Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2006., 18:23   #81
Quote:
skakavacka kaže:
uopće se ne ljutim
ali osjećala sam dužnost da vas izvjestim o čemu se radi u toj knjizi koja je toliko razvikana na google-u. Ja isto mislim da je čista glupost i drago mi je što nisam bila toliko luda pa naručivala
Otišla sam na onu tvoju ego stranicu..
Ja ne znam da li sam pravi hiperhidrotičar. Ali mislim da jesam. Jer postoji termin pazušna hiperhidroza. Ja sam pazušni hiperhidrotičar. Kako to divno zvuči.... Pazusi su mi uvijek mokri. Bilo ljeto il zima... Radila ja nešto ili ne radila. Šetam po ulici i odjednom počnem osjećat kako se znojim i onda samo na to mislim. Totalni pritisak u glavi stalno.. I opsjednutost s tim. I ja isto dok se napijem prestanem s tim više ne mislim na to i ne marim.. Zato i volim cugat. Ali i onda imam majicu bez rukava tako da bi imala što više lufta. Probala sam jednom dok sam išla na faks pjevat u sebi neku pjesmu stalno da ne razmišljam o svom znojenju no bezuspješno. Ponekad se stvarno osjećam ko luđakinja. Svi ti ljudi oko mene sa suhim pazusima, a meni nije jasno zašto sam ja takva. A znam da i moja mama ima taj problem. Probala se i ona s nekom kremom mazat koju joj je preporučila doktorica. Ukrala sam joj malo te kreme, ma moš mislit. Još gore sam se znojila. To je neki gel bio. A znoja još više pomiješanog s tim gelom. ma fuj.. Nekad stvarno uspijem doć u to stanje uma u kojem se osjećam toliko opušteno i bezbrižno da znojenje potpuno prestane. Zadnji put mi je tako bilo jučer dok sam gledala stare mamine ploče sa svojim dečkom. Ležala sam na krevetu. Prije toga smo jeli ćevape u nekom restoranu. I bili smo na terasi. Ni onda se nisam znojila. Jest, bilo je prohladno i imala sam majicu na bretele. Ali u većini životnih situacija se osjećam napeto i jednostavno se znojim ispod pazuha kao da ta napetost tamo izbija. Ja bi trebala bit napušena cijelo vrijeme

vidis, ja pokusavam skrenuti pozornost na nasu opsjednutost s tim jer exponiranje ove bolesti u nama samima vodi
prema fixaciji na problem a onda si u zacaranom krugu iz kojeg je jako tesko izaci. stvar je upravo u tom stanju uma i kada bi samo mogli postici to stanje koje mozemo zadrzati, to bi bilo prekrasno. i da , naravno da postoji izraz pazusna hiperhidrotusa, ako i ne postoji mi cemo g izmisliti jer smo mocni i mozemo sve sto pozelimo bas kao sto kazu na opnoj ego stranici!!!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 18:52   #82
Quote:
Drea kaže:
Sto se tice udruge lamador, cini mi se kao jako dobra ideja. Bas sam dosla u dodir s tim nedavno s jednom grupom prijatelja (radi se o drugoj tematici) tako da donekle znam kako to funkcionira. Ali kao sto si rekao, ljudi bi morali uloziti u to dovoljno i volje i vremena. Ako se jave zainteresirani, trebalo bi o tome dobro razmisliti jer mislim da bi ta udruga bila od koristi. I ja sam i Zg-a, 23 god.
Da ukratko odgovorim op_m na pitanje:kako se oblacim? Zapravo nema kratak i jasan odgovor. Ja sam jedna od rijetkih koje vole imati svasta u ormaru, ali mrze ici u kupovinu i po ducanima! Vjerojatno i zato sto ne mogu uvijek kupiti ono na sto prvo naletim jer moram paziti na vrstu tkanine, materijal, boju, kroj...bla, bla, bla...! Koliko puta sam vidjela slatku majcicu ili kosulju ili sos, hlace...sto god, i onda bi onaj glas progovorio "Nis od toga! Tu bi ti se vidjelo kad se uznojis!" Aah, mrzim taj glas, ali ga pokorno slusam vec o-ho-ho godina! A da ne govorim o krasnim ljetnim sandalicama koje ne dolaze u obzir jer bi oko njih bila lokva nakon pa i 20min voznje u tramvaju! Bah! Za poludit! Iako, ne znam zasto si se ti opredijelila na crnu, koliko sam shvatila. Ima drugih opcija. Sve sto imam je dobro probrano od onog sto se nudi. Ali, cak i tu vrsim selekciju tipa-ovo mogu kad znam da cu se vise znojit, ovo kad je vec vecer i hladnije pa necu, ili necu toliko... Ja obozavam sunce, ljeto, ali ovaj "problemcic" me prisiljava da zima bude moje godisnje doba! Koliko god da i zima ima svojih cari koje takoder obozavam, moram priznati da je ovo glavni faktor! Po ljeti se osijecam ko neki zalutali snjegovic koji se iz dana u dan topi sve vise..! I samo jedva ceka svoje hladne pahulje da ga prekriju i ohlade..!
Citam o svim ovim kremama i preparatima koje spominjete, ali mi se tako ne da to probavati. Znala sam prije probavati neke gelove, kreme, kupke...ali nista nije rezultiralo kako sam se nadala pa sam jednostavno odustala i pomirila se, ne neki nacin-prilagodila. Kazem-na neki nacin, ne sasvim! Stalno se suocavam sa situacijama kad mi pukne film, kad me tako nazivcira to sve, ali onda opet, prihvatim to tako kako je, sretna ako mogu sakriti, i to je to. Ne znam, mozda to nije za pohvalu i trebala bi pronalaziti nacine da tome stanem na kraj. Kad eto, sve mislim, tome nema bas pomoci. Takva sam kakva sam. Mogla sam se roditi i sa puno vecim zdravstvenim problemima. Pa se tako polako ucim zivjeti sa svojima kako mogu.


dobro si to rekla, znam da je dobra ideja za udrugu, a i mislim da ne bi bas zahtijevala toliko vremena i truda ako se samo registriram s jos dvoje ljudi i to je to. to je sve. nista nitko ne mora, niti dolaziti na sastanke niti imati builo kakve obaveze. u tome i jest poanta, da postoji br telefona i adresa na koju se bilo tko moze uputiti ako je u krizi ili pak samo zeli drustvo ili nesto slicno, BEZ IKAKVIH "MORAS". INACE MJISLIM DA JE RIJEC MORAS VRLO NEYAHVALNA I AKKO BI JU TREBALO IYBACITI IY SVIH RIJECNIKA I ZAMIJENITI SA "MOGAO-LA BIH" !!!

uglavnom, prvi je korak skupiti snage i hrabrosti da se nas par nademo. i nije ni meni svejedno, kako bi se dogovorili, sto je pitanja tu. i mislim da bi najbolje bilo da jos jedno vrijeme pricekamio, ocito nitko nije toliko zagrijan trenutno, a pod dva, da malo zahladi, he he. jedva cekam!!!!!!!!!!!!!!!!! obozavam zimu iako me zivcira kada udem potpuno suh u birc u vesti i noge mi se prvo ovlaze nakon nekog vremena sjedenja pa kad ustanem mogu je poslan signal nekakav i sve pocinje, nemilo. tako si ja bar tumacim. bilo bi super kada bih mogao uci u birc, izuti sipele i obuci krqatke hlace i majcu pa se natrag obuci u toplije kad izlazim. zato obozavam auto, vozim bos! druga, neugodna i cak opasna stvar kod zime i recimo voznje zimi jest da nakon oznojenja na 0 stupnjeva ili manje nastaje sve teza hipotermija proporcioonalna s vrmaenom proveenim na tako niskoj temp. kod mene se pocituje trzanjem prvo u donjem dijelu kraljesnice, blize dupetu, pa s vrmeneom cijela leda, pa ramena i tako. uglavnom, znao sam stajat na tramvajskoj nimao zabrinut sto ce ljudi u tramu vidjeti ili cak neri9jetko osjetiti da sam znojan, nego sam molio boga da tram dode jer je unutra toplije. osjecao sam se kao neki narkoman kojem treba hitno dop, a vidio sam da su tako mislili i drugi jer sam imao tkaav stav, a trestio se nisam mogao prestati. na srecu sada imam auto pa ako se takvo sto dogodi niti ne krecem doj se dobro ne zagrije.

a sto se tice robe , portpuno se slazem.

ali od ove godine sam uveio neke promjene.
vezano uz ovo sto vam govorim, prihvacanje znojenja kao dijela zivota i postavljanje takvog zivota kao izazova- to je jedini nacin!!!

naime, prvi sam put u zivotu kupio prvo one nike sandale.potom sam kupio i 2 para japanki. i nosim ih cijelo ljeto,. ne samo da mi pomazu dulje ostati suh-ustvari produljavaju vrijeme do oznojenja, al kad je vani 30 nista tu ne moze pomoci. tada recimo, udaljim se setajuci psa dosta od kuce i u japankama se oznojim. prestrasno. na zalost imam prekrasnog psa kojeg svatko zeli podrgati i vidjeti pa kad stanu i pogledaju prema dolje vide noge s kojih se sve cijedi. kise nije bilo dugo tako da nisam mogao ugaziti u lokvu. najgore od svega mi je s tim japankama sto se sva prasina, grancice i ostala stranja s poda zalijepe za potpuno mokru nogu pa to fakat izgleda prestrasno. ko brdanin koji se nije opro 5 dana jer mu se bunar ispraznio.

i da, neugodno je kad se dogodii, ali kako kazem , svakome bih preporucio ljeti obucu otvorenijeg tipa, neka svi gledaju, nek se vidi, ove sam godine napokon u pomirbi sa sobom i ne mogu reci da mi je ugodno kad sam u japankama i oznojim se, ali moram priznati da su recimo ove sandalice koje su malo zatvorene odlicno rjesenje i jos napominjem da rijetko tko gleda u vase noge dok hodate ulicom. to sto mi imamo osjecaj da svi pilje jer smo duboko fixirani na noge je potpuno druga stvar.

na tome trebamo raditi! a nacin je, ponavljam, mozda jos uvijek mnogima vrlo nejasan, prihvatiti bolest kao takvu, sa svim kapljicama i ruznim stvarima i pšostaviti ju kao izazov. dakle, ako mogu zivjeti s hiperhidrozom i uspjeti u necemu, za pocetak mozda treba postaviti male stvari poput ako mogu s hiperh. nositi japanke na 30 a da mi nije neugodno, onda mogu sve !!! i to je to ljudi moji. ja sam na putum, nikako nisam jos tamo, na tom mjestu u kojem mogu reci predhodnu recenicu, ustvari urliknuti ju, na glas, vrisnuti cijelom svijetu, takav sam, imam to i ne srmaim se. stovise, volim s eupravo ovakvog. m,ilion puta sam razmisljao kakva bi osoba bio da to nemam. stalno ustvari o tome razmisljam. i znate zto_? tko zna kakav bi bio, mozda kretenoidni idiot sto se tice meduoljudkih odnosa, mozda metalac koji se ne bi prao danima-ne diskriminiram metalce, nikako, mozda , ustvari sigurno me psihologija ne bi ovoliko zanimala, kao ni meduljudski odnosi, jedino sto onda , kada tako razm,isljam cesto odem u krivom smjeru pa si sve postavim kao--ah, da , ali sigurno bi da nemam hiperth bio puno uspjesniji, zavrsio vec fax i td.

ali tko mi brani__???

gdje su te granice koje si sam postavljam???


jer netko tko ne zna kako je zivjeti s hiperh. misli da su njegovi problemi najgori i mozda ima jos zesce i teze porobleme kada od sitnica radi slonove, doslovno, recimo ima veliki nos ili nesto slicno, znate li koliko ljudi mogu zbog takvih gluposti biti deprimirani i iskomplexirani!


Ja obozavam sunce, ljeto, ali ovaj "problemcic" me prisiljava da zima bude moje godisnje doba! --OVO SI SUPER REKLA, totalno kuzim. i osjecam se isto kao i ti!!!! s razlikom da sam ljeti poceo zivit a ne zalit samog sebe kao do sad, kao sve ove godine!


jako mis e svida tvoje razmisljanje i mislim da smo na odlicnom putu !!!!

davno sam shvatio da sam se mogao roditi s downovim sindromom ili iti u kolicima i jos k tome imati hiperhidr. zamislite to! dakle stvari su takve kakve jesu, idemo naprijed!

ovo sa snjegovicem je fakat smijesno. svida mi se kako razmisljas, sve okreces na humor, i ja to pokusavam.

a moram sad ti naglasiti jednu , ovo ce smijesno zvucati, dobru stranu znojenja. po ljeti izgubim i do nekoliko kila na racun znojenja, ali kako je to samo gubitak vode, sve se vrati po zimi. ipak, moram priznati da je nama puno lakse smrsaviti ako to zelimo jer odemo u teretanu i za par mjeseci napravimo ono sto drugima trebao barem duplo, zbog znojenja. dobro, priznajem, to je valjda jedna jedina ok stvar u svemu tome, al eto, bolje ista nego nista.

Zadnje uređivanje lamador : 04.10.2006. at 19:51.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:00   #83
Optimizam

I ja razmišljam o tome kao ne tako velikom problemu s obzirom na to što sve ljudi danas trpe širom svijeta. Ta naša bolest je bezopasna, nije smrtonosna i zato sam sretna. Nikom nije bajno u životu. Da nemam hiperhidrozu sigurno bi me nešto drugo mučilo i tako... Ma nama je još super!
skakavacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 10:24   #84
najnovije

jucer sam nakon cijelog ljeta posjetio svog psihijatra. stigli su i rezultati testova. nista mi en znaci nebitna iznadprosjecna inteligencija jer naravno da se radi o gomili depresivno anxioznih poremecaja, fobija, opsesija uz naglasak na psihom uzrokovane somatske tegobe. dakle, znojenje je usko vezano s impulsima potaknutim od psihe. i to je to, sada bi ja to trebao prihvatiti kao takvo. uvijek sam iskreno ostavljao prostpora toj mogucnosti jer mi je najgluplje biti neiskren prema sebi. drugima naravno nisam bas tako govorio nego sam tvrdio da ZNAM da to nije psihicki, al eto.

samo htjedoh izvijestiti vas sve o novostima.

sljedeci korak je psihoterapija s kojom cu krenuti tk za mjesec dana.

do tada smo povecali prozac, a ja cu se truditi pomiriti sa novonastalim saznanjima.

naime, s jedne strane, uvijek sam molio boga da mi pronadu neki uzrok, makar on bio i ovako tesko izljeciv kao sto je psiha jer ako stvarno ne postoji uzrok(odnosno ako je on striktno genetski i sl) onda mi nema pomoci.

ovako bar ima nade, kakve takve.

spreman sam prihvatiti tu cinjenicu ali p[roces prihvacanja cinjenice da je moja psiha toliko moca da se ovako poigrava sa mnom biti ce vjerojatno dugotrajan i vrlo bolan.

nadam se samo da cu naici na potporu doma i u svijetu oko sebe jer zaista ce mi trebati.

pozdrav svima a posebno mokrima|!!!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 11:08   #85
znaci,uzrok je kod svih isti ili?mislim na psihickoj bazi?i da li autogenim treningom,jogom,tabletama za smirenje,mozemo smanjiti znojenje(posto bi tablete trebale djelovati slicno alkoholu )ili se samo smiriti i lakse se pomiriti sa svim?

@lamador, a kakvi rezultati su ti dosli?mozes malo objasnit sta ti je tocno govorio,sta si morao raditi?
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:22   #86
Quote:
november kaže:
znaci,uzrok je kod svih isti ili?mislim na psihickoj bazi?i da li autogenim treningom,jogom,tabletama za smirenje,mozemo smanjiti znojenje(posto bi tablete trebale djelovati slicno alkoholu )ili se samo smiriti i lakse se pomiriti sa svim?

@lamador, a kakvi rezultati su ti dosli?mozes malo objasnit sta ti je tocno govorio,sta si morao raditi?


kak to mislis? aha testovi, ma to rjesavas kod psihologa, dosta su iscrpni i prvo rjesavas za procjenu osobnosti, pa za inteligenciju , slicno onome za vozacki ili kod primanja iu mensu samo puno specifiranije, dulje i teze. eto. ne mogu sa sigurnoscu jos uvijek tvrditi da jest psihicki i kod mene a kamoli da se toliko ohrabrim pa na glupaka kazem da je kod svih psihicki, ali ima logike.

mislim da je put smirenja i pomirenja s bolesti jedini put prema izljecenju odnosno prema prestanku, ili ako nista drugo, kontroli i smanjenju znojenja.

eto. dakle, ljekovima i psihotr=erapijom cemo se ne samo pomiriti sa sadasnjim stanjem nego cemo s vremenom biti u mogucnosti uzeti to sve pod svoju kontrolu i biti mi gospodari svojih tijela a ne obrnuto. to sam i svo ovo vrijeme htio reci, a eto sad u jednoj recenici, nakon sto postova , konacno i kazem.


i jos nekaj, jako se varamo ako mislimo da je ljekovima ili psihoterapijom moguce psihu , a time i somatske reakcije(znojenje) dovesti u red u manje od par godina, ne mogu tvrditi sa sigurnoscu, ali eto, ona udruga, psihoterapija, radit cu na svemu tome pa cemo vidit. i izvjestavat sve vas koji me ne poznaju , a iz prve ruke one koje eventualno upoznam preko neta i tako....
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 17:22   #87
Bok, evo me opet...

Prvo kratko izvjesce o Excipialu Deoforte. Kao sto sam vec rekla, stavlja se samo navecer, pa ne bi trebalo biti problema s dodatnim zamascivanjem ruku (@ Lamador).
No, moram reci da ne pomaze suvise... Znojenje se smanjilo vrlo malo pa se pitam ima li uopce smisla stavljati to na tijelo, ako nema prevelik ucinak.
No, mozda bi nekome drugome pomoglo...nije tako skupo (45 kn) pa se moze probati.
Ja sam ga kupila u prvoj ljekarni na koju sam naisla, pa vjerujem da ima u gotovo svakoj.


Sto se tice psihicke podloge ovog problema - @ Lamador:

Potaknuo si me na razmisljanje jos na pocetku, s prvim postovima, kada si bio uvjeren da u pozadini tvoje hiperhidroze ne stoje apsolutno nikakve psihicke tegobe, vec da ih hiperhidroza uzrokuje. Eto, mogu reci da si me naveo na cesto preispitivanja uzroka mog prekomjernog znojenja...pogotovo u situacijama kad mi se to upravo desavalo.

Rezultat tog razmisljanja jest da je prekomjerno znojenje kod mene povezano s 1) psihicki stresnim situacijama (meni su neke i najbanalnije - stresne), i 2) temperaturnim uvjetima prostora u kojem boravim (a cini mi se nekako da meni i samo saznanje da mi je vruce - opet dovodi do stresa).

Na neki nacin - time sto si tvrdio da je hiperhidroza upravo i samo ta i takva bolest, a da je psihosomatsko znojenje neka druga stvar - naveo si me da prepoznam i prispitam sve okolnosti u kojima mi se to desava. No, kada sam shvatila da je kod mene znojenje psihosomatsko - krivo sam onda, navodeci se tvojim tumacenjima hiperhidroze, ja protumacila da moje znojenje nije hiperhidroza. A jest.

Drago mi je da si dosao do pravog puta za borbu s ovom bolescu, i zelim ti, kao i svima, da se cim bolje nosimo s hiperhidrozom.
Blackness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 10:26   #88
Quote:
Blackness kaže:
Bok, evo me opet...

Prvo kratko izvjesce o Excipialu Deoforte. Kao sto sam vec rekla, stavlja se samo navecer, pa ne bi trebalo biti problema s dodatnim zamascivanjem ruku (@ Lamador).
No, moram reci da ne pomaze suvise... Znojenje se smanjilo vrlo malo pa se pitam ima li uopce smisla stavljati to na tijelo, ako nema prevelik ucinak.
No, mozda bi nekome drugome pomoglo...nije tako skupo (45 kn) pa se moze probati.
Ja sam ga kupila u prvoj ljekarni na koju sam naisla, pa vjerujem da ima u gotovo svakoj.


Sto se tice psihicke podloge ovog problema - @ Lamador:

Potaknuo si me na razmisljanje jos na pocetku, s prvim postovima, kada si bio uvjeren da u pozadini tvoje hiperhidroze ne stoje apsolutno nikakve psihicke tegobe, vec da ih hiperhidroza uzrokuje. Eto, mogu reci da si me naveo na cesto preispitivanja uzroka mog prekomjernog znojenja...pogotovo u situacijama kad mi se to upravo desavalo.

Rezultat tog razmisljanja jest da je prekomjerno znojenje kod mene povezano s 1) psihicki stresnim situacijama (meni su neke i najbanalnije - stresne), i 2) temperaturnim uvjetima prostora u kojem boravim (a cini mi se nekako da meni i samo saznanje da mi je vruce - opet dovodi do stresa).

Na neki nacin - time sto si tvrdio da je hiperhidroza upravo i samo ta i takva bolest, a da je psihosomatsko znojenje neka druga stvar - naveo si me da prepoznam i prispitam sve okolnosti u kojima mi se to desava. No, kada sam shvatila da je kod mene znojenje psihosomatsko - krivo sam onda, navodeci se tvojim tumacenjima hiperhidroze, ja protumacila da moje znojenje nije hiperhidroza. A jest.

Drago mi je da si dosao do pravog puta za borbu s ovom bolescu, i zelim ti, kao i svima, da se cim bolje nosimo s hiperhidrozom.



da, mislim da si u pravu.

ja sam tu nesto raslojavao na nesto sto je hiperh. i nesto sto nije jer je uzrokovano psihom , stresom, temperaturopm prostora itd.

a onda pak, kad se prisjetim da je mni dovoljno staviti kaziprst pod vrucu vodu i samim razmisljanjem potaknuti da znojenje i to uobilnojm obujmu krene, jasno mi je da je sve skupa uzasno psihosomatska stvar.

isprika svima koji su se vodili za mojim krivim zakljuckom.

mislim da je to bilo bjezanje od problema, obrambeni mehanizam kojim sam cijelome svijetu htio naglasiti kako ja nisam uzrok tome, doslovce kako se to mene ne tice jer to je samo moje tijelo koje me ne slusa. sada razumijem da je to nista doli bjezanje od problema.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:32   #89
ja ne razumijem kako i zasto smo mi to dobili?pa nismo kao mali razmisljali kako cemo se i gdje vise oznojiti!!...jednostavno ne razumijem zasto se doma ne znojim a pri pomisli na neke kontakte s ljudima,odlazenje samo izvan kuce na ulicu mi stvara toliki stres koji se izlucuje u ogromnim kolicinama!!mora postojati nesto sto ce nam pruziti isti osjecaj kao kod kuce,na sigurnom i bez stresa-hipnoza,psihoterapija,tablete za smirenje,cajevi,meditacija...nesto mora pomoci!!!!
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:49   #90
Quote:
november:
ja ne razumijem kako i zasto smo mi to dobili?pa nismo kao mali razmisljali kako cemo se i gdje vise oznojiti!!...jednostavno ne razumijem zasto se doma ne znojim a pri pomisli na neke kontakte s ljudima,odlazenje samo izvan kuce na ulicu mi stvara toliki stres koji se izlucuje u ogromnim kolicinama!!mora postojati nesto sto ce nam pruziti isti osjecaj kao kod kuce,na sigurnom i bez stresa-hipnoza,psihoterapija,tablete za smirenje,cajevi,meditacija...nesto mora pomoci!!!!
Moje, posve laičko, mišljenje jest da je pretjerano znojenje psihosomatska bolest, i to bi se vjerojatno trebalo moći liječiti. Jesi li pokušala razgovarati s nekim stručnim?
Ja sam isla k psihijatrici radi neke neuroze kada sam bila preopterecena poslom, i u to vrijeme su mi se ruke dosta znojile, i pomoglo mi je kad sam uzimala Praxiten. I sada ga znam povremeno uzeti kada sam pod velikim opterecenjem i kada mi to stanje remeti normalno funkcioniranje.

Ja puno razmisljam o tim situacijama koje me uznemiruju, znam ih prepoznati, znam zasto se sto desava, samo to očito nije dovoljno da bih ih mogla sama i prevladati. No, tablete mi se ne da gutati na dnevnoj bazi redovno, pa ne uzimam neku trajnu terapiju.
Hipnozu nisam probala, ali bih voljela - ako netko ima preporuku dobrodošla je!
Psihoterapija meni pomaže u detektiranju problema, ali ne i u rješavanju. Očito su ti konflikti negdje duboko i nije lako doći do njih i tek tako ih rijesiti...

Probaj analizirati situacije koje kod tebe izazivaju znojenje, i pokušaj najiskrenije razgovarati sa sobom. Mislim da je to najbolji početak. Nakon toga možeš posjetiti psihijatra/-icu.
Blackness is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 10:12   #91
Quote:
Blackness kaže:
Moje, posve laičko, mišljenje jest da je pretjerano znojenje psihosomatska bolest, i to bi se vjerojatno trebalo moći liječiti. Jesi li pokušala razgovarati s nekim stručnim?
Ja sam isla k psihijatrici radi neke neuroze kada sam bila preopterecena poslom, i u to vrijeme su mi se ruke dosta znojile, i pomoglo mi je kad sam uzimala Praxiten. I sada ga znam povremeno uzeti kada sam pod velikim opterecenjem i kada mi to stanje remeti normalno funkcioniranje.

Ja puno razmisljam o tim situacijama koje me uznemiruju, znam ih prepoznati, znam zasto se sto desava, samo to očito nije dovoljno da bih ih mogla sama i prevladati. No, tablete mi se ne da gutati na dnevnoj bazi redovno, pa ne uzimam neku trajnu terapiju.
Hipnozu nisam probala, ali bih voljela - ako netko ima preporuku dobrodošla je!
Psihoterapija meni pomaže u detektiranju problema, ali ne i u rješavanju. Očito su ti konflikti negdje duboko i nije lako doći do njih i tek tako ih rijesiti...

Probaj analizirati situacije koje kod tebe izazivaju znojenje, i pokušaj najiskrenije razgovarati sa sobom. Mislim da je to najbolji početak. Nakon toga možeš posjetiti psihijatra/-icu.




U POTPUNOSTI SE SLAZEM !
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 10:31   #92
..

lamador jesi to ti na avataru? podsjećaš me na tom greena
što se tiče odlaska psihijatru hmmmm
jao
ne želim uzimat lijekove svaki dan!!! praxitene i šta ti ja znam! sad se osjećam kao da sam neka luđakinja! mene je strah praxitena. što ako tablete promijene moju osobnost
skakavacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:50   #93
ovako:ako vam se da probajte sljedecu stvar...vec par dana koristim onaj vichyjev stick sa zelenim cepom tako da ga stavim na suhu,opranu kozu navecer prije spavanja i ujutro kad izlazim iz kuce stavim obicnu rexonu--bez ispiranja...mogu vam reci da se znojenje stvarno DOSTA smanjilo!!! i bolje se osjecam,samo ne znam koliko ce moja psiha izdrzati tu suhocu...
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:57   #94
Bog svima!!!
Ja sam novi na ovom forumu i uclanio sam se samo zbog ove teme.
Imam 21 god. iz Zadra sam i bolujem od hiperhidroze.Iako nisam siguran da se to moze nazvat bolest to je vise nekakav poremecaj ili stanje ali to sad nije bitno.
Da vam pricam o svom zivotu nema smisla jer su nam price otprilike svima iste.
Evo vam nekih savijeta iz mog vlastitog iskustva i nemojte se ljutit ako ih je vec neko napisa jer mi se nije dalo citat sve postove,ja imam disleksiju pa tesko citam.
Prvo sto sam probao je amyzol 5mg,to je antidepresiv.Kao bi to uzeo ne bi se znoio ali ima lose nuspojave npr ne bi se mogao dignuti sa kreveta koliko bi mi se spavalo to je inace ljek za shisofreniju,prepisano mi je od strane psihijatra.Uzima sam ga nekih 2 tjedna i onda sam odustao zbog nuspojava.
Drugo sto sam probao je iontoforeza.Kupio sam stroj za 4000kn iz Njemacke.To mi je preporucio dermatolog.Na internetu se moze nac dosta o tome pa necu previse ulazit u detalje uglavnom uređaj djeluje ali ja nisam bio zadovoljan jer sam morao mocit reke po 1 do 2 h svaki drugi ili treci dan.Imajte na umu da ja imam najtezi oblik hiperhidroze,ovo bi preporucio nekome tko ima blazi oblik hiperhidroze.
Probao sam i koristiti kremu Excipial DeoForte to je dobra krema i pomogla mi je u nekoj mijeri ali sam morao mazati svaku vecer i to bi mi jedna tuba trajala 3 dana a nije bas jeftina.Krema se sastoji od 10-15% aluminij hidroksiklorida i nuspojave su crvenilo i nepodnošljiv svrbež dlanova.Ova krema ce sigurno pomoc nekome tko ima blazi oblik hiperhidroze.
I nakraju kad vise nisamo mogao izdržat otišao sam na operaciku-ETS.
ETS mi je napravljen u HR u 5 mijesecu.
Prerezan mi je T2/T3 gangli.
Sada mi je još gore nego prije,volio bi da nisam nikad otisao na tu operaciju.Uglavnom na stranim forumima za hiperhidrozu ima puno ljudi koji su napravili ETS i upozoravali su na posljedice i komplikacije koje ce sigurno nastat nakon operacije,i vjerute mi seve se obistinilo.
Vjerujem da ce te imati dosta pitanja za men u vezi ove operacije ali preporucam vam klonite se toga sto manje znate o tome to ce vas manje vuc da to napravite.
Jedino sto mi sad pomaze je apaurin ili lexaurin,to bi preporucao svima prvo da probaju.
Uglavnom za HH (Hiperhidrozu) nema pomoci i jedino sto mozete se pomiriti sa time i nastavit ziviti.Ja znam da je to lako reci ali u stvarnosti se tesko pomiriti,neka vam moja prica bude utjeha jer vijerute mi moze biti puno gore.
Pozdrav iz Dalmacije !!!!
Abon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:53   #95
pa meni excipial nije pomogao a ne znam bas da li imam tezi oblik(a sto uopce TEZI OBLIK podrazumijeva??),ima dana kada prihvacam bolest i ako ne steti ni meni ni drugima-zasto bi je zvali bolescu?ali opet,u nekim kontaktima stvarno pozelim to promijeniti i onda provodim sate na kompu ne bih li nasla nesto sto nekome stvarno djeluje...znam da velicina mrlje ispod pazuha odredjuje stupanj hiperhidroze,ali kako to odrediti?ma abon,stvarno mi je zao ,ali vjerujem da ces to prihvatit ili mozda vec jesi i to je jedini i najbolji nacin!
JEDINO U STO JOS IMAM NADE JE MAXIM...i iontophoresa...zadnja nada
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 09:05   #96
Quote:
november kaže:
pa meni excipial nije pomogao a ne znam bas da li imam tezi oblik(a sto uopce TEZI OBLIK podrazumijeva??),ima dana kada prihvacam bolest i ako ne steti ni meni ni drugima-zasto bi je zvali bolescu?ali opet,u nekim kontaktima stvarno pozelim to promijeniti i onda provodim sate na kompu ne bih li nasla nesto sto nekome stvarno djeluje...znam da velicina mrlje ispod pazuha odredjuje stupanj hiperhidroze,ali kako to odrediti?ma abon,stvarno mi je zao ,ali vjerujem da ces to prihvatit ili mozda vec jesi i to je jedini i najbolji nacin!
JEDINO U STO JOS IMAM NADE JE MAXIM...i iontophoresa...zadnja nada
U strucnoj literaturi postoi 5 stupnjeva hiperhidroze.Meni je je dermatolog diagnosticirao da imam 3 stupanj,a ja sam mu bio prvi pacijent u njegovoj karijeri sa tom bolešću ??? Mos mislit koja strucna diagnoza.Uglavnom to je glupost.
Na stranim forumima sam vidio da ljudi dijele HH na mild,moderate to severe.
Uglavnom ljudi kojima pomazu stvari kao sto su MAXIM ili iontoforeza oni za sebe kazu da imaju mild to moderate,koima ne pomaze bas nista oni kazu za sebe da imaju severe HH.To je nekako najprakticnija podijela.
Ako meni i tebi excipial nije pomogao to ne znaci da nekome tko ima blazu HH nece pomoc.
Inace i meni je je kao i svima sa HH rukovanje bila nocna mora ali to mi nije najgora stvar.U krivu si kad kazes da to ne smeta drugima i ne utjece na druge,ljudi koji imaju HH su manje sposobni u zivotu,zapravo neke su stvari nesposobni napravit.Znam da to ruzno zvuci ali to je istina.
Abon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:56   #97
ma rekla sam da nije stetno za ljude oko nas,ne smeta im i ne osjecaju posljedice hh-e na sebi kao kod drugih bolesti!znaci ne MI,nego ljudi OKO NAS znam da smo neke stvari nesposobni napraviti i da moramo promijeniti svoje ambicije drasticno,a neki izgube nadu i volju i prestanu sa skolovanjem i trazenjem posla...i razumijem ih potpuno iako mislim da nikada,nikada ne treba odustati!!!jednog dana ce se ucinkoviti lijek pronaci,mladi smo pa cemo to sigurno dozivjeti!!
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 15:32   #98
ma zeno nitko ti nece dat praxiche za ovakvo stanje. depresija se lijeci prozacom i antidepresivima sto praxiten nije, praxiten se daje za sokove , ptsp, spavanje - nesanicu itd, u depresivnih ljudi mogao bi pogorsati stanje. zato ne volimkad se ljudi prave doktorima pa kaze ma ne tereba meni ovo ma ne treba meni ono ja znam najbolje, moja baba isto, ne trebaju meni doktori. istina da je puno psihica lose-SVBIMA PREPORUCAM DA U SIROKOM KRUGU IZBJEGAVAJU PRIMITIVCE NA KBCU REBRO U ZAGREBU- NECU ULAZITI U DETALJE!!!

a ti skskavica radije malo razmisli prije nego lupish.





Quote:
skakavacka kaže:
lamador jesi to ti na avataru? podsjećaš me na tom greena
što se tiče odlaska psihijatru hmmmm
jao
ne želim uzimat lijekove svaki dan!!! praxitene i šta ti ja znam! sad se osjećam kao da sam neka luđakinja! mene je strah praxitena. što ako tablete promijene moju osobnost
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 15:34   #99
brijem da se jacina vbolesti, io da ljudi, to jest bolest! mjeri rtime kako se prema njoj odnsimo. u glavicama, jel...







QUOTE=november]pa meni excipial nije pomogao a ne znam bas da li imam tezi oblik(a sto uopce TEZI OBLIK podrazumijeva??),ima dana kada prihvacam bolest i ako ne steti ni meni ni drugima-zasto bi je zvali bolescu?ali opet,u nekim kontaktima stvarno pozelim to promijeniti i onda provodim sate na kompu ne bih li nasla nesto sto nekome stvarno djeluje...znam da velicina mrlje ispod pazuha odredjuje stupanj hiperhidroze,ali kako to odrediti?ma abon,stvarno mi je zao ,ali vjerujem da ces to prihvatit ili mozda vec jesi i to je jedini i najbolji nacin!
JEDINO U STO JOS IMAM NADE JE MAXIM...i iontophoresa...zadnja nada[/QUOTE]
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 15:39   #100
vau!

fakat mi je drago da si se javio.
ni meni nije nista pomoiglo, a probao sam sve, od krema, iontophorese, svakakvih ljekova i preparata, a sad liujecim psihu jer mislim da je kljuc svega ipak tu i tu se potpuno slazem s tiobom, jedino se ne slazem s izborom ljekova koje si ti naveo. apaurini ili praxiteni su prezestojki za ovo, bar meni. previse m,e samelju.

za operaciju sam kontaktirao nekog doktora u los angelesu, iako se provodi u mnogim drzavama sad-a. ne znam zasto, al uopce mi nije palo na pamet raditi to ovdje. zbog uvjeta valjda, iako su lijecnici ocdje posve jednaki oniuma vani, jedino sto oni vani definitivno imaju modernije sprave i bolje uvjete !!!!

javila mi se sestra tog doktora.

uglavnom, trebalo bimi oko 10 000 dolara sto nemam.

a i strah me prckat lednu mozdinu i ziovce.
fakat ne bi.

i tak.











Quote:
Abon kaže:
Bog svima!!!
Ja sam novi na ovom forumu i uclanio sam se samo zbog ove teme.
Imam 21 god. iz Zadra sam i bolujem od hiperhidroze.Iako nisam siguran da se to moze nazvat bolest to je vise nekakav poremecaj ili stanje ali to sad nije bitno.
Da vam pricam o svom zivotu nema smisla jer su nam price otprilike svima iste.
Evo vam nekih savijeta iz mog vlastitog iskustva i nemojte se ljutit ako ih je vec neko napisa jer mi se nije dalo citat sve postove,ja imam disleksiju pa tesko citam.
Prvo sto sam probao je amyzol 5mg,to je antidepresiv.Kao bi to uzeo ne bi se znoio ali ima lose nuspojave npr ne bi se mogao dignuti sa kreveta koliko bi mi se spavalo to je inace ljek za shisofreniju,prepisano mi je od strane psihijatra.Uzima sam ga nekih 2 tjedna i onda sam odustao zbog nuspojava.
Drugo sto sam probao je iontoforeza.Kupio sam stroj za 4000kn iz Njemacke.To mi je preporucio dermatolog.Na internetu se moze nac dosta o tome pa necu previse ulazit u detalje uglavnom uređaj djeluje ali ja nisam bio zadovoljan jer sam morao mocit reke po 1 do 2 h svaki drugi ili treci dan.Imajte na umu da ja imam najtezi oblik hiperhidroze,ovo bi preporucio nekome tko ima blazi oblik hiperhidroze.
Probao sam i koristiti kremu Excipial DeoForte to je dobra krema i pomogla mi je u nekoj mijeri ali sam morao mazati svaku vecer i to bi mi jedna tuba trajala 3 dana a nije bas jeftina.Krema se sastoji od 10-15% aluminij hidroksiklorida i nuspojave su crvenilo i nepodnošljiv svrbež dlanova.Ova krema ce sigurno pomoc nekome tko ima blazi oblik hiperhidroze.
I nakraju kad vise nisamo mogao izdržat otišao sam na operaciku-ETS.
ETS mi je napravljen u HR u 5 mijesecu.
Prerezan mi je T2/T3 gangli.
Sada mi je još gore nego prije,volio bi da nisam nikad otisao na tu operaciju.Uglavnom na stranim forumima za hiperhidrozu ima puno ljudi koji su napravili ETS i upozoravali su na posljedice i komplikacije koje ce sigurno nastat nakon operacije,i vjerute mi seve se obistinilo.
Vjerujem da ce te imati dosta pitanja za men u vezi ove operacije ali preporucam vam klonite se toga sto manje znate o tome to ce vas manje vuc da to napravite.
Jedino sto mi sad pomaze je apaurin ili lexaurin,to bi preporucao svima prvo da probaju.
Uglavnom za HH (Hiperhidrozu) nema pomoci i jedino sto mozete se pomiriti sa time i nastavit ziviti.Ja znam da je to lako reci ali u stvarnosti se tesko pomiriti,neka vam moja prica bude utjeha jer vijerute mi moze biti puno gore.
Pozdrav iz Dalmacije !!!!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.