Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2004., 14:13   #41
Quote:
Patty Hearst kaže:
Ta tava inače postoji za kupiti
ma dobro, ok tava. ali u ovome možeš puno kestena najednom ispeći i mislim da ih je pouno bolje osmudit u otvorenoj vatri, ono, iznutra su prekrasno pečeni, a kora im se tako lako guli jer sva izgori.
ma siguran sam da nismo jedini koji u takvom nečemu pečemo. nego, bubanj od vešmašine također može dobro poslužit
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 14:21   #42
Quote:
Magor kaže:
1., Oguliti vanjsku koru nožem.
2., Zatim do nekoliko sekunda (20-30) kesten staviti u vrelu vodu, nakon toga unutarnja korica lako se odvoji od mesnog dijela.
Ali mora brzo raditi, jer ako se kesten ishladi ne može oguliti. Istovremeno staviti u vrelu vodu samo 10-15 kestena. Za vrijeme rada voda uvijek bude vrela. [/B]
Rekoh, lako i bez muke. Zar ti ostane išta kože na vrhovima prstiju nakon ovoga??
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 14:30   #43
Quote:
x-type kaže:
ma dobro, ok tava. ali u ovome možeš puno kestena najednom ispeći i mislim da ih je pouno bolje osmudit u otvorenoj vatri, ono, iznutra su prekrasno pečeni, a kora im se tako lako guli jer sva izgori.
ma siguran sam da nismo jedini koji u takvom nečemu pečemo. nego, bubanj od vešmašine također može dobro poslužit
Ne kužit ti baš o čemu pričam. Posuda s rupama, velika, baš za pečenje kestena, postoji za kupiti!
Patty Hearst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 14:46   #44
Calvin kaže: Rekoh, lako i bez muke. Zar ti ostane išta kože na vrhovima prstiju nakon ovoga??


Moram da priznam da je to jedini nedostatak ovog metoda. Prsti me bole od vrele vode nakon rada kroz nedelju.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 15:22   #45
Kad skuhaš kestene, ostavi ih u onoj vrućoj vodi, jer se ne smiju ohladiti!
Ako se voda ohladi - slobodno je još jedom zagrij.
Kožica bi se trabal vrlo lako skidati, no prsti će ti biti koma.
Ne samo opečeni, već i ružni, smeđi. Grozota, to više ne bu u moju kuću.

Namučiš se ko svinja, a malo tko voli te kolače.
Jok!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 17:27   #46
Ne mogu vjerovat da nema neki lagani način guljenja, moja lijena i komotna priroda se neće pomirit sa ovime.
Enibadi els??
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 09:04   #47
jednom sam citao, ali nikad isprobao da se na zaobljenom dijelu napravi krizic i na kratko ih se prokuha, tek toliko da se odvoji kozica i ljuska od jestivog dijela.
i poslije se naravno gule.
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 09:15   #48
Quote:
Calvin kaže:
Ne mogu vjerovat da nema neki lagani način guljenja, moja lijena i komotna priroda se neće pomirit sa ovime.
Enibadi els??
Zlicica za kavu. Skuhas, zarezes nozem, izdubis sadrzaj zlicicom, slijedeci.... Ja nisam vidio brzu i laksu metodu. Posto je cilj kesten pire, onda nije vazno sto je sve vec smrvljeno.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 11:01   #49
Quote:
Juraj kaže:
Zlicica za kavu. Skuhas, zarezes nozem, izdubis sadrzaj zlicicom, slijedeci.... Ja nisam vidio brzu i laksu metodu. Posto je cilj kesten pire, onda nije vazno sto je sve vec smrvljeno.
Slažem se da je to puno bolja metoda od guljenja kestena koji se vade iz vruće vode. No, onda ti ispada i komadić one unutarnje ljuskice na onim mjestima di onda ulazi u plod, jer to zahvatiš sa žličicom i okrhneš opet u masu. Je, znam, malo je toga, ali ako može i bez toga ...
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 11:10   #50
Ima ledo,sasvim fini kesten pire,a nije ni preskup
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 12:36   #51
Quote:
Noemi kaže:
Ima ledo,sasvim fini kesten pire,a nije ni preskup
Pfffff. Frk s nosom.
Oću pravi, domaći kesten pire od kestena. Bez dijelića vanjskih i unutarnjih ljuski i sa kožom na svojim prstima.
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 12:40   #52
NIsam jos jela pravi domaci Jel stvarno tolika razlika
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 12:52   #53
Quote:
Noemi kaže:
NIsam jos jela pravi domaci Jel stvarno tolika razlika
Isusebože! Ovakvi postovi me tjeraju na ručno guljenje najgorim postupcima i pozivanje Noemi na domaći kesten pire... Naravski da je razlika. Navedimo osnovnu razliku: domaći kesten pire je od kestena, kupovni je od krumpira.
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 13:58   #54
Da nabacim u prolazu da ih najvise volim pecene, za silu moze kuhane, a mrzim sve ostalo od njih: kesten pire, kolace i slicno i ne daj Boze da mi ih u neko jelo ubace kao dodatak ili prilog.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:01   #55
Quote:
Gospon Pes kaže:
Da nabacim u prolazu da ih najvise volim pecene, za silu moze kuhane, a mrzim sve ostalo od njih: kesten pire, kolace i slicno i ne daj Boze da mi ih u neko jelo ubace kao dodatak ili prilog.
Da ne ponavljam
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:04   #56
Quote:
Calvin kaže:
Isusebože! Ovakvi postovi me tjeraju na ručno guljenje najgorim postupcima i pozivanje Noemi na domaći kesten pire... Naravski da je razlika. Navedimo osnovnu razliku: domaći kesten pire je od kestena, kupovni je od krumpira.
OD krumpira

Nisam imala pojma
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:36   #57
Quote:
Noemi kaže:
OD krumpira

Nisam imala pojma
Ma, ne se groziti - ako ti je do sada bio fin - ne moraš ga prestat jest! Uostalom, inače voliš krumpir, ne? Samo nisi znala da je i pošećereni fini, jel tako? No, to nije kesten pire...
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 16:20   #58
Quote:
Calvin kaže:

Oću pravi, domaći kesten pire od kestena. Bez dijelića vanjskih i unutarnjih ljuski i sa kožom na svojim prstima.
hoću i ja
__________________
"Zbog slabog interesa bolje sutra se otkazuje"
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 16:23   #59
Quote:
Calvin kaže:
Ma, ne se groziti - ako ti je do sada bio fin - ne moraš ga prestat jest! Uostalom, inače voliš krumpir, ne? Samo nisi znala da je i pošećereni fini, jel tako? No, to nije kesten pire...
ALergicar sam i svako malo mi naskodi nesto,pa onda trazim sto jer takvi kao ledo ne napisu sastav na kutiju

A kad smo kod domaceg kesten pirea,ahm,a kamo ti ono zivis
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 07:39   #60
Quote:
Noemi kaže:
A kad smo kod domaceg kesten pirea,ahm,a kamo ti ono zivis
Gle, gle, kako je samo šarmantna! Kao mačka kad mi skoči u krilo dok jedem...
Zagreb. Jel ti paše? Al dođem ja bilo kamo da širim vjeru u pravu hranu ...
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.