Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2020., 09:27   #1
Router u jednoj sobi, TV i reciever u drugoj

Router mi je u radnoj sobi iza armirano betonskog zida, a TV je u boravku. Htjela bih uzeti internet TV reciever (Terrakom). Kazu da preko wifija nece funkcionirati dobro. Nema sanse da vucem utp kabel iz sobe u boravak, trebalo bi barem 10m kabla i kanalica koje ne mogu vidjet, nema sanse ni kopati zid/pod.

Imam TP link powerline adapter - kako bi internet tv funkcionirao ako ga ustekam u powerline adapter? Speedtest na laptopu spojenom utp kablom na powerline daje 70 mbps download i 30 mbps upload.

Koliko je stabilna veza preko powerlinea?

Alternative?

Hvala!
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2020., 10:47   #2
Taj tp powerline funkcionora besprijekorno na taj nacin koristim max tv vec godinama i nikakvih problema nemam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
josip122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 23:39   #3
Pozdrav. Imam sličnu situaciju. Router mi je u dnevnom boravku a htio bi spojiti na njega Tv receiver od Iskona za TV koji je u drugoj sobi. Kažu mi da se mogu povezati samo žičano što uključuje bušenje zida, kanalica... Jel bi kod mene to funkcioniralo?
Malo sam gledao te adaptere i oni dolaze u paru, to znači da se oba dva moraju koristiti, jedan kod routera a drugi kod receivera? Kak to funkcionira ako mi netko može objasniti. Hvala.
Jamozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 23:43   #4
Quote:
Jamozg kaže: Pogledaj post
Kak to funkcionira ako mi netko može objasniti. Hvala.
Tak da koriste strujni kabel koji vec imas u zidu za komunikaciju. Bitno je samo da su oba adaptera na istoj fazi ako imas visefazni prikljucak.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 23:50   #5
Quote:
Jamozg kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam sličnu situaciju. Router mi je u dnevnom boravku a htio bi spojiti na njega Tv receiver od Iskona za TV koji je u drugoj sobi. Kažu mi da se mogu povezati samo žičano što uključuje bušenje zida, kanalica... Jel bi kod mene to funkcioniralo?
Malo sam gledao te adaptere i oni dolaze u paru, to znači da se oba dva moraju koristiti, jedan kod routera a drugi kod receivera? Kak to funkcionira ako mi netko može objasniti. Hvala.
Obadva moraju biti na istoj fazi. To provjeriš tako da isključuješ jedan po jedan osigurač na ploči gdje ti je el. brojilo. Tamo gdje ostaneš bez štroma, to ti je jedna faza. Znači, tu moraš postaviti powerline adaptere.
Jbg! Sporo pišem.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 00:06   #6
Ne , to bi bilo da su na istom osiguraču što je naj vjerovatnije teško da se pronađe , ali dovoljno je da su na istoj fazi a njih je tri glavna pa se treba gasiti samo jedna faza da nestane struja u utičnici gdje bi postavio prvi powerline kod rutera. Dok je ta faza isključena treba naći u drugoj prostoriji utičnicu na kojoj isto nema struje i na tu utičnicu spojiti drugi powerline . Kad se uključi ta faza oba powerline adaptera bi bili na istoj fazi.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 10:41   #7
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Ne , to bi bilo da su na istom osiguraču što je naj vjerovatnije teško da se pronađe , ali dovoljno je da su na istoj fazi a njih je tri glavna pa se treba gasiti samo jedna faza da nestane struja u utičnici gdje bi postavio prvi powerline kod rutera. Dok je ta faza isključena treba naći u drugoj prostoriji utičnicu na kojoj isto nema struje i na tu utičnicu spojiti drugi powerline . Kad se uključi ta faza oba powerline adaptera bi bili na istoj fazi.
Nisam strujić i možda ne baratam dobro nj. terminima. Ako na ploči izbaciš npr. osigurač "šuko 1", sve utičnice koje su izgubile štrom trebale bi biti pogodne za postavljanje adaptera.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 10:56   #8
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Nisam strujić i možda ne baratam dobro nj. terminima. Ako na ploči izbaciš npr. osigurač "šuko 1", sve utičnice koje su izgubile štrom trebale bi biti pogodne za postavljanje adaptera.
Tako je
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 11:00   #9
Ne, to znači da su sve te utičnice na jednom osiguraču, a tebi trebaju sve utičnice na istoj fazi. Znači moraš isključit cijelu fazu, ili na limitatoru ili na glavnim osiguračima pred stanom.
Tako utvrdiš koju su utičnice na istoj fazi, i to ti treba za power-line prijenos signala.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 11:18   #10
OK! Ali, možeš li te utičnice na jednom osiguraču upotrijebiti za powerline?
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 11:43   #11
Jeste se raspricali oko necega tak jednostavnog dok je zvucnik Jamo vec to pospajao. 99% ce to covjeku raditi cim ih usteka. Tek ako ne radi nek nazove nekog da mu provjeri ima li trofazni ulaz u razvodni ormaric ili ne.

Samo ih prvo, zlu ne trebalo, spojiti i provjeriti jel rade ustekani jedan pored drugoga na istom produznom.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 11:56   #12
Quote:
Zak McKracken kaže: Pogledaj post
Jeste se raspricali oko necega tak jednostavnog

Samo ih prvo, zlu ne trebalo, spojiti i provjeriti jel rade ustekani jedan pored drugoga na istom produznom.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 14:18   #13
Talking

Nisam još ništa pospajao, tek trebam kupiti😄 Kad kupim i spojim javim. Prvo ću provjeriti dal' su mi utičnice na istom osiguraču.
Zanima me jer Iskon mi je ponudio svoj Homeplug.
Jamozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 14:24   #14
Ne moraju biti na istom osiguracu, samo na istoj fazi. Dakle oko toga se trebas brinuti samo ako imas trofaznu struju.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 16:19   #15
Quote:
Zak McKracken kaže: Pogledaj post
Jeste se raspricali oko necega tak jednostavnog dok je zvucnik Jamo vec to pospajao. 99% ce to covjeku raditi cim ih usteka. Tek ako ne radi nek nazove nekog da mu provjeri ima li trofazni ulaz u razvodni ormaric ili ne.

Samo ih prvo, zlu ne trebalo, spojiti i provjeriti jel rade ustekani jedan pored drugoga na istom produznom.
Jedino, meni tp linkov powerline ne radi na produznom... Radi samo na uticnici.
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 16:34   #16
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Jedino, meni tp linkov powerline ne radi na produznom... Radi samo na uticnici.
Zna se desiti kod odredjenih produznih regleta i moguce krivo spojenih uzemljenja. Nisam dao savjet da se powerline adapteri spajaju preko reglete nego da se prvo par istih upari i isproba jel prenose podatke dok su ustekani u istu regletu. Znaci samo par adaptera na istom produznom ustekanom u zid radi napajanja. Na taj nacin eliminiramo ove ostale probleme oko faza i potvrdjujemo jel uredjaji uopce rade i jel se uparuju.

Sto se tice brzine preko spomenutih to ovisi o puno faktora, kao i o nominalnoj brzini adaptera gdje zadnje inacice idu i do 1Gbps. Takodjer, sto se tice tvojeg problema, postoje i adapteri za coax pa mozda mozes putem antenskog sustava spojiti ukoliko je potrebna veca brzina.

Moguce je sakriti kabel i izbusiti rupu iza zidne cokle no to vec zahtijeva i alat i znanje.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 18:23   #17
Ma nema sanse vuci kabel jer je router u radnoj sobi iza armirano betonskog zida, a tv je u boravku na suprotnom zidu. Trebalo bi busiti armirani zid da kabel dodje u boravak i onda ga provuci po 3 zida u U do zida na kojem je tv nema sanse ni premjestat tv ni premjestat router router mora ostati u radnoj zbog posla/gaminga. Vazniji je gaming od telke

Ali generalno powerlineom dobijem solidnu brzinu od 70/30 mbps, samo se nadam da ce biti stalbilna
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 22:50   #18
Pomoc oko routera

Moze li savjet za nabavku routera za kucnu upotrebu .Uvodim fiber 100/100 ili 250/250
Koristim iptv,netflix,PS4,i 3 mobitela
Koji router za oko 100-130 eura
Hvala unapred
Skoe is online now Prijavi nepoćudan post
Skoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2020., 11:07   #19
Quote:
Skoe kaže: Pogledaj post
Moze li savjet za nabavku routera za kucnu upotrebu .Uvodim fiber 100/100 ili 250/250
Osobno bi stavio nesto sa pfSense ili barem neki bolji TP-link sa OpenWRT. Ukoliko zelis da radi direktno iz kutije bojim se da su to sve danas ista sranja samo druga farba tj. WebUI.

Iznad 100Mbps u kucanstvu sa nekoliko istovremenih korisnika na desetak uredjaja je zahtijevno za vecinu danasnjih ulaznih klasa potrosackih usmjerivaca. Nadam se da ima netko drugi sa svojom preporukom.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2020., 21:31   #20
Quote:
Zak McKracken kaže: Pogledaj post
Osobno bi stavio nesto sa pfSense ili barem neki bolji TP-link sa OpenWRT. Ukoliko zelis da radi direktno iz kutije bojim se da su to sve danas ista sranja samo druga farba tj. WebUI.

Iznad 100Mbps u kucanstvu sa nekoliko istovremenih korisnika na desetak uredjaja je zahtijevno za vecinu danasnjih ulaznih klasa potrosackih usmjerivaca. Nadam se da ima netko drugi sa svojom preporukom.
HVALA
Skoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.