Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2004., 15:40   #21
Mi rijesili stvar. Hladi, grije, danas ugradjeno

Nije neka marka, ali ima Hitachi kompresor i elektroniku.
lahor is offline  
Old 26.03.2004., 22:31   #22
U Metrou je trenutno na akciji klima Hyundai od 3,7 kW za oko 2.000 kn. Jel zna netko nešto o njoj, navodno je jako tiha. Unutarnja jedinica ima 2 pokretne klapne, dok većina drugih klima ima samo jednu. Koja je opcija bolje, jel se kuži netko u to? I koliko prosječno košta montaža u Zagrebu?
Ivsha is offline  
Old 27.03.2004., 21:27   #23
ugradnja je kažu, oko 1200-1500 kn.

pitanje je da li vrijedi garancija ako ga ne ugradi ovlaštena osoba/servis.
ninos is offline  
Old 28.03.2004., 14:49   #24
Pitanje:

Sto kupiti za otprilike 3000 do maksimalno 4000 kuna?
Stambeni prostor otprilike 75 m2.

Bilo bi pozeljno da se po zimi moze malo grijati, ali samo kao pomoc uz vec postojece peci na struju.

Nije potrebno da bog zna sto jako ohladi, samo da spusti temperaturu nekoliko stupnjeva da se moze zivjeti za paklenih vrucina.

Znam da mogu pogledati na webu ali ipak mi vise znace iskustva iz prve ruke.

magdalena1999 is offline  
Old 01.04.2004., 13:35   #25
Quote:
Corto kaže:
Mali detalj, na koji cini mi se ljudi ne obracaju dovoljno paznju: buka koju stvara klima. Pogotovo ako se npr ugradjuje u prostoriju gdje se spava. Iako su one sve dosta tihe, ipak se osjeti razlika ako je neka par dB tisa, pogotovo nocu.
Ne znam kakvu buku spominjes, ali danasnje klime su vrlo tihe, zvuk koji proizvode je tih i naviknes se na njega i ne smeta za spavanje.

Kod ugradnje stavi ju negdje gdje ti nece puhati u glavu i nemaj preveliku razliku u temp i prezivis ljeto bez vecih problema.
may@ is offline  
Old 02.04.2004., 23:10   #26
Nista ako nije Mitsubishi.
Kvalitet i najtisi na trzistu.
Denys is offline  
Old 04.04.2004., 03:55   #27
ugrađivao sam dosta LG klima za ecos i fakat imaju najbolji odnos kvaliteta/cijena

a sad ima i besplatna montaža pa da ne čekate ljeto, gužvu i vrućinu..
__________________
live long and prosper
JakeTheMass is offline  
Old 06.04.2004., 13:34   #28
[QUOTE]bankei_ri kaže:
[B] Klima uređaji se dijele u tri klase. Prva su klime japanskih proizvođača (Fujitsu, Hitachi, Panasonic, Toshiba, Daikin). To je visoka klasa uređaja i svi su dobri i pouzdani. Razlikuju se u nijansama i dobro rade u grijanju....


da li i sanyo spada u tu klasu. cini mi se dosta skup.
ninos is offline  
Old 07.04.2004., 12:39   #29
Kineski panasonic = sranje!
cincilator is offline  
Old 08.04.2004., 13:46   #30
evo jos jednog japanca: MITSUI. jel to sto vrijedi?
ninos is offline  
Old 14.04.2004., 08:30   #31
Mi smo kupili i ugradili Hyundai iz Metroa, s ugradnjom je ispalo oko 3.000 kn, ugradnju je izveo ovlašteni servis, tako da imamo i garanciju. Koliko smo mogli do sada skužiti, radi jako tiho, a za naš prostor je i snaga OK (3,7 kW). Pitanje za one koji su već prošlo ljeto imali klimu: koliko realno povećava potrošnju struje?
Ivsha is offline  
Old 14.04.2004., 09:30   #32
Pitanje za one koji su već prošlo ljeto imali klimu: koliko realno povećava potrošnju struje?

S obzirom da sam klimu koristio u popodnevnim/večernjim satima za vrijeme najvećih sparina, kada bi bez nje bila prava koma u kući od vrućina, potrošnja struje povećala se možda nekih 10-tak %....nije tak prestrašno ako i inaće imaš nekakvu uobićajenu potrošnju struje..
champ is offline  
Old 16.04.2004., 10:26   #33
Quote:
magdalena1999 kaže:
Pitanje:

Znam da mogu pogledati na webu ali ipak mi vise znace iskustva iz prve ruke.


Evo iskustva iz prve ruke!

Imam samo rijeci hvale za ekipu ‘’inverter-klime’’ - 098557743.
Uglavnom ‘operiraju’ po Zagrebu, ali se znaju zaletiti i do mora, pogotovo ak je veci posao u pitanju.
Meni je ugradjen Hitachi jos pred tri god. i sljaka na veliko.

Preporucam!
shirin is offline  
Old 04.05.2004., 09:14   #34
klima za stan

molila bih par informacija za one koji znaju nešto o tome.
naime, htjela bih kupiti klimu ali ne znam koju da kupim - noname ili brand name. jučer sam bila u tehnomaxu pa je ženska na upit koja je razlika među takvim klimama rekla da se zapravo kompresor koji se nalazi u svakoj klimi proizvodi u dvije tvornice koje ih rade i za samsung, i za lg, i za panasonic i za sve ostale tipa toyo, mitsui, buderas (nikad čula za ove zadnje tri). te da su kvalitetno tu negdje, što je meni zazvučalo logično ali bedasto.
drugo, koju jačinu da uzmem - ta ista prodavačica je rekla da nam je za cca 25 kvadrata dovoljna klima od 2,6 kW a i iz drugog izvora mi kažu da mi je potrebna jačina od 3,2 kW, što je točno?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Old 04.05.2004., 09:22   #35
Preporučuje se NE UZIMATI klimu slabiju od 3.0 kw .Sobzirom da ti je to nešto kao kod radijatora ,s obzirom na razliku u cijeni jedan članak više ne šteti a ako se zimi griješ u tuđoj režiji ( toplana ili zajednićka kotlovnica) možda ti zatreba i grijanje prek klima ormara . Kupi si LG , to ti je dobar omjer cijene i kvalitete .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Old 04.05.2004., 09:28   #36
a daj mi molim te objasni odnos kvadrature i snage.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Old 04.05.2004., 11:05   #37
1kw snage bi optimalno trebao odgovarati površini od 10 m2 kada bi se pretpostavilo da je prostor idealno izoliran , idealno postavljen u odnosu na sunce , da ste ti i tvoji ukućani idealno osjetljivi na toplo / hladno i na kraju nema smisla da ti se stroj zbog forsiranog tempa rada u malo ekstremnijim uvjetima rada raspadne prerano , jer to ti je u stvari ko frižider .
p.s. Ako trebaš instalatera javi se jer je to u pravilu jeftinije nego posebno kupovati klimu odn. tražiti majstora za montažu .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Old 04.05.2004., 11:32   #38
a kaj mi instalater može dati i garanciju?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Old 04.05.2004., 12:01   #39
Pa ozbiljni smo ljudi , dobivaš garanciju i osiguran servis jer se ti poslovi povjeravaju registriranim izvođačima a ne fušerima .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Old 04.05.2004., 13:11   #40
a cijena je oko 1000 do 1200, jel?mislim tak su mi rekli.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.