Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2014., 00:24   #1
As Above So Below - 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=GRrZZNyOqyY

http://www.imdb.com/title/tt2870612/

Naizgled zanimljiva kombinacija pustolovnog filma s hrabrom arheologinjom u moderno doba i klaustrofobičnog horora u stilu The Descent.

Pogledao sam film, najviše me privukao plakat u kinu, malo sam samo čitao o čemu se radi i zvučalo mi je zanimljiv, najviše zato što sam zapravo bio u pariškim katakombama i zbilja takvo što nigdje drugdje nisam vidio, kilometri lubanja i ljudskih kostiju uz koje hodate, a svako malo nekakvi križevi od lubanja, oltari i slična "umjetnička djela" od stvarnih ljudskih ostataka.
I uz grupu i vodiča bilo je jezivo, a kako bi tek bilo da ste tamo sami i da se dio katakombi uruši i morate tražit izlaz.

E sad, premisa je obećavala i film ima pozitivnih stvari, ali amaterizam sve to baca u vodu. Izgleda mi kao poglupljeni europski film.

SPOJLERI!

Dakle, početak zbilja obećava i vodi nas čak u Iran. Ali tu već ide prva glupost, cura je u busu na granici i mogu je ubiti jer je bjelkinja koja glumi omotanu muslimanku, a onda krene pričat u kameru na engleskom.

No dobro, ako zanemarimo to, početak je uzbudljiv i pustolovina u stilu Da Vincijevog Koda ili Indiane Jonesa počinje. Djevojka nalazi tragove koji je vode do pariških katakombi, a kako bi otkrila mitološki kamen mudraca.
Kad jednom uđu u katakombe, postaje zanimljivo, ali priča je nažalost prebanalna i klišeja je zbilja previše.
Loše je prikazan i prostor, a inzistiranje na found footage i nošenju kamera kao i uglavnom u takvim filmovima, dosta toga kvari i dovodi do nelogičnost i živciranja.
Sredina je onako, rastezanje, i onda slijedi pretrpan kraj. Dakle, pacing nije najbolje odrađen.
Ono što je dobro u filmu je što se se u ovakvom hororu obrađuje povijest, što ima nekoliko vizualno fantastičnih trenutaka (čitao sam članak o filmu i zbilja su snimali u katakombama i spuštali tamo neke neobične rekvizite).
No dosta toga ostaje nedorečeno i neke stvari uglavnom živciraju. Čine se kao sitnice, ali nisu. Kao da scenarij radio netko vrlo neiskusan ili nesposoban.

U jednom trenutku lik prevodi aramejski na engleski, prvi put, i prevede ga u savršenoj rimi na engleskom. Mislim, dajte.
Onda, neki su likovi Francuzi, ali se jedni drugima nepotrebno obraćaju na engleskom. Takve sitnice meni strašno kvare film i da su malo pazili na to, film je mogao biti jako jako dobar. Jer priča je zanimljiva, dobro je to zamišljeno, ali izvedba je uglavnom mlitava. Ima malo i nadnaravnog, što mi se isto svidjelo, ali opet je uglavnom nezgrapno uklopljeno, ali ne uvijek.

Dakle, sumnjam da ću film opet pogledati, ali nekima bi se mogao svodjeti, posebice onima koji vole found footage.
Eto, ako je netko gledao, zanima me što mislite.

Usput, prije filma pustili su trejler za Anabelle. Zanimljivo je što film povezuju s Conjuringom (jasno je zašto). Isto tako mi je upalo u oči da koriste isti trik u ovom filmu i u Anabelle (koliko se vidi iz trejlera) za plašenje ljudi.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:22   #2
pogledao sam sinoc i ok je film. ja ne volim te horore ali su me nagovorili da pogledam i usrao sam se dosta. reaper je jeziv za popizdit. ali nesto ne kuzim. ono crnca, benjia je ubila likica koja je bila van katakombi? to mi nije jasno jer ih je u katakombama ubijalo ono za sta se nisu kao iskupili
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:31   #3
Jel se isplati ići gledat u kino ili da čekam DVDrip?
Maleficent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:35   #4
ja ne gledam bas horore ali meni se isplatilo. cisto radi zvuka. jer scene nisu bas toliko strasne koliko te zvuk preplasi
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.