Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2013., 20:51   #3421
Imam 22 godine, imam hepatitis B od rođenja ali tek sam nedavno saznao.

IMUNO-ENZIMNI TEST
hepatitis Bc protutijela pozitivan
S/CO=> 8,00 (ref do 1,0)

hepatitis Bs antigen pozitivan
S/CO.... 3166,95 (ref do 1,0)

hepatitis Bc protutijela pozitivan
hepatitis Bs antigen pozitivan
hepatitis Bc IgM negativan
hepatitis Bs protutiejla negativan
hepatits Be protutijela pozitivan
hepatitis Be antigeni negativan

HBs Ag pozitivan
HBV DNA PCR detektirana, 104 IU/ml referentne vrijednosti: detekcjski raspon 6 IU/ml - 1,10y10*8 IU/ml

Savjetuje se učiniti KKS, CRP, bilirubin, AF, gama GT, AST, ALT i Pv te UTZ abdomena. Učiniti i kontrolni anti HBC i anti HIV. Konstrola s nalazima.
mate00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:12   #3422
Poštovani! Lijepo molim da mi netko tko se razumije protumači ovaj nalaz štitnjače: TSH rezultat: 5.38 (referentni interval: 0.55-4.78), T4 ukupni, rezultat: 127.1 (referentni interval: 58.1 -140.6), T3 ukupni rezultat: 2.0 (referentni interval: 0.9- 2.8), anti-TG rezultat: < 15.0 (referentni interval: < 60), anti-TPO rezultat: < 28.0 (referentni interval: < 60). Prije nekoliko mjeseci je TSH bio rezultat 4.5 (odrasli: 0.4-4.0). Još me zanima da li ovakav nalaz zahtijeva pregled endokrinologa i može li biti uzrok spontanom pobačaju? Hvala vam...
marci777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:09   #3423
Ukratko:

- imam 23god
- prije 4 godine sam sa 65kg došla na 80kg bez promjene prehrane u 4 mjeseca
- imam PCOS (kontroliram godinama već)
- imam cistu od 1,5cm na štitnjači, punkcija kaže: tkivo štitnjače (zasad samo kontrole), inače su hormoni svi u redu

- obavila sam i ogtt prije 10ak dana i nalazi kažu:
0 min: inzulin 14 (ref.vrij. 5-25)
120min: inzulin 90 (ref. vrij. ne pišu na nalazu)

ono što me zanima je ovo zadnje. kako se to interpretira i što mogu očekivati? (idući tjedan mi je kontrola kod endokrinologa s nalazom)

hvala unaprijed na odgovoru.
Amossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:35   #3424
Quote:
mate00 kaže: Pogledaj post
Imam 22 godine, imam hepatitis B od rođenja ali tek sam nedavno saznao.

IMUNO-ENZIMNI TEST
hepatitis Bc protutijela pozitivan
S/CO=> 8,00 (ref do 1,0)

hepatitis Bs antigen pozitivan
S/CO.... 3166,95 (ref do 1,0)

hepatitis Bc protutijela pozitivan
hepatitis Bs antigen pozitivan
hepatitis Bc IgM negativan
hepatitis Bs protutiejla negativan
hepatits Be protutijela pozitivan
hepatitis Be antigeni negativan

HBs Ag pozitivan
HBV DNA PCR detektirana, 104 IU/ml referentne vrijednosti: detekcjski raspon 6 IU/ml - 1,10y10*8 IU/ml

Savjetuje se učiniti KKS, CRP, bilirubin, AF, gama GT, AST, ALT i Pv te UTZ abdomena. Učiniti i kontrolni anti HBC i anti HIV. Konstrola s nalazima.
Iznimno odgovor na upit riješen putem PM.
Zahvljujem svima što je ovo iznimka od pravila da se na upite o nalazima odgovara ovdje.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 21:13   #3425
Helppp

evo moji nalazi

Eritrociti 5,26
Hgb 137
Hkrt 0,423
Leuko 6,7
Tromb 345
MCV 80,5
MCH 26

MCHC 323
R 17,4
MPW 7,8
Lym 3,2
Mid 0,2
Gra 3,4
Lym 47,1
Mid 2,8
Gra 50

AST 25
ALT 38
GGT 45
FE 7,9


Inace imam vertigo, pijem betaserc, pijem controloc za gerb..
Imam 31g, visoka 170/80(kg)
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 00:26   #3426
Anemija ? Kakva ?

Otac (87 godina), do sada potpuno zdrav, unazad nekoliko mjeseci malaksao i bljed u licu. Nalaz krvi kako slijedi:

Eritrociti: 3,72
Hemoglobin: 75
Hematokrit: 0,241
MCV: 64,9
MCH: 20,2
MCHC: 311
RDW: 17,3
TROMBOCITI: 482
MPV: 6,1
LEUKOCITI: 5,9

Odmah upućen na transfuziju, primio dvije doze (ne znam čega), i nakon tjedan dana novi nalaz krvi pokazao neznatno poboljšanje:

Eritrociti: 4,25
Hemoglobin: 89
Hematokrit: 0,300
MCV: 71,1
MCH: 21,0
MCHC: 295
RDW: 19,0
TROMBOCITI: 413
MPV: 6,7
LEUKOCITI: 6,7

Učinjen UZV abdomena (b.o.), i upućen na gastroskopiju i kolonoskopiju. Njegov liječnik opće prakse propisao mu je preparat željeza (Heferol 350mg 2xdnevno).

Povremeno ima blago povišenu temperaturu (oko 37C), i ne osjeća neko poboljšanje.

Da li se iz ovih nalaza može zaključiti o kojem tipu anemije se radi, i da li je u redu da pije Fe, ili se možda radi o nedostatku B12/folata ?

Obzirom da je za gastroskopiju/kolonoskopiju naručen tek za 2 mjeseca, da li bi bilo preporučljivo u međuvremeno obaviti još neke pretrage, odnosno kojem se specijalisti javiti, obzirom da za sada nema nekih poboljšanja nakon početka uzimanja Fe preparata ?
vbugarsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 00:56   #3427
Quote:
vbugarsk kaže: Pogledaj post
Otac (87 godina), do sada potpuno zdrav, unazad nekoliko mjeseci malaksao i bljed u licu. Nalaz krvi kako slijedi:

Eritrociti: 3,72
Hemoglobin: 75
Hematokrit: 0,241
MCV: 64,9
MCH: 20,2
MCHC: 311
RDW: 17,3
TROMBOCITI: 482
MPV: 6,1
LEUKOCITI: 5,9

Odmah upućen na transfuziju, primio dvije doze (ne znam čega), i nakon tjedan dana novi nalaz krvi pokazao neznatno poboljšanje:

Eritrociti: 4,25
Hemoglobin: 89
Hematokrit: 0,300
MCV: 71,1
MCH: 21,0
MCHC: 295
RDW: 19,0
TROMBOCITI: 413
MPV: 6,7
LEUKOCITI: 6,7

Učinjen UZV abdomena (b.o.), i upućen na gastroskopiju i kolonoskopiju. Njegov liječnik opće prakse propisao mu je preparat željeza (Heferol 350mg 2xdnevno).

Povremeno ima blago povišenu temperaturu (oko 37C), i ne osjeća neko poboljšanje.

Da li se iz ovih nalaza može zaključiti o kojem tipu anemije se radi, i da li je u redu da pije Fe, ili se možda radi o nedostatku B12/folata ?

Obzirom da je za gastroskopiju/kolonoskopiju naručen tek za 2 mjeseca, da li bi bilo preporučljivo u međuvremeno obaviti još neke pretrage, odnosno kojem se specijalisti javiti, obzirom da za sada nema nekih poboljšanja nakon početka uzimanja Fe preparata ?
S obzirom na životnu dob i mikrocitnu anemiju, kolonoskopija u gastroskopija se sasvim logički nameću kao idući dg.postupci. Nedostaje još test na okultno krvarenje iz navedene skupine kao rutinska pretraga.
Ovdje nemamo uvid u kliničku sliku ni dosadašnju povijest bolesti, pa samo okvirno mogu preporučiti minimalno Rtg srca&pluća, te markere funkcije prostate.
Nemamo ni uvid u biokemijske pretrage, urin... pa ne možemo ni elementarno komentirati ni funkciju jetre,bubrega...
A koje su vrijednosti željeza, feritina..?
Je li izgubio na tjelesnoj masi u zadnje vrijeme? Otiču mu potkoljenice? Ubrzano se umara?
Eventualno poboljšanje nakon Heferola će uslijediti tek nakon nekoliko tjedana (premda je inicijalna doza od 2caps. po nekim protokolima primjerena, moguće su prvenstveno gastrointestinalne nuspojave u vidu bolova u želucu, proljeva i sl.)
A ako već pije Heferol, onda se zakasnilo sa testiranjem stolice na okultno krvarenje...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 15:23   #3428
Quote:
captiva kaže: Pogledaj post
Molim za tumačenje:

dvoipogodišnjak prije 3 tjedna temperatura do 40 stupnjeva, 3 dana kasnije pridružuju se proljevi i povraćanje. (prvi dan bolesti rađeni brisevi grla, negativni ali infektolog zaključuje da bi se moglo raditi o adenovirozi). Nalazi krvi uredni, ne upućuju na infekt. Trajalo tjedan dana.
Nakon 4-5 dana ponovno proljev i povraćanje (isključivo noću i to po jedan put svaku noć), bez temperature ali uz osip po trbuhu i pretpostavljam grčeve u trbuhu jer je dijete bilo nemirno, crijeva su radila vrlo glasno i tražio je položaj koji mu odgovara u spavanju. pedijatar zaključuje da je riječ o novoj crijevnoj virozi (nikakve pretrage nisu rađene) jer je osip, navodno, karakteristično virusni. ta druga viroza trajala je 4-5 dana. par dana kasnije djetetu trbuh poprilično napuhan i pojavila se jedna žlijezda iza uha (oko 1 cm). dijete dobrog općeg stanja, vedro, razigrano, ne daje znakove da ga nešto boli. opet odlazak na zaraznu (jer je pretpostavka da je nadut trbuh vezan za crijevnu virozu koja je završila). i dobivamo slijedeći nalaz KKS:

L 21.2 ne ly mo E 5.42 Hb 125, He 0.39, MCV 72, T 379
dg eozinofilija (30%).

(palpacijski uredan nalaz, jetra 0, slezena, 0, trbuh meteorističan i ne doima se bolan)

Poslani na analizu stolice i analni otisak (u tijeku).
Zanima me da li se radi o novoj bolesti ili je vezana za prethodne viroze? Da li su nalazi zabrinjavajući?
Ponovit ću pitanje, ako netko može dati mišljenje.
u međuvremenu dobili rezultate analize stolice - negativan, analni otisak - negativan na parazite.
UZV abdomena: crijeva distendirana, ispunjena zamućenim sadržajem, uredne peristaltike. povećan broj limfnih čvorova mezenterija. ostali nalaz uredan.
ponovljena KKS:

WBC 15.2
NE% 22
LY% 32.6
MO% 6.2
EO% 38.8
NE 3.3 %
BA% 0.4
LY 5.0
MO 0.9
EO 5.9
BA 0.1


RBC 5.23
HGB 118
HCT 0.370
MCV 70.6
MCH 22.6
MCHC 319
RDW 16.0
captiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 15:45   #3429
Quote:
captiva kaže: Pogledaj post
Ponovit ću pitanje, ako netko može dati mišljenje.
u međuvremenu dobili rezultate analize stolice - negativan, analni otisak - negativan na parazite.
UZV abdomena: crijeva distendirana, ispunjena zamućenim sadržajem, uredne peristaltike. povećan broj limfnih čvorova mezenterija. ostali nalaz uredan.
ponovljena KKS:

WBC 15.2
NE% 22
LY% 32.6
MO% 6.2
EO% 38.8
NE 3.3 %
BA% 0.4
LY 5.0
MO 0.9
EO 5.9
BA 0.1


RBC 5.23
HGB 118
HCT 0.370
MCV 70.6
MCH 22.6
MCHC 319
RDW 16.0
Možda sam propustio:
-nalaz UZV bubrega i mokraćnog mjehura te jetre (ne znam je li opisano poimence kao uredno u nalazu učinjenog UZV)
-urin
-pregled kirurga
-stolica redovita, formirana?
-Rtg srca/pluća (kašalj?)

Imate kakvog kućnog ljubimca (cucak,mačak,ptica,gmaz,hrčak...), ili je dijete bilo u kontaktu?

Zadnje uređivanje body halleck : 08.05.2013. at 15:51.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 16:30   #3430
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Možda sam propustio:
-nalaz UZV bubrega i mokraćnog mjehura te jetre (ne znam je li opisano poimence kao uredno u nalazu učinjenog UZV)
-urin
-pregled kirurga
-stolica redovita, formirana?
-Rtg srca/pluća (kašalj?)

Imate kakvog kućnog ljubimca (cucak,mačak,ptica,gmaz,hrčak...), ili je dijete bilo u kontaktu?
Uzv bubrega i mokraćnog kanala nije napravljen, kao ni urin.
pregledan kod kirurga, nalaz uredan (osim ranije kile na testisu koja čeka operaciju ali koja ne izaziva nikakve probleme).
Stolica je formirana. U početku bolesti bio je jako izražen proljev (oker pjenušav), nije bilo postepenog prijelaza u formiranju stolice, već je stolica odmah postala tvrda (inače je tvrda i nije svakodnevna i takva je od rođenja. pedijatru u više navrata spomenuto ali odgovor je bio da je sve u redu dok stolica izlazi u jednom komadu, kao "kobasica").
Kašlja nema. rtg srca/pluća nije rađen, također.
od kućnih ljubimaca imamo vodenu kornjaču koju ne dira ali joj zna ubaciti hranu u akvarij. pse i mačke ne dira ali u parku u kojem se igra znaju dolaziti psi dok nema djece, pa je zapretpostaviti da obave i nuždu u parku. čekamo pregled gastroenterologa. pedijatar napominje da eozinofiliju uzrokuju najčešće paraziti i alergije. budući parazita nema, a alergije nikakve nismo primjetili, ne znam što bi osim navedenog mogao biti uzrok.
mislite da bi trebalo proći još neku obradu?
(zadnje dvije večeri odmah nakon konzumacije sirove jabuke povrati. ne znam da li je od ikakvog značaja jer do sad nije tako reagirao na nikakvu namirnicu.)

Zadnje uređivanje captiva : 08.05.2013. at 16:58.
captiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 22:09   #3431
Quote:
captiva kaže: Pogledaj post
Uzv bubrega i mokraćnog kanala nije napravljen, kao ni urin.
pregledan kod kirurga, nalaz uredan (osim ranije kile na testisu koja čeka operaciju ali koja ne izaziva nikakve probleme).
Stolica je formirana. U početku bolesti bio je jako izražen proljev (oker pjenušav), nije bilo postepenog prijelaza u formiranju stolice, već je stolica odmah postala tvrda (inače je tvrda i nije svakodnevna i takva je od rođenja. pedijatru u više navrata spomenuto ali odgovor je bio da je sve u redu dok stolica izlazi u jednom komadu, kao "kobasica").
Kašlja nema. rtg srca/pluća nije rađen, također.
od kućnih ljubimaca imamo vodenu kornjaču koju ne dira ali joj zna ubaciti hranu u akvarij. pse i mačke ne dira ali u parku u kojem se igra znaju dolaziti psi dok nema djece, pa je zapretpostaviti da obave i nuždu u parku. čekamo pregled gastroenterologa. pedijatar napominje da eozinofiliju uzrokuju najčešće paraziti i alergije. budući parazita nema, a alergije nikakve nismo primjetili, ne znam što bi osim navedenog mogao biti uzrok.
mislite da bi trebalo proći još neku obradu?
(zadnje dvije večeri odmah nakon konzumacije sirove jabuke povrati. ne znam da li je od ikakvog značaja jer do sad nije tako reagirao na nikakvu namirnicu.)
Mislim kako je potrebno u što skorije vrijeme proširiti dijagnostičku obradu, a svakako ima smisla i konzultacija hematologa i razjasniti podrijetlo eozinofilije i povećanog broja limfnih čvorova mezenterija.
Treba pratiti stanje te hernije.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:02   #3432
Pozdrav!

Jučer sam bio u jednom privatnom laboratoriju na osnovnom sistematskom pregledu, brzo sam dobio nalaze, uglavnom je sve u redu osim tri stvari koje malo odstupaju od relevantnih intervala, pa bih zamolio za pojašnjenje. Inače, imam 31 godinu.

1. ALT - normalna vrijednost je između 10 - 48, meni je zabilježeno 53.

2. Trigliceridi - normalna vrijednost je do 1.7, meni je 2.3, znam da je ovo povezano s kolesterolom koji mi je eto normalan 4.3 (normalna vrijednost je do 5.0)

3. Urati (mokračna kiselina) - normalna vrijednost je između 182 i 403, meni je zabilježeno 479.

To bi bilo to, sve ostalo je unutar normalnih granica.

Hvala unaprijed na pomoći.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 12:28   #3433
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Moja pretpostavka je da su hormoni vađeni iz nekog razloga sumnje na štitnjaču ( nije navela ništa osim ta tri hormona ) a TSH je na granici koliko vidim.
Po meni nije na granici ,a i da je pa šta onda?

Quote:
marci777 kaže: Pogledaj post
Poštovani! Lijepo molim da mi netko tko se razumije protumači ovaj nalaz štitnjače: TSH rezultat: 5.38 (referentni interval: 0.55-4.78), T4 ukupni, rezultat: 127.1 (referentni interval: 58.1 -140.6), T3 ukupni rezultat: 2.0 (referentni interval: 0.9- 2.8), anti-TG rezultat: < 15.0 (referentni interval: < 60), anti-TPO rezultat: < 28.0 (referentni interval: < 60). Prije nekoliko mjeseci je TSH bio rezultat 4.5 (odrasli: 0.4-4.0). Još me zanima da li ovakav nalaz zahtijeva pregled endokrinologa i može li biti uzrok spontanom pobačaju? Hvala vam...
Ako pokušavate zatrudniti,onda je previsok inače ne.

Quote:
Amossa kaže: Pogledaj post
Ukratko:

- imam 23god
- prije 4 godine sam sa 65kg došla na 80kg bez promjene prehrane u 4 mjeseca
- imam PCOS (kontroliram godinama već)
- imam cistu od 1,5cm na štitnjači, punkcija kaže: tkivo štitnjače (zasad samo kontrole), inače su hormoni svi u redu

- obavila sam i ogtt prije 10ak dana i nalazi kažu:
0 min: inzulin 14 (ref.vrij. 5-25)
120min: inzulin 90 (ref. vrij. ne pišu na nalazu)

ono što me zanima je ovo zadnje. kako se to interpretira i što mogu očekivati? (idući tjedan mi je kontrola kod endokrinologa s nalazom)

hvala unaprijed na odgovoru.
Niste naveli nalaze GUK-a.

Quote:
IntelPoint kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Jučer sam bio u jednom privatnom laboratoriju na osnovnom sistematskom pregledu, brzo sam dobio nalaze, uglavnom je sve u redu osim tri stvari koje malo odstupaju od relevantnih intervala, pa bih zamolio za pojašnjenje. Inače, imam 31 godinu.

1. ALT - normalna vrijednost je između 10 - 48, meni je zabilježeno 53.

2. Trigliceridi - normalna vrijednost je do 1.7, meni je 2.3, znam da je ovo povezano s kolesterolom koji mi je eto normalan 4.3 (normalna vrijednost je do 5.0)

3. Urati (mokračna kiselina) - normalna vrijednost je između 182 i 403, meni je zabilježeno 479.

To bi bilo to, sve ostalo je unutar normalnih granica.

Hvala unaprijed na pomoći.
Povišeno je navjerojatnije zbog pretilosti no to je nagađenje jer niste pročitali prvi post.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 18:15   #3434
Ovako, 22 su mi godine, dijagnoza PCOs. Nemam problema s kilogramima.
Nalazi krvne slike:

Enzimi:
ALT - 9 U/L (normalno 10-36)
ALP - 40 U/L (norm. 54-119)
AST - 13 U/L (norm. 8-30)
GGT - 8 U/L (norm. 9-35)

Metaboliti i supstrati:
ukupni bilirubin - 7 μmol/L (norm. 3-20)
glukoza - 5.1 mmol/L (norm. 4.2-6.0)
kreatinin - 73 μmol/L (norm. 49-90)
ureja - 2.6 mmol/L (norm. 2.8-8.3)

Lipidi:
kolesterol - 5.0 mmol/L (norm. < 5.0)
trigliceridi - 0.8 mmol/L (norm. <1.7)

Dakle, to je ono gdje sam u pojedinim segmentima našla L (low), osim kolesterola koji je na granici.
Ostalo (hematologija, diferencijalna krvna slika, koagulacija - protrombinsko vrijeme) je uredno.

Nikad nisam imala nekih većih zdravstvenih problema.
Trebam li se brinuti? Što znače te snižene vrijednosti?

Zadnje uređivanje LexiB : 12.05.2013. at 18:43.
LexiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 18:15   #3435
Opet ja malo gnjavim..
Radi sumlje na eozinofilni granulom rađena je biopsija kosti....
Nalaz biopsije je meni dosta nejasan...

Histološki i imunohistokemiski nalaz u primljenom materijalu diferencijalno dijagnostićki može odgovarati aneurizmatskoj koštanoj cisti ali se ne može sa sigurnošču iskljućiti ni da se radi o gigantocelularnom tumoru

Da li ovo potvrđuje gornje navedenu dijagnozu ili je to sad nešto treče...

Unaprijed hvala
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:18   #3436
Poštovani,

ponovljena bakteriološka analiza ejakulata je pokazala sljedeće vrijednosti:

- Staphylococcus species (koagulaza- negativan): 1000 CFU/ml

Prethodno sam popio turu prepisanih antibiotika.

Vaše mišljenje?

29 god.

Hvala!
__________________
Tipo primitivo
catus69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 21:48   #3437
Quote:
LexiB kaže: Pogledaj post
Ovako, 22 su mi godine, dijagnoza PCOs. Nemam problema s kilogramima.
Nalazi krvne slike:

Enzimi:
ALT - 9 U/L (normalno 10-36)
ALP - 40 U/L (norm. 54-119)
AST - 13 U/L (norm. 8-30)
GGT - 8 U/L (norm. 9-35)

Metaboliti i supstrati:
ukupni bilirubin - 7 μmol/L (norm. 3-20)
glukoza - 5.1 mmol/L (norm. 4.2-6.0)
kreatinin - 73 μmol/L (norm. 49-90)
ureja - 2.6 mmol/L (norm. 2.8-8.3)

Lipidi:
kolesterol - 5.0 mmol/L (norm. < 5.0)
trigliceridi - 0.8 mmol/L (norm. <1.7)
Uredni nalazi.
Quote:
catus69 kaže: Pogledaj post
Poštovani,

ponovljena bakteriološka analiza ejakulata je pokazala sljedeće vrijednosti:

- Staphylococcus species (koagulaza- negativan): 1000 CFU/ml

Prethodno sam popio turu prepisanih antibiotika.

Vaše mišljenje?

29 god.

Hvala!
Puno toga nedostaje npr. tegobe, predhodni i sadašnji ABG,koju ste ABT uzimali,nakon koliko dana pauze od ABT je napravljena ponovna kultura.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 21:55   #3438
Postovani,imam 30 godina, raynaudov sindrom . U zadnjih dvije godine imam ceste glavobolje, mucnine, bol u kraljeznici , rukama, nogama, pucanje kapilara mucnine .
Radila sam HLA tipizaciju, pa ako je moguce lijepo bih molila da mi netko rastumaci nalaz jer kod imunologa sigurno necu doci na red bar jos 6 mjeseci

HLA A
1 - 9

HLA C
Nt - NT

HLA B
21 - 61

Bw4/bw6
Nt-nt

HLA DR
4 - 8

DR51/DR52/DR53

Nt- nt

HLA DQ
NT

Panel reaktivna antitjela hla (pra )

Sve kucice prazne ( ne znam dal da to prepisujem)

Test krizane reakcije takodjer sve kucice prazne

NAPOMENA :173.0

Hvala !
Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 22:26   #3439
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Opet ja malo gnjavim..
Radi sumlje na eozinofilni granulom rađena je biopsija kosti....
Nalaz biopsije je meni dosta nejasan...

Histološki i imunohistokemiski nalaz u primljenom materijalu diferencijalno dijagnostićki može odgovarati aneurizmatskoj koštanoj cisti ali se ne može sa sigurnošču iskljućiti ni da se radi o gigantocelularnom tumoru

Da li ovo potvrđuje gornje navedenu dijagnozu ili je to sad nešto treče...

Unaprijed hvala
Odgovor nije jednostavan.

Gigantocelularni tumor je u pravilu benigan, u pravilu ne metastazira, može biti lokalno agresivan, a može i biti nezapažen godinama...

Eozinofilne stanice bi se vrlo vjerojatno jako dobro vidjele histološki, da su bile prisutne u analiziranom uzorku.

Analizirani uzorak može biti ključni dio priče- u pravilu, liječnik/kirurg koji uzima uzorak je "između čekića i nakovnja".
Pri uzimanju uzorka-među ostalim- mora paziti kako ne bi nepotrebno destruirao okolno tkivo, posebice živce i krvne žile, mora paziti kako ne bi potencijalno tumorsko tkivo svojom aktivnošću "mehanički utisnuo" u lokalno tkivo i tako pospješio širenje tumora, a opet mora uzeti "dovoljno dobar i velik" tj.reprezentativan uzorak oboljelog i zdravog tkiva kako bi ga patolog/citolog mogli analizirati (bitna je i granica "bolesnog" prema zdravom tkivu, iz toga se može puno saznati "pod mikroskopom") .

Nadležni će liječnik (pretpostavljam ortoped) donijeti odluku o daljnjim dijagnostičko-terpijskim postupcima u skladu sa kliničkom slikom i rezultatima pretraga.
Žao mi je, na osnovu predočenog, ne mogu biti precizniji
Dojavi nam, kakav je stav liječničkog konzilija
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:16   #3440
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Odgovor nije jednostavan.

Gigantocelularni tumor je u pravilu benigan, u pravilu ne metastazira, može biti lokalno agresivan, a može i biti nezapažen godinama...

Eozinofilne stanice bi se vrlo vjerojatno jako dobro vidjele histološki, da su bile prisutne u analiziranom uzorku.

Analizirani uzorak može biti ključni dio priče- u pravilu, liječnik/kirurg koji uzima uzorak je "između čekića i nakovnja".
Pri uzimanju uzorka-među ostalim- mora paziti kako ne bi nepotrebno destruirao okolno tkivo, posebice živce i krvne žile, mora paziti kako ne bi potencijalno tumorsko tkivo svojom aktivnošću "mehanički utisnuo" u lokalno tkivo i tako pospješio širenje tumora, a opet mora uzeti "dovoljno dobar i velik" tj.reprezentativan uzorak oboljelog i zdravog tkiva kako bi ga patolog/citolog mogli analizirati (bitna je i granica "bolesnog" prema zdravom tkivu, iz toga se može puno saznati "pod mikroskopom") .

Nadležni će liječnik (pretpostavljam ortoped) donijeti odluku o daljnjim dijagnostičko-terpijskim postupcima u skladu sa kliničkom slikom i rezultatima pretraga.
Žao mi je, na osnovu predočenog, ne mogu biti precizniji
Dojavi nam, kakav je stav liječničkog konzilija
Čekanje pa ako sam dobro zapamtio Angiografija da se vidi dal su rubovi prokrvljeni ili ne. Navodno bu to pokazalo jeli jedno ili drugo. To su rekli i da bu biopsija pokazala. Sad čekam šta bu onkolog odlučio ...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.