Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 21:14   #81
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ne znam, jako sam skeptična što se bioenergije tiče. U znanosti, npr. fizici, postoje uređaji sa kojima se mjeri sila. Banalni i jednostavni primjer. ZNAMO kako to funkcionira, na kojem principu radi. Postoji cijeli niz izvoda koje su eksperimenti potvrdili. Kod bioenergije pak djelovanje nigdje nije dokazano empirijski. Nema studija o korelaciji mahanja ruku sa ozdravljenjem. (Barem nema studija za koje bih ja rekla da su ozbiljne i da se mogu uspoređivati sa onima koje se rade u znanosti)
procitaj malo gore vise sto pise:
alternativno lijecenje - sve ono sto ne spada u sluzbenu medicinu!

hipoteze, studije, empirije, teorije i dokaze ostavi za pdf znanost. postedi nas takvih postova! koga ovdje briga za tvoju takvu korelaciju!
znanost ima samo instrumente koje nasa cula mogu osjetiti, a to ne pokriva cjelokupnu ljudsku percepciju!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 21:24   #82
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
@ashwinikumaras...
Da ne citiram tvoj gore navedeni post. Jedna od glavnih stvari koju ne mogu smisliti kod tog liječenja bioenergijom upravo je iskorištavanje bolesnih ljudi. Usudila bih se reći da se 90% "bioenergetčara" time bave isključivo kako bi zgrnuli neki novac, a za zdravlje bolesnika ih zaboli.
Drugo, sve što koristi znanstvenu metodologiju (jednu jedinu) JEST znanost. Ne možemo reći da alternativa koristi znanstvenu metodologiju i samim time NIJE znanost niti će ikada biti. Drago mi je da shvaćaš u čemu leži moj skepticizam.
Pa, dobro, ne bih baš mogao reći okvirni postotak, ali ima ih dosta, da. Istina je da je to plodno tlo za svakave beskrupulozne umove. Alternativa ima svoje specifične načine i metodologije pomoću kojih dolazi do toga, da nešto proglasi učinkovitim ili ne. Naravno, to je daleko od onoga što bi zadovoljilo sadašnje opće prihvaćene znastvene standarde. Što se mene tiće meni nije bitno da li će netko nešto proglasiti opće prihvaćenim ili ne. Meni je jedino bilo bitno da sam ozdravio zahvaljujući jednoj metodi izliječenja, i to mi je dovoljno.

Što se tiće bilo kojih alternativnih metoda, bolje biti skeptik, pa i veliki skeptik, nego naivno vjerovati da je sve "čarobni štapić". Ja nemam izbora nego vjerovati činjenicama, da je bilo drugaćije zakljućio bih također na osnovu činjenica, da je to bila glupost. Ovako vjerujem da postoje ljudi koji pomoću nekih metoda mogu izliječiti neke bolesti i poremećaje.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 04.03.2009. at 21:36.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 21:32   #83
I ja se bavim bioenergijom, pa nisam neki sektaš, čak niti ne izgledam tako Možda nije mudro generalizirati sve ljude koji se bave nećime... Ima nas svakavih u svim slojevima i krugovima društva. Bitno je samo da vjerujemo djelima, a ne riječima. Tako ćemo znati tko gdje spada. Također ćemo na taj način postići to, da usmjeravamo možebitnu opravdanu ojađenost prema ljudima koji to zaslužuju...

Ako se nismo praktično uvjerili da je nešto lažno ili istinito, onda se može desiti da vrijeđamo ljude bez da za to imamo opravdanu osnovu...

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 04.03.2009. at 22:09.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:24   #84
[QUOTE=Tika;19190978]Nemam vremena za čitanje takve stvari. Bitno je da si dao rezime čitave knjige. Dakle poanta je u tome da se o emisiji energije još ništa nije dokazalo. Znaš li možda koji se to institut u Sloveniji time bavi?[/QUOTE]

Čini mi se da se zove BION.Zdenko je morao proći njihove testove da ustanove da njegova metoda nije opasna za ljude,tek onda su mu dali dozvolu da radi u Sloveniji.Iako se Slovenija pokazala dosta otvorena prema njegovom radu,ipak neke stvari netko zaustavlja.Znam da će neki reći ;opet teorije o zavjeri ali evo primjer pa prosudite sami.
Kad je na onkološkom institutu tretirao tkivo tumora u eprueti i nakon nekog kratkog vremena,ne znam točno koliko,tkivo tumora je izgledalo kao nakon 7 kemoterapija,dok su ne-tumorske stanice bile potpuno zdrave.Nakon toga istraživanja su prekinuta iz nepoznatih razloga,a vjest je skoro pa jedva objavljena u novinama u Sloveniji.Teorija o zavjeri ili ne,odlučite sami.

Zadnje uređivanje dambul : 04.03.2009. at 22:42.
dambul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:47   #85
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
imas pravo pisati gdje hoces, ali nemas pravo nazivati bioenergeticare gorima od sektasa! pogotovo ne ovdje, jer za ovakvu stvar na alt. lijecenju se dobiva karton. s obzirom da si mod, molim te da to vise ne radis!
i zapravo ti si ta koja se zalaze za jednoumlje, jer konstantno nameces lijecnike i medicinu na ovom topicu!
daj osvijesti malo gdje se nalazis ili otvori topic na znanosti i pisi tamo na takav nacin!
Snizi ton.

Namećem jedino i isključivo slobodu govora.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:50   #86
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
procitaj malo gore vise sto pise:
alternativno lijecenje - sve ono sto ne spada u sluzbenu medicinu!

hipoteze, studije, empirije, teorije i dokaze ostavi za pdf znanost. postedi nas takvih postova! koga ovdje briga za tvoju takvu korelaciju!
znanost ima samo instrumente koje nasa cula mogu osjetiti, a to ne pokriva cjelokupnu ljudsku percepciju!
Gledaj, kada se u Google upiše "alternativno liječenje štitnjače" iskoči ova tema. Dobro je imati par postova koji navode da se treba konzultirati sa liječnicima.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:52   #87
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
I ja se bavim bioenergijom, pa nisam neki sektaš, čak niti ne izgledam tako Možda nije mudro generalizirati sve ljude koji se bave nećime... Ima nas svakavih u svim slojevima i krugovima društva. Bitno je samo da vjerujemo djelima, a ne riječima. Tako ćemo znati tko gdje spada. Također ćemo na taj način postići to, da usmjeravamo možebitnu opravdanu ojađenost prema ljudima koji to zaslužuju...

Ako se nismo praktično uvjerili da je nešto lažno ili istinito, onda se može desiti da vrijeđamo ljude bez da za to imamo opravdanu osnovu...
Nije mudro generalizirati, ali morala sam i to na temelju iskustva. Stvarno sam za jako malo bioenergetičara čula da su doista pomogli ljudima. Većina su šarlatani.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:27   #88
utjecaj na slijepilo sirokih masa - by tika

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Gledaj, kada se u Google upiše "alternativno liječenje štitnjače" iskoči ova tema. Dobro je imati par postova koji navode da se treba konzultirati sa liječnicima.
aha kuzim, kad netko trazi alternativne metode, trebao bi prvo procitati par tvojih postova koji bi ga uputili na lijecnike i sluzbenu medicinu, da nebi slucajno zalutao nekom bioenergeticaru ili mozebit koristio neku drugu alternativnu metodu koju medicina ne koristi i na taj nacin ga osvijestiti!


bilo bi zgodno kad bi netko na google trazio neku informaciju o televiziji ili stogod, pa razmisljam ...mogle bi na pdf tv dignuti temu i preporuciti da prije neg upali tv, da ju zgasi, jer je stetna za zdravlje i oci, trosi energiju, a k tome i zaglupljuje. kaj mislis o tome, ha?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:43   #89
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nije mudro generalizirati, ali morala sam i to na temelju iskustva. Stvarno sam za jako malo bioenergetičara čula da su doista pomogli ljudima. Većina su šarlatani.
eh, vidim da si omeksala, jer sada kompletna sekta bioenergeticara postaje vecinska sarlatanska skupina. ajd dobro, napredujemo, pa mozemo dalje.

da li ti je tika namjera omalovazavati ljude sa takvim sposobnostima ili sto?
jer takvim tvojim pristupom da si cula.. JAKO MALO bioenergeticara koji su DOISTA POMOGLI ...VECINA SARLATANI.. se da naslutiti da ih uopce niti ne poznajes, jer apriori vec imas takvu sliku u glavi, koja ti onemogucuje ne samo da ih upoznas, vec na taj nacin si stvaras zid zbog kojeg ti niti jedan takav nebi mogao pomoci.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:44   #90
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
aha kuzim, kad netko trazi alternativne metode, trebao bi prvo procitati par tvojih postova koji bi ga uputili na lijecnike i sluzbenu medicinu, da nebi slucajno zalutao nekom bioenergeticaru ili mozebit koristio neku drugu alternativnu metodu koju medicina ne koristi i na taj nacin ga osvijestiti!


bilo bi zgodno kad bi netko na google trazio neku informaciju o televiziji ili stogod, pa razmisljam ...mogle bi na pdf tv dignuti temu i preporuciti da prije neg upali tv, da ju zgasi, jer je stetna za zdravlje i oci, trosi energiju, a k tome i zaglupljuje. kaj mislis o tome, ha?
http://blog.juno3.com/wp-content/ima...g_it_wrong.jpg
^^
Vezano za poredbu sa TV-om.

Ne, bitno je da ljudi (često vrlo teško bolesni) znaju da postoje 2 opcije. Medicina i alternativa. Svakome ostavljam na izbor što će izabrati.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:46   #91
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
eh, vidim da si omeksala, jer sada kompletna sekta bioenergeticara postaje vecinska sarlatanska skupina. ajd dobro, napredujemo, pa mozemo dalje.

da li ti je tika namjera omalovazavati ljude sa takvim sposobnostima ili sto?
jer takvim tvojim pristupom da si cula.. JAKO MALO bioenergeticara koji su DOISTA POMOGLI ...VECINA SARLATANI.. se da naslutiti da ih uopce niti ne poznajes, jer apriori vec imas takvu sliku u glavi, koja ti onemogucuje ne samo da ih upoznas, vec na taj nacin si stvaras zid zbog kojeg ti niti jedan takav nebi mogao pomoci.
Krivo naslućuješ.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:54   #92
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Meni je bio povećan TSH na 7do8 i kad mi konačno dali eutiroks nisam ga mogo podnjet a tsh mi skočio na 13 i 14. Reko sebi dosta je bilo eutirokasa. Govorim isključivo za sebe i nikom ništa ne sugeriram!
meni je isto sad TSH 8, mozda i vise, a euthyrox ne podnosim. ima li kakav drugi lijek????
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:56   #93
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Slažem se!
Inače teško podnosim ljekove!
I to važi za MENE samo!
ne, nego i za MENE!!!

athyrazol super podnosim, euthyrox mrzim, al kako izac iz hipo?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:58   #94
Quote:
zdravac kaže: Pogledaj post
Vidim da tražite savjet u vezi lječenja štitnjače alternativom pa ću Vam ga ja dati zanemarujući one koji pljuju po takvoj vrsti liječenja.
U toku dana umjesto vode morate popiti 1 litru mlakog čaja od majčine dušice,zatim grgljati biljne kapi rosopasa koje se razrjedjuju destiliranom vodom u omjeru 1:1,uzimati biljne kapi za jačanje organizma 3 puta dnevno na bazi propolisa.iđirota,angelike i gospine trave,te čaj za opčenito jačanje organizma kojeg se pripremi 2,5dcl i mlaki se uzima svaka 2 sata samo po jednu jušnu žlicu u toku čitavog dana.Lijep pozdrav i sretno.
joj, je se moze umjesto svega toga drmnut jedan red bull?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:59   #95
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Preporučila bih ti da za početak razmisliš o mjestu gdje živiš. Naime, štitnjača je vrlo osjetljiva na otrove koje se unose vodom. Ako živiš u području gdje voda nije osobite kvalitete (u području jakih industrijskih zona, kao Sisak npr.) raspitaj se dali netko od tvojih susjeda i sugrađanki pati od sličnog problema. Ako je tako, prvi korak ti je da u domaćinstvu što više izbjegavaš vodu iz gradskog vodovoda ili vlastitog bunara. Ako ne za kuhanje, a onda barem za piće si omogući čistu i kvalitetnu vodu.
ja pijem samo flasiranu vodu i isto sam hipo
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:00   #96
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Snizi ton.

Namećem jedino i isključivo slobodu govora.
tika, upravo si dokazala suprotno; jer ne samo da nemas pojma o alternativnim metodama lijecenja stitnjace, pa trolas po temi i upucujes na metode u medicini, nego si se toliko nametnula i na taj nacin jednostavno ne dopustas forumasima da slobodno pisu i povezuju se na ovaj nacin - alternativan, jer ocito postoji problem na koji medicina nema odgovora!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:02   #97
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
eh, vidim da si omeksala, jer sada kompletna sekta bioenergeticara postaje vecinska sarlatanska skupina. ajd dobro, napredujemo, pa mozemo dalje.

da li ti je tika namjera omalovazavati ljude sa takvim sposobnostima ili sto?
jer takvim tvojim pristupom da si cula.. JAKO MALO bioenergeticara koji su DOISTA POMOGLI ...VECINA SARLATANI.. se da naslutiti da ih uopce niti ne poznajes, jer apriori vec imas takvu sliku u glavi, koja ti onemogucuje ne samo da ih upoznas, vec na taj nacin si stvaras zid zbog kojeg ti niti jedan takav nebi mogao pomoci.
Ne znam da li je to moguće po pravilima foruma, pa da pitam. Da se zabrane nametanja službene medicine na ovom podfurumu, jer je oftopic? Tako da mi koji se bavimo alternativnim metodama možemo slobodno izmjenivati iskustva, ili sugerirati ljudima takve načine terapija. Koliko sam shvatio jednog od moderatora koji je na zdravlju, tamo je zabranjeno iznositi alternativne metoda liječenja. Pa mi je logično da to pravilo primjenimo i tu, za metode kontra alternative. Ovo više nema smisla...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:02   #98
Quote:
lilith7 kaže: Pogledaj post
Čaj proizvodi:
Travar MB d.o.o. – Bjelovar
tel 043/234-644
fax 043/235-518
mobi 098/730-201
e-mail: [email protected]
http:/www.travar-mb.hr

Kupila sam ga na njihovim štandovima u predvorju Emezete u Splitu. K
e, lilith, puno hvala! wish me luck...
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:10   #99
Quote:
dambul kaže: Pogledaj post
[PHP][[PHP]QUOTE=Tika;16862293]

,
PHP Code:
Druga stvarproblemi sa štitnjačom nisu izlječivi u potpunostiodnosno terapija traje neodređeno
Opet izjava kakvu mogu dati samo neupućene osobe,uzalud silni fakulteti.Kako itko može reći bolesnoj osobi da je njena bolest neizliječiva? Zašto ne kažete da školska medicina nema način kojim može rješiti taj problem,pa zbog toga ne priznaje niti jedan drugi način liječenja koji to može izliječiti. Nažalost,ego medicinskih praktičara je prevelik da bi priznali takvo nešto. Negiraju stvari o kojima ništa ne znaju.
slazem se apsolutno i meni su tako govorili da su policisticni jajnici neizljecivi, bullshit, pa se cudili ko pura dreku kad sam ih izlijecila. tako su se isto cudili kako sam za 3 mjeseca sredila gadnu hipertireozu a prijetili mi operacijom. samo sto sam ja hipertireozu bez da znam sto mi je podnosila pune dvije godine, samo se pogorsavalo, i sad mi se organizam ocito toliko uplasio tog stanja da mu se svidja biti hipo vec sto godina ne vjeruje mi da cu se znat zaustaviti....
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:15   #100
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
tika, upravo si dokazala suprotno; jer ne samo da nemas pojma o alternativnim metodama lijecenja stitnjace, pa trolas po temi i upucujes na metode u medicini, nego si se toliko nametnula i na taj nacin jednostavno ne dopustas forumasima da slobodno pisu i povezuju se na ovaj nacin - alternativan, jer ocito postoji problem na koji medicina nema odgovora!
A ti si sveznalica? Zanimaju me neke stvari i tu ih otvoreno pitam. Ne namećem ništa, kao što rekoh svatko ima pravo odabira.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.