Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2015., 17:58   #9441
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Radim kao stručni suradnik psiholog i to na pola radnog vremena. U prošloj školi u kojoj sam radila su mi rekli da sam u školi 6 sati + 2 sata koja se doma računaju kao pripreme i sl. i onda to ispadne 8-satno radno vrijeme po danu. U novoj školi u kojoj sad radim, isto po 6 sati na dan, ali mi ravnateljica tvrdi da mi "ide na ruku" jer bi ja trebala u školi biti 8 sati. I sad mi nije jasno jer u zakonu jasno piše:
VII. RADNE OBVEZE STRUČNIH SURADNIKA
Članak 23.
(2) Stručnim suradnicima posao se raspoređuje na šestsatni dnevni rad u školi (sat po 60 minuta) od čega 25 sati obavljaju poslove neposrednoga pedagoškog rada, a ostale poslove obavljaju u sklopu satnice do 40 –satnog tjednog radnog vremena.
Ponavljam pitanje
kikakm is offline  
Old 23.02.2015., 19:09   #9442
Nisam psiholog, nego pedagog, i u školi sam 6 sunčanih sati. U vrtiću su stručni suradnici po 8 sati.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 23.02.2015., 19:41   #9443
ispričavam se ako postavljam pitanje na krivóm mjestu te vas molim da me uputite na pravo mjesto. ugl, da li móžete podjeliti iskustva nekog tko e pohađao PPO? konkretno mislim na predavanja u sklopu Učitelj.fakulteta u zagrebu (s filialama u čk i petrinji). slična stvar postoje neovisna u osieku i rieci. živim u zg pa mi je to zgodnie obaviti ovdje. zavrsio sam dip.ing.matematike a za rad u skoli mi trebaju PPO dio. iskustva? isplativost? može i u PM obavijest.hvala
stonevalja is offline  
Old 23.02.2015., 21:29   #9444
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
da,ovako i ja.za svaki sat pišem pripreme koje služe isključivo da meni olakšaju posa a ne da zadovolje formu.te pripreme nemaju veze sa službenim pipremama i jebe me se živo zbog toga.

imam 10 godina staža u školi i nikad mi niko nije tražija pripreme.osim za stručni.
Nama je pedagoginja jednog dana došla i svi su morali pokazati pripreme. To je bilo prvi put da se nešto takvo dogodilo, kažu stariji zaposlenici. Čak je kolegici koja predaje TZK prodikovala što nema napisane ciljeve. Reakcije su bile

Zamisli balavicu pripravnicu koja samo prešetava po školi i diže nos kako pregledava pripreme kolegici matematičarki koja sve to ima u glavi i predaje preko 15 godina.

Koji je bio povod tog gerila napada još ni danas ne znamo. Kolegica koja predaje Vjeronauk preko 20 godina, a ujedno je i učitelj mentor, je bila zabezeknuta.
la reine margot is offline  
Old 23.02.2015., 21:34   #9445
Quote:
la reine margot kaže: Pogledaj post
Nama je pedagoginja jednog dana došla i svi su morali pokazati pripreme. To je bilo prvi put da se nešto takvo dogodilo, kažu stariji zaposlenici. Čak je kolegici koja predaje TZK prodikovala što nema napisane ciljeve. Reakcije su bile

Zamisli balavicu pripravnicu koja samo prešetava po školi i diže nos kako pregledava pripreme kolegici matematičarki koja sve to ima u glavi i predaje preko 15 godina.

Koji je bio povod tog gerila napada još ni danas ne znamo. Kolegica koja predaje Vjeronauk preko 20 godina, a ujedno je i učitelj mentor, je bila zabezeknuta.
da, nas su na metod-ped nastavi upozorili na to.
pogotovo kad dođemo kao pripravnici.
alii starije kolege provjeravaju. stvar glupog zakona.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 24.02.2015., 19:37   #9446
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Nisam psiholog, nego pedagog, i u školi sam 6 sunčanih sati. U vrtiću su stručni suradnici po 8 sati.
U vrtiću su 7 sati.
pohranjujte is offline  
Old 26.02.2015., 20:25   #9447
Molim da mi netko odgovori. Može li učitelj u osnovnoj školi koji radi 10 sati tjedno, imati izvannastavne aktivnosti u zaduženju.
enke is offline  
Old 26.02.2015., 22:48   #9448
Može, imam ja, osam sati nastave i dva sata izvannastavnih aktivnosti.
perinjo is offline  
Old 27.02.2015., 19:16   #9449
Quote:
la reine margot kaže: Pogledaj post
Nama je pedagoginja jednog dana došla i svi su morali pokazati pripreme. To je bilo prvi put da se nešto takvo dogodilo, kažu stariji zaposlenici. Čak je kolegici koja predaje TZK prodikovala što nema napisane ciljeve. Reakcije su bile

Zamisli balavicu pripravnicu koja samo prešetava po školi i diže nos kako pregledava pripreme kolegici matematičarki koja sve to ima u glavi i predaje preko 15 godina.

Koji je bio povod tog gerila napada još ni danas ne znamo. Kolegica koja predaje Vjeronauk preko 20 godina, a ujedno je i učitelj mentor, je bila zabezeknuta.
Pregled priprema joj je u opisu radnog mjesta, što se toliko čudiš? Ona će prodikovati što nema napisanih ciljeva, a ak dođe inspekcija tu profesoricu iz TZK će perom dragati? Neobično mi je što vam taj pregled nije najavljen, ali inače pedagozi to rade, i to je normalna stvar... Isto kao što bi učitelji inače po pe-esu trebali imati spremne pripreme za svaki održani sat. I navedene ciljeve u tim pripremama. Možda je i dobila zaduženje ravnatelja kako to mora odmah obaviti? Sve je moguće... ali ne, pedagoginja je u svakom slučaju arogantna balavica.
Kamena is offline  
Old 28.02.2015., 23:29   #9450
Ima li pravo na naknadu putnih troškova osoba koja od mjesta rada udaljena 2 km?
ančica11 is offline  
Old 01.03.2015., 08:24   #9451
Mora biti vise od 2 km
charlizeos is offline  
Old 01.03.2015., 12:57   #9452
Može biti 2 km ili više. Ne može biti ispod 2 km. Sto posta.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 02.03.2015., 19:26   #9453
Nekad ni 2.2 km nije dovoljno. Ovisi kako računaju. Kod nas je važeća HAK-ova online karta, ali zbog jednosmjernih ulica ona računa pravac okolo-naokolo pa ispadne više nego što pješak realno prijeđe pločnikom.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Old 02.03.2015., 20:10   #9454
Quote:
Kamena kaže: Pogledaj post
Pregled priprema joj je u opisu radnog mjesta, što se toliko čudiš? Ona će prodikovati što nema napisanih ciljeva, a ak dođe inspekcija tu profesoricu iz TZK će perom dragati? Neobično mi je što vam taj pregled nije najavljen, ali inače pedagozi to rade, i to je normalna stvar... Isto kao što bi učitelji inače po pe-esu trebali imati spremne pripreme za svaki održani sat. I navedene ciljeve u tim pripremama. Možda je i dobila zaduženje ravnatelja kako to mora odmah obaviti? Sve je moguće... ali ne, pedagoginja je u svakom slučaju arogantna balavica.
Ne čudim se, sve pet. Samo su se starije kolegice jako čudile.
I naša pedagoginja nije zbog toga arogantna balavica, već se inače tako ponaša da ju nitko ne trpi. Da je upoznaš, i tebi bi išla na živce. Cmizdri kad mora raditi s djecom, kaže da joj se ne da. Znam ja da je njezin posao da nas kontrolira i ne ide mi na živce zbog toga, već je općenito arogantna balavica...
Ne bih u prevelike detalje zašto većina to misli.
Taj se pregled mora najaviti?
la reine margot is offline  
Old 02.03.2015., 22:15   #9455
Quote:
la reine margot kaže: Pogledaj post
Taj se pregled mora najaviti?
Kulturno je i profesionalno najaviti praćenje sata učitelju, pa čak se i dogovoriti oko toga kad bi učitelju najbolje odgovaralo, da pedagog ne naleti na npr. ponavljanje za test ili pisanje zadaćnice. Praćenju sata prethodi pregled pripreme za taj sat. U školi gdje sam radila, ravnatelj bi na sjednici najavio pregled dokumentacije, ili stavio obavijest u zbornicu. Pedagog ne bi trebao biti policajac nego stručni suradnik, i takvi postupci bi se trebali odvijati najavljeno i kolegijalno, a ne na prepad... S obzirom na to da iz prve ruke znam po kojem principu se zapošljavaju pedagozi ne čudi me što vam je upao podobni cendravi mućak. Sretno!
Kamena is offline  
Old 11.03.2015., 17:49   #9456
Do koliko km vam plaćaju prijevoz, odakle najdalje putujete?
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Old 11.03.2015., 19:28   #9457
Do 100 km. Dalje ides o svom trosku. Ima nas koji idemo i preko 100 km, al vjerujem ne previse.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Old 13.03.2015., 13:04   #9458
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Do 100 km. Dalje ides o svom trosku. Ima nas koji idemo i preko 100 km, al vjerujem ne previse.
To je 100km u jednom smjeru ili oba?
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Old 30.03.2015., 11:53   #9459
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Vezano za otvorene zamolbe, nosite ih osobno, ja sam ostavio papire pa su me zvali, dobio ugovor na dvije godine. Moj brat poslao otvorenu zamolbu prošli tjedan u petak, jučer ga zvali na razgovor za posao.
Za koje predmete? Jesi li prof ili imas ppi?

Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
Osoba s određenim faksom-neprofesorski smjer s položenim pedagoško-psihološkim predmetima je ravnopravna profesoru te struke na natječajima.

Osoba bez položenih pedagoško-psiholoških predmeta prima se na određeno vrijeme (2 mjeseca, pa do kraja godine), i ako misli kasnije ostati mora položiti pedagoško-psihološke predmete
Quotam ovo s druge teme, zanima me je li to istina, da mi netko potvrdi?
Moja situacija: mag.ing. sam telekomunikacija (fer), i radila bih u školi, pa me zanima ima li negdje popis predmeta koje mogu predavati? (vjerojatno mat i inf, ali me zanima i za stručne predmete, tehnički, itd).

Također, s obzirom da nemam sad 8000 kn viška da dam za ppi bez da vidim kako mi uopće ide rad u skoli, prvo bih se prijavila (poslala otvorene molbe) školama, pa probala uletit na kakvu zamjenu.
Ako vidim da mi se to sviđa onda bih si platila ppi i taj stručni ispit kasnije.

Moje pitanje je, da li sam ja kao mag ing (što je izjednačeno s dipl ing) ravnopravna prof u smislu da mogu nakon stručnog i ppi dobiti ugovor na neodređeno? I da li se ta ravnopravnost odnosi na sve predmete koje mogu predavati ili samo na neke? Gdje bih mogla naći tu inf ako netko zna?

Edit: našla sam ovo za osnovne škole: http://www.azoo.hr/images/stories/do...vilnici_09.pdf, ali ne znam da li to još vrijedi s obzirom da je staro 20 godina...
za srednje škole nisam uspjela naci

Ps. Da li je potreban neki prosjek ocjena za rad u školi?

Puno hvala
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."

Zadnje uređivanje Eve* : 30.03.2015. at 12:31.
Eve* is offline  
Old 31.03.2015., 11:47   #9460
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Edit: našla sam ovo za osnovne škole: http://www.azoo.hr/images/stories/do...vilnici_09.pdf, ali ne znam da li to još vrijedi s obzirom da je staro 20 godina...
za srednje škole nisam uspjela naci

Ps. Da li je potreban neki prosjek ocjena za rad u školi?

Puno hvala
ovo i mene zanima i jedno i drugo pitanje

za azoo neznam ali mislim da su trebali titule uskladiti sa bolonjom a ne servirati stare nazive,
tko je danas profesor, a tko učitelj
robertino1985 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.