Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2014., 20:54   #401
Svega sam se tu sad načitao i ostao i dalje jednako neuk.Treba mina području samobora geodet za razvrgnuće suvlasništva(suvlasnici složni oko djeljenja parcele na pola 2X 2620m2). Isto tako, preko zemljišta je po gup-u u planu izgradnja ceste. mi bi rado da nam geodet odredi za našu informaciju granice koridora buduće prometnice kakbi znali kolika nam kvadratura ostaje u manjem dijelu(mješovita zona) zbog plana izgradnje obiteljske kuće.Naravno, to je sve livadno područje i htjeli bi postaviti ogradu pa makar provizornuda znamo gdje su nam granice. Kliko bi to moglobiti para i da li sve to hoda što smo zamislili? Imate li preporuku za geodeta?(inbox, baš da nebude reklama)

THX
tpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:11   #402
Mjerenje kuće za legalizaciju

Molim vas recite mi kako to geodet mjeri .imam tavan koji je zakrcen kak ce on izmerit unutrasnjost sobe?Ima li spravu neku lasersku koja ide od zida do zida ili moram oslobodit prostor?
Odisey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:44   #403
Quote:
Odisey kaže: Pogledaj post
Molim vas recite mi kako to geodet mjeri .imam tavan koji je zakrcen kak ce on izmerit unutrasnjost sobe?Ima li spravu neku lasersku koja ide od zida do zida ili moram oslobodit prostor?
geodeti mjere izvana, gabarite objekta, ne mjere iznutra prostorije
arhitekti mjere iznutra, prostorije i najčešće imaju laserska mjerila ali opet ne smije mu nešto stajati na putu (laserskoj zraci)
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 22:10   #404
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
geodeti mjere izvana, gabarite objekta, ne mjere iznutra prostorije
arhitekti mjere iznutra, prostorije i najčešće imaju laserska mjerila ali opet ne smije mu nešto stajati na putu (laserskoj zraci)
e hvala ti puno na odg jer nista mi nije po zidovimaa
Odisey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 23:26   #405
Quote:
Odisey kaže: Pogledaj post
e hvala ti puno na odg jer nista mi nije po zidovimaa
Molim vas recite mi koliko arhitekt uzima para za mjerenje kuće od 100 m2?
Odisey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 01:28   #406
Nisam ni znala da arhitekt mjeri unutrašnjost kuće. Je li to samostarija gradnja za legalizaciju ili i kod novogradnje?
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 23:02   #407
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Nisam ni znala da arhitekt mjeri unutrašnjost kuće. Je li to samostarija gradnja za legalizaciju ili i kod novogradnje?
za potrebe legalizacije:
ovl. ing. arhitekture izrađuje arhitektonski snimak na temelju izmjerenih unutarnjih prostorija, dok ovl. ing. geodezije izrađuje geodetski snimak na temelju izmjere na terenu (objekti izvana zajedno s dvorištem)

kod novogradnje iznutra mjere i arhitekti i geodeti samo za potrebe etažiranja. novogradnja obično ima svoj projekt temeljem kojeg je izgrađena.
__________________
www.geofutura.hr
deni1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 23:17   #408
Quote:
tpi kaže: Pogledaj post
Svega sam se tu sad načitao i ostao i dalje jednako neuk.Treba mina području samobora geodet za razvrgnuće suvlasništva(suvlasnici složni oko djeljenja parcele na pola 2X 2620m2). Isto tako, preko zemljišta je po gup-u u planu izgradnja ceste. mi bi rado da nam geodet odredi za našu informaciju granice koridora buduće prometnice kakbi znali kolika nam kvadratura ostaje u manjem dijelu(mješovita zona) zbog plana izgradnje obiteljske kuće.Naravno, to je sve livadno područje i htjeli bi postaviti ogradu pa makar provizornuda znamo gdje su nam granice. Kliko bi to moglobiti para i da li sve to hoda što smo zamislili? Imate li preporuku za geodeta?(inbox, baš da nebude reklama)

THX
može se izvesti, ali kompletna provedba ideje će tražiti poprilično vremena.
razvrgnuće je moguće provesti ali samo ako doista imate namjeru graditi.
trebalo bi ići korak po korak. najprije odrediti koridor ceste, pa kad se vidi što se dobiva s time, onda ići u razmatranje gradnje. cijena se ne može odrediti odokativno, jer ovisi o tome koliko posla iziskuje čitava situacija. najbolje da mi se javite, pa ćemo vidjeti što Vam zapravo treba.
__________________
www.geofutura.hr
deni1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 03:19   #409
Quote:
deni1972 kaže: Pogledaj post
za potrebe legalizacije:
ovl. ing. arhitekture izrađuje arhitektonski snimak na temelju izmjerenih unutarnjih prostorija, dok ovl. ing. geodezije izrađuje geodetski snimak na temelju izmjere na terenu (objekti izvana zajedno s dvorištem)

kod novogradnje iznutra mjere i arhitekti i geodeti samo za potrebe etažiranja. novogradnja obično ima svoj projekt temeljem kojeg je izgrađena.
Hvala. Već si računam cifre za platiti i tu izmjeru.
Dobro je da bar to ne trebamo.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 10:39   #410
Kolika je neka realna cijena upisa kuće u katastar?

Nije mi do cjenkanja, samo želim znati što je normalno za platiti, a što je "šišanje".
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 11:27   #411
Elaborat usklađenja gruntovnice i katastra - dal zna ko kak se cijena krece.cestica je od cca 22m2 u katastru i nema nist na sebi, dok je u gruntovnici cca 288m2
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 13:45   #412
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
Elaborat usklađenja gruntovnice i katastra - dal zna ko kak se cijena krece.cestica je od cca 22m2 u katastru i nema nist na sebi, dok je u gruntovnici cca 288m2
razlika površina između katastra i zemljišne knjige je velika i treba usporediti katastarski i zemljišnoknjižni plan kako bi se odredilo na kojim se sve česticama nalazi ostatak površine i koje je sve radnje potrebno učiniti za usklađenje, a sve to određuje cijenu.
s time da morate biti upisani kao (su)vlasnik u zemljišnoj knjizi.
__________________
www.geofutura.hr
deni1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 19:46   #413
Susjed ima nekretninu na samoj granici moje okućnice.
Pitao me za dozvolu postavljanja skele na mojoj parceli što sam dozvolila. Međutim u daljnjem razgovoru rekao je da on i tako ima pravo na 50 cm terena oko njegove nekretnine.
Rekla sam da nema na što je rekao da ima na barem 20 cm.
Moje je mišljenje da moraš dozvoliti postavljanje skele i dozvoliti da se radi na nekretnini dok radovi traju međutim da katastarska granica je granica vlasništva.

Da li ima netko sa znanjem o navedenom?
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 07:43   #414
Pogledaj u urbanističkom planu ali većinom granica kuće ti je 2m od granice terena. Može biti i manje ali onda ne smije biti svjetlih otvora prema toj granici.
Granica katastarske čestice je granica, nema on pravo na ništa..
Neka bude sretan što ima tu kuću na granici čestice jer po novome je nikad ne bi imao..
Drugim riječima ima da ti napravi dobar roštilj i da te pozove na klopu i pivo što si mu dozvolila da stavi skelu na tvoje..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 14:11   #415
Quote:
deni1972 kaže: Pogledaj post
razlika površina između katastra i zemljišne knjige je velika i treba usporediti katastarski i zemljišnoknjižni plan kako bi se odredilo na kojim se sve česticama nalazi ostatak površine i koje je sve radnje potrebno učiniti za usklađenje, a sve to određuje cijenu.
s time da morate biti upisani kao (su)vlasnik u zemljišnoj knjizi.
sve bi to bilo super da oni koji su upisani kao vlasnici u gruntovnici nisu davno umrli plus jos su ti isti prodali to gdi, pa gda dala kcerki,pa kcerka to prodala.... da sad ne nastavljam. sranje nad sranjima. kakva je to drzava kad dozvoljava prodaje na taj nacin gdje ljudi prodaju a niko se nije knjizio.sam u katastru su se upisali i bok,a znamo da to nije vlasnistvo. i jos su svi platili poreze na kupoprodajne ugovore.kaj nitko od tih drzavnih nije mogao poskicat te ugovore i vidjet dal to sve stima.i sad nakon 3 kup.ugovora sranje nad sranjima.kog naganjat kad tih ljudi nema jer kao sto si rekao treba biti vlasnik.cak od tih prvih vlasnika koji su upisani kad je bila ostavinska ta cestica se ni ne spominje jer je kcerka znala da je ona prodana nekom drugom.ma bas krasno. ako imate kakav pametan savjet javite.
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 16:44   #416
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Pogledaj u urbanističkom planu ali većinom granica kuće ti je 2m od granice terena. Može biti i manje ali onda ne smije biti svjetlih otvora prema toj granici.
Granica katastarske čestice je granica, nema on pravo na ništa..
Neka bude sretan što ima tu kuću na granici čestice jer po novome je nikad ne bi imao..
Drugim riječima ima da ti napravi dobar roštilj i da te pozove na klopu i pivo što si mu dozvolila da stavi skelu na tvoje..
Hvala, to sam i rekla ali je interesantno kako ljudi pokušaju pa ako upali, upali.
Kuća je na granici jer je to stara jezga mjesta na obali, tako da su kuće sa okućnicom ispred pa onda druga kuća i naravno nema prozora u susjedovo dvorište već sa strane i ispred.
Sve se to prije poštivalo i nije nam padalo na pamet drugačije.
Tako smo naučeni pa se svako malo iznenadiš koliko to sve više ne vrijedi već samo onaj jači - tlači.

Ovo sam navela iz razloga jer je taj isti susjed otvorio prvo jedna pa drugi prozor u to isto dvorište.
To je bilo za jedno popodne kada nismo bili prisutni.
Prijava o tim otvorenim prozorima stoji već dvije godine kod inspektora?

Toliko o pravnoj državi!
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 23:12   #417
GPS!

Ljudi pozdrav
Zanima me kako se određuje međa preko GPS uredaja
Znam da GPS pokazuje kordinate, ali preko kojeg satelita ...
Jer ja sam skinuo aplikaciju na mobu koja pokazuje gps kordinate
na geo portal dgu, ocitavam neke druge kordinate u odnosu na mob, stupnjevi su mi ok ali fula sekundu
Pa molim pojasnjenje
I kolika bi bila cijena da se tocno utvrdi tocka ili di je bio medni kamen izmedu mene i susjeda
Hvala
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 23:59   #418
Quote:
LION33 kaže: Pogledaj post
Ljudi pozdrav
Zanima me kako se određuje međa preko GPS uredaja
Znam da GPS pokazuje kordinate, ali preko kojeg satelita ...
Jer ja sam skinuo aplikaciju na mobu koja pokazuje gps kordinate
na geo portal dgu, ocitavam neke druge kordinate u odnosu na mob, stupnjevi su mi ok ali fula sekundu
Pa molim pojasnjenje
I kolika bi bila cijena da se tocno utvrdi tocka ili di je bio medni kamen izmedu mene i susjeda
Hvala
Evo malo tehnicke pozadine...

Kordinate mjerene sa GPSom (GNSS) na mobitelu korste WGS84 frame kao glavni koordinatni sustav koji u nacelu prati realizacije ITRS (ITRF08) na decimetarskom nivou. Stariji mobiteli koriste samo GPS, a novi i ruske GLONASS satelite - naravno, koji su vidljivi u trenutku mjerenja (minimum 5).

GPS u mobitelu koristi samo kodna mjerenja (pseudoranges), nekad cak i assisted GPS di preuzme poziciju repetitora ili wifi routera (relativno komplicirano za laika i cesta pojava di nema ok vidljivosti prema nebu). GPS koordinate iz jednostavnog receivera na mobitelu se ne bi smile koristit za potrebe izmjere di je zahtjevana tocnost manja od 0.05 m - generalno GPS sa mobitela ima circka 5-15 m tocnost.

Za odredivanje meda se mora koristit u najmanju ruku cisti RTK ili virtualni RTK - CROPOS sustav koji daje 2-4 cm tocnost, ili totalna stanica sa spajanjem na geodetsku osnovnu (jelte cila drzava je puna tzv trigonometrijskih i/ili inih GPS tocaka predodredenih za koristenje kao osnova za samu izmjeru). Postoji jos i PPP metoda koja zahtijeva dodatnu obradu podataka i nije bas najefikasnija za ove slucajeve.

Triba takoder uzet u obzir da su ortofoto snimci sa geoportala georeferencirani i.e. pozicionirani u sustavu koji je poznat kao HTRS96 koji je izveden iz ETRS89 (koincidira sa ITRF89 za 1989.0 epohu). Znaci postoji nesuglasnost sa WGS84 i HTRS96 tj. nesuglasnost koordinata sa mobitela i sa geoportala.hr (1 sekunda lat/long je oko 31 metar)

I sad politicka pozadina...

Geodetska firma ili Ured ovl. ing. je u stanju rekognisciranjem terena i iz podataka iz Katastra obnoviti mede u slucaju da su unistene. Za kompliciranije slucaje - jednostavno receno - postoji sudski vjestak koji donese zakljucak di se tocno nalazi unistena meda.

Sritno

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
pitajkonobara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 07:05   #419
Thumbs up

Majstor si !
svaka ti čast na infotmaciji !
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:23   #420
Nego
Kolika bi bila cijena, da dode geodet sa GPSom i pokaze samo tu jednu tocku ili medni kamen, koji je sporan?
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.