Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 11:54   #21
E da, moram priznati da nisam bas impresionirana njihovim umacima za wok u vrecicama.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:07   #22
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
E da, moram priznati da nisam bas impresionirana njihovim umacima za wok u vrecicama.
dal imaju u metrou ovih crvenih i zelenih curry paste-a (100g staklenke) koje shan shi ima na svojoj stranici?


Zadnje uređivanje ursamajor : 09.03.2011. at 12:18.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:18   #23
Joj, ne znam, znam samo da Sambal Oelek imaju jer sam ju kupila.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:45   #24
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
U Metrou ima nesto ovih proizvoda:
http://www.shan-shi.com/
evo onda još i stranica youwok-a sa receptima za njihove proizvode
http://www.youwok.com/products.html

popis njihovih osam proizvoda u konzumu
http://online.konzum.hr/search?searc...=you&x=11&y=12

Zadnje uređivanje ursamajor : 09.03.2011. at 13:25.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:48   #25
Ajme, sori, to je ipak YouWok Sambal Oelek bio. Shan Shi bambus sam kupila. Iznenadilo me sto je narezan na stapice.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:58   #26
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ajme, sori, to je ipak YouWok Sambal Oelek bio. Shan Shi bambus sam kupila. Iznenadilo me sto je narezan na stapice.
i u mercatoru dobijemo iste youwok proizvode kao da je već todorićev
http://www.mercator.hr/trgovina/rezu...nja.asp?q=youw

Zadnje uređivanje ursamajor : 09.03.2011. at 13:03.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:06   #27
Jel ima negdje kod nas za kupit "water chestnuts"?
parfemic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:06   #28
Da, u Mercatoru, Blue Dragon marka.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:10   #29
Odlično! Njih već dulje tražim!

Inače, do sad sam kupovala pastu za curry u Intersparu, po lopovskim cijenama, 30 kn, pakiranje u vrećici za 4 osobe, a nedavno sam dobila izvana cijelu teglicu Patak's paste plaćenu otprilike 50 kn!

I mene čudi da se još nitko nije usudio otvoriti dućan s ovom vrstom klope...di ste poduzetnici?!
parfemic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:13   #30
Ma bio je ducan, bio je, tamo kod Veslacke, ali je propao nakon par mjeseci.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:15   #31
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ma bio je ducan, bio je, tamo kod Veslacke, ali je propao nakon par mjeseci.
Možda su sad pogodnija vremena za takve stvari, ljudi su željni novog i ovoreniji eksperimentiranju...stasaju takve generacije
parfemic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:20   #32
Ne vjerujem, sad je jos i kriza, i nema naznake da ce uskoro zavrsiti, a, da budemo iskreni, vecina se zadovoljava zagrebackim i pomfritom. Nikome ne savjetujem da otvara biznis, mozete dovlacit tu robu iz Graza i poslovat na crno
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:51   #33
Jos jedan od hrvatskih misterija, mislim da i dalje ima onih koji si mogu priuštiti eskapade u obliku azijske večere jednom mjesečno.

Ako dućani zdravom hranom mogu preživjeti i jos se otvaraju novi onda bi moglo i ovo, garant! Uvijek postoje oni koji žele nešto drugačije
parfemic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 16:51   #34
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kakve tocno rezance hoces?
hmmm...nije baš rezance! ne znam niti kako se to točno prodaje kod nas, al sam sad po vašim postovima shvatila da se prodaju posebno rezanci, a posebno umaci!

ja sam dobila iz azije njihove noodlese sa umacima! jedan paketić je jedan obrok, a u paketiću su noodlesi koji se skuhaju, i onda se u njih doda masnoća, soja sos i neki začini...i masnoća, i začini i soa su zapakirani svaki u svoju malu vrećicu (ko kečap u mcd )! ima obični, ljući i najljući!

eto to me zanima! jeste to igdi vidili?
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 19:49   #35
Ima takvih rezanaca, s vrecicom sa zacinima, u Konzumu, u Mercatoru...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:23   #36
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
hmmm...nije baš rezance! ne znam niti kako se to točno prodaje kod nas, al sam sad po vašim postovima shvatila da se prodaju posebno rezanci, a posebno umaci!

ja sam dobila iz azije njihove noodlese sa umacima! jedan paketić je jedan obrok, a u paketiću su noodlesi koji se skuhaju, i onda se u njih doda masnoća, soja sos i neki začini...i masnoća, i začini i soa su zapakirani svaki u svoju malu vrećicu (ko kečap u mcd )! ima obični, ljući i najljući!

eto to me zanima! jeste to igdi vidili?
Ako mislimo na isto, onda toga imaš za kupiti u Konzumu. ja to obožavam. ima piletina, povrće i meso (tih okusa), i imaš fine rezance i juhicu. dobiješ masnoću, umak i čili (kojeg naravno ne stavljaš cijelog). sad imaš 4+1 gratis za 12 kuna. ja kupila davim se u tome
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 04:42   #37
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Ako mislimo na isto, onda toga imaš za kupiti u Konzumu. ja to obožavam. ima piletina, povrće i meso (tih okusa), i imaš fine rezance i juhicu. dobiješ masnoću, umak i čili (kojeg naravno ne stavljaš cijelog). sad imaš 4+1 gratis za 12 kuna. ja kupila davim se u tome

http://online.konzum.hr/search?searc...=4%2B1&x=0&y=0
osim tih ima i onih nissinovih cup noodels u čaši u koje uspemo vruće vode i nakon tri minute srčemo.
http://online.konzum.hr/search?searc...nissin&x=0&y=0

za detaljnije o raznim nissin instant juhama s noodlesima otić mišem na "proizvodi" (između povijest i recepti) pa odabrati cup noodles ili top ramen noodles.
http://www.nikas.hr/brendovi.php?s=&idgru=100

njihov cijeli asortiman
http://www.nissinfoods.com/products.php



http://www.nikas.hr/brendovi.php?s=&idgru=20
na gornjim nikas stranicama možemo se ukratko na hrvatskom upoznat i sa ostalim poznatim firmama i njihovim orijentalnim proizvodima npr. blue dragon, nissin, patak, shan shi itd. čije proizvode plasiraju u hrvatsku.

otić gore na brandovi pa onda pod odabranim brandom do željene vrste i konkretnog opisa proizvoda i upotrebe.

kao što su te brze juhe gotove u tri-četiri minute tako možemo brzo spremit i čitava gotova orijentalna jela ako npr. koristimo vrećicu sa već svim sastojcima;



ili samo neki gotov umak koji onda umiješamo u svoje kratko poprženo meso(povrće) i još par minuta prokrčkamo i dodamo rižu ili tjesteninu;
ili koju minutu duže ako koristimo curry pastu jer onda osim svog mesa(povrća) trebamo i svoj luk, rajčice i vrhnje.


Zadnje uređivanje ursamajor : 10.03.2011. at 06:05.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 10:24   #38
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ima takvih rezanaca, s vrecicom sa zacinima, u Konzumu, u Mercatoru...
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Ako mislimo na isto, onda toga imaš za kupiti u Konzumu. ja to obožavam. ima piletina, povrće i meso (tih okusa), i imaš fine rezance i juhicu. dobiješ masnoću, umak i čili (kojeg naravno ne stavljaš cijelog). sad imaš 4+1 gratis za 12 kuna. ja kupila davim se u tome


hvala hvala hvala ...pamtim konzum, mercator mi daleko!!!
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 22:56   #39
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
hmmm...nije baš rezance! ne znam niti kako se to točno prodaje kod nas, al sam sad po vašim postovima shvatila da se prodaju posebno rezanci, a posebno umaci!

ja sam dobila iz azije njihove noodlese sa umacima! jedan paketić je jedan obrok, a u paketiću su noodlesi koji se skuhaju, i onda se u njih doda masnoća, soja sos i neki začini...i masnoća, i začini i soa su zapakirani svaki u svoju malu vrećicu (ko kečap u mcd )! ima obični, ljući i najljući!

eto to me zanima! jeste to igdi vidili?

jednom je bila degustacija toga u SuperKonzumu, ja sam uzeo malu malu čašicu da probam i jedva sam pojeo do kraja
masno kao najmasnija juha, prilično bezukusno
zapravo možda ne pričamo o istome jer ovdje nema masnoće i soja sosa sa strane, samo čili i neki bambu sauce
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 23:03   #40
Nema nikakvih Shan Shi pasti u Metrou, barem ne na Jankomiru.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.