Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2013., 19:12   #21
Quote:
Charlie_zg kaže: Pogledaj post
Ja takve oglase bez broja telefona preskačem, uglavnom su prevaranti iz engleske.
nisu prevaranti, neki ne stavljaju broj telefona jer ih naziva masa ljudi sa glupim pitanjima,a sve je navedeno u oglasu.
Netko možda zove baš iz dosade,a ne planira ništa kupit. ozbiljan kupac sigurno se neće predomišljat i pitat glupa pitanja, čim netko pita glupa pitanja vidim da nema nikakvu namjeru ništa kupit....
ja sam tako nešto prodavala i već mi je iskreno dopizdilo odgovarat strpljivo na sva glupa i neglupa pitanja, neki me zove za jedan predmet i pita kao jel mekano,jel tvrdo, skoro sam mu rekla jer ti ona stvar mekana ili tvrda jer mi je već dopizdilo da me pitaju glupa pitanja i da su sitničavi.
na kraju sam izbrisala sve oglase i broj bacila u smeće.
a najgore mi je bilo kad zovu u nezgodnom trenutku,recimo baš ručam i netko me zove i onda 10 min odgovaraj na pitanja i nateži se s njima,a dotad jelo se ohladi.
najbolja iskustva su mi bila kad smo mailom sve dogovorili .
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 19:19   #22
onaj tko ne stavi broj taj ni ne zeli prodat auto.
ako vec ne moze stavit br.
onda u oglasu treba i naznacit to,a ne samo stavit mail i bok.

inace takve oglase ni ne gledam.,
preko maila komunicirat je kao da pricas sa zidom.
za 5 min price morao bih tipkat pol ure.
gps-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 20:04   #23
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
nisu prevaranti, neki ne stavljaju broj telefona jer ih naziva masa ljudi sa glupim pitanjima,a sve je navedeno u oglasu.

Ljetos sam prodavao auto koji je u izuzetno dobrom stanju za svoje godine i koji u budućnosti može vrijediti samo više nego što sam očekivao za njega. Dobro poslikao auto izvana, iznutra, podnicu, motor, naveo sve što je napravljeno i dirano na autu unatrag 25 godina. Oglas je bio dovoljan da netko tko traži tako nešto nema što razmišljati: dođe i uzme ako mu se svidi a ne ako je stanje prihvatljivo.
Zvalo me bar 10 ljudi koji su u stanju valjda razgovarati 2-3 sata bez problema i 2-3 puta sam im govorio jedne te iste stvari u autu. Ne čudi me toliko kad me nazove netko od 20-25 godina, nego što su to ljudi koji imaju 50-60 godina i zvuče i predstavljaju se jako ozbiljno. I dogovorim prodaju, povučem auto iz oglasa jednom kupcu koji je rekao da ima 50 i kusur godina i da dolazi iz Zadra, spustio sam cijenu 5000 kuna preko telefona i rekao da ćemo zajedno o mom trošku otići do majstora po njegovom izboru i dići auto na dizalicu i da ja plaćam izmjenu ulja.
Nije se pojavio, a ja obrisao oglas i odustao od prodaje jer mi se ne da više odgovarat ljudima kako to da je auto u takvom stanju nakon toliko godina i kako su nekad pravili dobre aute.
Nek stoji, kruha ne traži a sad i vidim da više vrijedi u dijelovima + ostatak po kili, ali je čudo što sve ljudi rade iz dosade radi tih oglasa.

Zadnje uređivanje -Cortez- : 17.11.2013. at 20:10.
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 20:37   #24
pazi svakakvih ljudi ima ja kad kupujem samo pitam par osnovnih informacija(cisto da odredis malo stanje)
i najbitniju stvar,kad mogu doci pogledat auto,od price nista..nema smisla.

jedino ako je auto negdje dalje trazim par boljih odredjenih slika i to je to.
ako odgovara pakiram se i gas ( je da je bilo slucajeva kad ljudi u oci lazu,al moras bit spreman na sve)

ista stvar kad me ljudi zovu,kazem osnovne stvari za sve drugo dodji i pogledaj..svatko tko hoce pricat o bedastocama uredno ga zamolim da nemam vremena ako ga zanima auto nek dodje vidjet i bok.
gps-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 00:02   #25
pa sta je ovo s njuskalom,sad skoro svaki drugi oglas nema br??
a cijene smijeh??
cemu to??
gps-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 00:36   #26
Evo ovako, jedan me zvao za auto i ponudio mi motornu pilu u zamjenu. Rekoh ja, ne bi hvala. Tu on kaže da će ipak doć vidjet auto pa se možda dogovorimo. Evo dolazi on sutra, s pilom
Da, da, sviđa mu se auto, i vadi pilu, i na pol ceste pred kućom pali tu svoju pilu i pokazuje mi kako dobro radi, cijela ulica buči, ljudi gledaju šta ovaj radi s pilom. Jedva sam ga se riješio.

Za jedan drugi auto zove me tip iz Dubrovnika, znači nekih cca 1000 km od mene
Došao bi on po auto, ali imao je on jedan takav isti, pa je njemu bilo se nešto pokvarilo, pa je on to skupo platio, pa nek mu snizim cijenu za 400 eura jer će mu sigurno to otić . Nice try, dude.

Onda sam prodavao Mazdu 626, 91 godina, auto doslovno kao nov, vozila ga prva vlasnica, sve uredno, oprema boli glava, ma super mi je bio, i ostavio bi si ga da nije bio 2.0 i trošio dosta. I dolazi tip, gleda, gleda, čudi se kako nema hrđe, kako sva elektronika radi, pa mu sumnjivo...digne haubu, i od dolje na haubi hrđa promjera 2 cm sa 2 cm...Kaže, eeeee, ja sam mislio da je to u malo boljem stanju. A uzeo mi je dva sata vremena dok je sve pregledao i onda odustao.

Imam tih priča koliko srce želi.
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 09:31   #27
Quote:
Dark Dizkober kaže: Pogledaj post
Evo ovako, jedan me zvao za auto i ponudio mi motornu pilu u zamjenu
daj mi samo reci o kojem grobu od auta se radilo?
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 09:45   #28
Njuškalo će pod hitno morati napraviti reviziju oglasa, kao i način odobravanja kreiranja korisničkih računa, jer ovo što se događa s ovim fejk oglasima je strašno.
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 11:01   #29
a zašto nasjedate na njih? ako nema broja, produži.
vidiš oglas, svidi ti se, nazoveš, dogovoriš sastanak i dalje sve ide face to face, nema kemikalija.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 11:07   #30
Nevezano uz njuškalo,meni su uvjerljivo najgori oni ljudi koji stalno pitaju jel prodajem auto,a nigdje to ne piše niti prodajem . Imam takav upit najmanje jednom tjedno.
Ali eto nađe se i takvih što misle da mogu zašprehati žensku i da će im dat auto za 400-500 kn jer misle da se ne kuži, haha.
A kaj bi tek bilo da stvarno prodajem,ne želim ni pomisliti kakvi bi mi pacijenti dolazili i pitali glupa pitanja.
Radije bi odvezla odmah pod prešu nego da se natežem s takvim likovima za par eura.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 11:22   #31
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Nevezano uz njuškalo,meni su uvjerljivo najgori oni ljudi koji stalno pitaju jel prodajem auto,a nigdje to ne piše niti prodajem . Imam takav upit najmanje jednom tjedno.
Ali eto nađe se i takvih što misle da mogu zašprehati žensku i da će im dat auto za 400-500 kn jer misle da se ne kuži, haha.
A kaj bi tek bilo da stvarno prodajem,ne želim ni pomisliti kakvi bi mi pacijenti dolazili i pitali glupa pitanja.
Radije bi odvezla odmah pod prešu nego da se natežem s takvim likovima za par eura.

Odem jednom u 5 godina na Jakuševac kupit neku glupost, najineresantniji mi je lik koji prodaje alate, zna imati nastavke za obradu metala po smiješnim cijenama, pogotovo filceve za poliranje koji su 5 puta jeftiniji nego bilo gdje.
Odvezla me žena zadnji put svojim autom. Ulazimo na parking i dva tipa se doslovno bacila pred auto i pitaju jel auto na prodaju. Na cesti u sred kolone.


Dark Dizkober, moram te razočarati, ja sam dobivao pod račun stado ovaca.
Odgovor na iduće pitanje: ne, nije ih doveo kad je došao gledat auto.
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 11:53   #32
jbg ako si iz zg baš grada naravno da je upit glup, ali ako si iz zg županije tj okolice tj sa sela, pitanje nije nimalo glupo, dapače sa stadom ovaca se da lijepo zaradit, za razliku od rintanja kod privatnika.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:17   #33
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
jbg ako si iz zg baš grada naravno da je upit glup, ali ako si iz zg županije tj okolice tj sa sela, pitanje nije nimalo glupo, dapače sa stadom ovaca se da lijepo zaradit, za razliku od rintanja kod privatnika.
Ne , ne potcjenjujem ja nikoga niti ismijavam, ali ako naglasim u oglasu "bez zamjena", onda očekujem da mi neće nuditi ništa osim hrvatskih kuna ili europskih eura.
Ja da trebam ovce, ja bih napisao da kupujem ovce ili može zamjena za ovce.
A današnji kupci kupuju bez novaca i već su postale nebulozne ponude.
Ali, ako na primjer prodaješ bubnjeve, redovito dobivaš golf 3 dizel u zamjenu.
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:07   #34
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
a zašto nasjedate na njih? ako nema broja, produži.
vidiš oglas, svidi ti se, nazoveš, dogovoriš sastanak i dalje sve ide face to face, nema kemikalija.
Nije stvar u nasjedanju, nego od tih lažnih oglasa nemožeš doć do pravih, odnosno poludiš pa odustaneš od traženja.
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:54   #35
A šta se čuditi? Meni su za garmin navigaciju nudili stare zvučnike za mobitel i pentium jedinicu, ali u super stanju. Nakon dva takva oglasa sam odustao od prodaje navigacije i sad ju rentam rodbini kad kome treba (ja prešao na Smartfon+IGO, pa mi ne treba)
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 15:30   #36
Mom frendu je tip za auto nudio da si izabere što želi, a ponuda je bila traktor, kombajn i suhi kukuruz (ne znam točnu količinu, nešto u vagonima), a frend živi u gradu u stanu.. Bilo bi zanimljivo sparkirati kombajn pred zgradu..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 17:58   #37
Ja sam nedavno stavio na njuškalo svoju staru alfu,napisao sam kaj sam sve napravio otkad je kod mene,oglas sam stavio prije jedno 2 tjedna,pa dosad nisam imao uopće poziva,čak sam napisao da može i sms,pa mi se svejedno nitko ne javlja i nudi neke gluposti u zamjenu.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 18:06   #38
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Nevezano uz njuškalo,meni su uvjerljivo najgori oni ljudi koji stalno pitaju jel prodajem auto,a nigdje to ne piše niti prodajem . Imam takav upit najmanje jednom tjedno.
Ali eto nađe se i takvih što misle da mogu zašprehati žensku i da će im dat auto za 400-500 kn jer misle da se ne kuži, haha.
A kaj bi tek bilo da stvarno prodajem,ne želim ni pomisliti kakvi bi mi pacijenti dolazili i pitali glupa pitanja.
Radije bi odvezla odmah pod prešu nego da se natežem s takvim likovima za par eura.
Khm ... ti nebi skužila upucavanje ni ta te posred nosa pogodi .... da oni bi Južinu kupili
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 18:07   #39
Quote:
creator8690 kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno stavio na njuškalo svoju staru alfu,napisao sam kaj sam sve napravio otkad je kod mene,oglas sam stavio prije jedno 2 tjedna,pa dosad nisam imao uopće poziva,čak sam napisao da može i sms,pa mi se svejedno nitko ne javlja i nudi neke gluposti u zamjenu.
i ti se čudiš
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 19:38   #40
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm ... ti nebi skužila upucavanje ni ta te posred nosa pogodi .... da oni bi Južinu kupili
haha,nije upucavanje, da je skužila bi. uglavnom su pitali stariji ljudi,koji mi mogu biti tata ili djed. I cigići
a ti stvarno misliš da je cura u jugiću meta dečkiju? je,vraga, kako cure traže skupe aute,tak i dečki traže da cura ima skupi auto. tako da raspoloženje splasne čim doznaju koji auto vozim
a sljedećih 10 godina ću imat ovaj auto,možda i do kraja života,tko zna.... tako da nikad neću bit meta
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.