Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 22:22   #901
Quote:
Talo kaže: Pogledaj post
tnx
koja je to tortica?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 12:49   #902
radila browniese od kokosovog brašna. toliko su nam fini da mi dođe da danas ponovim radnju
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 12:53   #903
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
radila browniese od kokosovog brašna. toliko su nam fini da mi dođe da danas ponovim radnju
al prije napiši i nama recept!
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:37   #904
ifigenija, radila sam više-manje po ovom receptu, samo sam dio maslaca i vode zamijenila pireom od jabuke, onako odokativno, i dodala šaku-dvije cacao nibsa. kokosovo brašno (ono baš sitno, odmašćeno, ne ribani kokos, da slučajno ne bi bilo zabune - ja imam ovakvo) upije jako puno tekućine, pa sam se igrala s omjerima dok mi se nije činilo da je OK.
stvarno je jako fino, malo drugačija tekstura nego klasični, ali kad su hladni jedva da vidim razliku.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:48   #905
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
tnx
koja je to tortica?
Recept je za šah-roladu koju sam pretvorila u torticu
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:54   #906
Quote:
Talo kaže: Pogledaj post
Recept je za šah-roladu koju sam pretvorila u torticu
Izgleda odlično
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:02   #907
xavierkat, hvala na receptu, isprobat ću ovih dana!
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:02   #908
Xavi, browniesi zvuče super. Ja sam zadnje radila neke od batata i razne raw verzije. S browniesima čovjek nikad ne može pogriješiti.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:10   #909
Quote:
Talo kaže: Pogledaj post
Recept je za šah-roladu koju sam pretvorila u torticu
Znam da je šah nego sam mislila koji recept ,ima ih vise.
Fora izgleda bas al se ne usudim radit ju komplicirano mi djeluje to rezanje
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:17   #910
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Znam da je šah nego sam mislila koji recept ,ima ih vise.
Fora izgleda bas al se ne usudim radit ju komplicirano mi djeluje to rezanje
Nije teško rezanje. Ja sam ih rezala sa obručom za tortu (onaj kaj se širi od 18-30 cm) a sredinu modlom za krafne Ideju sam vidla tu. Samo idući puta bi napravila više krugova da kocke budu manje. Pekla sam u kalupu 26 cm. I stavila sam tri reda jer je bio dosta visok.

Recept:
3 jaja, 20 dkg šećera, 1 dcl mlijeka, 20 dkg brašna, deci ulja i prašak za pecivo.

U drugi se doda kakao.

Krema:
7 dcl mlijeka, 5 žlica šećera, 1-2 vanilin šećera, 5 žlica brašna
Kada se ohladi umiksati 1 margarin (ja sam stavila sa vanilijom).
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 22:11   #911
Quote:
Talo kaže: Pogledaj post
Nije teško rezanje. Ja sam ih rezala sa obručom za tortu (onaj kaj se širi od 18-30 cm) a sredinu modlom za krafne Ideju sam vidla tu. Samo idući puta bi napravila više krugova da kocke budu manje. Pekla sam u kalupu 26 cm. I stavila sam tri reda jer je bio dosta visok.

Recept:
3 jaja, 20 dkg šećera, 1 dcl mlijeka, 20 dkg brašna, deci ulja i prašak za pecivo.

U drugi se doda kakao.

Krema:
7 dcl mlijeka, 5 žlica šećera, 1-2 vanilin šećera, 5 žlica brašna
Kada se ohladi umiksati 1 margarin (ja sam stavila sa vanilijom).
tnx,bas fora izgleda,mozda se jednom odlucim isprobat ga
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 01:34   #912
gipsyn dizani kolač s čokoladom i arancinima, ali bez arancina, sa bademima i malo integralnog brašna.

gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 16:47   #913
radila tortu od borovnica i kokosovog brašna.
slika nije nešto (i krajnje mi je vrijeme da investiram u ljepšu kutiju za torte ), ali stvarno je jako fina

__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 17:47   #914
xavi, daj recept

volim one jednostavne žute maslac biskvite s domaćim jajima i unutra utopljenim višnjama, a ovo izgleda isto toliko fino

je li lchf?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 19:41   #915
Super su kolačosti.

Kod mene Lemon meringue pie. Nadam se da ću uspjeti zakeljiti s moba.

Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 20:16   #916
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
xavi, daj recept

volim one jednostavne žute maslac biskvite s domaćim jajima i unutra utopljenim višnjama, a ovo izgleda isto toliko fino

je li lchf?
mislim da nije sasvim LCHF, jer unutra ide nešto malo šećera.
recept je inspiriran ovim, s tim da sam ja umjesto kokosovog ulja stavila 3 žlice maslinovog i 3 žlice pirea od jabuka, a šećera sam ukupno stavila 3 žlice (imam nekakav smeđi, ali baš je dosta sladak). na kraju sam dodala i malo jogurta, zlu ne trebalo, ali mislim da i nije bilo potrebno. stavila sam i vaniliju, a htjela sam naribati i malo korice limuna, ali sam naravno zaboravila - no u okusu zaista nije falilo .

mene ne podsjeća okusom baš na klasični biskvit, jer je s kokosovim brašnom sve jako sočno; ali zapravo je okus vrlo jednostavan, pa možda baš jest to što tražiš .

gipsy ja inače ne volim meringue, ali lemon pie je iznimka od pravila, tu može
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 20:46   #917
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
mislim da nije sasvim LCHF, jer unutra ide nešto malo šećera.
recept je inspiriran ovim, s tim da sam ja umjesto kokosovog ulja stavila 3 žlice maslinovog i 3 žlice pirea od jabuka, a šećera sam ukupno stavila 3 žlice (imam nekakav smeđi, ali baš je dosta sladak). na kraju sam dodala i malo jogurta, zlu ne trebalo, ali mislim da i nije bilo potrebno. stavila sam i vaniliju, a htjela sam naribati i malo korice limuna, ali sam naravno zaboravila - no u okusu zaista nije falilo .

mene ne podsjeća okusom baš na klasični biskvit, jer je s kokosovim brašnom sve jako sočno; ali zapravo je okus vrlo jednostavan, pa možda baš jest to što tražiš .
Hvala ti
Je li jako kokosast?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 20:52   #918
nema na čemu, ofkors
ovaj je malo kokosastiji, jer ima i taj ribani kokos unutra, ali ne previše...no ja jako volim kokos pa nisam objektivna ali ako nisi baš ljubiteljica, mislim da slobodno možeš izostaviti ribani kokos; kokosovo brašno ima blagi miris kokosa, zbilja se ne osjeti jako, posebno ako dodaš malo vanilije ili limuna da 'prekrije' okus.
druga opcija bila bi dodati recimo mljevene bademe umjesto ribanog kokosa, da ne moraš mijenjati omjer kokosovog brašna...premda se meni ovako napamet čini da se ništa bitno ne bi desilo s tijestom da se ribani kokos izostavi; probat ću baš i verziju s čokoladom, a bez ribanog kokosa, just to make sure.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:07   #919
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
nema na čemu, ofkors
ovaj je malo kokosastiji, jer ima i taj ribani kokos unutra, ali ne previše...no ja jako volim kokos pa nisam objektivna ali ako nisi baš ljubiteljica, mislim da slobodno možeš izostaviti ribani kokos; kokosovo brašno ima blagi miris kokosa, zbilja se ne osjeti jako, posebno ako dodaš malo vanilije ili limuna da 'prekrije' okus.
druga opcija bila bi dodati recimo mljevene bademe umjesto ribanog kokosa, da ne moraš mijenjati omjer kokosovog brašna...premda se meni ovako napamet čini da se ništa bitno ne bi desilo s tijestom da se ribani kokos izostavi; probat ću baš i verziju s čokoladom, a bez ribanog kokosa, just to make sure.
Ma volim ja kokos i radim lchf kruh od kokosovog (pravog) brašna tako da znam kako se ponaša i kakve je arome Običan kokos sigurno popravi teksturu, sigurno je potreban zbog gustoće i punoće, no badem zasigurno može u zamjenu.

Odličan recept, moram to napraviti kad se vratim s godišnjeg
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 14:36   #920
Jučer profiteroli punjeni kremom od žirka.
Opt nisam slikala
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.