Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2017., 19:47   #1
Question Panika sa ženom

Eto od kako sam se registrirao na ovaj forum, čitam razne stvari od drugih ljudi i pošto vidim da ima dosta onih koji žele pomoć drugima, odlučio sam otvoriti dušu u vezi nečeg šta me muči... Trebam savjet neutralnih ljudi prvo jer još ne želim o ovome razgovarati s bliskim ljudima a shvatit ćete i zašto kroz priču... Radi se o mojoj ženi.

Ukratko pozadina priče, sretno smo oženjeni već 6 godina, hodali 3 godine prije vjenčanja, znači skoro 10 godina dobrog slaganja. Djece nemamo (svojevoljno), oboje radimo i sve je bilo u redu... do prije otprilike 3 tjedna. Ona je inače bila mirna, odmjerena, staložena, čak bi se reklo nekad i flegmatična osoba. Unazad 3 tjedna nešto se desilo s njom i drastično se promjenila bez ikakve naznake zašto, bez ikakvog vidljivog razloga. Problem je da ja pojma nemam šta se desilo jer od nje ne mogu dobiti odgovor, a njezino ponašanje me sad već pomalo plaši. Puštam evo da to ide dan za danom misleći da će se stabilizirati ali pošto vidim da od toga ništa, pišem sad ovo...

Do unazad 3 tjedna, ona bi došla s posla popodne, ručali bi u miru kad bi ja došao kući, popričali bi, navečer bi ona uvijek čitala knjige, svirala bi muzika ili bi gledali tv, ležerno nešto uglavnom tokom cijelog dana. Zadnja 3 tjedna njezino ponašanje oscilira toliko da ja ne znam ni kako se postaviti ni šta reći ni ništa, a i neke sablasne stvari su zaokupirale tok našeg dana i njezino ponašanje šta sam posebno primjetio pogotovo kad smo oboje kod kuće cijeli dan. Recimo, ničeg ovog navedenog gore šta je radila sad praktički nema. Ručak skoro svaki put ja dovršim jer ona kaže da ne stigne šta do tad nikad nije bio slučaj i nelogično je jer se ništa nije promijenilo kod nas ni na njezinom poslu da recimo dolazi kasnije pa da ne stigne. Sve je isto ali rekla bi da ne stigne. Prvi put kad smo oboje bili kod kuće cijeli dan od kad je to počelo sam vidio zašto ona ne stigne. Iz nekog razloga postala je opsjednuta čudnim stvarima koje joj uopće ne liče. Recimo ona pere ruke doslovno svako malo bez razloga. Nisam ju pitao zašto jer je nervozna jako od kad je to počelo, pogotovo u trenucima kad pere ruke. Kad doručkujemo, ručamo ili večeramo, nekad gotovo da ne pojede ni pola od onog što je na tanjuru i to jede dugo, a nekad sve pobaca u sebe u roku od par minuta da joj moram reći da uspori, ja samo da se ne počnem gušiti kad ju gledam dok jede. To je recimo jedna od tih nevjerojatnih oscilacija.

Nekad kad dođem s posla, a nekad navečer zateknem ju kako potresno stoji kraj prozora u kojoj god sobi da se tada nalazi i gleda kao da nekog špijunira jer nikad ne gleda kroz otvoren prozor nagnuta van ili da stoji na sredini, uvijek stoji na kraju prozora kao da pazi da ju nitko ne vidi i gleda kroz mrvicu otklonjenu zavjesu. I kad sam kod zavjesa, opsjednuta je da zavjese uvijek moraju biti navučene, ne smije ni djelić prozora imati nenavučeni dio zavjese. Ja kad dođem u sobu i vidim ju da gleda, ona me samo zna pogledati i nastavi dalje zuriti kroz prozor sa nekakvim poluizbezumljenim pogledom. Pitao sam ju prva 2-3 puta šta gleda vani, a ona mi svaki put kaže ništa i svejedno nastavi gledati van sljedećih minutu valjda. To se događa par puta na dan, više ju ne pitam. Jednom samo sam ju usred noći vidio da stoji kraj prozora i gleda van, usro sam se blago rečeno, pravio sam se da spavam i da ju nisam vidio, vratila se par sekundi nakon u krevet, ali odakle da ja znam koliko dugo je ona gledala kroz prozor do tog trena? To mi se činilo najlogičnije, nisam znao šta bi ju pitao ni kako.

Šta se seksa tiče, prije je bilo normalno, nikakvi eksperimenti, ekstravagance i ostalo, običan redovan rutinski seks 5 puta tjedno otprilike koji nam je obojima bio dobar. Sad to je još uvijek relativno redovno, tjedna brojka se nije nešto smanjila, ali seks je drukčiji na dva načina i oscilira nevjerojatno između ta dva načina. Da pojasnim, prije je to bilo ono normalno, prosječno, ni prebrzo ni presporo, konstanta jedna. Sad tog više nema nego. Sad je to ili seks u kojem ona divljački skače po meni i jaše me ili seks u kojem ona samo leži i doslovno se ne miče, kao da joj je tijelo u sobi, a duša negdje drugdje.

Spomenuo sam na početku opsjednutost pranjem ruku, zaboravio sam jednu još bitnu stvar, opsjednuta je pranjem svoje odjeće, samo svoje. Mašina pere njezinu odjeću koja uopće nije prljava, ona bez razloga nekad promjeni 2 majice u toku dana kad je cijeli dan doma, do kraja mjeseca ovim tempom mašina će odraditi duplo više u odnosu na prijašnje mjesece. Pitao sam ju prošli tjedan zašto opet pere svoje stvari a ona mi je mahinalno nervozno odbrusila 'nebitno, pusti me.'

Ne znam da je 5 puta u ova tri tjedna uzela čitati knjigu, muziku ne sluša uopće, samo kad ja upalim, a i onda znam da ju sluša, ali ju uopće ne čuje ako me razumijete. Komunikacije oko svih ovih stvari nema, stalno je užurbana, ne govori gotovo ni o čemu, priča kad joj ja nešto kažem u vezi svog posla i tako to, ali sve površno. Ni prije nije ona bila pričalica, ali ovo je sad još manje. Žao mi ju je, ali užasnut sam. Ne znam kako se postaviti, ne znam šta reć, šta ne, na iglama je često. Odužilo se ovo, ali morao sam sve napisati jer ja već polako mislim da ludim.

Šta napraviti?
KokoLedeni is offline  
Old 27.01.2017., 19:53   #2
reci joj da se prestane jebati sa susjedom preko puta


ozbiljno, mozda bi pomoglo da negdje otputujete na par dana, malo promijenite ritam i okolinu
ali ako ona ne zeli razgovarati, bojim se da ni ti tu ne mozes bas nesto pomoci
ZgSash is offline  
Old 27.01.2017., 19:55   #3
Teško da ti itko preko foruma može išta pametno savjetovati.
Postoje li neki ljudi koji ju redovito ili relativno redovito viđaju, uz tebe, pa da porazgovaraš s njima i vidiš jesu li i oni primijetili razliku u ponašanju kod nje.
Uzroka može biti zaista more, što psihičkih, što somatskih.
Obrati se nekome tko je blizak s njom i pratite njeno ponašanje, ako je bez dvojbe promijenjeno, pogotovo tako naglo kako tvrdiš, bitno je nagovoriti je na medicinski pregled, pa onda redom isključivati moguće uzroke.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 27.01.2017., 20:00   #4
Da li je bila kod doktora? Da li se desio neki dogadjaj koji je mogao prouzrokovati takvu promjenu?
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Old 27.01.2017., 20:00   #5
Meni se cini da je dozivjela neki šok

Mozda, moooozda , samo moja pretpostavka, je neko pokusao napastovati je

Mislim da je stvar delikatna i da je ne smijes forsirati da ti se otvori vec samo joj pruziti osjecaj da je volis i da je uz tebe sigurna.
Drzi je za ruku sta cesce mozes

I nadam se da je moja pretpostavka skroz pogresna
utisana is offline  
Old 27.01.2017., 20:02   #6
Pa odnosi nje i njezinih roditelja nisu baš nešto, ne čuju se nešto previše, a i koliko znam, nisu se čuli od kad je ovo počelo. U zadnja tri tjedna, ona se nije nalazila ni sa kim, samo na posao ide i u kupovinu, druži se inače s kolegicama s posla, a s njima se dovoljno dobro poznaje da bi i one skužile promjenu i pitale bi me vjerojatno, a pošto nisu, očito normalno funkcionira na poslu. Ovako neke stalne prijatelje nema, nije baš neki društveni tip, kao što sam rekao, oduvijek je bila dosta flegmatična, no meni to nikad nije smetalo. Apsolutno zadnja opcija mi je psihijatar, zato sam pustio to ovo vrijeme jer sam mislio da ćemo skupa to moć riješit ili ona sama jer držim do nje i ona je do sebe držala uvijek i ne želim ju dovoditi u situaciju da ju osramotim.

Nije bila kod doktora i nije se sigurno ništa čudno desilo, a kamoli da bi prouzrokovao potpuno drugu ženu preko noći. Da je netko želi napastovati, rekla bi mi.
KokoLedeni is offline  
Old 27.01.2017., 20:09   #7
Quote:
KokoLedeni kaže: Pogledaj post
Pa odnosi nje i njezinih roditelja nisu baš nešto, ne čuju se nešto previše, a i koliko znam, nisu se čuli od kad je ovo počelo. U zadnja tri tjedna, ona se nije nalazila ni sa kim, samo na posao ide i u kupovinu, druži se inače s kolegicama s posla, a s njima se dovoljno dobro poznaje da bi i one skužile promjenu i pitale bi me vjerojatno, a pošto nisu, očito normalno funkcionira na poslu. Ovako neke stalne prijatelje nema, nije baš neki društveni tip, kao što sam rekao, oduvijek je bila dosta flegmatična, no meni to nikad nije smetalo. Apsolutno zadnja opcija mi je psihijatar, zato sam pustio to ovo vrijeme jer sam mislio da ćemo skupa to moć riješit ili ona sama jer držim do nje i ona je do sebe držala uvijek i ne želim ju dovoditi u situaciju da ju osramotim.

Nije bila kod doktora i nije se sigurno ništa čudno desilo, a kamoli da bi prouzrokovao potpuno drugu ženu preko noći. Da je netko želi napastovati, rekla bi mi.
Jesi siguran da bi ti rekla?

Zrtve sexualnog napastovanja cesto osjecaju sram za to sta im se desilo.

Mene je profesor pokusao silovati u srednjoj skoli, nikad nikome to nisam rekla.
utisana is offline  
Old 27.01.2017., 20:11   #8
Ponavljam. Sve su to pretpostavke.
Budi uz nju. Bez pritiska
Daj joj osjecaj da tebi moze reci sta joj je
utisana is offline  
Old 27.01.2017., 20:11   #9
Quote:
KokoLedeni kaže: Pogledaj post
Pa odnosi nje i njezinih roditelja nisu baš nešto, ne čuju se nešto previše, a i koliko znam, nisu se čuli od kad je ovo počelo. U zadnja tri tjedna, ona se nije nalazila ni sa kim, samo na posao ide i u kupovinu, druži se inače s kolegicama s posla, a s njima se dovoljno dobro poznaje da bi i one skužile promjenu i pitale bi me vjerojatno, a pošto nisu, očito normalno funkcionira na poslu. Ovako neke stalne prijatelje nema, nije baš neki društveni tip, kao što sam rekao, oduvijek je bila dosta flegmatična, no meni to nikad nije smetalo. Apsolutno zadnja opcija mi je psihijatar, zato sam pustio to ovo vrijeme jer sam mislio da ćemo skupa to moć riješit ili ona sama jer držim do nje i ona je do sebe držala uvijek i ne želim ju dovoditi u situaciju da ju osramotim.
Problem uopće ne mora biti psihijatrijski, mada može.
Kroz praksu sam viđala takve slične promjene ponašanja kao posljedice stanja/bolesti od akutne psihoze ili akutne reakcije na stres do tumora na mozgu (navodim kao krajnosti), s milijun drugih mogućih uzroka između.
Ne želim reći da se kod nje radi o nekom crnom scenariju, samo da moraš reagirati ako si primijetio naglu promjenu ponašanja kod žene koju znaš 10 godina.
A i ovo što je forumašica gore napisala nije nemoguć scenarij. Da ju je netko na neki način zlostavljao. I da je odreagirala akutnom stresnom reakcijom u kojoj se ni tebi ne može povjeriti.
Možda je nešto puno benignije u pitanju, ali ne mijenjaju se ljudi preko noći bez razloga.
Probaj porazgovarati s njom, oprezno, pažljivo. Ako ne ide, kontaktiraj osobu koja je, uz tebe, najbliskija s njom, objasni o čemu se radi i da trebaš pomoć doprijeti do žene.

Inače, ići kod psihijatra nije sramota.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 27.01.2017., 20:17   #10
Vidim da su neki vec prepoznali, pridruzujem se prepoznavanju.

Nadam se da smo svi u krivu, da je mozda neka glupost, drzim ti fige.

Zenu zagrli I reci joj da si tu, da ces je uvijek voljeti I da ti moze sve reci.
MMovca is offline  
Old 27.01.2017., 20:20   #11
Razumijem ja, pokušao sam više puta i svaki puta me sasječe se sa 'ništa' i 'nebitno'. Smislit ću nešto, a za psihijatra se slažem, ali znam nju, ona neće htjeti ići, za nju će to biti sramota.
KokoLedeni is offline  
Old 27.01.2017., 20:23   #12
Quote:
KokoLedeni kaže: Pogledaj post
Razumijem ja, pokušao sam više puta i svaki puta me sasječe se sa 'ništa' i 'nebitno'. Smislit ću nešto, a za psihijatra se slažem, ali znam nju, ona neće htjeti ići, za nju će to biti sramota.
Samo strpljivo i pažljivo.
Ne uzimaj k srcu njene reakcije, vjerojatno joj treba pomoć.
Još jednom ponavljam, ako ne uspiješ sam, obrati se nekome. Ljudi se ponekad ne povjere emotivno najbliskijoj osobi, nego osobi koja im je potencijalno najbliskija po iskustvu ili mogućnosti poimanja iskustva.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 27.01.2017., 20:24   #13
Mozda je netko proganja, a boji ti se reci. Moze biti bilo sta, no ovakva iznenadna promjena od 0-100 je bizarna. Mislim da pomoc neces naci na forumu, mozda da za pocetak ti sam odes po strucnu pomoc, psihijatar i/ili terapeut bi ti mogao dati neke savjete i uputiti te na sto da obratis paznju kako bi eventualno eliminirao neke sumnje. Ne bih ti preporucila da njoj govoris o odlasku psihijatru i to joj savjetujes, ona je ocito zbog necega u soku i nece to prihvatiti, a mogla bi i eksplodirati.

Zao mi je sto vam se ovo dogadja, ali nemam neki pametan savjet. Nemoj je prisiljavati da ti se povjerava, prati njeno ponasanje i posavjetuj se sa strucnom osobom. I provjeri je li se nesto u okolici promijenilo, neki novi susjed, novi parkirani auti u okolici, jesi li ikad pogledao kroz neki drugi prozor dok je ona gledala ili?
-Animal- is offline  
Old 27.01.2017., 20:25   #14
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Zenu zagrli I reci joj da si tu, da ces je uvijek voljeti I da ti moze sve reci.
Taman sam ja to došla reći. Sjedi lijepo pored nje šutke i zagrli ju i šuti. Pusti nju da diktira tempo ako ti se želi otvoriti.

Ljudi se ne počnu ovako ponašati preko noći. Ona to svakako ne radi jer joj je takvo ponašanje ugodno, to i sam vidiš. Kontraproduktivno je da pojačavaš njenu tjeskobu ispitivanjem. Jasno mi je da si zabrinut i iskreno suosjećam s tobom, ali time postižeš samo učinak suprotan onome što bi želio.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 27.01.2017., 20:29   #15
Razumijem ovo šta mi govorite, ali vjerujte mi da apsolutno možemo isključiti mogućnost da ju netko proganja zato što sam joj davno obećao da ju nitko neće napadati dok sam s njom i to se prenjelo na brak. Zna da ću ju braniti pred kim god treba i definitivno bi mi rekla da ju netko maltretira, u to sam ja siguran.

Šta se tiče novih susjeda, novih susjeda nema, aute baš nisam provjeravao, a ni druge prozore, tako da ću na to obratiti pažnju od sada. Prestao sam ju ispitivati nakon prva 2-3 puta kad sam vidio da je njen odgovor isti, ne vršim nikakav pritisak na nju, vidim da je na rubu nečega i ne želim ju dodatno opterećivati ali vidim da sama ne može taj problem koji god da je otkloniti, a meni je užasno toliko već stajat po strani i gledat kako se ništa ne mjenja.
KokoLedeni is offline  
Old 27.01.2017., 20:36   #16
Quote:
KokoLedeni kaže: Pogledaj post
Razumijem ovo šta mi govorite, ali vjerujte mi da apsolutno možemo isključiti mogućnost da ju netko proganja zato što sam joj davno obećao da ju nitko neće napadati dok sam s njom i to se prenjelo na brak. Zna da ću ju braniti pred kim god treba i definitivno bi mi rekla da ju netko maltretira, u to sam ja siguran.

Šta se tiče novih susjeda, novih susjeda nema, aute baš nisam provjeravao, a ni druge prozore, tako da ću na to obratiti pažnju od sada.
Jedna stvar je sto si ti njoj obecao, a nesto sasvim drugo sto je ona (mozda) iskusila na vlastitoj kozi sada. Mogao ju je napasti ili joj prijetiti netko na poslu ili u okolici posla, a mozda cak i netko od starih susjeda prati sto ona radi, mozda prijetnje ukljucuju i tebe, a ti o tome pojma nemas. Ne zelim te dodatno plasiti, ali nikako ne bih tako olako govorila da "apsolutno mozemo iskljuciti mogucnost da ju netko proganja" samo zato jer se tada, kad si joj ti nesto obecao, osjecala sigurno. Mozda se boji i za tebe? Moguce je i da je umislila da je netko prati, ali ocito ocekuje vidjeti nekoga ispred prozora, postojao on ili ne. Bar to meni tako izgleda.
-Animal- is offline  
Old 27.01.2017., 20:41   #17
Malo je vjerojatno, ali dobro, uzet ću u obzir i pojačati svoju pažnju također.
KokoLedeni is offline  
Old 27.01.2017., 20:42   #18
Ja mislim da ti ovdje ni u šta ne možeš biti siguran i da moraš preispitati sve mogućnosti, pa i one koje ti se čine nemoguće.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 27.01.2017., 20:43   #19
Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post
Jedna stvar je sto si ti njoj obecao, a nesto sasvim drugo sto je ona (mozda) iskusila na vlastitoj kozi sada. Mogao ju je napasti ili joj prijetiti netko na poslu ili u okolici posla, a mozda cak i netko od starih susjeda prati sto ona radi, mozda prijetnje ukljucuju i tebe, a ti o tome pojma nemas. Ne zelim te dodatno plasiti, ali nikako ne bih tako olako govorila da "apsolutno mozemo iskljuciti mogucnost da ju netko proganja" samo zato jer se tada, kad si joj ti nesto obecao, osjecala sigurno. Mozda se boji i za tebe? Moguce je i da je umislila da je netko prati, ali ocito ocekuje vidjeti nekoga ispred prozora, postojao on ili ne. Bar to meni tako izgleda.


Sve to plus, pranje ruku i odjece ( osjecaj da je prljava)
Promjene u sexu od divljeg ( moguca zelja da bude kaznjena) do apaticnog ( samo da sve prodje)
...

Uglavnom, njoj je teško!
A i tebi jer ne znas sta da napravis.

Jedino sta mozes je da pokusas TI biti smiren i da joj das osjecaj da si uz nju štagod da se desilo


Sretno
utisana is offline  
Old 27.01.2017., 20:44   #20
A i to šta kažeš.

Hvala vam.
KokoLedeni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.