Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2014., 20:30   #1601
koji je rok za promjenu dokumenata, znaci zeni osobna zbog prezimena i adrese, a meni samo zbog adrese, jer se selimo na drugu. vidio sam ono na 1. stranici rok 15 dana, ali ono je iz 2006. ne znam jel se sto mijenjalo.
e da i jos nesto, posto se selimo u stan koji ne glasi na mene, nego starog, sto trebam, tj. koje papire predocit u MUP ili jos nekud?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:14   #1602
Jbg ivy onda ti putovnica ne gine...
Ljepo se zabavi :-)
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 09:13   #1603
Zašto joj treba putovnica, zar ne može unutar europske unije ići s osobnom kartom?
kosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 11:26   #1604
Hmmm da.... kosee je u pravu. Za EU zemlje u principu se može samo i sa osobnom.
Starshine-Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 12:07   #1605
Joj da u pravu je. Stalno smetnem s uma da smo u eu.
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 14:11   #1606
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
koji je rok za promjenu dokumenata, znaci zeni osobna zbog prezimena i adrese, a meni samo zbog adrese, jer se selimo na drugu. vidio sam ono na 1. stranici rok 15 dana, ali ono je iz 2006. ne znam jel se sto mijenjalo.
Nije se mijenjalo, rok za osobnu je i dalje 15 dana, pise na stranicama MUP-a.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 13:28   #1607
Zna li netko kako se mijenja prezime na dopunskom zdravstvenom osiguranju? I moze li se ikako obaviti bez osobnog odlaskq njima?
sljokicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 15:08   #1608
Imam i ja sad pitanje kojeme muči. Zametnula sam putovnicu, a također idemo na bračno odmah nakon vjenčanja. Pošto idemo avionom, naravno da mi treba putovnica.
Moje pitanje je kakva je sad procedura? Ako sad prijavim nestanak putovnice moram li odmah vaditi novu, a za manje od 2 mjeseca je svadba? Ako ponište staru, hoću li moći dobiti novu na novo prezime? Stvarno sam sad izgubljena?
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 13:09   #1609
Ako putujete unutar EU ne treba ti putovnica bez obzira što putujete avionom.
Ako putujete izvan EU i trebat će ti putovnica onda je najbolje da negdje oko vjenčanja prijaviš nestanak i napraviš je po žurnom postupku na novo prezime. Međutim, ako idete doslovce odmah poslije vjenčanja, onda ćeš morati napraviti putovnicu na staro prezime i svejedno je da li je napraviš sada ili kasnije.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:06   #1610
Da li ima friških povratnika sa bračnog putovanja odmah nakon vjenčanja? Pogotovo ovih koji su se raspitivali o dokumentima?

Da li je bilo problema na granici/zračnoj luci?
SpecialOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:40   #1611
Quote:
Elzza kaže: Pogledaj post
Ako putujete unutar EU ne treba ti putovnica bez obzira što putujete avionom.
Ako putujete izvan EU i trebat će ti putovnica onda je najbolje da negdje oko vjenčanja prijaviš nestanak i napraviš je po žurnom postupku na novo prezime. Međutim, ako idete doslovce odmah poslije vjenčanja, onda ćeš morati napraviti putovnicu na staro prezime i svejedno je da li je napraviš sada ili kasnije.
Nisam znala da mogu s osobnom iskaznicom, u Pariz idemo. To je stvarno odlična vijest. Onda putovnicu neću ni vaditi, a osobnu ću mijenjati kad se vratim s puta

Hvala puno!
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 12:01   #1612
Evo mojeg iskustva.

Udala sam se 17.05. Na bracno smo putovali 24.5. Putovnicu sam izvadila mjesec dana prije vjencanja na djevojacko prezime.
Tetu u maticnom sam zamolila da dva tjedna pricekaju sa unosom podataka u sustav (tako mi je receno na mup-u kad sam predavala zahtjev za putovnicu) i rekla je nema problema.
Znaci putovala sam u Egipat na djevojacko prezime nikakvih problema nije bilo osim cinjenice da nisam sluzbeno bila gospoda

Po meni onima koji putuju u tjednu do dva nakon vjencanja nemojte mjenjati podatke i dokumente prije toga.

Osobnu sam isla mjenjati tek mjesec dana poslije svadbe i nitko mi nije apsolutno nista rekao.

Eto moje frisko iskustvo ako kome pomaze!
MarijaGrga0701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 22:03   #1613
Jedna novija informacija iz MUPa ako će kome trebati.
Ako se prijavljujete na novu adresu stanovanja i taj stan/kuća ima više suvlasnika,svi suvlasnici moraju doći u MUP potpisati izjavu,
jer vam inače neće htjeti promijeniti prebivalište.

Kaže teta sa šaltera da se to promijenilo prije 2mjeseca, do tada je mogao doći samo jedan od suvlasnika, ali nisam tu informaciju uspjela nigdje naći.
kkika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 18:22   #1614
Quote:
MarijaGrga0701 kaže: Pogledaj post
Evo mojeg iskustva.

Udala sam se 17.05. Na bracno smo putovali 24.5. Putovnicu sam izvadila mjesec dana prije vjencanja na djevojacko prezime.
Tetu u maticnom sam zamolila da dva tjedna pricekaju sa unosom podataka u sustav (tako mi je receno na mup-u kad sam predavala zahtjev za putovnicu) i rekla je nema problema.
Znaci putovala sam u Egipat na djevojacko prezime nikakvih problema nije bilo osim cinjenice da nisam sluzbeno bila gospoda

Po meni onima koji putuju u tjednu do dva nakon vjencanja nemojte mjenjati podatke i dokumente prije toga.

Osobnu sam isla mjenjati tek mjesec dana poslije svadbe i nitko mi nije apsolutno nista rekao.

Eto moje frisko iskustvo ako kome pomaze!
Sorry, ali malo mi je glupo da vadiš novu putovnicu mjesec dana prije nego ona bude nevažeća. Zbog čega ne izvaditi putovnicu nakon vjenčanja, zatražiti hitni postupak i putovnica je gotova za jedan dan? I vrijedi ti idućih 10 godina...
Mali Jez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:14   #1615
Quote:
Torresita kaže: Pogledaj post
Nisam znala da mogu s osobnom iskaznicom, u Pariz idemo. To je stvarno odlična vijest. Onda putovnicu neću ni vaditi, a osobnu ću mijenjati kad se vratim s puta

Hvala puno!
I mi idemo na bračno u Pariz dan nakon vjenčanja, 11.10. I mene je mučilo to što ću promjeniti prezime,a da dokumente neću stići promjeniti, ali obzirom da ima rok od 15 dana i činjenicu da sigurno drugi dan neće ažurirati sve podatke, vjerujem da neće biti nikakvih problema.
Inače ove godine bili smo i u Londonu samo sa osobnom iskaznicom i sve je bilo ok, ne treba putovnica za zemlje EU.
saor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 08:21   #1616
Quote:
saor kaže: Pogledaj post
I mi idemo na bračno u Pariz dan nakon vjenčanja, 11.10. I mene je mučilo to što ću promjeniti prezime,a da dokumente neću stići promjeniti, ali obzirom da ima rok od 15 dana i činjenicu da sigurno drugi dan neće ažurirati sve podatke, vjerujem da neće biti nikakvih problema.
Inače ove godine bili smo i u Londonu samo sa osobnom iskaznicom i sve je bilo ok, ne treba putovnica za zemlje EU.
Odlično, mi idemo prije pa ti javim kako je

To je korisna informacija, nisam bila 100% sigurna da se može s obzirom na našu administraciju. Jedan stres manje
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 18:57   #1617
Kakvo je stanje s mijenjanjem prezimena treći put?

Nisam se razvela, nego bih možda ipak uzela samo njegovo (trenutno imam i svoje i njegovo prezime).
Ista procedura? Što je s vjenčanim listom, hoće me to tko tražiti, kakvi su problemi?

Hvala
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 13:54   #1618
Što s dokumentima nakon vjenčanja? Ja ću uzeti muževo prezime pa me zanima koliki je rok da promijenim sve dokumente na kojima je moje ime i prezime?
Primjerice, da li smijem odmah nakon vjenčanja otići na medeni mjesec taj sljedeći tjedan sa starom osobnom i putovnicom?
__________________
***Girl blog***
-> Moj album <-
illy ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 01:23   #1619
Illy, premjestila sam ti post, tu ces naci odgovore.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:55   #1620
mene zanimaju dvije stvari.
promijenila sam prezime i preselila u drugi grad, dokumenti riješeni. zanima me gdje uzimam poreznu karticu - u starom gradu obznaniti promjenu ili mogu u novi samo doć i tražit? isto pitanje vrijedi i za podizanje potvrde o nekažnjavanju - znači, samo dođem na novi sud, oni već imaju sve zavedeno i riješeno što se prezimena i adrese tiče?
__________________
dajte svakom danu priliku da bude najljepši u vašem životu! =)

Zadnje uređivanje Discordia : 11.09.2014. at 13:03.
Discordia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.