Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2003., 01:53   #61
a sto si to cula?
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 02:03   #62
Quote:
traxdata kaže:
a sto si to cula?
Radi se o fotoreakciji retinola pri dnevnom svjetlu koja na kozi izaziva vrlo velika ostecenja, zato ga i stavljaju u nocne kreme uglavnom i preporucavaju ne koristiti po ljeti. No, i koristenjem nocne kreme se stvori dovoljna koncentracija na kozi da dodje do reakcije.
Loreal je dao stipendiju djevojci za izradu doktorata iz kemije za istrazivanje retinola u laboratoriju koji se bavi fotokemijskim reakcijama. Nakon sto su pokazali rezultate Lorealu koji su potrvdjivali stetnost retinola, Loreal je odustao od daljnjih istrazivanja i obustavio stipendiju. Koliko znam taj laboratorij nastavlja dalje neovisno s istrazivanjim.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 02:11   #63
ides...nisam to cula...hvala na informaciji!!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 10:10   #64
Quote:
mirta kaže:
Loreal je dao stipendiju djevojci za izradu doktorata iz kemije za istrazivanje retinola u laboratoriju koji se bavi fotokemijskim reakcijama. Nakon sto su pokazali rezultate Lorealu koji su potrvdjivali stetnost retinola, Loreal je odustao od daljnjih istrazivanja i obustavio stipendiju........
...i onda je svizac zamotao cokoladu

Ma sve je to propaganda, tj. borba za trziste.

Iako, Avene i Vichy vise spadaju u korektivnu kozmetiku (za razliku od Loreala)......zasto njihove proizvode mozes kupiti samo u apotekama (bar kod nas)?

A sto se tice retinola i navodnoj stetnosti.....pa ako nisi sigurna, procitaj si o njemu na nekim "nezavisnim" stranicama.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 10:43   #65
Quote:
T@nja kaže:
...i onda je svizac zamotao cokoladu

Ma sve je to propaganda, tj. borba za trziste.

Iako, Avene i Vichy vise spadaju u korektivnu kozmetiku (za razliku od Loreala)......zasto njihove proizvode mozes kupiti samo u apotekama (bar kod nas)?

A sto se tice retinola i navodnoj stetnosti.....pa ako nisi sigurna, procitaj si o njemu na nekim "nezavisnim" stranicama.
Cuj T@nja, razgovor se i vodio izmedju znanstvenika, tzv. nezavisnih koje ne placa konkurentska kozmeticka kuca nego Francuska vlada. Ja sam svoje misljenje iznijela i dalje stojim kod njega i preporucam zenama oprez sa "revolucionarnim" otkricima u kozmetici oko koje se vrte ogromni novci.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 10:51   #66
Koliko se sjecam...mirta zna sto je retinol, ona je u prirodnim vodama

A ja potpuno vjerujem. Cak sve vise vjerujem da su te sve kreme vise stetne nego korisne. I rade lazne potrebe koze koja bez kremica vise dobro ne izgleda ili je suha.

Zato ja vec duze vrijeme koristim samo 2 preparativna kozmeticka proizvoda. I ten mi je sve bolji i bolji Sve vise se potvrdjuje pravilo "manje je vise".

Inace, da ne budem off topic: ne postoji Aveno nego Aveeno i to je americka marka kozmetike na bazi oatmeala. I postoji Avene.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 11:03   #67
Sto se tice Avena, i ja koristim njihovu kozmetiku. Imam izrazito osjetljivu kozu i nasla sam kod njih kremu koja mi za sad jedina odgovara, krema za izrazito osjetljivu i iritiranu kozu. Koristim je i za da i za noc, bez nekih drugih krema, povremeno uzmem termalnu vodu i to je to, a ten mi je bolji nego ikad. To je moj nacin, ne znaci da bi nekome drugome jednako bio dobar.

U Francuskoj se Avene moze kupiti i van ljekarnih i nesto je jeftiniji nego u Hrvatskoj jednako kao i Vichy.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 11:12   #68
...kako se zove krema koju koristis, koliko ml ima?
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 11:32   #69
Quote:
mirta kaže:
Ja cu se nadovezat na lucu, jos jedna koja zna sto je retinol i igrom slucaja nedavno sam prisustvovala jednom razgovoru na temu retinola...
pmfovke sa stipendijama od Gouv F.
da i ja volim kad se ukine financiranje ne zato jer je projekt los nego zato sto rezultati nisu "po narudzbi"
jel ta cura moze nastaviti? hoce netko drugi dati pare? jel ima pravo objaviti rezultate ili je potpisala "industrijsku tajnu"?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 11:59   #70
Quote:
lahor kaže:

A ja potpuno vjerujem. Cak sve vise vjerujem da su te sve kreme vise stetne nego korisne. I rade lazne potrebe koze koja bez kremica vise dobro ne izgleda ili je suha.
Zato ja vec duze vrijeme koristim samo 2 preparativna kozmeticka proizvoda. I ten mi je sve bolji i bolji Sve vise se potvrdjuje pravilo "manje je vise".
slazem se, ja isto mislim da te kreme nanose vise stete, nego koristi. moja mama nikad u zivotu nije stavila puder ni neku drugu kremu osim obicne nivee na lice i ima savrsen ten i uopce nema bora...a ja sam primijetila da sto se vise trackam tim kremama,to mi je ten sve gori...
kaj ti koristis?
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 13:44   #71
Quote:
traxdata kaže:
slazem se, ja isto mislim da te kreme nanose vise stete, nego koristi. moja mama nikad u zivotu nije stavila puder ni neku drugu kremu osim obicne nivee na lice i ima savrsen ten i uopce nema bora...a ja sam primijetila da sto se vise trackam tim kremama,to mi je ten sve gori...
kaj ti koristis?
Ultimate E krema od Avona (ali samo kad osjetim da mi je koza suha i poslije tusiranja), blato mrtvog mora maska od Balee i to je otprilike sve. Mozda 2-3 mjesecno jos neki drugi proizvod.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 17:48   #72
Dnevnu kremu koristim Vichy, a noćnu uopće ne trošim. Smatram da se noću koža lica treba sama regenerirati.. treba joj dati da diše
Inače, kad mi je lice bilo izrazito suho i perutavo, sa lišajevima, spasila mi ga je kozmetičarka sa jednim kozmetičkim tretmanom i dala mi je ampulicu Synergie, koju sam stavljala pod dnevnu kremu (i usput izbacila Avon iz svoje kozm. torbice - ima nešto na što sam alergična)
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 17:50   #73
Sad ponekad, umjesto te Synergie ampulice, stavim bademovo ulje.. - jeftinije je.. razmišljam i o ulju vitamin E. To mi je dobro staviti kad je jaka zima i velika hladnoća, štiti mi lice
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 19:08   #74
Quote:
traxdata kaže:
slazem se, ja isto mislim da te kreme nanose vise stete, nego koristi. moja mama nikad u zivotu nije stavila puder ni neku drugu kremu osim obicne nivee na lice i ima savrsen ten i uopce nema bora...a ja sam primijetila da sto se vise trackam tim kremama,to mi je ten sve gori...
kaj ti koristis?
ta obicna nivea je savrsena za osobe sa suhom kozom. Ali takvu masnu kremu staviti na masno lice sklono bubuljicama - katastrofa zagarantirana.

Iako naravno puno ima i u genima - moja baka godinama koristi samo onu djecju kremu ( koja prekrasno mirisi ) bebimed ili tako nesto, mala plava kutijica. Da ju vidite dale bi joj 20 godina manje nego ima ( kao sto joj daju svi koji je vide )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 20:24   #75
Quote:
luca kaže:
pmfovke sa stipendijama od Gouv F.
da i ja volim kad se ukine financiranje ne zato jer je projekt los nego zato sto rezultati nisu "po narudzbi"
jel ta cura moze nastaviti? hoce netko drugi dati pare? jel ima pravo objaviti rezultate ili je potpisala "industrijsku tajnu"?
luce

Nisam upoznata sa detaljima cijele price ali koliko sam skuzila cura i dalje radi na tome, valjda su nasli novce i koliko znam namjeravaju publicirati, izgleda da nije potpisana "idustrijska tajna". Mene zaista zanimaju ti rezultati, sefica mi je ljetos imala problema s kozom, koristila je ne znam ciju nocnu kremu s retinolom i kaze doktor je okrivio retinol za probleme.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 12:18   #76
ova nova krema od nivee sa vitC mi je super....ujutro mi je koza jako lijepa....
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 12:24   #77
baš mi treba nova krema i dvoumim se između Avena i Dr. Hauschka. Može preporuka, ako je netko isprobao i jedno i drugo!
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 12:30   #78
mene isto ludo zanima taj dr. H something

aj curke, da vas čujem
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 12:32   #79
Bio je jedan topic Dr Hauschka, ako vam se da prekopajte (na zenskom kutku)
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 15:21   #80
Meni je Hauschka totalna katastrofa!! Sve kod njih stima u teoriji, ali te kreme su u praksi n e u p o t r e b l j i v e. Imam osjetljivu masnu kožu, i oni nude bas proizvode za te probleme - ali, ukratko, katastrofa. Bacen novac.
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.