Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2014., 22:49   #1
Kako da pronađem oca?

Neznam di da otvorim tu temu , pa se odma ispricavam.

Imam 22. godine , i nisam oca nikad upoznao , samo smo se culi telefonski , sve do moje 15.godine . On zivi u inozemstvu , znam u kojem gradu , i jedino sto imam neku iskaznicu iz bivse juge na kojoj mu pise datum rodjenja ime i prezime , i to je sve sto prakticki znam od njemu . Roditelji mi se nisu zenili tako da nemam prakticki nista osim toga . Sad me zanima kako da ga pronadem . Majka nema nikakvog kontakta ni sa njegovom obitelji niti nista , pitao sam ju nesto o njemu al ugl nezeli nista reci . Tako da kaj moguce da ga nadem i sa ovo malo podataka , molim vas pomozite mi..
Silvaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 11:20   #2
Od cega je iskaznica. Osobna ili nesto tipa planinarska iskaznica? Jel pise gdje je rođen? I ima li rijetko prezime ili neko skroz uobicajeno?

Jesi provjerio facebook?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 16:16   #3
Quote:
Silvaa kaže: Pogledaj post
Neznam di da otvorim tu temu , pa se odma ispricavam.

Imam 22. godine , i nisam oca nikad upoznao , samo smo se culi telefonski , sve do moje 15.godine . On zivi u inozemstvu , znam u kojem gradu , i jedino sto imam neku iskaznicu iz bivse juge na kojoj mu pise datum rodjenja ime i prezime , i to je sve sto prakticki znam od njemu . Roditelji mi se nisu zenili tako da nemam prakticki nista osim toga . Sad me zanima kako da ga pronadem . Majka nema nikakvog kontakta ni sa njegovom obitelji niti nista , pitao sam ju nesto o njemu al ugl nezeli nista reci . Tako da kaj moguce da ga nadem i sa ovo malo podataka , molim vas pomozite mi..
Znaš li možda podatke o djedu i baki (mislim roditeljima svog oca) oni najvjerojatnije imaju adresu ili način kako ga kontaktirati, mislim ako ti žele pomoći...ili neki drugi članovi njegove šire ili uže obitelji

Pored toga imaš možda telefonski imenik, društvene mreže (je glupo ali se ljudi nađu nekad tamo).

Ne moraš odgovori, ali ako si se čuo s njim do 15 godine zašto si prestao...
__________________
In the end it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away
Ary@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:59   #4
Kolko ja znam mama ga se odrekla , nije s njim u dobrim odnosima bila , a tata mu umro relativno mlad . Tak da nemam od nikud krenut sa njegove strane obitelji . Inace je uvijek slao redovito alimentaciju , i taj zadnji put kad se javio reko je da je poslao , al nikad to nije doslo , a nikad se nije ni javio od tada . Imam tu neku iskaznicu , neka montkemija za vojnu bolnicu , propusnica nekakva na kojem pise ime prezime i datum rodjenja i to je to , i jedino sto znam da kad je bio mojih godina , da je radio u plivi na crnomercu ..
Silvaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:17   #5
Kako je slao alimentaciju?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:27   #6
Što se njega tiče, ako ne možeš preko roditelja, probaj preko Plive. Možda je ostao u kontaktu s nekim. Ili ako imaš adresu njegove obitelji u Hrvatskoj, poveži se sa susjedima, uputit će te na očeve prijatelje.
Nadalje možeđ preko telefonskog imenika grada u kojem živi ili fejsa.
Sretno.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 14:25   #7
ako znas u kojoj opcini otac zivi probaj im poslati mail, sve im objasni, ne znam kako je s zakonima, i ono tajnost podataka i to, ali ti mozda odgovore pa dobijes adresu

a google, sta kaze?
znas kako ju se zove zena, djeca? pa isto google
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 18:19   #8
Ako živi u inozemstvu,a tamo je morao biti prijavljen,bez obzira po kojoj osnovi..treba ti netko tko živi u tom gradu i toj zemlji..
Jednom prilikom u jednoj tuđoj zemlji,samo na osnovi imena i prezimena,tražila sam osobu,ali nažalost našla samo grob te osobe,jer je iako mlad čovjek umro..no njegovi su roditelji nakon 10 g doznali što im je sa sinom.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 00:09   #9
Quote:
Silvaa kaže: Pogledaj post
i jedino sto znam da kad je bio mojih godina , da je radio u plivi na crnomercu ..
Kada je radio u Plivi? Osamdesetih, devedesetih?
FridaDali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 13:03   #10
Provjeri ima li u tom gradu klub gastrica, ako ima, pitaj je li prijavljen.
Svakako idi u plivu i pokusaj jos neke podatke saznati. Reci da ti je to rodak i da mu trebaju podaci za mirovinsko. Il tak nesto slicno.
Nadji sve moguce telefonske operatere koji djeluju u toj drzavi i pokusaj preko njih saznati nesto.
Probaj na podforumu dijaspora naci nekoga tko ce ti pomoci
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 13:12   #11
Ja sam našao dosta vani ljudi koristeći samo Google tražilicu ili eventualno Žute Stranice te zemlje.
Drugi način pretrage je preko rođaka, prijatelja ili poznanika.

U svakom slučaju, u današnje vrijeme imaš pristup svim čudima moderne tehnologije i iskoristi ih koliko god možeš.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.