Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 01:31   #1
Sindrom nemirnih nogu

Da li netko "boluje" od toga..i da li se "liječite" te kako?.. Ja ne bih baš kod doktora (nije to tako
ozbiljno) pa ako ima netko neki koristan savjet za prirodno "liječenje" super!..
Ugl. svi savjeti i iskustva su i više nego dobrodošli...

Ja inače imam 18 godina prije neke 2 godine koliko se sjećam sam skužila heh(a možda je onda tek i
počelo, ne sjećam se) da dok ležim pogotovo kad idem spavati moram pomicati nogu. Sad, nedavno
sam čitala malo o tome i ne smeta mi toliko da se budim zbog toga ili da osjećam neke trnce kao što
oni tamo opisuju.. Ne znam baš da mogu opisati taj osjećaj zbog kojeg moram pomicati nogu, heh,
jednostavno moram.. Također nekada mi pomaže(da zaspim) "njihanje" cijelog tijela..
Uglavnom sve više me to počinje živcirati, a "ismijavanje" moje obitelji i prijateljica baš i ne
pomaže, heh..

P.S.Tražila sam ovu temu al nije mi izbacio ništa korisno pa mislim da nema još otvorene teme,
a ako ima molim moderatora da to premjesti i unaprijed se ispričavam
__________________
Ostani..da me čuvaš kada zaspu anđeli...
Autumnash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:02   #2
malo jest smiješno sorry

čuj nemam ti neki savjet al eto mogu te možda malo utješit pošto mislim da ti to nije niš tak strašno..

evo moja tetka ti ima 64 godine i ona ti čitav život, i danas danas vjerovala ili ne da bi zaspala kak ona to veli "nuna" si glavu lijevo desno isto zbog nekih trnaca kaj ja znam. nekad ranije kad sam bila klinka i često spavala kod nje znala sam se cerakati ko blesava dok je ona zaspivala

inače mi je tetka super normalna osoba
uz to je još dok je bila mlada bila prava sex bomba i niti jednog frajera to nije smetalo
mislim to kaj se "nuna"
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:04   #3
sindrom nemirnih nogu je jedan od mnogih sindroma koje je izmislila farmaceutska industrija, kako bi na bogatim tržištima mogla prodavati lijekove za takva, kronična stanja ekipi koja ima previše para a premalo pažnje, pa se uvjere kako im treba lijek. protiv bolesti koju nemaju. lijek koji im ne pomaže.

ima takvih mnogo, a lijekova protiv njih još i više
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:32   #4
ja nikad nisam ništ koristila za taj sindrom a imam ga već par godina, jednostavno ne mogu se smirit... kad legnem spavat noge ne mogu bit mirne, kao da nešto u njima ima pa ih moram micat ako ne mislim poludit
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:09   #5
Napokon netko s kim mogu o tome pričati.Meni se to događa već duže vrijeme,a nikome doma nemogu objasnit kakav je to grozan osjećaj.Misle da me ili jednostavno bole noge,ili da su mi utrnule,ili nešto slično.Baš neznan kako se toga riješit.Mrzim kad se moram dizat prošetat jer mi jedino to malo pomogne,a pogotovo kad legnem pa mi se više neda dizat,a noge mi same skaču.Užas.Imate li kakav savjet,osim hodanja?
Maja C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 14:45   #6
pa i meni to zna biti, ponekad tako jako da ne mogu zaspati. ja mislim da to ima veze sa senzoričkim sustavom, posebno s vestibularnim (ravnoteža, razne vrste vrtnje, ljuljanja i sl.). laički rečeno - puno mi pomaže ako se recimo taj dan ljuljam na ljuljački ili radim vježbe ravnoteže i sl. srećom imam takav posao da to moram primjenjivati u svom radu - dvije muhe jednim udarcem
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:58   #7
Ja to imam, ma ne sjecam se tocno od kada ali valjda nekih 20 godina. Uglavnom meni nemiri budu u koljenima i to je zivi uzas. Uglavnom skuzila sam jednu stvar, dobrim djelom je na psihickoj bazi. To sa sigurnoscu mogu reci jer mi se desava kad god mislim na to. No takodjer mogu reci da nije i iskljucivo proizvod mog mozga jer sam se znala buditi od toga. Zaista je uzasan osjecaj. E sad moj zakljucak, obzirom sto je meni rijesenje i terapija je- istezanje i nedostatak sporta. Uglavnom taj djavo kada krene fino se dignem i posteno se izvjezbam, odnosno istegnem. Cak na kraju napravim i par cucnjeva. Meni u svakom slucaju to funkcionira i to vec jako jako dugo, a taj sindrom ionako smatram znakom da nesto ne stima samnom- bolujem od ljenosti :-))
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 17:59   #8
Quote:
KuiperBelt kaže: Pogledaj post
malo jest smiješno sorry

čuj nemam ti neki savjet al eto mogu te možda malo utješit pošto mislim da ti to nije niš tak strašno..

evo moja tetka ti ima 64 godine i ona ti čitav život, i danas danas vjerovala ili ne da bi zaspala kak ona to veli "nuna" si glavu lijevo desno isto zbog nekih trnaca kaj ja znam. nekad ranije kad sam bila klinka i često spavala kod nje znala sam se cerakati ko blesava dok je ona zaspivala

inače mi je tetka super normalna osoba
uz to je još dok je bila mlada bila prava sex bomba i niti jednog frajera to nije smetalo
mislim to kaj se "nuna"
__________________
Ostani..da me čuvaš kada zaspu anđeli...
Autumnash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 18:17   #9
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
sindrom nemirnih nogu je jedan od mnogih sindroma koje je izmislila farmaceutska industrija, kako bi na bogatim tržištima mogla prodavati lijekove za takva, kronična stanja ekipi koja ima previše para a premalo pažnje, pa se uvjere kako im treba lijek. protiv bolesti koju nemaju. lijek koji im ne pomaže.

ima takvih mnogo, a lijekova protiv njih još i više
Napisala sam sindrom jer sam tako našla na netu, kako bih drugačije stavila naslov tresem nogu? hehehe..

A nisam ni rekla da je to bolest, kronično stanje i sl. već mi smeta, teže zaspim,i još mi se i ljudi smiju, heh,-kad dođu prespavat kod mene, dakle nije da pričam s njima o tome da dobijem malo pažnje...

Da sam htjela malo pažnje furala bih se tamo na pro-ana shit,to je sad u modi, ne na nešto ovako blesavo.. zato ohladi..
__________________
Ostani..da me čuvaš kada zaspu anđeli...
Autumnash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 18:23   #10
Super nisam jedina.. mislim nije super, al je super ..
Da i ja mislim da je dijelom na psihičkoj bazi jer ja isto čim počnem misliti na to ili kad
skužim da to radim počnem još više..Probat ću sa čučnjevima heh..

Koje su to vježbe ravnoteže točno?
__________________
Ostani..da me čuvaš kada zaspu anđeli...
Autumnash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 23:36   #11
to su vježbe koje možeš napraviti tokom dana - neki ih nazivaju i rastezanjem, istezanjem i sl. npt. hodanje po neravnoj površini (idealno bi bilo da smo svi na moru i da možemo hodati po kamenjima), to može biti po nekoj špagi, uskoj dasci i sl.bilo što što ti iziskuje trud za održavanjem ravnoteže!
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:27   #12
Ja isto imam taj sindrom već nekoliko godina.
Primijetila sam da mi pomogne ako uzimam magnezij, a i krvna slika pokazuje da imam manjak Mg, pogotovo po ljeti kad se više znojim.Kad mi je neko vrijeme dobro zaboravim na magnezij, pa me onda noge neugodno podsjete na njega.

Nekome to može biti i od nedostatka željeza.
Najbolje je provjeriti krvnu sliku, pa vidjeti ako nešto od toga nije u redu, što je čest slučaj.

Kao trenutno olakšanje pomaže mi da se dignem i umasiram u noge aljaska gel, konjsku mast ili nešto slično što hladi noge. Držim to uvijek pored kreveta.
Nakon toga uglavnom lijepo zaspem.
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 11:05   #13
i mene to muči.donedavno nisam znala o čemu je riječ, dok nije bio članak na netu, a sada vidim da nas ima dosta sa tim problemom.
__________________
Potpis
pupipu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:56   #14
Postoji od firme Kal neka kombinacija magnezija i još nečeg baš za taj sindrom nemirnih nogu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 17:13   #15
evo sinoć nisam mogla spavat, zaspala sam tek oko pola 5 ujutro.. katastrofa osjećaj, stalno imam potrebu za grčenjem nogu, jednostavno ih moram grčiti, posebno gornji dio noge. do nedavno nisam ni čula za ovaj poremećaj, dok nisam naišla slučajno na netu. uvijek sam mislila da samo umišljam, sad ću probat s tim vježbama pa ću vidjet kako ide...
clara88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 23:01   #16
Primjetila sam da moj dečko uvijek tako miče nogama ujutro, prije nego se probudi. Već mu se smijem stalno, al vidim da si on jadan ne može pomoći Rekla bi da mu je to možda i podsvjesno...
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 03:00   #17
meni se isto prijatelji smiju, al šta ću, pa se smijem i ja s njima

vidim, ima više varijacija treskanja, nunanja - ja trljam stopalo o stopalo.
i to me super uspavljuje
__________________
stvarno?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 12:18   #18
..ja sam se probla natjerat da niš ne radim ali me onda boli...krene od nogu i širi se kroz cijelo tijelo..i to baš osjećaj boli i nemoći...

ali kad trljam noge...ili ih jednostavno pomićem, lakše mi je...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:37   #19
i ja sam probala ne micat ih, ali onda mi bude grozno, tesko disem i i srce mi lupa sto na sat, ali ne da mi se cijelu noc "trcat po krevetu"..
clara88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 01:13   #20
i ja imam jednak problem, ne mogu spavati zbog stalne potrebe za grčenjem, ne znam šta da radim više, ništa ne pomaže...
cheryl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.