo. Montaza jednostavna

I sad se dopisujem s "gazdom", jer vidim da ima 40-godisnje iskustvo, vidim komentare korisnika tog sustava.

Jel ima tko da li zna sto o ovome (obavezno pogledati video montaže)


http://www.selbstbau.com/solare-pool.../pool-heizung/
ja sam imala kupljeni gumeno-plastični panel cca 6m2 i nije bilo nekog značajnog efekta za dogrijavanje ovalnog intexovog 6*3,6 m

mislim da je potrebno mnogo cijevi da bi uspio dogrijati bazen veće zapremine
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:08   #980
Pozdrav svima,
Dali netko od vas ima iskustvo sa bazenom Index ultra frame 488x122 sa pjescanim filterom,na intexovoj stranici košta cca 7200 kn,a našao sam isti na megafitness.eu za cca 4600 kn,dali se isplati ga kupit prvenstveno mislim na kvalitetu i filter?
Hvala na odgovoru....
malariva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.