Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 23:23   #9481
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post

Eto si me i dočekala.
Sretan put.

P.s. zaboravile smo na Marmaray. Stanica Yenikapi do Ayrilik Cesmesi. Pa M4 stanicu do Kadikoya pa Havatas do Sabihe. Al ovo provjeri. Pišem napamet, iz glave...a u busu sam negdje preko pola Irske.
Ako ova linija metroa ide skroz do Kartal, onda bi mogao i biti neki bus od tamo do Sabihe...pa mozes produziti skroz do kraja.
Pa da, zaboravile na metro. M4 ide od Kadikoya do Kartala. Zar nije onda pametnije taksi do aerodroma jer te autobusne linije baš i ne voze često?
Ima i gradski vlak B2. Vozi s Haydarpase do Pendika, a Sabiha je u Pendiku, samo kakav je vozni red? Željeznička stanica je udaljena cca 12 km od aerodroma, dakle opet taksi.
https://foursquare.com/yeditepeliken...ren-hatt%C4%B1
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)

Zadnje uređivanje kmf55 : 21.10.2014. at 23:29.
kmf55 is offline  
Old 22.10.2014., 00:44   #9482
Quote:
mikimiki kaže: Pogledaj post
PREFERRED HOTEL OLDCITY

to je naš rezervirani hotel.


Što kažete? Čini mi se da je na dobroj poziciji.
Što se tiče pozicije Sirkeci, iza kolodvora sasvim je solidno i nije jako daleko od Sultanahmet povjesnog centra.
Blizu je Galata, tramvaj obje stanice ( Sirkeci i Gulhane) obje nisu preblizu,
ali to je individualno, bar nije uzbrdo, što je u Istanbulu rijetkost.
Iako se meni čini malo jako zavučen, nekako preblizu kolodvoru i čini mi se mračna ulica, koja sa druge strane graniči sa zidinama Gulhane parka.

Slikama unutrašnjosti hotela nije uvijek za vjerovati.
Ja bi se uvijek odlučila za nešto što su forumaši isprobali.
Tri i pol zvjezdice nisu neki luksuz, ali Bože moj, tamo samo prespavaš.
Jedino da je čisto, zar ne?

Ja osobno ga ne bi izabrala, sve dok ima ovih u naoko prvim redovima ulice kojom vozi tramvaj.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.

Zadnje uređivanje adan : 22.10.2014. at 00:52.
adan is offline  
Old 22.10.2014., 11:04   #9483
Ne da mi se listat 400 stranica, pa me zanima:cijene javnog prijevoza?
bus, metro i sl.
čitala sam da ima metro od aerodroma Ataturk do četvrti gdje mi je hotel (a hotel je u četvrti gdje je Aja Sofija i sl...)
mikimiki is offline  
Old 22.10.2014., 12:13   #9484
malo truda ipak nije na odmet...ili opcije..

- tražilica na temi
- google...javni prijevoz istanbul i izbacit će ti čudesa od informacija
ivana) is offline  
Old 22.10.2014., 20:40   #9485
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
malo truda ipak nije na odmet...ili opcije..

- tražilica na temi
- google...javni prijevoz istanbul i izbacit će ti čudesa od informacija
npr...
http://www.turkeytravelplanner.com/g...ort/fares.html
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 23.10.2014., 08:17   #9486
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Mislim da možeš bolje. Kumkapi je šarmantan ali nije zanemariva uzbrdica od hotela prema Sultanahmetu. Za moj ukus malo predaleko u pogrešnom smjeru.
Velim, ima šarma kvart (ja ga baš ne volim, osim za posjetiti) ali, neki tj mnogi ga sigurno vole pa nemoj samo mene slušati.
Kako sam ove godine bila u Kumkapiju (prošle dvije preskočila), samo sam potvrdila dojam koji sam stekla iz mape grada. Zgodno, pogotovo navečer ali...
Ulica...
http://harita.yandex.com.tr/?text=T%...16608100173446
@kmf55 hvala ti za komentar i link
Imaš pravo što se tiče uzbrdice... u ovom dijelu se može nači dosta ponude sa apartmanima a pogotovo sa budget cijenama što nam nije zanemarivo jer ipak smo četiri osobe. Na suprotnoj strani u blizini Eminonu nisam našla ništa prihvatljivo. Nekako nisam spremna potrošiti više od 350€ za sedam nočenja. Za razliku od 100 i više € radije bih potrošila na neku krpicu više možda pogrešno razmišljam
AndrejaL is offline  
Old 23.10.2014., 16:10   #9487
Hatay hotel na Sirkeciju.
Cijena i lokacija jako dobre, a utiske iz prve ruke ću staviti ovdje kad se vratimo.
Cobanica is offline  
Old 23.10.2014., 16:14   #9488
E dragi moji ljudi,stigla sam na str.386...uiiiii koliko imam jos za procitati....
medjutim svaka se strana isplatila,a kako putujem tek 5.11 imam vremena....moram vam priznati da zbog vasih prica,savjeta itd. imam osjecaj kao da sam vec bila,a nisammmm....hvala vam svima
KatarinaSl is offline  
Old 23.10.2014., 19:15   #9489
Quote:
AndrejaL kaže: Pogledaj post
@kmf55 hvala ti za komentar i link
Imaš pravo što se tiče uzbrdice... u ovom dijelu se može nači dosta ponude sa apartmanima a pogotovo sa budget cijenama što nam nije zanemarivo jer ipak smo četiri osobe. Na suprotnoj strani u blizini Eminonu nisam našla ništa prihvatljivo. Nekako nisam spremna potrošiti više od 350€ za sedam nočenja. Za razliku od 100 i više € radije bih potrošila na neku krpicu više možda pogrešno razmišljam
Razumijem. Logika ti je ok ali je bitno i to gdje si smještena. U ovo doba godine bi i hotela po toj cijeni trebalo biti, a onda si riješila i doručak. Nije li ti to bolje? Ovo je samo ogledni primjerak, a još na Sirkeciju...
http://www.booking.com/hotel/tr/asur..._room=17327802

Imaš i ovdje app, nisu baš po 50 eur, ali ima ih par između 50-70 eur, Cihangir, Kabataš, Beyoglu općenito...

http://www.only-apartments.com/Searc...99026375671382
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 24.10.2014., 19:26   #9490
Ljudi, kaj mislite o lokaciji ova dva hotela
Sarnic: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Rev...Istanbul.html? i
Ilkay http://www.tripadvisor.com/Hotel_Rev...Istanbul.html?
peggy-nely is offline  
Old 24.10.2014., 23:24   #9491
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Ovaj drugi, Hotel Ilkay, daleko bolje , čak izvrsno lociran.
U neposrednoj blizini starog dijela Sultanahmeta,
blizina tramvaja,
a i pješke vrlo dostupan iz europskog dijela,reklo bi se pola puta.

Ja se ne bi dvoumila.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Old 25.10.2014., 01:16   #9492
Kmf55 Hotel peninsula galata sam izabrala? Mozda poznajes..dali je bolja lokacija od palange bosphorous na ortakoyu po tvom za nas drugi obilazak istanbula...
pa mozda ostavim ortakoy za 3. put
malela2108 is offline  
Old 25.10.2014., 11:39   #9493
Quote:
malela2108 kaže: Pogledaj post
Kmf55 Hotel peninsula galata sam izabrala? Mozda poznajes..dali je bolja lokacija od palange bosphorous na ortakoyu po tvom za nas drugi obilazak istanbula...
pa mozda ostavim ortakoy za 3. put
Peninsula mi se sviđa. Karakoy mi se ne sviđa... Baš sam zahtjevna. Ni Kabataš mi se kao kvart ne sviđa ali položaj je presudio pa sam tamo odabrala hotel (ovaj put).
Karakoy u zadnje vrijeme dobiva epitet kvarta za zabavu...kafići...Ops, Karabatak...itd, itd...
Kako me ovaj dio o kafićima ne zanima (bila jer se mom društvu navečer išlo, a Karakoy nam je bio najbliži Kabatašu u kojem baš i nemaš gdje sjesti, zanimljivo je).
Bitna mi je lokacija i to bi presudilo. Radije Peninsula nego Palange u Ortakoyu.
Da se razumijemo, ljepše bi bilo boraviti u Ortakoyu pa me nemoj zbog toga kuditi ali kad uzmem u obzir putovanje iz Ortakoya u onoj prometnoj gužvi...hvala ne. Radije u Ortakoy "na izlet" do nekog 5-og puta u Istanbul kad bih išla recimo to tako "na odmor" bez puno hodanja okolo.
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 25.10.2014., 12:08   #9494
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Ovaj drugi, Hotel Ilkay, daleko bolje , čak izvrsno lociran.
U neposrednoj blizini starog dijela Sultanahmeta,
blizina tramvaja,
a i pješke vrlo dostupan iz europskog dijela,reklo bi se pola puta.

Ja se ne bi dvoumila.
Hvala puno na odgovoru.
peggy-nely is offline  
Old 26.10.2014., 20:46   #9495
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Peninsula mi se sviđa. Karakoy mi se ne sviđa... Baš sam zahtjevna. Ni Kabataš mi se kao kvart ne sviđa ali položaj je presudio pa sam tamo odabrala hotel (ovaj put).
Karakoy u zadnje vrijeme dobiva epitet kvarta za zabavu...kafići...Ops, Karabatak...itd, itd...
Kako me ovaj dio o kafićima ne zanima (bila jer se mom društvu navečer išlo, a Karakoy nam je bio najbliži Kabatašu u kojem baš i nemaš gdje sjesti, zanimljivo je).
Bitna mi je lokacija i to bi presudilo. Radije Peninsula nego Palange u Ortakoyu.
Da se razumijemo, ljepše bi bilo boraviti u Ortakoyu pa me nemoj zbog toga kuditi ali kad uzmem u obzir putovanje iz Ortakoya u onoj prometnoj gužvi...hvala ne. Radije u Ortakoy "na izlet" do nekog 5-og puta u Istanbul kad bih išla recimo to tako "na odmor" bez puno hodanja okolo.
Hvala ti ponovo na savjetima
A kakva je lokacija ovog Hotel Cheya Besiktas?
Inace, ostajemo na galata peninsula..pa kako bude..
pozdrav
malela2108 is offline  
Old 26.10.2014., 21:00   #9496
Quote:
malela2108 kaže: Pogledaj post
Hvala ti ponovo na savjetima
A kakva je lokacija ovog Hotel Cheya Besiktas?
Inace, ostajemo na galata peninsula..pa kako bude..
pozdrav
Očigledno dobar hotel na Barbarosa bul...gužva, gužva...ove godine smo tuda išli par puta, stvarno je uvijek jako prometno. I opet, od Bešiktaša prema gradu, a i prema Ortakoyu zna biti zastoja na cesti. Mislim da je bolji odabir Karakoy...biti ćete brži... (inače, imaš pp)
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 26.10.2014., 21:44   #9497
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Očigledno dobar hotel na Barbarosa bul...gužva, gužva...ove godine smo tuda išli par puta, stvarno je uvijek jako prometno. I opet, od Bešiktaša prema gradu, a i prema Ortakoyu zna biti zastoja na cesti. Mislim da je bolji odabir Karakoy...biti ćete brži... (inače, imaš pp)
Wauuu..hvala za sve....vec se radujem...jos dvije sedmice i tamo smo
malela2108 is offline  
Old 26.10.2014., 22:33   #9498
u istanbulu je sada malo bolje za živjeti, preko ljeta je katastrofa jer je užasno vruće i oko sultanahmeta i drugih turističkih dijelova se ne može gdje okrenuti kolike su gužve. mislim da svi koji putuju sada su pametno napravili iako je vrijeme zahladilo. ipak, prometne gužve se nikako ne mogu izbjeći. najgore je rano ujutro i od 4 nadalje tako da pametno je bukirati hotel koji je relativno blizu turističkog odredišta. tramvaj i metro su najsigurniji što se tiče prometa jer s autobusima se nikad ne zna. ali to već znate. kmf
lika daroš is offline  
Old 26.10.2014., 23:45   #9499
Quote:
lika daroš kaže: Pogledaj post
u istanbulu je sada malo bolje za živjeti, preko ljeta je katastrofa jer je užasno vruće i oko sultanahmeta i drugih turističkih dijelova se ne može gdje okrenuti kolike su gužve. mislim da svi koji putuju sada su pametno napravili iako je vrijeme zahladilo. ipak, prometne gužve se nikako ne mogu izbjeći. najgore je rano ujutro i od 4 nadalje tako da pametno je bukirati hotel koji je relativno blizu turističkog odredišta. tramvaj i metro su najsigurniji što se tiče prometa jer s autobusima se nikad ne zna. ali to već znate. kmf
Stvarno, mislim da sam već napisala ali da ponovim, nije na odmet. Nedjeljom nemojte na Sultanahmet. Gužvetina samo tako.
lika daroš, vjerujem da je sad dobro ali meni bude tako žao planirati da idem kad večeri nisu tople, kad u zraku nema onog daška ljeta na odlasku, kad ne možeš sjesti na neku terasu ili klupu uz Bospor i guštat kao što to možeš dok je još toplo, kad nema onih slika i zvukova grada kojih ima tada.
Naravno, rado bih, a posebno bih htjela NG dočekat npr na Nişantaşı ali onda ne bih mogla opet u rujnu pa onda ipak prekrižim jesen-zimu...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Old 27.10.2014., 11:08   #9500
A vidis ja bjezim iz grada na ljeto cim mogu. Meni nema ljepseg nego zubatog sunca i pecanjanja na bosporu uz rumeli tvrdavu. Ne volim te predjele grada jer se iznerviram u guzvi. Da ne kazem da su cijene visoke a hrana gora nego u drugim cetvrtima. Al svakom svom gusti.

Jos bih dodala, ako kmf nije, da je preporucljivo ne lutati u predjelu eminonua i svih pokrajnjih ulicica sultanahmeta bez bar jedne muske osobe. A turistkinje nek se posebno cuvaju, pogotovo na bazarima ne zato sto su toliko egzoticne nego u turaka prevladava misljenje da su sve strankinje kurve jer ih bez problema odvedu u krevet, dok kod njihovih domacih to nije cest slucaj. Prvo jadni moraju zenit
lika daroš is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.