Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2013., 15:05   #521
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Hm...mjesec i nešto dana mi se ipak čini previše..pogotovo ako je problem nekakav...
A kod privatnika, cijena pape i vrijeme čekanje, zna netko (st i okolica)?
imaš kod socijalnog ginekologa varijantu tzv.brze pape.platiš 100kn i nalaz je gotov za 10 dana.nekako mi se to opet čini bolja varijanta nego dat 400kn kod privatnika za papu,a nalaz opet dobiješ za 7,8 dana.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 22:10   #522
Samo mala ispravka, papa u privatnika nije 400 kn, u to je vjerojatno uključen i ostatak pregleda (kompletan pregled). Barem je tako u Cita i čini mi se u Obada ().

E sad za brzu papu ne znam jel svi soc. ginovi u ST i okolici prakticiraju to. Za neke znam sigurno, al za ostale .
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 23:02   #523
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Samo mala ispravka, papa u privatnika nije 400 kn, u to je vjerojatno uključen i ostatak pregleda (kompletan pregled). Barem je tako u Cita i čini mi se u Obada ().

E sad za brzu papu ne znam jel svi soc. ginovi u ST i okolici prakticiraju to. Za neke znam sigurno, al za ostale .
aha.papa i uzv su uključeni u cijenu.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 21:44   #524
Da li netko možda zna gdje dr Roje radi privatno?
lučica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 12:17   #525
Prije par dana sam vidila svoj prvi +
i sad bi trebala kod ginekologa da to potvrdi, samo kod kojeg
Dajte mi neku preporuku i po mogućnosti da nije privatnik Čula sam da su dobri Rober Vulić i Antica Vrčić Pervan samo nisam sigurna jel rade preko HZZO-a
Unaprijed hvala na odgovoru
vana maslacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 13:41   #526
Quote:
vana maslacak kaže: Pogledaj post
Prije par dana sam vidila svoj prvi +
i sad bi trebala kod ginekologa da to potvrdi, samo kod kojeg
Dajte mi neku preporuku i po mogućnosti da nije privatnik Čula sam da su dobri Rober Vulić i Antica Vrčić Pervan samo nisam sigurna jel rade preko HZZO-a
Unaprijed hvala na odgovoru
Oboje rade preko hzzo-a
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 12:59   #527
Zanima me da li je koja od vas bila kod dr. željka Caktaša ( poliklinika Caktaš) u Splitu? Naručila sam se kod njega prvi put, jer mi je hitno, a jedino sam kod njega odma dobila termin. Hvala
Sunshy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:24   #528
Quote:
tina-9 kaže: Pogledaj post
Čitajući vaše priloge, moram sa vama podijeliti i svoje iskustvo! Biti će možda malo opširnije, ali nadam se da za neku od vas ohrabrujuće za napraviti isti korak...
Upisana sam kod doktorice (ne želim imenovat) koja ima ugovor sa HZZO i naravno da ultrazvuk također naplaćuje. Pri normalnom pregledu 150 Kn u trudnoći po 100 Kn. Pošto sam se informirala na HZZO, gdje mi je rečeno da dr koji imaju ugovor ne bi smjeli naplaćivat a pogotovo ne trudnicama, pri sljedećem pregledu sam pokušala med. sestri ne platit, ali bezuspješno. Kad sam zatražila račun, začuđeno me je pitala šta će mi kad ga ionako ne mogu više pravdat na povrat poreza. Nisam se dala odbiti i tražila račun za taj i prethodna 2 pregleda.
Tako i svaki sljedeći put kada mi je bio napravljen UZV a to je bilo skoro svako drugi pregled, što se isto baš ne preporuča, pogotovo ako je trudnoća u redu. Ali od čega bi jadni doktori živili ?
Da skratim priču. Nakon poroda sam otišla na HZZO, napisala izjavu o neopravdanom naplaćivanju, priložila račune i kopije UZV-a. U roku cca 10-ak dana sam dobila rješenje o pravu na povrat i u sljedećih 10-ak dana oko 1000 Kn nazad na svome računu .
A sad sam u potrazi za novim ginekologom, al čitajući vaše priloge, sumnjam da ću naći nekoga kojemu neću morati financirati novi auto, vikendicu, godišnji odmor,.... ili kako oni kažu neki novi uređaj za ordinaciju koji su sami platili
Zaboravila sam se osvrnuti na ovo.

Tina, hvala na informacijama i iskustvu. Vjerujem da će mnogima biti od koristi, posebno trudnicama kojima se bezobrazno naplaćuje UZV (barem 3 tijekom T koja bi trebala preko hzzo-a biti poptuno free).

U svakom slučaj drago mi je da si se izborila za svoja prava i lijepu svoticu koja danas itekako znači. Nadajmo se da će biti nekog reda ili da će se barem računi tražiti. Uprotivnom, možemo komodno skoro svi kod privatnika ić. Dođe skoro na isto.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 19:06   #529
Prvi put idem kod dr. Vrčić-Pervan, ako se pojavi u ponedjeljak, budući da je na izvanrednom godišnjem odmoru ovaj tjedan, a nisu imali vremena to javit pacijenticama Koliko ona naplati regularni pregled ako nemam dopunsko? Hvala.
Nikkaragva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 19:18   #530
Bila je ovaj tjedan na godisnjem ili to mislis na iduci?
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 19:55   #531
Ovaj tjedan. Od ponedjeljka do petka. Sutra radi kao i uobičajeno. Pretpostavljam da će bit ogromna gužva.
Ako netko zna odgovor na pitanje o cijeni pregleda neka pliz odgovori.
Nikkaragva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 20:30   #532
Quote:
Nikkaragva kaže: Pogledaj post
Ovaj tjedan. Od ponedjeljka do petka. Sutra radi kao i uobičajeno. Pretpostavljam da će bit ogromna gužva.
Ako netko zna odgovor na pitanje o cijeni pregleda neka pliz odgovori.
Dobro da znam.. onda neću sutra neg u utorak

Ja platim ultrazvuk 50 kn iako imam dopunsko, tako da stvarno ne znam da li se pregled naplati više onima bez dopunskog.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 22:47   #533
ne,ne,ne,ne...
registrirala sam se samo da ti kazem da ne ides u nje vodit trudnocu. ja sam u nje i malo mi fali da je zadavim.
bb20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 19:45   #534
Pozdrav , ima li neko iskustva sa dr. Vukovićem šta radi u rodilistu u St.?
An Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 11:39   #535
Je li bio tko u poliklinici Ercegović na ginekološkom pregledu? Zanimaju me dojmovi.
__________________
stvarno?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 14:27   #536
Molim vas ako mi netko može dati savjet koji ginekolog ili ginekologica u Splitu su najbolji? I ima li ginekoloških ambulanta koji primaju nove pacijente?
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:23   #537
Oprostite šta ovako upadam kao padobranac,al zanima me nešto.
Upisana sam kod dr.Vrčić Pervan i svaki ultrazvuk plaćam 50 kn. Zanima me jeste li kod svojih ginekologa tražili račun i kakve su im bile "reakcije" na to?
U zadnje vrime dosta sam čula o tome da ne moram platit to, ali eto, zanime me je li tko od vas (a posebno ko je upisan kod Vrčić Pervan) tražio račun?
Alice-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 22:22   #538
Imaš ovdje temu o tome što te zanima, pročitaj si: Cijene usluga kod državnog ("socijalnog") ginekologa, participacija, izdavanje računa...
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 02:58   #539
Moja iskustva Sa 18 sam prvi put otišla u dr.Praprotnik, mogu samo reći nikad više, imam traume od nje. To mi je bilo prvi put u ginekologa, imala sam neredovite stvari i neki iscjedak i išla privatno. Tamna, neprivlačna ordinacija. Ta žena je tako hladna, sumnjičava.. Pitala me s koliko sam partnera bila, kažem ja nisam sa nikim jer sam došla prvi put samo zbog tog problema, a ona mi je samo uputila pogled ispod obrva preko stola i tako odvratno sumnjičavo pitala sa nikim?? Skoro da je zakolutala očima i nastavila nešto pisat. A ja sva jadna tamo prvi put mi, polugola sidim ispred nje, a ona se još tako ponaša. Onda mi je rekla lezi tamo i samo mi nešto sekund ugurala da provjeri sigurno jesam li djevica kako sam rekla. Bila sam i drugi put kod nje za ultrazvuk i nije mi rekla da moram popit malo tekućine da može lakše vidit na ultrazvuk preko stomaka pa me poslala da si kupim neki sok, pa sam ko luda šetala dva sata oko zgrade sa dvi boce soka i kad sam došla jedva sam pretrpila pregled da se ne popišam u gaće, sreća da je skužila pa me pustila na wc. Sestre se ni ne sićam puno. Onda mi je samo uvalila dvije ili tri kutije dabrostona bez da mi je rekla da da to moram puno platiti i da je bolje da se negdi upišem pa da dobijem na recept, iako me ljekarnica upozorila i gledala isto sumnjičavo jer sam usprkos njenom upozorenju tila platit 300kn.

Bila sam poslije u dr.Petrović. Ona mi je samo rekla da nemam stvari zato jer sam mršava Bila je doduše ljubazna, ali isto sve nekako na brzinu, dobila sam dojam da u nje ne treba dolazit ako nisi trudnica Sve u svemu nikakve koristi od nje.

Moja sadašnja dr.Vrčić-Pervan u koje sam btw. od kad je otvorila ordinaciju nekih 5-6 god, samo je odmahnila rukom na to šta je ova rekla da sam mršava i na njenu uputnicu. Sa tom dr. sam od početka i imamo totalno odnos mama-kćer i sa sestrom koja je btw malo smotana, ali opet pristupačna, pomoći će. Dr. mi je bila odlična u početku, ali kasnije je dobila toliko pacijenata da je uvik gužva i pregledi su postali tako površni, 5 min i van, sve tako brzinski. Mislim najveći problem je to šta ima puno pacijentica, inače je super sa uputnicama, ima puno znanja i pošalje te da napraviš sve moguće pretrage šta mi je jako drago. Ide i po seminarima, tako da je u toku. Međutim to me toliko smetalo šta je postala površna i šta joj je moj PCOS pojava koju svaka druga cura ima i zato nije vrijedno neke pažnje nego mi samo želi pilule uvaliti, čak sam je mislila zaozbiljno promijeniti zbog tog pristupa, ali ipak neću jer sam sam u toj ordinaciji kao doma i mogu popričat sa njom o svemu šta me muči, sve šta kažem udovolji mi Meni nikad briseve nije naplaćivala, samo uzv 50kn. Doduše briseve nisam dugo ni radila. A rezultate papa testa sam 2011 g. čekala 3 miseca Šta prije nikad nisam, bili bi mi gotovi u roku od tjedan, dva max. Moja frendica je bila prošle god i platila 100 kn da joj dođu u roku tjedan dana. Sve u svemu dobro, samo previše pacijenata pa se čeka dugo. Ordinacija je nova, svijetla, sve super.

Bila sam i privatno kod dr.Aračić radi ultrazvuka jer sam htjela sliku, mislila sam da mi moja ne može sliku dati. Doduše nisam nikad ni pitala. A kod Aračić je ordinacija mala, ali dobar aparat, svemirski baš Ona me se nije dojmila nimalo. Išla je isto tako sve na brzinu, dobila sam dojam da je takva zato jer nisam njena pacijentica, a nije bila ni ljubazna, ali potrudila se objasniti na ultrazvuku. Moja frendica je u nje vodila trudnoću i bila joj je dobra, ali na dan kad se skoro otvorila za rađanje ona joj je rekla da nije još spremna i poslala je nazad u Makarsku, dok je ova cilu noć imala trudove i ujutro išla u Split rađat

Zadnje uređivanje enne21 : 02.04.2013. at 03:10.
enne21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 15:43   #540
poliklinika Obad,dr.Baldo Obad,sestra Zdenka...
ona razumna,puna iskustva i znanja,brizna i uvijek ima savijet i rijec utjehe za pacijentice a dr. Baldo obozavam ga,izniman lijecnik koji mi je i previse usluga i veza povukao u trudnoci koja nije isla kako treba od samog pocetka,sjedit ce i dva sata ako treba dok ne objasni i dobro pojasni situaciju,
ako u nesto nije sasvim siguran preporucit ce kolegu koji je strucniji po pitanju problema i nema nagadanja a moglo bi bit ovo ili moglo bi bit ono,ili sigurno da potvrdu za nesto ili priceka dok se ne pokaze da je ili nije tako..
zaista sve preporuke imam za njega..
puno mi je pomogao i olaksao zadnjih 5 godina,
jedina mana mu je zamjena dr. Vulic
ni najmanje nisam zadovoljna s njim

dosla sma s upalom,bolovima i na rubu nesvijestice od slabosti i bolova a on je tvrdio da nema nista tu gdje ja pokazujem dok na kraju nisam prstom zabola na mjesto boli i umalo se onesvijestila da bi on konstatirao upalu jajnika,zacepljenje jajovoda,priraslice koje mu se cine da su tu itd. u svakom slucaju nasopao me ljekovima a ja mu se nemam namjeru vratit tamo nikad,radije bi u slicnoj situaciji isla specijalizantima na hitni ginekoloski..
jedino dobro je sto barem zna dobro objasnit kako i zbog cega dode do necega i sl.
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.