Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2013., 19:03   #81
whoanow, svi se palite na tu Pikeovicu? meni je ona baš nikakva
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:23   #82
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
...ali najveću zamjerku aka glupost dajem kad je na kraju bacio oružje da onog sredi golim rukama.
a daaj, pa jel mu obećao preko telefona da će ga prebit k'o vola u kupusu

Quote:
Jeremiah kaže: Pogledaj post
...možda zbog toga jer Rosamund Pike ne podnosim organski (onaj njen "zbunjeni pogled" mi ide na jetra)
a je istina, dobro si primjetio, i meni je išla malo na kitu s tom namještenom facom. al s obzirom da ima ulogu nekakve nabrijane super ultra cool inteligentne advokatice ta faca mi je ovdje sjela ko budali šamar

jebiga, plavo je plavo

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:41   #83
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
whoanow, svi se palite na tu Pikeovicu? meni je ona baš nikakva
Prosječno zgodnjikava ženskica.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:44   #84
Dobar. Dobaaaaar!
De luxe razbibriga.
Da nisu malo (pre)izbanalizirali kraj, moglo je ići i za 8.
Ovako, stepenica ispod Bourne ...
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 11:47   #85
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Nije mi sjelo ovo uopće. Film je bio ispresjecan nekakvim kvazikomičnim situacijama koje su obično naznaka happyenda tako da mi radnja tu gubi na zanimljivosti. Dosta besmislenih scena: šora u kupaoni sa likovima koji su valjda zamišljeni sa IQ-om sobne temperature; Duvallu je ta cijela situacija, u kojoj se nevini ljudi ubijaju ili im je život neto ugrožen, jedna velika zajebancija, sam njegov lik kao komični dodatak mi je sasvim neprimjeren ozbiljnosti radnje; trivijalizacija glavne glumice isticanjem njenog poprsja; zadnja scena u onoj baraki je napravljena tako da se nije znalo tko će tu koga na kraju zajebat, bio sam ziher da će ženska na kraju ispast negativka; pa isforsiravanje ničim izazavane nadrkanosti crnog policajca na sve u vezi Cruisea...su samo neke kojih se sad mogu sjetit. Blijedo. E da, i ona scena u kojoj Cruise prepoznaje na cesti auto sa dvojicom negativaca je epic...fail (i ovi btw iste sekunde nakon što skuže njegov auto pale svjetla i otkrivaju se).
+1

Film je više nego loš, hoće malo biti duhovit, pa ozbiljan, pa krimić i na kraju ništa.
Gluma na trenutke stvarno sramotna.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 13:53   #86
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Dobar. Dobaaaaar!
De luxe razbibriga.
Da nisu malo (pre)izbanalizirali kraj, moglo je ići i za 8.
Ovako, stepenica ispod Bourne ...
Da i ja mu dao 7/10

Ima mi onu '80-te/'90-te atmosferu.

Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Znaci veoma dobar film. Drzi ritam do samog kraja, iako su malo zbrzali zavrsnicu gdje nije bas najjasnije ko je ko od negativaca.
Werner Herzog je odlican izbor, vrlo hladna pojava i dopadljiva uloga.
Ove zamjerke iznad su potpuno besmislene za ovakav jedan film. Vodeci se tom logikom, i Die Hard, Mad Max, Batman i mnogi drugi kalsici su blijedi i bezvezni.
9/10
Potpis na ceo post osim ocene koja je previsoka.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 17:15   #87
Da, jeste. U zadnje vrijeme sam gledao neke mlake filmove, pa mi je ovo pravo sjelo. Realno bih mu dao 8/10
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:12   #88
Volim kad odlucim nesto pogledati bez prevelikih ocekivanja pa me ugodno iznenadi. U svakom slucaju, Alex Cross me razocarao, ovo me ugodno iznenadilo. Toplo se nadam nastavku.

Bio sam jako skeptican zbog Reachera iz novela i kako ce ga Cruise docarati, ali...

Plus, scena u kupaoni kad ga dvoje pokusaju umlatiti.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 14:04   #89
Ok film,bez pretjerivanja...jedan superkulubitacan lik koji sve zna rijesiti...
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 10:37   #90
SPOILERI

Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Da, jeste. U zadnje vrijeme sam gledao neke mlake filmove, pa mi je ovo pravo sjelo. Realno bih mu dao 8/10
a jbg, nemres tako. gledala sam i ja svasta u zadnje vrijeme, ali sigurno se necu vodit mislju 'u zadnje vrijeme gledam samo sranja, a ovo je malo bolje, znaci ovo je super'. wtf.

nije super.

zasto bi herzogov lik dosao u kucicu?

kako je moguce da se reacher u pol sekunde pojavi pred vratima, nacilja celo onog crnca i skine ga?

zasto je bad guy snajperist ostavio otvorena vrata kucice?

zasto bad guy snajperist nema pistolj?

u sceni kad policija dodje kod kuce one ubijene djevojke...oni tamo stoje, i reacher dodje autom...i crnac ga vidi, i ceka, ceka, pa trek onda krene...pa sta ceka koji vrag, ako mu on zeli namjestiti?

u kojoj se godini dogadja radnja ovog filma? jer 2012. nije sigurno. njezin mobitel je zastario, a pogotovo njezin diktafon koji izgleda star barem 10 godina.

pet od deset.

EDIT:
reacher kaze maloj plavoj da ima samo 30 sekundi da joj preko telefona objasni situaciju, i onda prica duze od minute
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 11:31   #91
593 kakva su ti to pitanja?

vezano za crnca, iznenadio ga je pa su se malo mjerili. Jack slozio rikverc i ovaj je odmah krenuo za njim. vrlo cesto vidjeno u filmovima.

kakvo ti je pitanje zasto je Herzog dosao? on je glavni um, nije se morao pojaviti ali eto odlucio je. Na kraju mu kaze: "kome ce vjerovati, starcu ili tebi Reacher?". Znaci, on "povlaci konce, igra se, ostavi na svoje mesto svako dobro, zlo jos pre..." A onaj Sibir ga je ucinio ludjakom, pa sto da ne. U sustini jedino je previdio da bi ga ovaj mogao roknuti...

ovo za pola sekunde pojma nemam, ali nece valjda prikazivati realno vrijeme. film bi onda trajao 4-5 dana.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 11:49   #92
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
kakvo ti je pitanje zasto je Herzog dosao? on je glavni um, nije se morao pojaviti ali eto odlucio je. Na kraju mu kaze: "kome ce vjerovati, starcu ili tebi Reacher?". Znaci, on "povlaci konce, igra se, ostavi na svoje mesto svako dobro, zlo jos pre..." A onaj Sibir ga je ucinio ludjakom, pa sto da ne. U sustini jedino je previdio da bi ga ovaj mogao roknuti...
aj pazi. herzogov lik se ponosi time da ce uciniti sve moguce da prezivi. i onda bez valjanog razloga ide riskirat svoj zivot

bokte, reacher je ubio bogtepita kolko ljudi, a ovaj lik misli da njega nece, ukoliko mu se ukaze prilika?

Quote:
ovo za pola sekunde pojma nemam, ali nece valjda prikazivati realno vrijeme. film bi onda trajao 4-5 dana.
nije pola sekunde nego pola minute. naravno da nece cijeli film bit u real timeu, ali u toj sceni se real time ocekuje. ipak nam je glavni lik skrenuo paznju na vrijeme, jel.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:09   #93
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
aj pazi. herzogov lik se ponosi time da ce uciniti sve moguce da prezivi. i onda bez valjanog razloga ide riskirat svoj zivot

bokte, reacher je ubio bogtepita kolko ljudi, a ovaj lik misli da njega nece, ukoliko mu se ukaze prilika?
pa zato nije nista ni pokusao, hladno ga je docekao u fotelji. bez ikakvog pokreta. Bio je siguran da ovaj nece pucati. Niko to nije ocekivao.
A samim odlaskom na mjesto zavrsnog obracuna nije nista riskirao... u sirem kontekstu, onda mu je rizik bio i onaj sto ga je natjerao da odgrize sebi palac... mogao je imati skriveno oruzje pa ga roknuti

a mislio sam na pola sekunde sto si spomenula u vezi vrata.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:14   #94
Meni je bezveze film. Ne znam kakav je lik Reacher u knjizi, ali na filmu djeluje kao lik iz crtića. Osim toga, humor mi baš i nije sjeo, kao da se film ne može dogovoriti sam sa sobom u koji žanr treba spadati.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:21   #95
SPOILERI

Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
pa zato nije nista ni pokusao, hladno ga je docekao u fotelji. bez ikakvog pokreta. Bio je siguran da ovaj nece pucati. Niko to nije ocekivao.
ali zasto bi bio siguran da ga ovaj nece roknut?

Quote:
a mislio sam na pola sekunde sto si spomenula u vezi vrata.
aha...pa ajd, razmisli...crnac drzi uperen pistolj prema izlazu, i samo ceka da se ovaj pojavi...a reacher ni ne zna u kojem se dijelu prostorije oni nalaze, a kamoli da stigne naciljati u crncevo celo.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:25   #96
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
aha...pa ajd, razmisli...crnac drzi uperen pistolj prema izlazu, i samo ceka da se ovaj pojavi...a reacher ni ne zna u kojem se dijelu prostorije oni nalaze, a kamoli da stigne naciljati u crncevo celo.
Reacher je superjunak, gađa muhu na sto kilometara, a gdje neće crnca na tri metra, a nije ni mrak.

Ali onda npr. nije baš jasno kako je dozvolio da mu se prišuljaju oni debili iz scene u kupaonici.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:25   #97
ali on je jack reacher, vrhunski profesionalac. pa gotovo da nemas akcijskog filma koji nema takvu ili slicnu scenu. meni to ne smeta.

sto se Herzoga tice, jesi li ti ocekivala da ce ga roknuti? Budala je jedino napravio gresku sto mu je rekao da ce ga sud osloboditi, inace ga ovaj ne bi ni upucao.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 13:05   #98
nisam. tek onda kad mu je herzog poceo objasnjavat, palo mi je na pamet da ce ga upucat.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 13:54   #99
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
a jbg, nemres tako. gledala sam i ja svasta u zadnje vrijeme, ali sigurno se necu vodit mislju 'u zadnje vrijeme gledam samo sranja, a ovo je malo bolje, znaci ovo je super'. wtf.

nije super.

zasto bi herzogov lik dosao u kucicu?

kako je moguce da se reacher u pol sekunde pojavi pred vratima, nacilja celo onog crnca i skine ga?

zasto je bad guy snajperist ostavio otvorena vrata kucice?

zasto bad guy snajperist nema pistolj?

u sceni kad policija dodje kod kuce one ubijene djevojke...oni tamo stoje, i reacher dodje autom...i crnac ga vidi, i ceka, ceka, pa trek onda krene...pa sta ceka koji vrag, ako mu on zeli namjestiti?

u kojoj se godini dogadja radnja ovog filma? jer 2012. nije sigurno. njezin mobitel je zastario, a pogotovo njezin diktafon koji izgleda star barem 10 godina.

pet od deset.

EDIT:
reacher kaze maloj plavoj da ima samo 30 sekundi da joj preko telefona objasni situaciju, i onda prica duze od minute
mogla si jednostavno skratit pa samo napisat to
da ti ide na kitu to što je jack reacher jedna lafčina
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 19:55   #100
@593
dobro, posljednji čin je malo traljavo izveden i ima logičkih rupa, ali ostatak je jako dobar. ne treba se pljuvati po cijelom filmu samo zbog zadnjih 10 minuta, onak...
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.