Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 19:58   #1
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America



Godina izdanja: 1984.

Zanr: Krimi drama

Uloge:
Robert De Niro , James Woods , Elisabeth Mc Govern , Joe Pesci ,

Rezija: Sergio Leone

Extra film iz 80-ih,zlatnog doba filma,barem po meni.Iako po mom ukusu predugo traje,ne gubi na kvaliteti,jer je majstorski odraden u svakom segmentu gledanja.Od odlicnih uloga,s legendarnim De Nirom,do vrhunskog redatelja te vrhunske muzike , između ostalog i od Ennia Morriconea.

Židovski geto u New Yorku 20-ih godina prepun je raznih banda, tako tamo djeluje i dječja banda na čelu s Maxom i Noodelsom.

Dječaci harače kvartom, kradu i caruju ulicom sitnim prijestupima. Noodles je zaljubljen u malu Židovku Deborah, koja želi postati plesačica, a u tom je spriječava otac, vlasnik bara. Prijateljii odrastaju i zaklinju se jedan drugom na vječno prijateljstvo i vjernost. Organiziraju zajednički sef u koji spremaju novac prikupljen prvo prošenjem, a kasnije mutnim poslovima.

Doba je prohibicije u Americi, a banda je sve više upletena u kriminalni milje. Za vrijeme jednog mafijaškog obračuna, ubijen je peti član njihove družine, a Noodles je za osvetu ubio ubojicu. Zbog toga je završio u zatvoru.

Po izlasku iz zatvora i već kao starac, vraća se u rodni kraj i prisjeća se svog djetinjstva i mladosti, doba dječjih bandi, prohibicije i mafijaških obračuna u New Yorku. Sjeća se događaja koji su ga natjerali u progonstvo, stradanja svojih prijatelja Bercovicza, Steina i Goldberga i naglog prekida dječačke romanse s Deborah.


Film se ne zaboravlja lako,i jedan je od najvecih i najkultnijih s podrucja ovog zanra.
__________________
Everything has its beauty, but not everyone sees it :D
Antonio667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 21:32   #2
postoji teorija da je čitav film, tojest veći dio filma samo denirova halucinacija
ziggy_stardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 23:16   #3
Quote:
Antonio667 kaže: Pogledaj post
[
Extra film iz 80-ih,zlatnog doba filma,barem po meni
Dozvoli mi da se izrazim za ovu tvoju rečenicu. Po meni najblesavije i najzabavnije doba filma, ali daleko od najboljeg
Mulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 09:15   #4
Quote:
Mulj kaže: Pogledaj post
Dozvoli mi da se izrazim za ovu tvoju rečenicu. Po meni najblesavije i najzabavnije doba filma, ali daleko od najboljeg
Pa dobro..Kako kome..Dakako , u 90-im (najvise 1994.) je snimljeno mnogo mnogo odličnih filmova , a kako vise volim tako malo starije filmove nego ove suvremene , 80 - te su mi bile jako dobre.

Moze biti da je to do mene.Jer osim sto volim ovakve filmove,volim one kultne Swartzneggerove (Terminatora , Predatora ) , drugog Aliena , Povratak u Buducnost , Scarface , Blade Runner , Mad Max 2 , Top Gun , Die Hard , Lethal Weapon .

Mozda imas pravo. Nisu najbolji filmovi ikad snimljeni , ali su jebeno zabavni
__________________
Everything has its beauty, but not everyone sees it :D

Zadnje uređivanje Antonio667 : 12.07.2011. at 09:26.
Antonio667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 11:54   #5
nažalost ovo je najgori film Sergia Leonea
bolje bi bio da je nastavio snimati spaghetti westerne
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 12:37   #6
Antologijski film. Odavno u mom Top 10 najdrazih filmova...
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 22:17   #7
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
nažalost ovo je najgori film Sergia Leonea
bolje bi bio da je nastavio snimati spaghetti westerne
e sad
brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 14:59   #8
Meni najdraži Leoneov film i općenito najdraži gangsterski film ikad.
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 01:54   #9
da, najbolji gangsterski film. barem meni.
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 02:13   #10
Dobar je!
Teško je reći koji njegov film je najbolji!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 02:35   #11
inače ona mala koju de niro gleda dok pleše balet je jennifer connelly. nije da se hvalim, al odmah sam ju prepoznao. isto tako neki dan gledam neki blesavi flim i glumi mala debala za koju sam odmah pretpostavio da je christina ricci. cher joj u filmu glumi mamu, a winona ryder sestru. normalno bio sam u pravu.

što je je imam nos
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 23:20   #12
Tek sada ovo pogledao, filmčina.

Soundtrack u filmu stvarno pridodaje emocijama. De Niro iz najboljih dana, traje 4 sata no stvrno se isplati svaka sekunda, glupi ameri ga išli skraćivati.

Po meni je ovo dosta zapostavljen film, meni razina Kuma sigurno. Navodno je Leone snimio 7-8 sati materijala, skratio na 6 i htio 2 filma po 3 sata, no nisu mu dali.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 23:31   #13
Meni je bolji od "Kuma". "Kum" je rastegnuta priča, previše otrcana nakon 3 dugačka nastavka. Ovo je jedan cjelovit film, zaokružen i bez potrebe za nastavcima. Film kakav film mora biti. Velika ljudska priča, pokriva one osnovne motive i zaplete u životu, lijepo snimljena i ispričana.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 00:00   #14
Jest, u najmanju ruku ta razina, odličan film, početak mi je možda bio bolji, no na kraju sve jako lijepo zaokruženo.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 10:33   #15
Filmcina tu nema sta ali nije isti level niti je bolji od Godfathera I i II.

Inace vredi svaka sekunda i bas od pocetka godine imam u planu ponovno gledanje jer ga nisam gledao ima 2 god sigurno.

Moja ocena: 9/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:45   #16
Jedan od najvećih filmova ikad.
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 14:49   #17
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Filmcina tu nema sta ali nije isti level niti je bolji od Godfathera I i II.

Moja ocena: 9/10
A to sve ovisi o ukusima, meni je flashback u OUTIA bolji odrađen nego onaj u Kumu 2, također mi je nekako emocionalniji kraj nego u Kum 1. Sve je to tu negdje, no što da ti kažem, meni je recimo Kum 2 bolji od jedinice, sve ovisi od osobe do osobe.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 15:27   #18
Misllim da to ne treba sa Kumom uspoređivati, unatoč tome što i jedan i drugi film govore o mafiji/gangsterima. Cijeli ton filma Once upon a time in America je mnogo emotivniji, skoro sentimentalan i u neku ruku se stalno provlači crta nekih "boljih, prošlih vremena", a prvi dio (djetinjstvo) je vjerovatno nešto što će teško itko ikad ponoviti na filmskome platnu.

No, nitko ne govori o soundtracku, koji je po meni još za dlaku bolji od samog filma. Meni se to i dan danas uredno vrti na playerima, u cjelosti.... Maestro Morricone je napravio nekoliko brutalno dobri komada glazbe za taj film
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 23:17   #19
remek djelo za sva vremena!

desetka.

jedina manja mana je sminka. neki likovi ne izgledaju dovoljno staro tamo pred kraj filma.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 14:17   #20
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Misllim da to ne treba sa Kumom uspoređivati, unatoč tome što i jedan i drugi film govore o mafiji/gangsterima. Cijeli ton filma Once upon a time in America je mnogo emotivniji, skoro sentimentalan i u neku ruku se stalno provlači crta nekih "boljih, prošlih vremena", a prvi dio (djetinjstvo) je vjerovatno nešto što će teško itko ikad ponoviti na filmskome platnu.
Upravo taj hipersentimentalni ton filma pomiješan sa činjenicom da su svi protagonisti prljavi pokvareni nitkovi, silovatelji, lopovi, ubojice i dvolične izdajice, u meni izaziva pomiješane osjećaje u vezi ovog filma. Film zahtjeva da suosjećamo sa glavnim likom, ali on baš i nije prikazan kao tip osobe koja zaslužuje moje suosjećanje.

Priznajem da sam film gledao davno, te da je moguće da se moji osjećaji promjene nakon novog gledanja, no za sad je to film koji mi je, bez obzira što je prekrasan, ostavio neugodan okus u ustima.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.