Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 23:40   #1
Zarada od kuce

Ovo je naravno goruca tema, mnogo se prica o ovome i mnogi su u pokusaju da to i realizuju. Moj cilj sa ovom temom je da izlozim svoju situaciju i da mi netko pomogne sa svojim savjetima i iskustvima ili me usmjeri u pravcu pomocu kojeg cu doci do zeljenog cilja a to bi bila neka zarada koju bih ostvarivao od kuce. Nadam se da ova tema nece predstavljati problem administratorima i da ce mi omoguciti da je zadrzim u cilju rijesavanja mojih problema.

Dakle na dnevnoj bazi imam u prosjeku 2-3 sata dnevno koje na naki nacin zelim unovciti ali iskljucivo uz rad od kuce. Sa druge strane, imamo odredjene dugove kojih se nastojim rijesiti ili ih barem ublaziti a kao jedna od mjera koju donosim je ta da zrtvujem 2-3 sata dnevno koliko uostalo imam slobodno i ostavljeno za sebe, da ih unovcim kako bih taj dug sanirao. Doista trebam pomoc, ideje i savjete...Unaprijed hvala...

Stoga me zanimaju razne vrste poslova kroz koje bih od kuce mogao doci do ekstra zarade. Naravno tu se odmah misli na rad preko interneta, mada to nije uslov. Takodje nije iskljuceno ni ulaganje odredjene sume novca ako je profit zagarantovan. No ono sto ne bih doista je ono dosadno klikanje ili ispunjavanj anketa za mizerne sumne novca. Zanima neki konkretan rad ili djelatnost koji se solidno placaju. No sam nazalost nikako ne dolazim na ideju sto bi to moglo biti. Nisam neki strucnjak za rad na kompjuteru, moje znanje u tom pogledu je solidno ali imam druge karakteristike naravno koje mogu ponuditi kao sto su generalno znanje, analiticke sposobnosti, racunanje i obracunavanje, logika, strani jezici i slicno...

Stoga je svaki prijedlog dobrodosao. Dnevno mogu odvojiti 2-3 sada, nekada to moze biti vise, a nekada opet necu moci nikako, ali to je neki prosjek. Zanima me doista svaki vid zarade sem spomenutih anketa ili klikanja gdje se moze zaraditi mizerna suma...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 00:18   #2
Pranje i peglanje odjeće. (Pogotovo starijima i studošima). Osobno mi se to cini kao OK posao ako imas perilicu, dasku za peglanje i peglu. Te naravno malo iskustva u tome, ako i nemas mozes se ispraksirati kroz krace vrijeme na svojim stvarima.

Ako si odličan u stranim jezicima, mozeš davati instrukcije ljudima (bilo uživo bilo preko skype-a)
ćubi is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:42   #3
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Ovo je naravno goruca tema, mnogo se prica o ovome i mnogi su u pokusaju da to i realizuju. Moj cilj sa ovom temom je da izlozim svoju situaciju i da mi netko pomogne sa svojim savjetima i iskustvima ili me usmjeri u pravcu pomocu kojeg cu doci do zeljenog cilja a to bi bila neka zarada koju bih ostvarivao od kuce. Nadam se da ova tema nece predstavljati problem administratorima i da ce mi omoguciti da je zadrzim u cilju rijesavanja mojih problema.

Dakle na dnevnoj bazi imam u prosjeku 2-3 sata dnevno koje na naki nacin zelim unovciti ali iskljucivo uz rad od kuce. Sa druge strane, imamo odredjene dugove kojih se nastojim rijesiti ili ih barem ublaziti a kao jedna od mjera koju donosim je ta da zrtvujem 2-3 sata dnevno koliko uostalo imam slobodno i ostavljeno za sebe, da ih unovcim kako bih taj dug sanirao. Doista trebam pomoc, ideje i savjete...Unaprijed hvala...

Stoga me zanimaju razne vrste poslova kroz koje bih od kuce mogao doci do ekstra zarade. Naravno tu se odmah misli na rad preko interneta, mada to nije uslov. Takodje nije iskljuceno ni ulaganje odredjene sume novca ako je profit zagarantovan. No ono sto ne bih doista je ono dosadno klikanje ili ispunjavanj anketa za mizerne sumne novca. Zanima neki konkretan rad ili djelatnost koji se solidno placaju. No sam nazalost nikako ne dolazim na ideju sto bi to moglo biti. Nisam neki strucnjak za rad na kompjuteru, moje znanje u tom pogledu je solidno ali imam druge karakteristike naravno koje mogu ponuditi kao sto su generalno znanje, analiticke sposobnosti, racunanje i obracunavanje, logika, strani jezici i slicno...

Stoga je svaki prijedlog dobrodosao. Dnevno mogu odvojiti 2-3 sada, nekada to moze biti vise, a nekada opet necu moci nikako, ali to je neki prosjek. Zanima me doista svaki vid zarade sem spomenutih anketa ili klikanja gdje se moze zaraditi mizerna suma...
U sličnoj sam situaciji, i mene to zanima
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:45   #4
Quote:
ćubi kaže: Pogledaj post
Pranje i peglanje odjeće. (Pogotovo starijima i studošima). Osobno mi se to cini kao OK posao ako imas perilicu, dasku za peglanje i peglu. Te naravno malo iskustva u tome, ako i nemas mozes se ispraksirati kroz krace vrijeme na svojim stvarima.

Ako si odličan u stranim jezicima, mozeš davati instrukcije ljudima (bilo uživo bilo preko skype-a)
Pranje i peglanje odjeće - ne znam gdje autor živi, ali danas postoje praonice gdje se plaća vrlo malo a dobiješ profi ispeglanu robu. Jeftinije će praonicu izaći oprat robu klijentu nego autora, pa je i samom klijentu lakše dat praonici. Kad se uračuna struja voda, malo kuna možeš zaraditi a puno se "izludiš", tako da ako ne cilja na neki minimalni profit, po mom skromnom mišljenju, nije i nešto opcija.

A repeticije, ako ti to "leži", zašto ne
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:47   #5
Evo ja bi ovako razmišljala...

Prvo - okolina gdje živiš. Da li postoji organiziran javni prijevoz? Ako ne, možeš li se ubaciti i s vremena na vrijeme odvesti nekog negdje (stare ljude na pregled kod doktora, djecu iz susjedstva na trening, samohranu majku bez auta u tjednu kupovinu namirnica i slično).
Da li je očito da u tvojoj okolini nečega nedostaje? I ako da, možeš li se ubaciti i naplatiti to čega nema?

Drugo - ljudi oko tebe. Da li trebaju pomoć u nečemu? Da li su spremni platiti za usluge? Da li i sami imaju neki biznis u kojemu bi mogao pomoći, makar i honorarno?

Treće - ti. Što imaš za ponuditi a da je bolje, brže, jeftinije od konkurencije? Jedino u takvim stvarima bi ti se isplatilo potruditi...
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:55   #6
Zahvalan sam naravno na svim savjetima i komentarima, na neku cu pokusati odgovoriti i sa vremenom ideje srociti u jednom pravcu.

Pranje odjece je zaista nije aktuelno, jer kao prvo musko sam i o tome nista ne znam, i imam neku odbojnost, a kao drugo kao sto kolega iznad rece, tu je mnogo rada i truda a zarada minimalna a svakako da je sa stanovista onoga ko ce svoju odjecu dati na pranje sigurnije i bolje da to odradi kod profesionalnih praonica.

S stranim jezicima sam dobar, ali ne znam kako to iskoristiti, pored google translate i slicnih stvari, sve je manja potreba za nekim direktnim prevodjenjem. To se moze iskoristiti u nekim posrednickim poslovima ali oni meni nisu aktuelni jer ja nastojim raditi od kuce i ostvariti dodatnu zaradu. No ako imate ideju kako bih na drugi nacin mogao iskoristiti svoje poznavanje nekoliko stranih jezika, svaki savjet je dobrodosao...

Zivim u vecem gradu, i prevoz je organizovan tako da ni to nije aktuelno nazalost.

I dalje sam u potrazi za tim sto bi mi donosilo neku ekstra zaradu od kuce. Moram razmisliti o raznim akternativama.
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:14   #7
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Zahvalan sam naravno na svim savjetima i komentarima, na neku cu pokusati odgovoriti i sa vremenom ideje srociti u jednom pravcu.

Pranje odjece je zaista nije aktuelno, jer kao prvo musko sam i o tome nista ne znam, i imam neku odbojnost, a kao drugo kao sto kolega iznad rece, tu je mnogo rada i truda a zarada minimalna a svakako da je sa stanovista onoga ko ce svoju odjecu dati na pranje sigurnije i bolje da to odradi kod profesionalnih praonica.

S stranim jezicima sam dobar, ali ne znam kako to iskoristiti, pored google translate i slicnih stvari, sve je manja potreba za nekim direktnim prevodjenjem. To se moze iskoristiti u nekim posrednickim poslovima ali oni meni nisu aktuelni jer ja nastojim raditi od kuce i ostvariti dodatnu zaradu. No ako imate ideju kako bih na drugi nacin mogao iskoristiti svoje poznavanje nekoliko stranih jezika, svaki savjet je dobrodosao...

Zivim u vecem gradu, i prevoz je organizovan tako da ni to nije aktuelno nazalost.

I dalje sam u potrazi za tim sto bi mi donosilo neku ekstra zaradu od kuce. Moram razmisliti o raznim akternativama.
Hm, da držiš repeticije doma (iz jezika) djeci osnovnoškolcima? Iako će biti najtraženiji engleski.To je cca 40, 50 kn po satu ili kako se dogovoriš. Posao nije najzahvalniji na svijetu, jer imaš roditelja koji će non stop pokušavat smanjit cijenu, npr. postavim da je 50 kn za 60 min neki predmet (matematika, engleski, nebitno) i dovedu ti dijete i odradiš sat vrimena, pa ti roditelj kaže tipa; nemam sitno, mogu li platit idući put (pa ga više nikad ne vidiš); može li jeftinije, nije mi došla plaća i slično. Ko voli i ko ima živaca slobodno
Meni nije baš to pasalo, a i našla sam neki posao u međuvremenu tako da...ali moja prijateljica i dalje to radi, njoj se to sviđa (rad s djecom) i ide joj. Ovo sam spomenila za osnovnu školu jer to gradivo nije teško, lako se podsjetit tako i osobi - instruktoru (ili kako već se reče ) da bude pripremljen za sat. Znam da si spominjao jezike ali nije nikakav problem ni druge predmete, tipa matematike, biologije, fizike, pogotovo kad je to gradivo više-manje dostupno sve na netu, yt-u. Dok je srednja škola već nešto drugo. E da, a što se tiče oglašavanja, oglasiš se na tražim/nudim posao i sličnim stranicama na facebooku, na netu ima stranica za repeticije koja je free, i ljudi te zovu, ispočetka bude jedanput tjedno, a kasnije kad se malo čuje za tebe, zovu više.
Nije nešto ideja, ali ko zna, možda nekome paše.

E i htjela sam nešto pitat, vidim da spominjete prijevoz i pranje.. Ma zanima me npr. da ja odlučim nudit prijevoz/usluge pranje robe (iako ni jedno ni drugo neću, nego čisto za primjer), kako to ide s izdavanjem računa, inspekcijom, fiskalizacijom? Da li se uopće pametno upuštat u takve poslove, gdje s jedne strane imaš inspekciju (ne pričam o nekom velikom biznisu, nego o ne znam, par stotina kuna tjedno/mjesečno prometu) i moguću kaznu a s druge strane ni sva ta zarada ti je ništa u usporedbi s potencijalnom kaznom? Zar se ne treba imat obrt ili jdoo?

I ja sam dalje u potrazi Čim se inače baviš, što si po struci? Što su ti hobiji? Što voliš raditi?
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 03:37   #8
http://www.lifehack.org/articles/mon...ey-online.html
Za sve ti je potrebno vrijeme i trud, ovo su najlaksi nacini zaradivanja novaca od doma. Ovo sa peglanjem vesa i ostalim bas i mislim da nece ici, osim razno razne instrukcije to se isplati.
besmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 23:06   #9
Dižem ovu temu od mrtvih tako da ne otvaram bezveze novu.
Trebam vaša mišljenja /savjet. Bavim se IT-om, no volio bih svejedno zaraditi nešto sa strane pa da imam dodatni prihod (po mogućnosti online posao).
Gledao sam razne savjete poput digitalnog marketinga, pisanje blogova, prodaje fotografija, te od svega toga mi se najviše dopada YouTube makar tu nema zarade bez sponzora s obzirom da su promijenjeni uvjeti nedavno od YT-a.
Imate li vi nekakvo konkretno iskustvo zarade online? Moja trenutno vodilja je da nastavim dalje učiti medicinu/nutricionizam te pomoću toga zanimljive video zapise plasirati na YT kanal, za što treba vremena no nije problem jer me to zaista i zanima.
__________________
Moj hobi - Zdrave Minute - https://www.youtube.com/channel/UCA5Vt7sUGTktpleA_rT-Zqw

Moj blog o preseljenju u Austriju: https://austria-life.blogspot.com/
ForumHacker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.