Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2011., 22:35   #21
Da, PD, TZ, SR internetom, a bilancu i RDG u Finu prije PD, pa ne treba dodatno u PU. Ako ima još nešto to nosim; prava prilika da pozdravim curke u PU
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 09:25   #22
Quote:
Mali_Ahilej kaže: Pogledaj post
Da bi izlistali porezne kartice za prethodne godine morate zadati izlistanje kartica s 31.12.2oXX. godine.
Ne može.. Upravo sam to opet pokušala ali ne može..lijepo piše da :
"PKK nije moguće tražiti za navedeni period. Moguće je tražiti PKK samo za trenutnu ili prethodnu godinu"

Tako da nište od toga..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 11:48   #23
Pitanje u vezi punomoći...

certifikat od FINA-e glasi na mene kao ovlaštenu osobu za zastupanje moje firme... e sad, pošto budem ja predavao za svoje klijente obrasce, da li u onom obrascu punomoći u opunomoćenika upisujem svoju firmu i njezin OIB ili sebe kao ovlaštenu osobu i svoj OIB???

Molim pomoć jer mi preljubazna gospođa na info telefonu od e-porezne nije imala vremena pomoći...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 12:52   #24
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi punomoći...

certifikat od FINA-e glasi na mene kao ovlaštenu osobu za zastupanje moje firme... e sad, pošto budem ja predavao za svoje klijente obrasce, da li u onom obrascu punomoći u opunomoćenika upisujem svoju firmu i njezin OIB ili sebe kao ovlaštenu osobu i svoj OIB???

Molim pomoć jer mi preljubazna gospođa na info telefonu od e-porezne nije imala vremena pomoći...
Opunomoćenik si TI pa upisuješ svoje podatke jer ti potpisuješ sve elektronski.. Možeš u nastavku svog imena jedino napisati ime svoje firme (tako mi radimo) i prolazi svaki put
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:48   #25
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Opunomoćenik si TI pa upisuješ svoje podatke jer ti potpisuješ sve elektronski.. Možeš u nastavku svog imena jedino napisati ime svoje firme (tako mi radimo) i prolazi svaki put
E hvala puno... znači ime prezime pa ime firme i upisujem svoj osobni OIB

Thank you... sad idem obasipat poreznu s obrascima...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 14:10   #26
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
E hvala puno... znači ime prezime pa ime firme i upisujem svoj osobni OIB

Thank you... sad idem obasipat poreznu s obrascima...
I regos si pročačkaj..imaš mogućnost vidjeti nepovezane obrasce..dušu dalo za usklađenja
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 14:57   #27
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
I regos si pročačkaj..imaš mogućnost vidjeti nepovezane obrasce..dušu dalo za usklađenja
zasad neću uzimat regos... to druge godine...

nego daj mi reci, kad predam papirnatu punomoć na poreznu, onda još preko e-porezne moram poslat onaj zahtjev za elektroničkim poslovanjem za te klijente za koje sam donio punomoć?
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 16:34   #28
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
zasad neću uzimat regos... to druge godine...

nego daj mi reci, kad predam papirnatu punomoć na poreznu, onda još preko e-porezne moram poslat onaj zahtjev za elektroničkim poslovanjem za te klijente za koje sam donio punomoć?
ne trebas slati preko e-porezne... odmah mozes slati obrasce
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 19:03   #29
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
ne trebas slati preko e-porezne... odmah mozes slati obrasce
Hvala
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 06:15   #30
Nemoj zaboravit punomoć i za svoju firmu - ja sam fino napravio za svih i sve radi, a za sebe ne mogu otvoriti e-poreznu
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 13:57   #31
ne koristim e-poreznu, a sad ću morat ......
a koja je procedura? kod koga tražim?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 14:04   #32
http://www.porezna-uprava.hr/e-porez...k.asp?id=b03d3

http://www.porezna-uprava.hr/e-Porez...-Prirucnik.pdf
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 15:37   #33
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboravit punomoć i za svoju firmu - ja sam fino napravio za svih i sve radi, a za sebe ne mogu otvoriti e-poreznu
meni isto nije htjelo od prve... pa sam onda slao mail i onda su mi odobrili...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 11:50   #34
Kud svi tu i mali Mujo pa i ja planiram započeti sa tim "e-akcijama". Željela bih dakle predavati izveštaje u Finu (regos, statistika) i poreznu.
Prvi korak je izrada one finine kartice,jel? Zanima me koliko bi bilo početno ulaganje (i kakve vrste potpisa i certifikata moram imati) i kasniji mjesečni trošak. Koliko sam shvatila po onome na Fininim stranicama, mjesečna naknada za korištenje e-servisa je 50kn i obuhvaća predaju R-Sm obrasca, godišnjih financijskih izvještaja, statisičkih izvještaja, pa kaže još i ovjeru elekrtoničkog potpisa i mjesečno korištenje servisa e-plaćanja. E sad, što to točno u praksi znači, kolike bih ja još imala dodatne troškove i koliko bi bilo još dodatno ako bih predavala obrasce i u poreznu??
Možda blesavo pitanje, ali dok nemam ovu obaveza, ne bih se upuštala u posao ako bi mjesečni trošak bio prevelik.
TNX
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 12:04   #35
Thumbs up

Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Kud svi tu i mali Mujo pa i ja planiram započeti sa tim "e-akcijama". Željela bih dakle predavati izveštaje u Finu (regos, statistika) i poreznu.
Prvi korak je izrada one finine kartice,jel? Zanima me koliko bi bilo početno ulaganje (i kakve vrste potpisa i certifikata moram imati) i kasniji mjesečni trošak. Koliko sam shvatila po onome na Fininim stranicama, mjesečna naknada za korištenje e-servisa je 50kn i obuhvaća predaju R-Sm obrasca, godišnjih financijskih izvještaja, statisičkih izvještaja, pa kaže još i ovjeru elekrtoničkog potpisa i mjesečno korištenje servisa e-plaćanja. E sad, što to točno u praksi znači, kolike bih ja još imala dodatne troškove i koliko bi bilo još dodatno ako bih predavala obrasce i u poreznu??
Možda blesavo pitanje, ali dok nemam ovu obaveza, ne bih se upuštala u posao ako bi mjesečni trošak bio prevelik.
TNX
e-porezna ( i e-mirovinsko i zdravstveno) su potpuno besplatni. znači trošak je neki jednokratni za karticu fini + 50 kn mjesečno za jednu firmu. ukoliko se po istoj kartici radi za više firmi ( sa punomoći) onda se za svaku punomoć plaća dodatnih 2,5-12 kn /po punomoći- cifra ovisi o ukupnom broju punomoći-što više to jeftinije. i opet ova plaćanja su samo za servise fine (regos, statistički, fina plaćanje), a punomoći porezne (i mio i hzzo) su besplatne.

u praksi jedna firma 50 kn mjesečno, 3 firme 86 kn, 101 firma 302,5 kn . taj račun može biti veći samo ako se taj mjesec uzima bon-1, prijepis statističkog, ili tako nešto što se inače plaća fini ( a opet povoljnije nego na šalteru)
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 12:09   #36
Hvala puno! Onda mislim da se nema o čemu puno razmišljati. Treba se polako "osuvremeniti".
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 00:25   #37
Question jel netko može dati kakav info?

Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
ja isto koristim tek nekih 20 dana...
ima dobrih i losih strana...
predao sam ID obrazac za 09/2011 nakon predaje dobijes potvrdu da je to zaprimljeno, ali pise dole da kasnije provijeris jel proknjizeno... ja 17.10. idem viditi jel proknjizeno kad ono nista (inace predano 30.09.) zovem referenticu, a ona da, da nisam stavila kvacicu znaci opet sve ovisi o referentu... isto tako sad sam predavao PDV obrasce i pise obradeno, ali kada odem na kartice jos nema zaduzenja
dobro je sto je sve puno brze gotovo i program je jednostavan i pregledan (bar meni)... jos kad nam programer omoguci da samo kopiramo obrasce u e-poreznu, a ne da se mora prepisivati biti ce odlicno...
Još čekam USB, pa nemam ideju kako to funkcionira... Jel se to preko inetrneta nešto upisuje? Jel se kopira obrazac? Jel šalje XML document ili PDF? Moj knjigovodstveni program ne exportira XML document što sam čitala da treba za e-poreznu? Da li mi je taj XML neophodan ili mogu i na drugi način poslati/popuniti obrasce?

Zadnje uređivanje ninaada : 05.11.2011. at 00:52.
ninaada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 14:09   #38
Quote:
ninaada kaže: Pogledaj post
Još čekam USB, pa nemam ideju kako to funkcionira... Jel se to preko inetrneta nešto upisuje? Jel se kopira obrazac? Jel šalje XML document ili PDF? Moj knjigovodstveni program ne exportira XML document što sam čitala da treba za e-poreznu? Da li mi je taj XML neophodan ili mogu i na drugi način poslati/popuniti obrasce?
upisujes u program e-porezne koji skines sa stranica porezne uprave... obrazac saljes preko njihovog programa... ako nemas mogucnos da ti tvoj knj.program napravi XML onda sve to mozes upisati rucno... isto tako imas mogucnost pohraniti podatke, pa ne moras svaki mjesec tipkati ime firme, oib itd... kad dobijes usb i skines program sve ce ti biti jasnije
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 13:51   #39
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
upisujes u program e-porezne koji skines sa stranica porezne uprave... obrazac saljes preko njihovog programa... ako nemas mogucnos da ti tvoj knj.program napravi XML onda sve to mozes upisati rucno... isto tako imas mogucnost pohraniti podatke, pa ne moras svaki mjesec tipkati ime firme, oib itd... kad dobijes usb i skines program sve ce ti biti jasnije
Isprintala sam onih 71 stranu Korisničkog priručnika i 15 strana Često postavljanih pitanja, ali iz svega toga nisam shvatila da li se preko njihovog programa podaci mogu direktno upisivati, ili se oni šalju u formi XML dokumenta za koji imaju primjere kako trebaju izgledati (ali, to je valjda za programere)... Tako da mi je ovaj tvoj odgovor puno korisniji od njihovih uputa! Puno hvala na odgovoru!
ninaada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 16:13   #40
Quote:
ninaada kaže: Pogledaj post
ali iz svega toga nisam shvatila da li se preko njihovog programa podaci mogu direktno upisivati
Mogu se direktno upisivati.
Medo_74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.