Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2011., 18:39   #201
možda je negjde vec ovo odgovoreno, ali nisam pronašla baš ovo sto meni treba... ugl. prošle godine zavrsena srednja škola, ove godine nije upisan faks ali je drzavana matura položena.. sada kad se prijavim u sustav preko novog maila i nove lozinke i pina.. nigdje nema ocijena srednje skole? gdje bi se trebala javit? pošto više nisam u srednoj školi i nemam ispitnog koordinatora? unaprijed hvala na odgovoru
angeliz is offline  
Old 16.12.2011., 21:22   #202
Pozdrav svima! Zanima me kako funkcionira prijava za osobe koje su davno maturirale i nemaju polozenu drzavnu maturu, ali im ista i ne treba za upis na fakultet? Gdje se treba prijaviti i koje dokumente treba poslati? Unaprijed se puno zahvaljujem!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 16.12.2011., 23:35   #203
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Zanima me kako funkcionira prijava za osobe koje su davno maturirale i nemaju polozenu drzavnu maturu, ali im ista i ne treba za upis na fakultet? Gdje se treba prijaviti i koje dokumente treba poslati? Unaprijed se puno zahvaljujem!
Quote:
Kandidati koji prijavljuju samo studijske programe, navedene dokumente (osim prijavnice) šalju na adresu Agencije za znanost i visoko obrazovanje, Središnji prijavni ured, Donje Svetice 38, 10000 Zagreb.
19
Dokumenti moraju biti preslike ovjerene kod javnoga bilježnika. Svjedodžbe mogu biti
ovjerene i u školskoj ustanovi.
Pretpostavljam da to vrijedi i za tebe!
Dokumenti su dokaz o državljanstvu i dokaz o završetku svih razreda srednje škole (uključujući završnu svjedodžbu).
trijumvir is offline  
Old 18.12.2011., 01:21   #204
Pitanje: Neki dan sam sreo koordinatoricu za drzavnu maturu u skoli u kojoj idem na prekvalifikaciju i pitao je za svjedozbe tj. kako cu ja poslat svjedozbu 4 razreda do 31.1 ako ona ne bude gotova, ona kaze da ja moram poslat sve jer sam u sustavu obrazovanja odraslih. Tko je tu lud? Btw imam jos pitanja: Ja na stranici postani student prijavljujem visi ili nizi stupanj odmah ili kasnije tj. prije 31.1? Eng, hrv i mat su obvezni? Jel se mogu prijavit na fax koji trazi fiziku a ja je nisam imao u srednjoj?
exception is offline  
Old 18.12.2011., 10:21   #205
Poslat ćeš svjedodžbu 4. razreda kao i svi mi sadašnji maturanti - naknadno.
Višu ili nižu razinu prijavljuješ odmah, hrvatski, matematika i strani jezik su obvezni. Možeš polagati fiziku.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 18.12.2011., 13:57   #206
Ise, onda ta zenska nema pojma. Ma fiziku necu pisat jer ne znam nista. Al pitao sam mogu li upast na taj fax koji trazi npr fiziku, likovnu kulturu, a ja to nisam pisao na drzavnoj?
exception is offline  
Old 18.12.2011., 16:35   #207
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Ise, onda ta zenska nema pojma. Ma fiziku necu pisat jer ne znam nista. Al pitao sam mogu li upast na taj fax koji trazi npr fiziku, likovnu kulturu, a ja to nisam pisao na drzavnoj?
nemožeš ako ti taj faks traži te određene predmete kao obvezne za položit na državnoj maturi, ako ne traži, možeš
__________________
I hate being bipolar. It's fantastic.
rubia.despues is offline  
Old 19.12.2011., 00:15   #208
Aha, hvala. Koliko fakulteta mogu prijavit? Onaj koji prvi stavim mi je prvi izbor? I gdje bi ja mogao pisati na kraju tu maturu, to oni odrede ili ja mogu birati? Kad placam maturu, i da koliko otprilike biljeznici naplacuju ovjeru domovnice? Sorry na ovoliko pitanja jer stvarno nemam koga da me uputi jer nisam redovan.
exception is offline  
Old 19.12.2011., 02:04   #209
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Aha, hvala. Koliko fakulteta mogu prijavit? Onaj koji prvi stavim mi je prvi izbor? I gdje bi ja mogao pisati na kraju tu maturu, to oni odrede ili ja mogu birati? Kad placam maturu, i da koliko otprilike biljeznici naplacuju ovjeru domovnice? Sorry na ovoliko pitanja jer stvarno nemam koga da me uputi jer nisam redovan.
- 10 fakulteta
- piše se na fakultetima svih većih gradovima (tipa; split, osijek, rijeka, šibenik...) ti biraš koji ćeš tj. gdje ti najviše paše
- uplatiti ispit trebaš najkasnije 10 dana prije pisanja tog ispita
- bilježnici naplačuju, mislim oko 100tinjak kuna, ne sjećam se ...

ne trebaš se brinut, jer ćeš o svemu bit obavješten na vrijeme na postani-student
__________________
I hate being bipolar. It's fantastic.

Zadnje uređivanje rubia.despues : 19.12.2011. at 02:18.
rubia.despues is offline  
Old 19.12.2011., 17:50   #210
@ rubia.despues
Hvala ti na odgovorima, stvarno si mi pomogla!
exception is offline  
Old 19.12.2011., 20:16   #211
Jeli istina da ako, hipotetski govoreći, netko upadne na željeni fakultet a ne upiše ga, svejedno mora platiti godišnju školarinu?
Johnny Quid is offline  
Old 19.12.2011., 21:22   #212
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Jeli istina da ako, hipotetski govoreći, netko upadne na željeni fakultet a ne upiše ga, svejedno mora platiti godišnju školarinu?
Da. Jer si nekom zauzeo mjesto, a nisi se upisao.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 27.12.2011., 16:15   #213
Što upišemo pod "PIN" kad se prijavljujemo u sustav?
Dreamlover is offline  
Old 27.12.2011., 16:26   #214
Prvi put ništa, stisni prijavi se i nakon toga ćeš morati upisati broj mobitela na koji ćeš dobiti PIN za daljnje logiranje.
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Old 27.12.2011., 22:42   #215
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Da. Jer si nekom zauzeo mjesto, a nisi se upisao.
Ha?
I kaj ako ja upadnem na svih 10 fakseva koji su mi na popisu?
abrakadabraaa is offline  
Old 28.12.2011., 00:08   #216
Quote:
abrakadabraaa kaže: Pogledaj post
Ha?
I kaj ako ja upadnem na svih 10 fakseva koji su mi na popisu?
Ja mislim da se tu radi o ovakvoj situaciji... upadnes na prvi izbor npr( ili na bilo koji, svejedno) , potvrdis sa TANom, ali kada su upisi na taj faks se ne pojaviš. Znači, kad trebaš donijeti papire, kupiti index itd. to ne napraviš, a potvrdio si taj faks.

Ponavljam, nisam sigurna, ali to bi mi bilo jedino logično.
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Old 28.12.2011., 19:37   #217
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se tu radi o ovakvoj situaciji... upadnes na prvi izbor npr( ili na bilo koji, svejedno) , potvrdis sa TANom, ali kada su upisi na taj faks se ne pojaviš. Znači, kad trebaš donijeti papire, kupiti index itd. to ne napraviš, a potvrdio si taj faks.

Ponavljam, nisam sigurna, ali to bi mi bilo jedino logično.
Ahaa, to već ima smisla.
abrakadabraaa is offline  
Old 29.12.2011., 01:25   #218
Question

nestalemi ocijene .....u cemu je problem
dbezj is offline  
Old 29.12.2011., 18:26   #219
Pozdrav,

evo ulovio sam malo vremena i složio listu studija koje želim upisati. Pošto nikako ne želim da mi se dogodi na ne upadne na nijedan falkultet odlučio sam popuniti limit falkulteta. I tako sam naišao na jedan interesantan falkultet, točnije smjer:
Sveučilište u Splitu - Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu - Upravni studij - Split (Redovni stručni studij)

Slijedi pitanje na koje nisam uspio pronaći odgovor: što je zapravo redovni stručni studij i plaća li se to?

Zahvaljujem na odgovoru
drIvoS is offline  
Old 30.12.2011., 16:38   #220
Poslala sam papire za maturu i sad me zanima nakon koliko vremena oni to evidentiraju tamo gdje piše zaprimljeni dokumenti???
PoisonIvy1990 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.