Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2012., 14:26   #21
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Vidim da je c0bra napisao da će Patrick Wilson u Prometeju biti Charles Weyland, ali na imdb trenutno piše da će biti otac od Elisabeth (Noomi).
Promijenili su naziv odmah nakon što je izašao video.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 22:26   #22
Posto je ovdje najveća koncentracija fanova Alien serijala, moram da postavim par pitanja.

Naime, kako je Ripley zaražena u Alien 3? Drugo, mogao bih se zakleti da sam gledao Alien 3 u kojem je fejshager "obradio" pas na planeti-zatvoru a vidio sam i verziju u kojoj je obradio bika. Jel se meni čini ili zaista postoje dvije verzije?

Usput, malo me zbuniše sa ovim povezivanjem Alien i AVP serijala sa Prometheus, još se spominje i Blade Runner?!WTF?
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 23:00   #23
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Posto je ovdje najveća koncentracija fanova Alien serijala, moram da postavim par pitanja.

Naime, kako je Ripley zaražena u Alien 3?...
U samim uvodnim scenama imaš face huggera koji baulja po Sulacu, pa...

Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Usput, malo me zbuniše sa ovim povezivanjem Alien i AVP serijala sa Prometheus...
Poveznica je samo sa prvim AVP, jer je u svima njima u pitanju firma "Weyland".
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 12:44   #24
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Problem je što u AVP filmu firma "Weyland" već postoji i u njemu Bishop pogiba, dok se sad imlicira da je Peter osnivač firme, a Bishop se pojavljuje i u Prometheusu. Sad je pitanje kao što/tko se pojavljuje, moguće kao android. Samo je problem što se androidi sa Bishopovim izgledom pojavljuju 100-njak godina kasnije ("Aliens").
AvP su filmovi s kojim nikakav film ne zaslužuje imati veze. Za mene oni ne postoje.
Ghostsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:42   #25
Quote:
Ghostsong kaže: Pogledaj post
AvP su filmovi s kojim nikakav film ne zaslužuje imati veze. Za mene oni ne postoje.
Slažem se. Mislim da zato i snimaju ovaj film da vrati dostojnost serijalu nakon Aliena 3, Ressurectiona i AvP-a, a ne da se povezuju s njima, ko što neki ode na forumu tvrde.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:50   #26
Quote:
Ghostsong kaže: Pogledaj post
AvP su filmovi s kojim nikakav film ne zaslužuje imati veze. Za mene oni ne postoje.
Potpis ko kuća.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 14:46   #27
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Slažem se. Mislim da zato i snimaju ovaj film da vrati dostojnost serijalu nakon Aliena 3, Ressurectiona i AvP-a, a ne da se povezuju s njima, ko što neki ode na forumu tvrde.
meni se sviđao alien 3... ako ne zbog priče, barem zbog vizualnog dojma
Ghostsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 15:20   #28
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
U samim uvodnim scenama imaš face huggera koji baulja po Sulacu, pa...


Poveznica je samo sa prvim AVP, jer je u svima njima u pitanju firma "Weyland".
Zaražena je još u filmu 2 mislim.

Inače meni je samo Alien vrhunski film, svi ostali su samo zabavni akcijski filmići.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 15:22   #29
Quote:
Ghostsong kaže: Pogledaj post
meni se sviđao alien 3... ako ne zbog priče, barem zbog vizualnog dojma
Po tome si u pravu. Trica izgleda kao da je snimljena u "old fashion stilu". Brutalna je i ima odličnu atmosferu, za razliku od četvorke, koja mi je nekako vizualno previše oku ugodna. Previše cgi-a. Ali kao što si rekao problem trice je scenarij. Meni osobno se kod scenarija ne sviđa što su ubili Hicksa i Newt. Usto dijalozi nisu nešto, previše psovanja, a i kraj nije nešto. Ja bi volio da je film završio tako što bi Ripley na kraju operirali i izvadili joj aliena, a da je ona uvjerena da će ovi iz tvrtke eliminirati zadnji primjerak te vrste. I da na kraju ispadne obrnuto. Onda bi u sljedećem nastavku imali epsko finale na Zemlji sa masu razmnoženih aliena, a znalo bi se tko je kriv za to. E da je barem cijeli ovaj serijal krenuo u tom smjeru. Ali naravno, nije moglo tako, jer su tamo u Foxu svi odreda debili.

Zadnje uređivanje c0bra : 04.03.2012. at 15:33.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 15:48   #30
da, scenarij su totalno zasrali. Joss Whedon je valjda napisao prejeben scenarij, ali očito producentima nije bio suviše dobar pa su išli radit sranje
Ghostsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 16:36   #31
Nešto nikako ne štima sa time kako je Ripley zaražena. U drugom dijelu nema nijedne naznake da bi mogla biti zaražena, u sceni kada fejshuger napada nju i Newt on očigledno bude ubijen. Na početku trećeg se pokazuje fejshuger kako njuška oko kriogenih komora ali pokušao je da dodje do Newt (kasnije vidimo scenu gdje se na komori vidi oštećenje). Pokazuje se i medicinska slika fejshugera u akciji ali se ne pokazuje ko je zaražen. Nekako su taj dio priče skroz zamuljali.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 16:48   #32
Quote:
Ghostsong kaže: Pogledaj post
AvP su filmovi s kojim nikakav film ne zaslužuje imati veze. Za mene oni ne postoje.
Potpis na kvadrat, teoretski najcool film na svijetu,ispao je čisto smeće
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:24   #33
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Brutalna je i ima odličnu atmosferu... ...problem trice je scenarij. Meni osobno se kod scenarija ne sviđa što su ubili Hicksa i Newt. Usto dijalozi nisu nešto, previše psovanja, a i kraj nije nešto.
Tako bih i ja nekako opisao.
Problem je trojke šta poništava ajmo reć hepi-end drugog dijela, o tome uvijek razmišljam pri gledanju filma.
Međutim, film je poprilično klaustrofobičan i s Ripley kao jedinom ženom među muškom zatvoreničkom populacijom jako dobro gradi suspens, tu pomaže i činjenica da su sami na planetu, a i vraćanje na jednog aliena štima okej. Razumijem zašto ga neki ne vole, no meni je film kvalitetan uradak.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:44   #34
Quote:
Ghostsong kaže: Pogledaj post
da, scenarij su totalno zasrali. Joss Whedon je valjda napisao prejeben scenarij, ali očito producentima nije bio suviše dobar pa su išli radit sranje
William Gibson je isto napisao dobar scenarij, ali su producenti i njegov scenarij odbili. Radnja je trebala biti ko u zadnjem nastavku, na svermirskom brodu, u kojem se eksperimentiralo nad ljudima. Glavni likovi su trebali biti Hicks i Bishop, bez Ripley i Newt, jer su se one vratile na Zemlju. Na kraju, u četvorki bi pokazali rodni planet xenomorpha/aliena. Čini mi se da tako neće biti u Prometeju. Imam dojam po teaseru, da su xenomorphi stvoreni ljudskim eksperimentiranjem, odnosno nepažnjom. Ne znam, samo pretpostavljam.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 21:19   #35
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Po tome si u pravu. Trica izgleda kao da je snimljena u "old fashion stilu". Brutalna je i ima odličnu atmosferu, za razliku od četvorke, koja mi je nekako vizualno previše oku ugodna. Previše cgi-a. Ali kao što si rekao problem trice je scenarij. Meni osobno se kod scenarija ne sviđa što su ubili Hicksa i Newt. Usto dijalozi nisu nešto, previše psovanja, a i kraj nije nešto.
Ma s obzirom kolko puta su mijenjali scenarij u zadnji čas još je ispalo sasvim OK, da ne govorim da je David Fincher snimao film s nedovršenim scenarijem i malom tonom situacija di se improviziralo. Još uz sve to onda onak mladom redatelju to mu je bio i prvi film i uz sva sranja koja su nastajala pri snimanju i podjebavanjima iz FOX-a može se reć da je David Fincher napravio izvanredan posao. Jedan je od prvih filmova u kojem se po prvi puta koristile neke nove filmske tehnologije između ostalog i CGI.
Žao mi je jedino kaj su u konačnoj službenoj verziji izbacili onaj dio kad su uspjeli nakon onih eksplozija u hodnicima zatvorit aliena u jednu od neprobojnih komora i onaj dio s onim luđakom Golicom kaj je zabrijao da je alien neko božanstvo i pokušavao stupit u kontakt s njim.
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Ja bi volio da je film završio tako što bi Ripley na kraju operirali i izvadili joj aliena, a da je ona uvjerena da će ovi iz tvrtke eliminirati zadnji primjerak te vrste. I da na kraju ispadne obrnuto. Onda bi u sljedećem nastavku imali epsko finale na Zemlji sa masu razmnoženih aliena, a znalo bi se tko je kriv za to. E da je barem cijeli ovaj serijal krenuo u tom smjeru. Ali naravno, nije moglo tako, jer su tamo u Foxu svi odreda debili.
Nešto slično su ovi iz Dark Horse Comicsa bili zamislili još davne 1988-e.
Dark Horse Comics - Aliens, Vol. 1: Outbreak
Da i ja bih volio da je drukčije ispalo ali onako je kako je nije ni ovo Fincherovo loše ispalo, izuzev što su izbacili 3 ključna lika .
Ali uvijek si pomislim da je moglo ispast potpuna katastrofa.
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Tako bih i ja nekako opisao.
Problem je trojke šta poništava ajmo reć hepi-end drugog dijela, o tome uvijek razmišljam pri gledanju filma.
Međutim, film je poprilično klaustrofobičan i s Ripley kao jedinom ženom među muškom zatvoreničkom populacijom jako dobro gradi suspens, tu pomaže i činjenica da su sami na planetu, a i vraćanje na jednog aliena štima okej. Razumijem zašto ga neki ne vole, no meni je film kvalitetan uradak.
Eh upravo to. U Aliensima se gradio taj odnos između Ripley i Hicksa i Ripley i Newt, nešto kao obiteljski odnos. I onda onak ih bezosječajno likvidirali na početku Alien 3. Jedina veća zamjerka po meni .

Zadnje uređivanje Nick7 : 04.03.2012. at 21:30.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 23:02   #36
Alien 3 mi je OK,ali gledam dvojku kao zaseban film, a i sam sam jako razočaran što je Hicks,a i malena, tako besmisleno ubijeni
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 07:58   #37
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Alien 3 mi je OK,ali gledam dvojku kao zaseban film, a i sam sam jako razočaran što je Hicks,a i malena, tako besmisleno ubijeni
Onaj lik iz kompanije, Burke ako se ne varam, poslao je odamh bez ičijeg znanja na brod Huggere...valjda tako objašnjavaju 3. dio i smrt svih osim Ripley...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 11:00   #38
To bas ne objasnjava smrt svih poginulih izmedju 2. i 3. djela, jer zasto bi od svih onda bas Ripley prezivjela.
Shvacam da je glavna u castingu, no opet...
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 22:46   #39
Nije poginula jer njena komora u kapsuli nije bila potopljena poslije pada na Fiorinu 161, jer Newt se, koliko se sjećam, udavila. A Face huggere je najvjerojatnije posadila matica kad im se prikačila na shuttle kod bijega sa LV-426.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 00:31   #40
Mislim da matica nije mogla nesti jaja vise jer se onaj njeg produktivni dio tijela odvojio od nje, pocupao. Tako da je ostao samo queen alien koji je ganjao Ripley.
Mozda jednom saznamo tu zavrzlamu kako su ta jaja dospjela na brod, i kako je tocno facehugger oplodio Ripley dok je bila u komori. jer kolko se zna lesa od facehuggera u blizini njene komore nije ni bilo.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.