Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2010., 16:20   #81
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
ostavlja opak dojam kad tuce, lupa, lomi, skace i ubija ali kada je u nekom staticnom kadru izgleda kao ni po cemu poseban sporedni lik ili stathist. uzmimo (po meni mozda najbolja) njegovu ulogu u The Bank Jobu gdje je tek dio tima pljackasa i ni po cemu ne odskace od ostalih, najmanje po karizmi. karizmu za mene imaju Kingsley, Connery, Hopkins itd. definitivno ne Statham.
Tvoje mišljenje...i to je OK

Ali ne slažem se ni najmanje...

Po meni on pak općenito izvrsnio popunjava kadar, bilo da samo stoji, bilo da se mlati ili šta ja znam šta. Dokazao je to u Snachi, Lock Stocku, kao i ostzalim filmovima. Pogledaj recimo njegov nastup Italian Jobu gdje igra sporednu ulogu...ali ipak samo pojavom krade svaku scenu onom jadnom Marky Marku...

Čovjek ima karizmu...to je neupitno...ima taj specifičan pogled, te pamtljive crte lica koje ga čine upečatljivim i cool vladarom ekrana...ukratko, ima upečatljivu pojavu, a za akcijskog junaka to je itekako važno. Upravo zbog tog razloga meni jedan Matt Damon ni najmanje ne leži kao akcijski junak u Bourne filmovima, unatoč tome što se i on mlati, lomi i šta ja znam šta sve ne. Jednostavno ima taj neki tulavi stav koji ga čini neuvjerljivim akcijskim junakom...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 16:23   #82
Quote:
evil bastard kaže: Pogledaj post
ma sve to stoji, 90-e su imale dobrih naslova u tom zanru, ali ja ipak vise podrzavam 80-e. to je za mene zlatno doba

uz one vec nabrojane, da ih ne quotam nepotrebno, bilo je tu jos puno, puno toga;

The Park is Mine, Black Moon Rising, Action Jackson, Avenging Force, Beverly Hills Cop 1,2, Black Rain, Batman, The Beastmaster (ok, fantasy, al opet), Dead Heat (iako trashy, meni je bio ultra zabavan), Escape From New York, BMX Bandits, The Exterminator, R.O.T.O.R., The Vindicator, Hollywood Cop, Highlander, Remo Williams, Lethal Weapon, Midnight Run, Mad Max 2,3, Death Wish 2,3,4, Robocop, Road House, Alien Nation, Romancing the Stone, Indy, Thrashin' Top Gun... a di je ostatak Schwarzenegger-ovih, Sly-ovih, Gibsonovih, Eastwood-ovih filmova, da ne nabrajam hrpetine sad

Još da se doda cijeli "Ninja boom" koji je počeo filmom "Enter the Ninja" sa Francom Nerom, a nastavio se sa hrpom filmova o ninjama.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:08   #83
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
...Jednostavno ima taj neki tulavi stav koji ga čini neuvjerljivim akcijskim junakom...


to je pravi izraz za M. Damona

ah..

ma mozemo Stathama smatarti karizmaticnim prema danasnjim mjerilima u danasnjem vremenu, ali u odnosu na Švarcija, Brucea, Sly-a nemoze proci..

..iskreno i sumnjam da ce ikad dostici njihovu razinu u bilo kojem pogledu jer ipak su oni pioniri svog posla i kao takvi ce uvijek biti ispred svih njima slicnima..
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:10   #84
Vidim da spominjete Cenu..ne znam..meni su njegovi filmovi pre trashy
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 18:26   #85
Quote:
Santo Tor kaže: Pogledaj post
Nikako se ne mogu složiti za Peti Element (Minority Report nisam gledao). To šta je SF ne isključuje akciju kojom film obiluje.
Ok je to, ali nekako sam želio naglasiti kako čista prosječna akcija više nema prođu, SF, pogotovo šareni kao Peti Element, uvijek ima svoju publiku, pa čak je i loši treći dio Matrixa pokupio lovu i gledanost, a može se opisati najmanje ''realnim''.

Da se ubacim u priču o glumcima koji imaju prođu kao akcijski junaci, meni osobno se Mark Walhberg poprilično dobro snašao u takvoj ulozi i to u nekoliko nastavaka. Doduše, nikako da odglumi nekog stvarno bad ass tipa po šabloni Statham-Transporter, ali iole nešto kvalitetnije (i uspješnije) u zadnjem desetljeću pripada njemu (Four Brothers, Shooter) a u devedesetima se nekako najavio sa The Big Hit (1998) i The Corruptor (1999)
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 18:31   #86
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Čovjek ima karizmu...to je neupitno...ima taj specifičan pogled, te pamtljive crte lica koje ga čine upečatljivim i cool vladarom ekrana...ukratko, ima upečatljivu pojavu, a za akcijskog junaka to je itekako važno.
meni je on smiješan. kad gledam njega ko da gledam seinfelda
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:05   #87
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Još da se doda cijeli "Ninja boom" koji je počeo filmom "Enter the Ninja" sa Francom Nerom, a nastavio se sa hrpom filmova o ninjama.
pa u stvar i ne. 95% ninja filmova je u stvari smece, pogotovo, ako ih danas pogledas. na prste ih mozes nabrojat (one kvalitetne imho), a Enter the Ninja je jedan od tih "dobrih".
meni, osobno, najbolji je Ninja in the Dragon's Den. bas sam ga gledao neki dan, nakon dugo vremena i stvarno me odusevio
gledao sam Ninja Assassin taj dan pa me uhvatila nostalgija i nekako, u tom filmu (Ninja in the Dragon's Den) je koreografija jednostavno nesto sto briljira i ljudi koji se bore u filmu, stvarno znaju te vjestine (ninjitsu i kung fu)
There is only one Hiroyuki Sanada
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...

Zadnje uređivanje evil bastard : 13.04.2010. at 21:30.
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 22:15   #88
Ma nema vise pravih akcijskih lekenti Svarci ostavija,Rourke se smezura ka gofno,stalone nemoze vise ni skinit majicu u filmu kolko mu je opala masa a van dam se propederisa i ostarija Seagal spasava tuljane tamo negdi u Islandu il sat ja znan.ma sta ja znan vise nema onih hladnih" udrit cu te i umrit ces "likova.Statham mi je skroz bzvz.nije to vise to.stvarno 90 e su bile zlatno razdoblje akcije.

jel ko gleda JCVD jel valja sta!!?????
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 06:21   #89
Quote:
murmillo hrnic kaže: Pogledaj post
Ma nema vise pravih akcijskih lekenti Svarci ostavija,Rourke se smezura ka gofno,stalone nemoze vise ni skinit majicu u filmu kolko mu je opala masa a van dam se propederisa i ostarija Seagal spasava tuljane tamo negdi u Islandu il sat ja znan.ma sta ja znan vise nema onih hladnih" udrit cu te i umrit ces "likova.Statham mi je skroz bzvz.nije to vise to.stvarno 90 e su bile zlatno razdoblje akcije.

jel ko gleda JCVD jel valja sta!!?????
ha ha ha ha
http://www.youtube.com/watch?v=r24SB8JNYHw

ne kenjaj...
neki ovak ne zgledaju s 30!
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 09:20   #90
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ok je to, ali nekako sam želio naglasiti kako čista prosječna akcija više nema prođu, SF, pogotovo šareni kao Peti Element, uvijek ima svoju publiku, pa čak je i loši treći dio Matrixa pokupio lovu i gledanost, a može se opisati najmanje ''realnim''.

Da se ubacim u priču o glumcima koji imaju prođu kao akcijski junaci, meni osobno se Mark Walhberg poprilično dobro snašao u takvoj ulozi i to u nekoliko nastavaka. Doduše, nikako da odglumi nekog stvarno bad ass tipa po šabloni Statham-Transporter, ali iole nešto kvalitetnije (i uspješnije) u zadnjem desetljeću pripada njemu (Four Brothers, Shooter) a u devedesetima se nekako najavio sa The Big Hit (1998) i The Corruptor (1999)
Ma dobar je Whalberg, ali opet...on ima takav nekakav dobroćudan izgleda, stav...djeluje kao da ni mrava ne bi zgazio, ko duša od čovjeka. E sad, da li je to zbog njegove dobroćudne face, ili tankozvučnog glasa...ali on mi nikako ne može proći pod bad ass.
Recimo u filmu The Big Hit mi je bio izvrstan jer je glumio lika upravo po svom karakteru...dobroćudni ubojica, duša od čovjeka kojeg svi prcaju neš, unatoč tome što je spretan i sa oružjem i u hand to hand borbi. U Four Brothers mi je već bio manje uvjerljiv jer je pokušao isfurati nekog bad ass mudefuckera, a i općenito, to mi je so so film...dok mi je Shooter unatoč pohvalama baš bezvz...hrpa klišeja i još veća hrpa rupa i rupica...
On mi je do sada najbolji bio u Departedu...nadrkani i bezobrazni murjak...isfurao ga je fenomenalno...samo to nema veze sa akcijskim filmovima..

No kad smo već kod Whalberga, trebalo bi spomenuti i Chow Yun Fatove proboje u Hollywood 90-ih, točnioje, krajem 90-ih, ali ipak...npr izvrstan akcijski triler The Corruptor u kojem mu je Whalberg bio partner...te Hollywoodsku inačicu Woo-ovih Azijskih uradaka (The Killer i Hard Boiled) The Replacement Killers...film kojeg je Woo producirao, a režirao tada mladi i perspektivni redatelj Antoine Fuqua koji je kasnije doživio svoj uspijeh naslovima poput Training Day, King Arthur te Shooter, ali koji je u ovom slučaju uspio skinuti Woo-ov vizulani stil do najmanjih detalja. Film i nije bio baš neka pretjerana pamet, ali je bio cool akcija namjenjena svim ljubiteljima Woo-a i akcije općenito...

EDIT

LOL...tek sad primjetih da si već spomenuo Corruptora u svom postu haha...

Quote:
Serse kaže: Pogledaj post
meni je on smiješan. kad gledam njega ko da gledam seinfelda
A šta da ti kažem...imamo očito posve drugačiji smisao za humor jer recimo meni Seinfeld i nije neki urnebes kao većini...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:08   #91
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
...recimo meni Seinfeld i nije neki urnebes kao većini...
nemoj bogohuliti ko Boga te molim
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:10   #92
Quote:
paskaneman kaže: Pogledaj post
nemoj bogohuliti ko Boga te molim

A kaj bi ti sad...meni Seinfeld i Paytonovci nikad nisu ležali pretjerano...

Ništa na ovom svjetu nije sveta krava, pa tako ni oni...al to je neka druga tema za neki drugi topic...nemojmo oftopicariti...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:42   #93
Ako ne računam na Lundgrena, Dacascosa (kako se ono zove), Stevu S. i slične ultratrashere, ipak me nekako muka najviše uhvati na Stathama i Vin Benzina..ajme likova
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:54   #94
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
A kaj bi ti sad...meni Seinfeld i Paytonovci nikad nisu ležali pretjerano...

Ništa na ovom svjetu nije sveta krava, pa tako ni oni...al to je neka druga tema za neki drugi topic...nemojmo oftopicariti...
Samo da kazem da se slazem sa tvojim misljenjem,Seinfeld je proglasena valjda za najbolju humoristicku seriju svih vremena,za mene je to teski shit od serije tako da me bas zanima po cemu je ona bolja od Friends ili neke druge serije ali ovo je za neki drugi topic samo sam htjeo da kazem da se slazem sa tobom...

on topic:Statham je jedina licnost koja nesto pokusava i uspjeva da napravi na platnu sto se tice akcije ali opet daleko je to od nekih filmova koji ce se pamtiti,Whalberg je za mene promasaj kao glumac najvise zalim sto je glumio u Max Paynu i unistio lik totalno,usrao je film maximalno svojom nedorecenom glumom...Film je mogao biti hit a ovako je trash
__________________
Idemo do dna tuga,ti i ja
infiniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:58   #95
zbog cega svi ignoriraju Wesley Snipes-a, koji se, po meni, vise nego dokazao u 90-ima?
Blade je po meni jedan od "najjacih" filmova u 90-ima, glede akcije
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 11:02   #96
Pa spominjali smo i Snipesa...vjerojatno jedna od rijetkih akcijskih junaka koji je ujedno i dobar glumac sa širokim spektrom različitih uloga.

Šteta što ga taj porez ujebo pa je spao na jeftine DTV akciće...zbog toga je morao odbiti i ulogu i Expendablesima

Ali ajd...ima nekih naznaka da bi se situacija mogla popraviti za njega...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 11:14   #97
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Pa spominjali smo i Snipesa...vjerojatno jedna od rijetkih akcijskih junaka koji je ujedno i dobar glumac sa širokim spektrom različitih uloga.

Šteta što ga taj porez ujebo pa je spao na jeftine DTV akciće...zbog toga je morao odbiti i ulogu i Expendablesima

Ali ajd...ima nekih naznaka da bi se situacija mogla popraviti za njega...
Da li to naslućujemo B4???Snipesa sam ja spomenuo kao jednog od opakijih faca 90ih!!!
pogotovo passenger 57 i demolition man (nema veze kaj je negativac)
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 11:29   #98
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Da li to naslućujemo B4???Snipesa sam ja spomenuo kao jednog od opakijih faca 90ih!!!
pogotovo passenger 57 i demolition man (nema veze kaj je negativac)
yup, Demolition Man mi je upravo zbog njega zakon
"Teddybear "
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 11:29   #99
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Da li to naslućujemo B4???Snipesa sam ja spomenuo kao jednog od opakijih faca 90ih!!!
pogotovo passenger 57 i demolition man (nema veze kaj je negativac)
On je negdje spomenuo da bi on rado snimio još jednog ako priča bude dobra...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 11:35   #100
ono sto ja cekam je njegov Gallowwalker. imam neki jako dobar predosjecaj
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.