Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2014., 22:39   #1061
stoka od komore je nabila polaganje stručnog i onim koji su već zaposleni, a polože viši stupanj obrazovanja. znači radiš 10 god, završiš sestrinstvo i opet na stručni... a ekipa nema ni informacija o tome kako i gdje uopće ići na taj ponovni stručni, ovi u komori se prave mutavi. i mislin koja je to spika dva puta ići polagati zakone... wtf... da ne spominjen da se komora sve više i više ponaša diktatorski. sve to triba dobro nažlepati, stoka lopovska
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 22:30   #1062
Da li je plaća u patronaži pala ispod 6000 kn?
Ako neko radi na mjestu patronazne sestre il ima info nek' javi!!
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 11:08   #1063
MEDICINSKE SESTRE I DOKUMANTACIJA

Namjerno sam otvorila novu temu jer na općoj temi se samo raspravlja o stručnom ispitu i natječajima. Dakle, ova je tema za sve zaposlene u bolničkom sustavu, nadam se da će zaživjeti.

Moje pitanje glasi:ispunjavate li kompletnu sestrinsku dokumentacju? Stignete li raditi planove zdr. njege ili se sve radi retrogradno?? Spominju se neke bijesne cifre zbog neispunjene dokumantacije, a nigdje u zakonu nisam naišla na taj podatak kolika je to kazna, niti kome taj novac ide? Komori??? Puno je upita vezano za samo ispunjavanje dokumentacije poslano i samoj komori koja ne odgovara na mailove. Mislim da se sa svime time jako požurilo, a da smo mi svi bili nedovoljno informirani što i kako treba. Kakva su vaša iskustva u vašoj ustanovi?
Aranel Arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 08:53   #1064
Hello!
Zanima me kako bi to izgledalo kada bih ja nakon 5+ godina od mature otisla stazirati kao medicinska sestra? Ima li kakvih ogranicenja po tom pitanju? Buduci da je naknadno uveden skolski program od 5godina....
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
__________________
...sreća je u malim stvarima...
BB- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 12:52   #1065
Zdrastveni djelatnik - specijalist

Zanima me da li zdrastveni djelatnik sa samo srednjom stručnom spremom može postati specijalistom i time dobiti veću plaću?
Martinche is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 13:58   #1066
Pojasni pitanje, na što točno misliš pod "specijalizacijom"?
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 21:07   #1067
Quote:
Martinche kaže: Pogledaj post
Zanima me da li zdrastveni djelatnik sa samo srednjom stručnom spremom može postati specijalistom i time dobiti veću plaću?

__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 19:19   #1068
Quote:
BB- kaže: Pogledaj post
Hello!
Zanima me kako bi to izgledalo kada bih ja nakon 5+ godina od mature otisla stazirati kao medicinska sestra? Ima li kakvih ogranicenja po tom pitanju? Buduci da je naknadno uveden skolski program od 5godina....
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Možeš slobodno stažirati po Mrsićevom sustavu, dakle stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, ukoliko ti je to posljednje zanimanje koje imaš, znači ako nisi išla studirati ili nisi kasnije završila neku drugu srednju školu. sretno!!
mamaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 19:24   #1069
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Malo je off, no nadam se da ce mi netko od vas moci pomoci, ne zivim u HR

Nakon zavrsene skole za "zubnog tehnicara" dali je godinu dana staziranja apsolutno neophodna , i dali bi u pravilo trebalo biti da zubar to isto staziranje friskom zubotehnicaru placa, nesto mu placa ili mora mu platiti ( za svakodnevno staziranje od preko 8 sati). I, mozda jos ako znate neke prosjecne place klasicno zaposlenog mladog zubotehnicara. Zahvaljujem unaprijed!
Baš bila u zubara jučer, pohvalio mi se kako je njegova asistentica zapravo trgovkinja. Bez zezanja, trgovkinja. Nije se prekvalificirala u školi, nego je neko vrijeme gledala kako se to radi i eto!! Plaća joj je 4800kn


Nego zapravo sam htjela pitati ima li ovdje negdje na forumu tema o medicinskim sestrama u dijaspori, kako se zaposliti vani i tako to, pa da navratim.
mamaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:52   #1070
Quote:
BB- kaže: Pogledaj post
Hello!
Zanima me kako bi to izgledalo kada bih ja nakon 5+ godina od mature otisla stazirati kao medicinska sestra? Ima li kakvih ogranicenja po tom pitanju? Buduci da je naknadno uveden skolski program od 5godina....
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
možeš bez problema stažirati.
ja sam ove godine dovršila svoj staž, a od srednje mi je prošlo 5+ godina.
malo me bilo trta kako ću ja to s obzirom da je od srednje dosta prošlo i otad nisam imala doticaja s tom strukom, ali je prošlo sve bez problema, začas se ufuraš u to
ugl je to sad stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, dobiješ 1600kn + prijevoz do maksimalno 1000kn.
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 08:26   #1071
Dadushka, to ti je jedino zanimanje?
mamaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:17   #1072
Quote:
mamaya kaže: Pogledaj post
Dadushka, to ti je jedino zanimanje?
da. studiram nešto nevezano uz to..
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 17:33   #1073
Ja nakon faksa i nekoliko godina staža u toj struci, nisam mogla stažirati po modelu stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa za sestru, jer mi zvanje med sestre nije zadnje stečeno.
mamaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:26   #1074
da, koliko znam tako se ne može.. znam neke koji su završili za radiologa npr. pa nisu mogli nikako taj staž naći i htjeli su za sestru onda odstažirati ali nisu mogli.
meni je to jedino zanimanje dok ne završim ovo što studiram
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 23:14   #1075
ajde dobri ljudi da vam postavim pitanje

kada djevojka studira 4 godine i završi s ovom titulom: prvostupnik sestrinstava, bacc.med.techn
pod opisom: medicinska sestra, Skrb za starije osobe i osobe s invaliditetom
zatim stažira na jednom odjelu
a nosi tocno ovaku obleku (onaj uski kaputic):



A radi razne posliće... od dokumentacije do praktičnog rada na pacijentima

- koliko takva osoba dugo godina mora stažirati ?
- i šta ona bude po zaposlenju tada (nakon staža) ?
...očito ne doktorica, ali dali bude viša sestra neka koja je nadređena svjetloplavim školarcima ili bude nešto posebno ?
dali laborant ili neki voditelj istog odjela ... šta ?
Oriongods is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 00:34   #1076
Info za one koje zanima dijaspora , ovdje se traži med. osoblje pa pogledajte jel ima šta pametno :

http://www.peglobal.net/vacancies.cfm?sector=0
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:58   #1077
Ako je riječ o Hrvatskoj, onda znači da je ta osoba vanredno studirala za bacc ( višu med .sestru) dok stažira ( godinu dana ) ima obavezu nositi svijetlo plavu uniformu kao i srednja sestra, a nakon staža tamno plavu ili bijelu sa tamno plavom vrpcom na okovratniku i rukavu. Ona je tada viša med sestra i MOŽE biti glavna sestra na odjelu ako je dopadne takvo radno mjesto i MOŽE biti nadređena školarcima ako je stave na to mjesto.
Ovo gore je neka zgodna ženskica koja ti je valjda zapela za oko, pa sad .... ;-) ;-)
mamaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 00:40   #1078
ma slika je samo primjer kaputića

ali nerazumijem jednu stvar, kažeš da dok stažira što je 1 godina, mora imati plavu kutu ko oni praktikanti iz srednje
no ta jedna za koju pitam, je tek počela raditi u 4mj ove godine, a več nosi taj bjeli kaputić sa trakama,
što po tebi tek se nosi NAKON stažiranja

a ona se još uvijek radi ono uvoditi igle/infuziju, svima mjeri tlak i temperaturu, uvodi/vadi katetere itd... radi pun gršt poslova

nekako mi se čini za višu sestru ili nadređenog da je to ... previše ?

Quote:
Ona je tada viša med sestra i MOŽE biti glavna sestra na odjelu ako je dopadne takvo radno mjesto i MOŽE biti nadređena školarcima ako je stave na to mjesto.
hvala
Oriongods is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 13:38   #1079
Dok stažira i mora sve to raditi, sigurno. Možda je cura već odradila staž, pa je sad dobila posao, zato je u bijeloj kuti sa tamnoplavom crtom. Moguće da u toj bolnici u kojoj si ti ( ozdravi brzo) vrijede drugačija pravila, pa ona i na stažu može nositi odmah svoju kutu. :-) A ne znam ja što ti dragi moj smatraš da je posao med sestre. ;-) :-) Bilo bi ti najbezbolnije lijepo joj s osmjehnuti i pitati direktno.
mamaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:42   #1080
Quote:
mamaya kaže: Pogledaj post
A ne znam ja što ti dragi moj smatraš da je posao med sestre. ;-) :-) Bilo bi ti najbezbolnije lijepo joj s osmjehnuti i pitati direktno.
heh
ma kužim ja njihov posao
samo ta, mi se činila (dok sam bio u bolnici, više nisam ali hvala za lijepe želje )
mi se činilo/a da previše "cupka" oko posvuda, ako je već "viši čin"
iako sam vidio da je druge podučavala u uveđenju infuzije (tj ja sam bio testni subjekt hehe)
ali opet kad nešto nije "išlo" onda su recimo čekali muškog u bjelom (valjda im je titula med.tehnicar... neznam)
ili tamnoplavu kutu (neku "staru babu" da prostiš )
a ta me stara cimala iglom ajme

no nema veze, kažem zato me zbunjola malo oko tog njenog "čina"
Oriongods is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.