Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2013., 00:58   #41
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
@dd, jesi ga uputio da navrati na forum?

mislim da bi mnogim ugostiteljima jako koristilo da nekoga zaduze da redovito cita postove na forumu, nauci razlikovati ozbiljne kritike i komentare od neozbiljnih, te procitano primijeni u praksi kao ideje za poboljsanje
Nisam, malo mi je bilo i neugodno (iako nisam to dao do znanja) zbog svega što sam mu rekao
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:22   #42
Naručio u 11:50, najavljena dostava oko 13h, još je nema... Više se niti ne nadam.

Edit: Stiglo (još toplo) u 14:45. Odbio sam platiti, nije bilo nekih prevelikih problema oko toga.

Porcija (juneći teriyaki wok) obilata, puno tjestenine i povrća, malo mesa (po prijašnjim postovima sam očekivao još manje nego što sam dobio). No cijelo vrijeme se osjeti već spomenuti gorak okus. Ni malo nije ljuto.

Uz toliko čekanje i bezličan okus, ovo je prvi i zadnji put da sam probao "Wok By Matija". :/
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~

Zadnje uređivanje Spectre : 19.03.2013. at 15:13.
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 15:05   #43
polako gubim nadu da je to mjesto ono što sam očekivao
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 15:22   #44
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Naručio u 11:50, najavljena dostava oko 13h, još je nema... Više se niti ne nadam.

Edit: Stiglo (još toplo) u 14:45. Odbio sam platiti, nije bilo nekih prevelikih problema oko toga.

Porcija (juneći teriyaki wok) obilata, puno tjestenine i povrća, malo mesa (po prijašnjim postovima sam očekivao još manje nego što sam dobio). No cijelo vrijeme se osjeti već spomenuti gorak okus. Ni malo nije ljuto.

Uz toliko čekanje i bezličan okus, ovo je prvi i zadnji put da sam probao "Wok By Matija". :/
Meni je onaj dio tjestenina- povrće (i ono štogod mesa koje se tamo našlo) odlično kao obrok. Ako bi se u to ukomponirao teriyaki poboljšan u odnosu na trenutni (uz dužno poštovanje prema tome da ga sami rade i vino i ovo i ono)- mene bi to potpuno zadovoljilo i ne bih to nazvao bezličnim. Čak ni ovako gorkasto.

Dio o nenormalnom kašnjenju već je zabrinjavajuć, ali dobio si (ako sam dobro shvatio) zahvaljujući odbijanju plaćanja gratis porciju ili?
To je okej.

Nije okej ako te nisu nazvali od 13do14:45 da ti se ispričaju da neće stići naručena hrana u dogovoreno vrijeme.
Ok, pretpostavljam da si ti njih zvao u neko doba iza 13?
Udovolji mi- što su ti naveli kao razlog tolikog kašnjenja (telefonski ili uživo kad je hrana najzad dopuzala prije 15h)? Vjerojatno gužvu s narudžbama itd.? To bi mogla biti istina, jer mislim da imaju puno narudžbi- ali! Gospon šef bi morao znati ukalkulirati koliko narudžbi može, a koliko ne može isporučiti i negdje povući crtu, inače bi često mogao imati gratis narudžbe. Uposlio je dvojicu koji su prije vozili za City bike i oni su odlično rješenje za po gradu (brži od auta i mopeda, jer ne čekaju semafore itd.)- ali ni oni ne mogu odnijeti ono što ekipa u kućici ne uspije zgotoviti, jer nemaju kapacitete za tu količinu porcija koju primaju telefonski i uživo).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 16:01   #45
A vino, to mi je bilo cudno. U teriyaki umak bi trebao ici mirin (japanski alkohol od rize koji se uglavnom koristi za kuhanje).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 16:16   #46
Wok by Matija( to go or not to go)
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 17:57   #47
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
A vino, to mi je bilo cudno. U teriyaki umak bi trebao ici mirin
ah, well...
znam što bi trebalo ići, proučio sam teriyaki sastav već prije koju godinu

velim šta kaže kako oni rade to- to je inačica očito, nekima od nas kako se čini ne baš jako uspješna
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:00   #48
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Naručio u 11:50, najavljena dostava oko 13h, još je nema... Više se niti ne nadam.

Edit: Stiglo (još toplo) u 14:45. Odbio sam platiti, nije bilo nekih prevelikih problema oko toga.

Porcija (juneći teriyaki wok) obilata, puno tjestenine i povrća, malo mesa (po prijašnjim postovima sam očekivao još manje nego što sam dobio). No cijelo vrijeme se osjeti već spomenuti gorak okus. Ni malo nije ljuto.

Uz toliko čekanje i bezličan okus, ovo je prvi i zadnji put da sam probao "Wok By Matija". :/
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Dio o nenormalnom kašnjenju već je zabrinjavajuć, ali dobio si (ako sam dobro shvatio) zahvaljujući odbijanju plaćanja gratis porciju ili?
To je okej.

Nije okej ako te nisu nazvali od 13do14:45 da ti se ispričaju da neće stići naručena hrana u dogovoreno vrijeme.
Ok, pretpostavljam da si ti njih zvao u neko doba iza 13?
Udovolji mi- što su ti naveli kao razlog tolikog kašnjenja (telefonski ili uživo kad je hrana najzad dopuzala prije 15h)? Vjerojatno gužvu s narudžbama itd.? To bi mogla biti istina, jer mislim da imaju puno narudžbi- ali! Gospon šef bi morao znati ukalkulirati koliko narudžbi može, a koliko ne može isporučiti i negdje povući crtu, inače bi često mogao imati gratis narudžbe. Uposlio je dvojicu koji su prije vozili za City bike i oni su odlično rješenje za po gradu (brži od auta i mopeda, jer ne čekaju semafore itd.)- ali ni oni ne mogu odnijeti ono što ekipa u kućici ne uspije zgotoviti, jer nemaju kapacitete za tu količinu porcija koju primaju telefonski i uživo).
Da dodam još jedno današnje iskustvo. Dvije kolegice naručile su poslije 11 i rekli su im iz Woka da će ih ubaciti u turu u 12 sati.
(Inače, prošli mi je tjedan objašnjeno da pripremaju hranu za više narudžbi i onda idu na dostavu u 10, 11, 12... Tako da ako ste na kraju neke rute onda to može biti i nakon 30-40 minuta.)
No, hrana nije stizala pa ih je od 1 kolegica pokušavala dobiti na telefon i provjerite što se događa. Stalno je bilo zauzeto pa ih je uspjela dobiti tek poslije pola dva. Nakon što su je pitali je li na nekoj adresi, potpuno krivoj, rekli su da će provjeriti i odmah joj se javiti. Kako joj se nisu javljali, otišle su kupiti nešto drugo za ručak.
Wok nikad nije stigao. A ni objašnjenje zašto ne.

Ako stvarno imaju toliko posla i ne stignu sve isporučiti, onda bi bilo pošteno ograničiti broj narudžbi i reći ljudima da više ne primaju narudžbe (za taj termin, dan...). Mislim da se na to nitko ne bi ljutio. Ne jednom su mi kod dostave rekli da ne mogu dostaviti, ili da ću čekati sat, dva pa bih odustao. I ne jednom sam opet pokušao naručiti kod takvih, nazvati ranije, pa bih dobio ono što sam htio.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:43   #49
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Meni je onaj dio tjestenina- povrće (i ono štogod mesa koje se tamo našlo) odlično kao obrok. Ako bi se u to ukomponirao teriyaki poboljšan u odnosu na trenutni (uz dužno poštovanje prema tome da ga sami rade i vino i ovo i ono)- mene bi to potpuno zadovoljilo i ne bih to nazvao bezličnim. Čak ni ovako gorkasto.

Dio o nenormalnom kašnjenju već je zabrinjavajuć, ali dobio si (ako sam dobro shvatio) zahvaljujući odbijanju plaćanja gratis porciju ili?
To je okej.

Nije okej ako te nisu nazvali od 13do14:45 da ti se ispričaju da neće stići naručena hrana u dogovoreno vrijeme.
Ok, pretpostavljam da si ti njih zvao u neko doba iza 13?
Udovolji mi- što su ti naveli kao razlog tolikog kašnjenja (telefonski ili uživo kad je hrana najzad dopuzala prije 15h)? Vjerojatno gužvu s narudžbama itd.? To bi mogla biti istina, jer mislim da imaju puno narudžbi- ali! Gospon šef bi morao znati ukalkulirati koliko narudžbi može, a koliko ne može isporučiti i negdje povući crtu, inače bi često mogao imati gratis narudžbe. Uposlio je dvojicu koji su prije vozili za City bike i oni su odlično rješenje za po gradu (brži od auta i mopeda, jer ne čekaju semafore itd.)- ali ni oni ne mogu odnijeti ono što ekipa u kućici ne uspije zgotoviti, jer nemaju kapacitete za tu količinu porcija koju primaju telefonski i uživo).
Tjestenina je odlična, meso također fino, dok bi neko od povrća možda izbacio. No to je stvar ukusa. Da je umak ljutkast, možda nešto slaniji, već bi bilo puno bolje.

Mene nitko nije zvao. Ja sam ih pokušavao nazvati od pola 2, svakih 5-10 minuta, uspio ih dobiti tek u 2:15. Apsolutno nikakva isprika, ne bi mi ni ponudili besplatnu dostavu da ženu koja se javila nisam pitao direktno "OK, jednom kad stigne, koliko bih ja to trebao platiti?!". Razlog kašnjenja je bio velika gužva, dostavljači nisu stigli...

Dostavljač (na biciklu) se također nije ispričao, vjerojatno nije ni znao kada sam naručio, što u potpunosti razumijem. Naravno, nisu ga u međuvremenu kontaktirali i htio mi je naplatiti, na što sam mu objasnio da mi ručak "poklanjanju". Bez ikakve provjere se složio i otišao.

Sama kvaliteta/okus hrane ovdje nije ni toliki problem, upravo je stvar u kašnjenju. Ako već imaju abnormalnu gužvu, onda neka nakon X narudžbi u sat ili dva prestanu primati nove, a ne ovako da mi dostavu izvrše 3 sata nakon narudžbe!
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:14   #50
Hah, kako sam i mislio.
Ipak bi trebalo Matiju uputiti na ovu temu, mogla bi mu koristiti. Stvori li za koji tjedan vojsku gladnih vukova, srusot ce mu kucu (barakicu, op.a.).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:15   #51
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ako stvarno imaju toliko posla i ne stignu sve isporučiti, onda bi bilo pošteno ograničiti broj narudžbi i reći ljudima da više ne primaju narudžbe (za taj termin, dan...). Mislim da se na to nitko ne bi ljutio. Ne jednom su mi kod dostave rekli da ne mogu dostaviti, ili da ću čekati sat, dva pa bih odustao. I ne jednom sam opet pokušao naručiti kod takvih, nazvati ranije, pa bih dobio ono što sam htio.
sad imamo paradoks. na prethodnim stranicama se par ljudi čudilo i negodovalo na izjavu "skupili smo 250 narudžbi, ne zaprimamo nove". a sad imamo tvoju situaciju gdje se upravo zaziva limit narudžbi.
očito je netko od nadležnih reagirao na prigovor o limitu narudžbi i ukinuo ga, što se pokazalo kobnim. meni puno bolje zvuči ideja o limitiranom broju narudžbi i "no soup for you" načinu rada jer očito nemaju dovoljno kapaciteta.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:51   #52
Ma niko nije reagirao na prigovor, nego prvi dostavljaci nisu ni mogli odnijeti puno toga, jer se jedan odmah razbolio i napustio, drugi isto neki problemi. Sad imaju belrze dostavljace, no kuharski kapaciteti kaskaju za potrebnom brzinom pripreke jela. Trebali bi dofurati kakvog voktuvok chajniza da im pokaze kako se u minutidvije sve istambura. Vjezba i mladi kadar, to je recept.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 23:35   #53
mene baš iznenadilo na prvu kad sam vidio da tri žene koje tamo rade zajedno imaju cca 175 godina (doslovno)
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:24   #54
naručili u 11.35, dobili u 12.05 - 5 porcija
sve sa noodlima, škampi, velike porcije

brzi, ljubazni, porcija vrlo pristojna. Veličina kutijice malo zavara, na prvu je 'kaj tak malo?', a onda jedeš i jedeš i jedeš ...
ukusno je, ali nedostaje ipak malo više okusa, malo soli, ljutine, nečega ...
pohvale za svježe povrće, pohvale za 4 velika škampa, pohvale za trud.

vjerojatno ću naručiti možda još koji puta, čisto da probam i druge opcije, ...

Čini mi se čak da mi se baš Matija javio hahaha
__________________
#LOVE
marcelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 10:24   #55
Meni je poprilicno fino bilo, cak me ni ne smeta toliko manja kolicina mesa u jelu, ali ta neka gorcina u umaku mi bas ne pase.. Da taj umak poprave bilo bi izvrsno za tu cijenu
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 10:35   #56
Ta gorčina mi zvuči kao izgoreni luk ili češnjak koji ostaje kao talog na woku.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 11:00   #57
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ta gorčina mi zvuči kao izgoreni luk ili češnjak koji ostaje kao talog na woku.
Kao što sam i rekao u svom osvrtu koji post iznad.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 11:12   #58
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ma niko nije reagirao na prigovor, nego prvi dostavljaci nisu ni mogli odnijeti puno toga, jer se jedan odmah razbolio i napustio, drugi isto neki problemi. Sad imaju belrze dostavljace, no kuharski kapaciteti kaskaju za potrebnom brzinom pripreke jela. Trebali bi dofurati kakvog voktuvok chajniza da im pokaze kako se u minutidvije sve istambura. Vjezba i mladi kadar, to je recept.
Meni se ne čini da je problem u kadru, već u opremi. Kada sam čekao sam gledao malo pripremu, čini mi se da ne koriste prave plamenike za wok (dakle one koji imaju i do 50kw snage).. Za usporedbu, u W'N'R jelo bude najviše minutu u woku, a ovdje to traje puuuuno dulje..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 12:51   #59
http://www.youtube.com/watch?v=0W6IgsfVeQs
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 13:35   #60
Nisam gledao pripremu nažalost jedini put kad sam bio, naručio telefonom i dala mi kad sam došao već pripremeljeno. Samo sam bacio pogled u interijer i vidio da je čisto i pristojno održavano. Iako skučeno jbg, što nije neki problem, sva takva mjesta su uglavnom takva.
No ovo s plamenikom i neadekvatnom opremom jest problem- okus se i temelji na brzini priprave, tako da nedostatak i negativni smjer okusa svakako se mogu pripisati i dužoj pripremi.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.