Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2006., 16:43   #41
I pozivaš se na budućnost da će cijene plina rasti. Mislim, to da bude argument protiv plina a da je s druge strane vage nafta je zaista presmiješno, pa nafta će apsolutno u svakom slučaju daleko brže rasti nego plin.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 16:49   #42
Nisam mislio na metan, nego na ukapljeni naftni plin (UNP).
Vani su im cijene prilicno vezane.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 18:21   #43
Pa gornja cijena litre plina može biti cijena onoga u bocama za domaćinstvo (sada je oko 4 kn) jer inače ćemo prepumpavati iz boca kao u "dobra stara vremena". Pumpa za pretakanje je podmazana i spremna za rad!

I dok cijenu autoplina mogu podignuti pod izlikom neke cestarine ili sličnog, plin u bocama je recimo to tako "socijalna kategorija" i malo je za vjerovati da bi i njega poskupljivali.

Najjeftiniji je plin iz spremnika za centralno i sretnici koji ga imaju mogu se najjeftinije voziti.(2,5 kn/l). Ponekad ga i ja poželim postaviti.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:06   #44
Quote:
neno1966 kaže:
Pa gornja cijena litre plina može biti cijena onoga u bocama za domaćinstvo (sada je oko 4 kn) jer inače ćemo prepumpavati iz boca kao u "dobra stara vremena". Pumpa za pretakanje je podmazana i spremna za rad!
...
Da. Udjes u garazu, zatvoris vrata i pretankas boce.
Malo me to podsjeda na socijaliza, ali moras se nekako snaci.

Ja nesto razmisljam o prepadu i otmici cisterne plina. Nekih 20 000 litara bi trebalo biti dovoljno za 5 godina. Samo, ne znam gdje to sakriti.
Ima netko neku staru stalu u blizini Zagreba?
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 08:08   #45
Quote:
Flo_Master kaže:
Cijena plina ce ubrzo doci na nivo ostatka Europe, a to konkretno za Italiju znaci:

plin 12 lit * 0,66. = 7,92 E
diesel 7 lit * 1,15 = 8,05 E
..............
Za podzemne garaze u Italiji vrijedi ta zabrana. U Hrvatskoj jos uvijek ne, no samo je pitanje vremena kad ce to uvesti i kod nas.
Kad sam investirao u ugradnju plina nije me uopće zanimalo kako je u Italiji ili negdje drugdje. Računao sam na cijene i uvjete u Hr. Po tome se isplati.
A priče ''doći će i kod nas'' pustimo za sada. Za sada je tako i čak ako plin poskupi teško da će to biti neki harakiri skok.

Čini se da tražiš i najmanju sitnicu oko tog plina. Npr. nepreciznost pokazivača goriva. Zašto se čuditi oko toga kad za to svi znaju, bar bi trebali.
Zato ga nisam ni ugradio jer samo zbunjuje, vidim po kilometrima koliko otprilike imam plina, kad dođe pred kraj ili ga nadopunim ili šaltam na benz pa do prve plinske.
Rupe u autu, ne vidim ih, zašto bi mi to smetalo? Za točenje se nalazi pored čepa za gorivo i zbilja ne vidim u čemu je problem s time?

Već kad ste išli uspoređivati dizelaše i plinaše niste naveli činjenicu koja je nekim ljudima jako bitna - ekologija je definitivno na strani plina bez obzira na sva čudesa od filtera koja se ugrađuju u dizelaše.
Dobar dio ljudi kupuje polovne aute jer su im novi preskupi. Tu se slika o problemima bitno mijenja jer ćeš puno lakše naći benzinca u dobrom stanju nego dizelaša.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 11:03   #46
Ne treba biti ekonomist za zaključak da nema apsolutno nikakve teorije da plinu brže raste cijena nego nafti.
Još mi nije odgovoreno da kako to da je potrošnja plina 80% veća nego dizela?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 11:19   #47
Quote:
banderas kaže:
Ne treba biti ekonomist za zaključak da nema apsolutno nikakve teorije da plinu brže raste cijena nego nafti.
Još mi nije odgovoreno da kako to da je potrošnja plina 80% veća nego dizela?
Ne znam nista o ekonomiji pa ne mogu prognozirati.
Sto se tice potrosnje, sjeti se poluimenjakovog focus-a koji trosi u gradu 12 lit benzina i usporedi to sa npr. jednom lagunom diesel koja je oko 7 lit.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 12:15   #48
Aha, znači uspoređujemo model plinaša koji puno troši s modelom dizelaša koji malo troši?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 13:38   #49
Quote:
banderas kaže:
Aha, znači uspoređujemo model plinaša koji puno troši s modelom dizelaša koji malo troši?
Ma jeb... misa!
Evo, Honda Accord sa cca 150 ks:
diesel trosi 6 litara, a benzinac 10.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 23:40   #50
Quote:
banderas kaže:
A od kada je potrošnja plina 80% veća nego potrošnja dizela? 12,5 litara naspram 7? To onako odokativno? Meni se čini jako pretjerano.
Sorry stari ali ja to nisam rekao nego sam samo usporedio cijene automobila, a u potrošnju se ne želim uplitati, jer više ne vjerujem ni ocu kad mi reče koliko mu auto troši

BTW Jeli itko upoznao vlasnika VW dizela a da mu troši više od pet litara ??
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 23:51   #51
Quote:
Rockatansky kaže:
Sorry stari ali ja to nisam rekao nego sam samo usporedio cijene automobila, a u potrošnju se ne želim uplitati, jer više ne vjerujem ni ocu kad mi reče koliko mu auto troši

BTW Jeli itko upoznao vlasnika VW dizela a da mu troši više od pet litara ??
imas pravo, nikom dizelas ne trosi vise od 5 litara!? bas danas pitam bratica kolko mu trosi cordoba tdizel a on ko iz topa 4.3 litre. pa jebote moj tomos automatik je trosio vise.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 08:54   #52
ima takvih koji i na 2 decimale idu . osim kad nađeš nekog tko je iskren pa ti kaže da mu TDI troši 7-9 litara . obično je trik u tome da se dizelašu, pošto je kupljen da bude štedljiv, potrošnja mjeri kad se vozi ko penzić a ako potroši više onda jebiga, brže sam se vozio. ili već neki slična lejmerska isprika. za benzinca se pretpostavlja da ide, pa ćeš se brže voziti i potrošnja će biti 10-12

ja sam izračunao da sam ušparao oko 40 000 kn u par godina vožnje na plin. čistoga, kad se odbiju troškovi ugradnje i svega, a nisam uračunavao ni produženi interval izmjene ulja ni duže trajanje svjećica. a bome ni to da će teoretski cijela mašina duže trajati
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 18:07   #53
pa plin nije neka famozna alternativa Dizelu.

Na mom Golfu IV cijena za 100 km je
68 / 41 / 35 kn
za benzin (8,5L) / dizel (5,5L) / plin (11,5L).

Ali je svakako alternativa benzincu. Da kupujem sad neki drugi, mislim da bi uzeo benzinca srednje ili više klase, 2 ili 3 g. starog, pa plin ugradito. Da imam puno love, valjda bi uzeo odmah skroz novi TDI 3.0 quattro pogon i nebi ni razmišljao. Jednom se živi. Ali tu lovu nemam! (makar je i meni ekologija bitna, i valjda je najbolja stvar stvarno voziti se na repicu).

A što se pak cijene goriva tiče, plin neće rasti kao što raste cijena nafte. Plin je (nažalost - KVALITETA, tema: Katran!!! grrr, i na sreću po drugim kriterijima) "hrvatski proizvod". U biti je smeće, ostatak pri preradi nafte i zemaljskog plina. Tu cijene neće dramatično skakati. Možda 10, 20 %, pa da plačaš i 4 kn za plin, do tada će benzin biti 9 ili 10 kuna, a toliko će biti i dizel. Cijenu nafte ipak dirigiraju velike utjecajne zemlje, mešetari, uzmi neku južnoameričku zemlju, promijeni se tamo vlada ili neki general napravi puč i ode cijena barrela još 5 dolara gore. Dugoročno je plin ipak OK stvar.

Ako imaš love, onda ćeš kupiti turbodizelaša i to je to. Najsmješnija mi je stvar na nekom njemačkom Autogas-forumu... pita tip za savjet, hoće u Cayenne-a ugraditi plin...je****
tomiZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 20:27   #54
Quote:
tomiZG kaže:
pa plin nije neka famozna alternativa Dizelu.

Na mom Golfu IV cijena za 100 km je
68 / 41 / 35 kn
za benzin (8,5L) / dizel (5,5L) / plin (11,5L).
Opa golf diesel koji troši preko 5 litara!!!

Ne ozbiljno. Zar nisi mali pretjerao s onih 11.5 litara?
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 11:06   #55
Nažalost ne, troši troši. 1.4L motor. Pa gutao je 8-9,5 L bezina, stoga se i ne žalim...

Ma smeće od motora, na 115k morao radit generalku, na 135k ugradio drugi motor. Sad je OK, ne guta ulje kao prvi, 2L/1000km, pa na 150k konačno stavio plin.

Neću ga nikad prodat. Samo ću ga gurnut u more jedan dan...
tomiZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 18:51   #56
Quote:
tomiZG kaže:
pa plin nije neka famozna alternativa Dizelu.

Na mom Golfu IV cijena za 100 km je
68 / 41 / 35 kn
za benzin (8,5L) / dizel (5,5L) / plin (11,5L).
ma po kojoj formuli si izračunao 3 litre više na plin?

Quote:
tomiZG kaže:
Najsmješnija mi je stvar na nekom njemačkom Autogas-forumu... pita tip za savjet, hoće u Cayenne-a ugraditi plin...je****
ne bi vjerovo, ali ljudi na zapadu to rade iz ekoloških pobuda. po tom pitanju je to svakako bolje od sumpora
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 19:14   #57
Quote:
tomiZG kaže:
Nažalost ne, troši troši. 1.4L motor. Pa gutao je 8-9,5 L bezina, stoga se i ne žalim...

Ma smeće od motora, na 115k morao radit generalku, na 135k ugradio drugi motor. Sad je OK, ne guta ulje kao prvi, 2L/1000km, pa na 150k konačno stavio plin.
A ja još razmišljam kako mi je motor u Yuga ostario jer sa 105.000 km troši 1,5 dcl/1000 km i kako više ne mogu preći servisni interval od 10.000 km bez nadoljevanja...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 20:48   #58
Quote:
Thurgood kaže:
ne bi vjerovo, ali ljudi na zapadu to rade iz ekoloških pobuda. po tom pitanju je to svakako bolje od sumpora
Pa da sjećam se da je Bugatti proizvodio EB110 na plin.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 10:03   #59
jel to neko podjebavanje?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 13:47   #60
Najozbiljnije. Poigledaj malo po netu sigurno ćeš naći nešto.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.