Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2019., 23:48   #1
Tijelo nakon trudnoce

Nakon ove trudnoce sam si skroz cudna i htjela bi cisto cuti iskustva zena koje su rodile - kolko vam je trebalo da skinete kile , jel vam ostao trbuh, jel stanete u garderobu od prije, kad ste dobile mengu nakon poroda, jel vam padala kosa posle itd... .
Koje su najcudnije promjene koje ste posle primjetile?

Rodila sam prije 3 mj.

Znaci kaj se promjenilo:
- stopalo mi je ostalo vece - tijesne su mi cipele ( najcesce sam u tenkama, novim cizmama ili doma crocse)
- vjencani prsten nemogu jos stavit, niti neke narukvice...ko da sam cjela za broj veca
- trbuh...onako ko da sam 5 mj trudna. Prihvatila sam to al me malo strah da ce mi ostat zauvijek veci...nisam nosila onaj steznik. Vjezbat ne stignem( klisej odgovor ali ne stignem oprat kosu a kamoli otic nekud vjezbat)
- morala sam kupit bar 4 nove majce da imam kaj nosit - u nis ne stanem ,sto zbog cica,što zbog veceg obujma pluca i sirih ramena (stara odjeca bye bye)
- kosa mi pocela padat
- dovoljno mi je 3 sata sna dnevno (funkcioniram)
- promjenio mi se miris - sama sebi imam drugaciji miris.. (hormoni)
- jos nemam mengu
-imam 8 kila viska - htjela bi ih skinut a dojim i imam napade gladi...nemogu si zamislit sad dijetu
- napadi vrucine - setam kolica u kratkim rukavima (okolica zg). Doma cesto bosa jer mi noge gore! I u potkosulji
Symbelmyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 00:29   #2
Sve isto osim veceg stopala i prstena, kao da si mene opisala.
Menga stigla nakon 6 mj, kosa otpada jos uvijek (ali vidi se nova da raste), stopala gore kao da po vatri setam (carape ne nosim, cak i u ducan idem u crocsama ), napadaji gladi postojani jos uvijek.....
ivaaa31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 08:36   #3
Ajme taj postpartum period

Najviše pamtim koliko mi je bilo vruće! Rodila u studenom i provela sam cijelu zimu u potkošulji. A i to znojenje je bilo vanserijsko. Ko netko tko se inače baš i ne znoji i ne smrdi, moram priznat da sam bila šokirana. I najgori dio mi je bio (sori na previše fuj detalja) znojenje međunožja. Nekoliko puta dnevno bih se oprala dolje, al nije baš pomagalo, stalno taj neki znojavi smrad je bio prisutan, užas i fala bogu da smo imali ispod plahte zaštitu madraca. To je bilo fakin žuto ispod mog dijela kreveta! Kad se znojenje smirilo nakon nekoliko miseci smo tu zaštitu bacili i zamjenili novom, budući da se to žutilo nije dalo oprat nikako.


I znam da me išijas mučio. Krenio je negdi na pola trudnoće i trajao mi je tamo do negdi 4 mjeseca nakon poroda. Što je odmah u početku otežalo moju odluku da malog nosam u maramama i klokanicama.

Mengu sam dobila nakon 4 miseca, iako sam isključivo dojila 15 mjeseci. Jednostavno, ta moja menga me ne pušta na miru. I služila sam da nakon poroda menge su mi bile mjesecima nekako svježe, boja žarko crvena, nije bilo previše sukrvice prije i poslije (kako mi inače bude), baš su bile nekako - super menge! Ko da sam opet mlada

Srećom pa mi se trbuh brzo vratio u normalu, doslovno u roku tjedan dana. Budući da nisam neki sportski tip i genetski sam sklona debljanju, mislim da je do čaja lista maline koji sam religiozno pila zadnjih mjeseci trudnoće. Dobar je za tonus maternice, da ona lakše obavi što mora i vrati se u normalu.

I glad, ajmee... I još gore - žeđ! To silno dojenje i znojenje, pila sam ko manijak!
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 11:25   #4
Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
Ajme taj postpartum period

Najviše pamtim koliko mi je bilo vruće! Rodila u studenom i provela sam cijelu zimu u potkošulji. A i to znojenje je bilo vanserijsko. Ko netko tko se inače baš i ne znoji i ne smrdi, moram priznat da sam bila šokirana. I najgori dio mi je bio (sori na previše fuj detalja) znojenje međunožja. Nekoliko puta dnevno bih se oprala dolje, al nije baš pomagalo, stalno taj neki znojavi smrad je bio prisutan, užas i fala bogu da smo imali ispod plahte zaštitu madraca. To je bilo fakin žuto ispod mog dijela kreveta! Kad se znojenje smirilo nakon nekoliko miseci smo tu zaštitu bacili i zamjenili novom, budući da se to žutilo nije dalo oprat nikako.


I znam da me išijas mučio. Krenio je negdi na pola trudnoće i trajao mi je tamo do negdi 4 mjeseca nakon poroda. Što je odmah u početku otežalo moju odluku da malog nosam u maramama i klokanicama.

Mengu sam dobila nakon 4 miseca, iako sam isključivo dojila 15 mjeseci. Jednostavno, ta moja menga me ne pušta na miru. I služila sam da nakon poroda menge su mi bile mjesecima nekako svježe, boja žarko crvena, nije bilo previše sukrvice prije i poslije (kako mi inače bude), baš su bile nekako - super menge! Ko da sam opet mlada

Srećom pa mi se trbuh brzo vratio u normalu, doslovno u roku tjedan dana. Budući da nisam neki sportski tip i genetski sam sklona debljanju, mislim da je do čaja lista maline koji sam religiozno pila zadnjih mjeseci trudnoće. Dobar je za tonus maternice, da ona lakše obavi što mora i vrati se u normalu.

I glad, ajmee... I još gore - žeđ! To silno dojenje i znojenje, pila sam ko manijak!
Gdje ima tog čaja?
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 12:01   #5
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
Gdje ima tog čaja?
Uzimala sam u ljekarnama, Suban je marka ako se dobro sjećam, nije skupo, do max 20 kn. Krenila s 1 čašom dnevno do mislim 3, zaboravila sam kad se s tim kreće i kako, ima neka procedura, našla tu na forumu i na netu općenito. Al fakat mislim da je imalo utjecaja. Čak nisam ni grčeve imala prilikom dojenja dok se maternica vraćala u prvo stanje. Jedna od najpozitivnijih iznenađenja nakon poroda
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 13:11   #6
Joj mene unistilo.
U prvoj mi se vratio dermatitis nakon 15 godina i ostalo 7 kila vise, ali to sam sredila.
Ali druga! Dermatitis, strije, donji dio trbuha se povecao na cudan nacin, zube sam morala sanirati toliko da su mi maltene dali popust na kolicinu, spustila mi se maternica, stalno mi se piski i povremeno me ubija donji dio ledja, desna noga je razhebana od pocetka trudnoce (ocito su ekstra neke prirodne neravnoteze tu dosle do izrazaja) i stopalo mi se povecalo za citav broj (s 41 na rijetko vidjen u ducanima 42).
Hrpa toga se da rijesit pravilnom prehranom i vjezbanjem i ucenjem kako se nosit sa stresom, al zasad ne briljiram.
Pozitivne promjene su da me menge skoro pa uopce ne bole i lice mi je cisto jos od kraja prve trudnoce pa aj, bar nesto. Kose oduvijek imam za tri glave pa me to ispadanje nije mucilo.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 13:41   #7
Meni je jos rano o tome pisati, obzirom da je proslo tek mjesec dana, ali dvije dodirne tocke s prvim postpartalnim periodom su znojenje i par kg viska, za koje sam.sigurna da ih necu skinuti dok ne prestanem dojiti, jer mi je tako bilo i prvi put.

Prvi put: znojenje, opadanje kose koje je trajalo 7-8 mjeseci, kile su pocele odlazit tek kad su se podoji smanjili (s nekih 9.-10.mj), dotad su bile postojane bez obzira sto sam sam pazila na prehranu i dosta sam bila aktivna (s njenih 7 mj.sam krenila u teretanu, a i prije toga smo stalno bili
u điru).

Znojenje mi je najgore, svako malo se perem

Sjecam se jednog momenta nakon prvog poroda koji mi se sad ponovio ali u blazem obliku. Dakle, 6-7 dana nakon poroda me probudila usred noci nekakva groznica, pola tijela mi je bilo ledeno a pola gorilo, bas jedan ruzan osjecaj
Pretpostavljam da se radi o padu nekog hormona, jer nikakvu fibru ni virozu nisam dobila.
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 14:23   #8
- Dobila mengu nakon cca 15 mjeseci tek.
- Znojenje užas, ne samo znojenje nego sam užasno smrdila. Majce koje sam koristila tih prvih par mjeesci sam morala baciti jer se uvukao taj smrad unutra i nisu se više ni dale oprati kak spada. Nego čim bi obukla čistu majcu i malo se oznojla ona bi smrdila ko da se nisam tri dana prala
- kilaža, ja sam imala obrnuti problem Meni je toliko padala da sam se zabrinula da neće nikad stat Tek je prestala padati cca godinu dana nakon poroda.
- kosa padala ali imam je na izvoz pa me to nije brinulo

Ono što me pozitivno iznenadilo je da mi se trbuh jako brzo vratio u normalu, već za koji tjedan. Ali mi niti nije bio nešto veliki u trudnoći, pa to povezujem s time.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 15:17   #9
Ma to znojenje je koma...
Perem se u jutro...perem se kroz dan nekad...majce mjenjam...kuham ih...
A dezic sam uzela neki bez aluminia i tih gluposti posto dojim pa pazim...katastrofa.

Nije niti da je neki jako smrdljivi nego bas totalno drugaciji nego prije. Izluduje me to.
A parfeme ne podnosim isto vise - a trošila sam 1 mjesecno. Niti nosim vise puder...od sminke samo malo rumenila i neko sjajilo. Glupo mi je kad se stalno s malom mazim i s rukama me dosta po licu dira da imam sminku ko inace...lice mi je cist oke.
Perem ga samo s vodom i bolje nego kad sam trosila silna cuda od preparata.

Pokusavam paziti kaj jedem ali ne utjece na kile. Moram se pomirit s bušom dok dojim...

Leda su mi koma...
Noge me u jutro uzasno bole...dok ih ne rashodam. Al oke, nije nis strasno. Inace se osjecam onak puna energije...prije mi je smetalo kisa,vjetar,zima...sad - neko drugo stanje uma,nista ti nije tesko za klince napravit.

Posto sam rodila vaginalno i bilo je brzo i uzasno bolno - jos uvjek imam osjecaj da sam cjela dole raskvačena ... ko da mi zdjelica drugacije stoji. Dugo sam i posle hodala ko da sam trudna...sad vec manje. Neznam koji vrag!
Symbelmyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 15:42   #10
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
- Dobila mengu nakon cca 15 mjeseci tek.
- Znojenje užas, ne samo znojenje nego sam užasno smrdila. Majce koje sam koristila tih prvih par mjeesci sam morala baciti jer se uvukao taj smrad unutra i nisu se više ni dale oprati kak spada. Nego čim bi obukla čistu majcu i malo se oznojla ona bi smrdila ko da se nisam tri dana prala
- kilaža, ja sam imala obrnuti problem Meni je toliko padala da sam se zabrinula da neće nikad stat Tek je prestala padati cca godinu dana nakon poroda.
- kosa padala ali imam je na izvoz pa me to nije brinulo

Ono što me pozitivno iznenadilo je da mi se trbuh jako brzo vratio u normalu, već za koji tjedan. Ali mi niti nije bio nešto veliki u trudnoći, pa to povezujem s time.
Quote:
Symbelmyne kaže: Pogledaj post
Ma to znojenje je koma...
Perem se u jutro...perem se kroz dan nekad...majce mjenjam...kuham ih...
A dezic sam uzela neki bez aluminia i tih gluposti posto dojim pa pazim...katastrofa.

Nije niti da je neki jako smrdljivi nego bas totalno drugaciji nego prije. Izluduje me to.
A parfeme ne podnosim isto vise - a trošila sam 1 mjesecno. Niti nosim vise puder...od sminke samo malo rumenila i neko sjajilo. Glupo mi je kad se stalno s malom mazim i s rukama me dosta po licu dira da imam sminku ko inace...lice mi je cist oke.
Perem ga samo s vodom i bolje nego kad sam trosila silna cuda od preparata.

Pokusavam paziti kaj jedem ali ne utjece na kile. Moram se pomirit s bušom dok dojim...

Leda su mi koma...
Noge me u jutro uzasno bole...dok ih ne rashodam. Al oke, nije nis strasno. Inace se osjecam onak puna energije...prije mi je smetalo kisa,vjetar,zima...sad - neko drugo stanje uma,nista ti nije tesko za klince napravit.

Posto sam rodila vaginalno i bilo je brzo i uzasno bolno - jos uvjek imam osjecaj da sam cjela dole raskvačena ... ko da mi zdjelica drugacije stoji. Dugo sam i posle hodala ko da sam trudna...sad vec manje. Neznam koji vrag!
ovo znojenje i "uvuklo se u majice, nedaju se oprat" je moja svakodnevnica od puberteta... tako da... jedino što sam do sad otkrila i da je dobro rješenje je alkoholni ocat u bočicu sa prskalicom i kad skinem, prije bacanja u košaru našpricam pazuhe.. i ubije sve

sve me strah kakva ću bit postpartum, znojim se inače puno, sad u trudnoći malo više.. a tek poslije, plašite me baš
že-bijoux is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 16:32   #11
Skoro 5 mjeseci nakon poroda i:
- Znojenje, znojenje, znojenje. Ispočetka je smrdjelo, sada ne, ali leđa su mokra nakon najmanje aktivnosti.
- Pola kilograma je otišlo u prvih 2 tjedna i ostatak je tu. Dojim, ali jedem kao svinja pa ne mogu očekivati da će i druga polovica nestati samo od sebe.
- Mekani, mlohavi trbuh obogaćen strijama. Da, trackala sam uljima se od početka trudnoće, ali jbg.
- Večernja žeđ.
- Kosa brutalno opada, ali kako inače imam gustu kosu, ne primijetim razliku.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 16:32   #12
Dižem temu iz mrtvih....

2 i pol tjedna prošlo od poroda (carski):

- stalno mi je jako hladno (inače sam osoba kojoj je usred zime vruće, a sada nam je u stanu 20-21 stupanj, imam nekoliko slojeva odjeće i stalno se smrzavam)

- trbuh mi je ko u 4./5. mj trudnoće, samo užasno mlohav i visi preko reza

- bolovi su mi tako široki da vjerojatno nikada više neću stati u svoje traperice

- dobila 13 kg, na porodu otišle 4, kasnije još 2,5. Dakle imam cca 6 kg više za koje mislim da nikada neću skinuti

Čekam da mi počne opadati kosa i rasti dlake.

Ne dojim.
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 17:14   #13
Nisam jos rodila, ostaje mi manje od mjesec do termina.. Ali evo, raspucala se koza po trbuhu unazad tjedan do dva iako se bolesno mazem od pocetka i nemogu vjerovat. Bila sam uvjerena da nebude strija. Cice i prsni kos, majko mila.. Prije par dana se mjerila od 75c, u ledima sam sad 85, 10cm sam se prosirila, cice D, mislim da bu nakon poroda to islo na E.. A i strije po cicama.. Placem se evo vec tjedan dana. Hahaha Muz kaze nije to nis, a meni jezivo izgleda.. Steznik cu nosit makar umrla u njemu jer nema sanse da jos i trbuh viseci moram gledati..

Uglavnom pratit cemo se tu na temi ako budete aktivne za mjesec dana.. Da se tjesimo medjusobno i javljamo promjene sto lose sto dobre
tajmahall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 17:19   #14
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Dižem temu iz mrtvih....

2 i pol tjedna prošlo od poroda (carski):

- stalno mi je jako hladno (inače sam osoba kojoj je usred zime vruće, a sada nam je u stanu 20-21 stupanj, imam nekoliko slojeva odjeće i stalno se smrzavam)

- trbuh mi je ko u 4./5. mj trudnoće, samo užasno mlohav i visi preko reza

- bolovi su mi tako široki da vjerojatno nikada više neću stati u svoje traperice

- dobila 13 kg, na porodu otišle 4, kasnije još 2,5. Dakle imam cca 6 kg više za koje mislim da nikada neću skinuti

Čekam da mi počne opadati kosa i rasti dlake.

Ne dojim.

LL nije sve tako crno

trbuh ( kod većine ) kod carskog često ostaje tako. kad budeš smjela vježba, vježba, vježba.

6 kila nije tako strašno i budeš ih skinula

kosu ako možeš skrati koliko ti "vjera" dopušta, ja sam imala kratku kosu poslije prvog poroda i nije mi uopće ispadala.

sad je planiram skratiti na bob prije poroda, a ako počne padati šišam se na kratko.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 17:24   #15
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
trbuh ( kod većine ) kod carskog često ostaje tako. kad budeš smjela vježba, vježba, vježba.
Može li se trbuh vježbanjem barem djelomično dovesti u red? Prije trudnoće sam išla na intenzivne treninge... Čim ću smjeti ću se vratiti tome. Za sada sam krenula sa laganim laganim šetnjama... Koliko ide.


Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 17:26   #16
Quote:
tajmahall kaže: Pogledaj post
Nisam jos rodila, ostaje mi manje od mjesec do termina.. Ali evo, raspucala se koza po trbuhu unazad tjedan do dva iako se bolesno mazem od pocetka i nemogu vjerovat. Bila sam uvjerena da nebude strija. Cice i prsni kos, majko mila.. Prije par dana se mjerila od 75c, u ledima sam sad 85, 10cm sam se prosirila, cice D, mislim da bu nakon poroda to islo na E.. A i strije po cicama.. Placem se evo vec tjedan dana. Hahaha Muz kaze nije to nis, a meni jezivo izgleda.. Steznik cu nosit makar umrla u njemu jer nema sanse da jos i trbuh viseci moram gledati..



Uglavnom pratit cemo se tu na temi ako budete aktivne za mjesec dana.. Da se tjesimo medjusobno i javljamo promjene sto lose sto dobre
Pratit ćemo se

Apropo cica, meni su u trudnoći sa jadne A košarice došle na jadnu B. Iako sam se u opsegu proširila. Ne znam koliko. Sad sam opet na A, ali opseg je iz trudnoće.

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 17:30   #17
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Može li se trbuh vježbanjem barem djelomično dovesti u red? Prije trudnoće sam išla na intenzivne treninge... Čim ću smjeti ću se vratiti tome. Za sada sam krenula sa laganim laganim šetnjama... Koliko ide.


da naravno, meni je visio ( i sad će) jer imam veliki višak. kad sam skinula višak pred par godina i intenzivno vježbala, trbuh mi je bio super.

drugi par opanaka je kaj se krme opet zdebljalo pa sad opet jovo na novo nakon poroda i oporavka.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 17:38   #18
Ja moram priznati da sam ove promjene stresno dozivjela.. Uvijek sam bila mrsavica od 50kg, grudi su bile trojka, skladno gradjena.. Nisam bas vise toliko mlada, u 30tima, prva trudnoca i nakon toliko godina ovo su stvarno velike promjene za zensko tijelo.. Divim se zenama koje brzo dodju u formu nakon poroda. Iako nisam dobila puno kila, sumnjam da je to moguce preko noci.. Mislim da treba puno truda, pogotovo jer je tu sad i beba i nema vise toliko vremena za sebe..

Sad kad vidim kolike su to promjene nikako mi nije jasno kako se ove "poznate" na tvu tako brzo nakon carskog u niti mjesec dana naslikavaju u badicima, bez ijedne strije, ne kuzim.
tajmahall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 17:58   #19
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
kosu ako možeš skrati koliko ti "vjera" dopušta, ja sam imala kratku kosu poslije prvog poroda i nije mi uopće ispadala.
nisi vidjela da ti ispada.
kosa u trudnoći ispada minimalno zbog hormona. zato trudnice najčešće imaju gustu i sjajnu i prekrasnu kosu... ali onda sva ta kosa koja preko pola godine nije ispadala mora otići.
kad je kosa kraća manje primijetiš ispadanje čisto zato što ti se ne vuku metar duge dlake po odjeći i namještaju, ali jednako ti ispada.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 19:06   #20
Mene je trenutačno najviše pogodila dlakavost jer mi je tako predivno bilo u trudnoći bez dlaka..a sad opet rastu na sve strane
Za ovo sve ostalo ne brinem jer znam da je moguće taj viseći trbuhu dovest u red kad bude vrijeme za to jer nakon carskog uvijek visi i boli i pun je zraka..tako da već imam plan da tamo
u drugom, trećem mjesecu krenem s trčanjem i vježbanjem i baš se veselim tome..
kiksi84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.