Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2004., 09:12   #1
Filipini

boracay je otok u filipinima , cijeli je tourist resort i najkrace receno , to je ono kaj si mozete zamisliti pod pojmom tropski raj

cijene su nikakve , osim naravno , cijene dolaska tamo iz lijepe nase
a i inace , filipini imaju kaj pokazati i ponuditi turistu
za pocetak je dovoljno reci da je uljudnot , nenametljivost i smijesak dio standardne ponude bilo gdje da dodete
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 17:07   #2
Ti to iz iskustva ili si upravo pogledao neki dokumentarac?
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 07:03   #3
svjezeg iskustva

zasto , ti imas drugacije iskustvo ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 09:55   #4
Nemam
nego daj malo statistika cijene smještaja hrane. . . . . .
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 10:46   #5
ajd malo napisi kako je i sta si radio tamo i kako si putovao. jesi isao po filipinima ili je to resourt zatvorenog tipa pa ne vidis domace ljude osim ovih sto rade tamo??
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 12:42   #6
ovako , proveo sam 20 dana na filipinima , a od toga 5 dana na boracayu
to je otok koji je cijeli ureden za turiste i niti nema nista drugo(vidljivo)
dakle , plaze su dugacke , od bijelog koraljnog pijeska , a more je cisto , smaragdno zeleno
na sve strane su restorani najrazlicitijeg tipa : domaci , japanski , korejski , francuski , taluajnski , portugalski ...
sijena smjestaja je od 800- 1200 pesosa (1 kuna = 7 pesosa = 56 $ = 68 €)
vecera u restoranu je od 150-200 P i tipa je jedi koliko mozes
uprava otoka je postavila standarde i ako se gost opravdano pozali , krivac ce najvjerojatnije izgubiti posao ili koncesiju i morati se odseliti s otoka , tako da se mozete s punim povjerenjem dati u ruke maserkama , kapetanima brodica i jedrilica , instruktorima ronjenja i sl. ...
avio karta od manile do boracaya je najveca stavka i iznosi cca 100$
ako ste bijelac , pokusat ce vam prodati sve i svasta , ali na ljubazan i nenametljiv nacin i nece se uvrijediti , a jos manje glasno komentirati ako odbijete
i na kraju , da , sreo sam tipa iz hrvatske
nemre se pobjeci nigdje na svijetu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 21:16   #7
shit , u zurbi na poslu sam krivo napisao
1$ = 56 P
1€ = 68 P
1 kuna = 7 P
najte zamjeriti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2004., 11:44   #8
Ja sam bio na Boracayu 1996.
Otok jest lijep. Smjestaj i hrana su dost jeftini i moze se dobro provesti. Jedna od drazi otoka je da nema (ili bar tad nije bilo) automobila. Ide se avionoom do mjesta Kalibo, potom busom do Ati Atiklana odakle se ide camcem na Boracay.
Ta voznja camcem je bila strava.
Nekoliko godina prije tog mog boravka (za jednog Bozica) dogodila se velika pomorska nesreca u kojoj je potopljen brod i mnogo je ljudi izginulo. Razlog - oluja! Stoga treba se paziti kad se ide, treba izbjeci vrijeme kad su oluje ucestale...
Osobno mnogo vise volim Thailand te otoke Malezije i Indonezije.
Filipinima nesto kao drzavi/destinaciji fali... Gradovi su im koma, pogotovo Manila i Cebu. Imaju dobrih otoka i izletista, neka mjesta su vrlo skupa (za Americku klijentelu).

Jedna dobra stvar - puno slatkih malih curica, very friendly
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2004., 15:25   #9
ja sam isao avionom manila - cataclan i zbjegao voznju busom
sada paze koliko ljudi trpaju na brodice i sve je ok , a i to su domaci ljudi i njih oluja bas i nemre sam tak iznenaditi
uostalom , voznja traje samo kakvih 20-30 minuta
istina , gradovi su im prenapuceni i zagadenje je strasno , ali ima mjesta vrijednih videnja kao sto su baggio i rizine terase i tagay tai - vulkan usred jezera i ...
osim toga i shopping se moze obaviti za nevjerojatno malu lovu

curice su very friendly i zato me ova moja nije pustala ni 5 minuta izvan oka

posebno su friendly prema bijelcima koji djeluju usamljeno , vec se vide bogato udane
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 07:21   #10
Ta linija avionom je dosla poslije mog bivanja na Boracayu. U to se vrijeme moglo jedino preko Kaliba pa busom. Aerdorom je bio u izgradnji, onaj u Ati Atiklanu...

Na Tagaytayu sam bio prije nesto vise od tri tjedna. Super je jezero s onim vulkanom u sredini. Vulkan se inace zove Taal a samo mjesto Tagaytay pruza dosta a i nije daleko od Manile, 2-2.5 sata voznje kroz sve one Barangaye... (I svu onu silnu sirotinju, slamove itd...).

Baguio je gore na sjeveru Luzona, tamo sam isto bio 1996 prvi put a i ove godine. Iskreno da ti kazem - pokvarilo se

Meni se svidio Palawan Island, gorena sjeveru Palawana je fantasticni El Nido, samo sto smjestaj tamo moze biti skup. INace cesto sam bio na Filipinima poslom, i vjerovatno cu opet morati tamo. Nisam jedino nikad bio na Mindanao Islandu, tamo su ceste frke...

Curice - thumbs up. To je tamo najvrijednije !!!!!

Svaka cast Filipinima, ima dobrih mjesta, ali su meni barem iza, iza Thailanda i ostatka meni vrlo drage jugoistocne Azije
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 08:19   #11
meni je ovo bio prvi posjet aziji iako sam si to vec dugo zelio

mogu reci da sam odusevljen
ima naravno i boljih i losijih dijelova , no meni je sve bilo novo i vrijedno videnja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 14:37   #12
a di se vadi viza i kaj košta ?
jaffar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 10:41   #13
po informacijama s ambasade , viza nije potrebna za manje od 21 dan , ali sam ju ja ipak podignuo u zagrebu na konzulatu
50$ i jedan sat cekanja
naravno , trebas fotku i fotokopiju karte , a mozda ce te traziti i potvrdu da si bookiran u hotelu ili necije garantno pismo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 20:33   #14
Quote:
zg_sash kaže:
po informacijama s ambasade , viza nije potrebna za manje od 21 dan , ali sam ju ja ipak podignuo u zagrebu na konzulatu
50$ i jedan sat cekanja
naravno , trebas fotku i fotokopiju karte , a mozda ce te traziti i potvrdu da si bookiran u hotelu ili necije garantno pismo
Nije tocno. Viza je potrebna za svako putovanje (govorim o Hrvatskoj putovnici), kao i izlazna/povratna avio karta. Povratnu avio kartu mozda i progledaju no ako si bez vize vratit ce te s checkinga.
Ambasada je u Zagrebu, tamo negdje nedaleko Marticeve...
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 07:46   #15
sorry , u zagrebu je samo konzulat , a ovo kaj sam napisao o vizi je odgovor na upit mailom od ambasade u becu
uglavnom , i ja sam se splasil da je to mozda pogresno , jer za ulazak u hr trebas vizu i to traje , pa sam si ju izvadio u konzulatu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 20:09   #16
Quote:
zg_sash kaže:
sorry , u zagrebu je samo konzulat ,
Tocno, konzulat, u Tomasicevoj 7. Ja sam se krivo izrazio. Ambasada je u Becu a informacija o 21-om danu bez vize je za osobe s Austrijskim putovnicama.
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 17:57   #17
Question Filipini - iskustva?

Gledam nešto neke stare e-mail ponude pa sam skužio da se do 15.01. još mogu kupiti neke povoljne karte Malaysia Airlinesa za JI Aziju i Australiju.

Sistemom eliminacije nešto mi zapela za oko Manila za 570 EUR + takse za putovanja između 01.04. i 30.06. A budući da je to najkatoličkija zemlja Azije, logično je da bi tamo možda moglo biti zanimljivo oko Uskrsa (nekakve procesije, fanatici svih vrsta i tako to).

Ali zapravo, to je samo još jedan lajtmotiv; htjedoh upitati je li tko od prisutnih bio na Filipinima (u bilo koje doba godine) i što je donio sa sobom od tamo (u rasponu od uspomena do egzotičnih začina i/ili boleština ).

Btw, zna li tko kako stvari zapravo stoje s vizama? Na stranicama MVP-a kaže da je potrebna, a na gov.ph navodi "Except for stateless persons and those from countries with which the Philippines has no diplomatic relations, all visitors may enter the country without visas and may stay for 21 days provided they have tickets for onward journey."
Naravno da ću pitati u ovdašnjoj ambasadi, ali ako je tkogod nedavno bio...

Any info appreciated, osobito ako stigne prije 15.01.
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 19:18   #18
bio sam i meni osobno je bilo prekrasno
vizu rijesis u konzulatu u zagrebu za sat vremena
sto se kupovine tice , ne isplati ti se nositi nista osim kreditne kartice
cijene su im smijesne
ako te zanimaju bolestine , vjerujem da i njih mozes dobiti vrlo povoljno (ja nisam isprobavao)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 18:44   #19
opet godinu dana kasnije...

hello,

pozvan sam na svadbu na Filipine, pa mozda ce mi netko ovdje moc nesto reci o viznom rezimu. Citam da je viza potrebna bila i 2006, a danas?

poz,
tedesco
tedesco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 22:09   #20
U julu idemo desetak dana na Filipine, svaki savet i preporuka su dobrodosli
ljubce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.