Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2014., 00:02   #21
I meni se svidio taj sir. Njegova boja potječe od toga što se mliječni šećer karamelizirao kod zagrijavanja. Možda bismo svi zainteresirani trebali priupitati u dućanima delikatesa pa ćemo im dati ideju da ga nabave.
Aleteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:21   #22
Fck. Evo jos jednog zaljubljenika u brunøst.
Bojim se da toga ne bu bilo kod nas ikad a furati to s avionom svaki put je ocajnicki ... valjalo bi kontaktirati Norvesko veleposlanstvo
Ak postanem dovoljno ocajan probat cu to napraviti sam doma. A zajebano je jer se pravi ko kad se radi pekmez - satima.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:39   #23
Kako se radi sir?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:08   #24
Pitam zato jer obitelj ima farmu krava, pa ako je traženo možda bi ga ja probao raditi tj kao vlastiti biznis

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:22   #25
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Pitam zato jer obitelj ima farmu krava, pa ako je traženo možda bi ga ja probao raditi tj kao vlastiti biznis

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Beskonačnim iskuhavanjem sirutke. Početak je isti kao za skutu ali kad se preostali albumini zgrušaju i odvoje te kada bi ih se za skutu počelo "češljati" ili ocijeđivati kod Brunosta se nastavlja iskuhavanje sve dok smjesa ne postane gusta i smeđa. Tada se dodaje mlijeko (kao kod ricotte) ili čisto vrhnje čime se baždari postotak m.m. Potom se još određeno vrijeme kuha do željene gustoće. Smjesa se stavlja u kalupe i kada se ohladi ima konzistenciju sličnu našem kuhanom siru.
U Grazu imaš trgovinu koja ga drži. Trgovina nije specijalizirana za sireve nego je više delikates trgovina koja drži skandinavske ali i druge specijalitete. Imaju škotskog divljeg lososa, 4-5 vrsta usoljenog i svježe smrznutog bakalara, bakalarove jezike, meso soba, losa i sl.

Probati ću u ponedjeljak saznati adresu ili približnu lokaciju pa ti ju napišem. Ja se sjećam samo da je blizu bolnice.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:56   #26
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Beskonačnim iskuhavanjem sirutke. Početak je isti kao za skutu ali kad se preostali albumini zgrušaju i odvoje te kada bi ih se za skutu počelo "češljati" ili ocijeđivati kod Brunosta se nastavlja iskuhavanje sve dok smjesa ne postane gusta i smeđa. Tada se dodaje mlijeko (kao kod ricotte) ili čisto vrhnje čime se baždari postotak m.m. Potom se još određeno vrijeme kuha do željene gustoće. Smjesa se stavlja u kalupe i kada se ohladi ima konzistenciju sličnu našem kuhanom siru.
U Grazu imaš trgovinu koja ga drži. Trgovina nije specijalizirana za sireve nego je više delikates trgovina koja drži skandinavske ali i druge specijalitete. Imaju škotskog divljeg lososa, 4-5 vrsta usoljenog i svježe smrznutog bakalara, bakalarove jezike, meso soba, losa i sl.

Probati ću u ponedjeljak saznati adresu ili približnu lokaciju pa ti ju napišem. Ja se sjećam samo da je blizu bolnice.
danas je srijeda
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:00   #27
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
danas je srijeda
Na žalost ni frend koji je taj puta vozio se ne sjeća lokacije dovoljno dobro da bi ju podrobnije opisao. Mi smo na tu delikates trgovinu naletili slučajno tražeći parking.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.