Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2013., 12:12   #2421
moram dat kompliment kozmetičarima u toj seriji... većina tih glumica je mlada, a oni su ih uspjeli tako dobro postarat...
Basta is online now  
Old 24.03.2013., 12:40   #2422
Da se malo nadovežem na ovu priču o Gulfem... Već prije sam naletila na neki 'podatak' da se nakon Hurremine smrti Sulejman 'vratio' Gulfem...i budući mi je to bilo dosta sumnjivo dala sam si malo truda i pokušala iskopati nešto na tu temu...evo što sam našla... naravno sve to treba uzeti s rezervom...

http://www.facebook.com/muhtesem.yuz...29765143719068

dakle, radilo se o 'novoj' Gulfem, a ne ovoj 'našoj' Gulfem...dapače, za ovu 'našu' sam pročitala da ju je Suljo, nakon što im je umro sin Murad, izbacio iz harema
__________________
Mogu ja, mogu ja, protiv vjetra i oluje, protiv svake morske struje - klupa do prozora
plitko is offline  
Old 24.03.2013., 20:47   #2423
Quote:
chosen one kaže: Pogledaj post
Ma daj ne budi smijesna
Rustem je melem za gljivice na nogama, lik je prestrasan, ljigav i odvratan. Ni jedan lik u seriji mi nije bio toliko odvratan i zao koliko ovaj. Ali svaka cast glumcu na odigranoj ulozi
slažem se sa pridjevima oko Rustem age. i dodala bih jedan - on je meni jeziv pogled predatora....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 24.03.2013., 21:35   #2424
meni je Rustem super, drag mi je , jedino ne podnosim Hatidžu pravi razmazeni psiicki bolesnik, a ni onaj Lufti pasa mi nije drag, a ni ona njegova kcer...ostali su mi vecinom dobri
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Old 25.03.2013., 08:34   #2425
Please, ako mi moze netko reci hoce li uskoro Ibrahim biti ubijen, pratim na RTL-u, tamo piše da je 3.sezona, epizoda 37/62
nera1987 is offline  
Old 25.03.2013., 10:02   #2426
Dijalozi iz 92. epizode, zahvaljujući Eleni Eleni: (sa fejsa kopiram)

10. Prostorije Gospodara
Gulfem: Gospodaru…
Sulejman: Da li si porazgovarala sa Hatidze?
Gulfem: Razgovarala sam Gospodaru… Obavestila sam je o Vasoj odluci ali…
Sulejman: Ali sta?
Gulfem: Kao sto Vam je poznato ona ne zeli taj bnrak… Ako budete nastojali na tome, rekla je da ce se ubiti…
Sulejman: Htela ona to ili ne, brak ce ipak biti sklopljen Gulfem…
Gulfem: Gospodaru…
Sulejman: Mozes ici…

11. Dvorac (Palata)
Opsta slika dvorca

12. Dvorski hamam.
Hatidze je zamisljena u hamamu I najednom obrati paznju na prsten na ruci koji joj je poklonio Ibrahim. Zamisljeno se setila ljubavne price vezane za taj prsten. U tom trenutku prilazi robinja sa peskirom u ruci
Robinja: Sultanijo…
Hatidze: Zelim da budem sama…
Robinja: Ali Sultanijo…

13. Dvorski salon
Razgovor izmedju Sah Sultanije I Lutfi Pase. Ona mu govori o braku izmedju Hatidze I Husrev Pase.
Lutfi: Smatram Gospodarevu odluku veoma umesnom… Za Hatidze Sultaniju ne moze se naci bolji mladozenja od Husrev Pase…
Sah Sultanija: Eto vidis… Ali Hatidze ne misli tako… Ona smatra da je Gospodar salje u progon u Rumeli…
Lutfi: To je nemoguce Sultanijo zato sto je Gospodar naznacio Husreva za vezira.
Sah: Kada se to desilo… Zbog cega ja o tome nista ne znam?
Lutfi: Izlazeci iz dvorca sreo sam Bali Bega I on mi je rekao… Odluka ce sutra biti obelodanjena na Vrhovnom Savetu. Gospodar je jos jednom poslusao moj savet…
Sah: U tom slucaju neizostavno moramo sjediniti Hatidze I Husrev Pasu… Taj brak bice blagoslovom za sve nas…
U tom trenutku nailazi robinja koja je stajala pored Hatidze.
Sah: Da li je Hatidze izasla iz hamama?
Robinja: Ne, Sultanija je zelela da ostane sama
Sah Sultanija panicno izlazi iz salona.
Sah: Koliko puta sam vam kazala da je nikada ne ostavljate samu?

14. Dvorski hamam
Vrata se otvaraju I ulaze Sah Sultanija I robinja
Sah Sultanija: Hatidze…
Hatidze: Sta se desilo? Zbog cega si tako zabrinuta?
Sah Sultanija:Upravo sam saznala prijatnu vest, pa sm htela da je podelim sa tobom.
Hatidze: Da nije mozda Hurem umrla?
Sah: Ne govori gluposti… Tvoje stanje me plasi…
Hatidze: Ne brini, jos uvek nisam sasvim poludela…
Sah: Ti si pomislila da Gospodar zeli d ate posalje u progon, ali to nije tako. Husrev Pasa, za koga je resio d ate uda, postavljen je za vezira…
Hatidze: Bas dirljivo… U tom slucaju zapocnite pripreme za svadbu… Govori kroz smeh I pocinje da place.
Sah: Hatidze…
Hatidze grli sestru…

15. Prostorije Gospodara
Sulejman I Hurem sede za vecerom, on izgleda veoma zamisljeno, ne razgovara, a Hurem govori
Hurem:To sto je ucinio Bajazit naravno da je nedopustivo, ali poveruj mi, raste u najboljim uslovima, zbog topga se I ljuti. Zeli da bude uvazavan I pravilno shvacen. Sulejmane?
Sulejman gleda.
Hurem: Sta je sa tobom? Ti kao da me ne slusas.
Sulejman je zabrinut kao otac
Sulejman: Jos uvek nema vesti od Mustafe?
Hurem: Ne daj Boze, da se nesto lose desilo, dosad bismo saznali, zar ne? Ne brini za njega. Osim toga, Rustem Pasa je uz njega I brinuce o njemu.
Sulejman: Daj Boze.
Nesto kasnije
Hurem: Da li si nesto resio u vexi Sultanije Hatidze? Za koga planiras da je udas?
Sulejman: Za Husrev Pasu.
Hurem: Znaci u tom slucaju, Sultanija ce otici u Rumeliju?
Sulejman: Ne, rasporedicu ih ovde u jednom od dvoraca… S obzirom na to da je Husrev Pasa postao vezir… Husrev je jedan od mojih najhrabrijih podanka.
Hurem je izbezumljena.
Hurem: Mislila sam d ace Rustem uci u Divan… No, neka je sa srecom… Kada ce biti svadba, s obzirom na potrebne pripreme?
Sulejman: Ovog proleca…. Pre nego sto odemo u pophod. Ali nije potrebno praviti nista posebno. Svadba ce biti obicna. Hatizde nije saglasna, ali nema drugog resenja za njen oporavak.
Hurem naravno ne odgovarava da se ova uda za vezira. Stvari su se promenile.
Hurem: Veoma je vzno da se ona slozi… Kao sto ti je poznato, Sultanija je veoma emotivna… Ne daj Boze da se ubije… To je ogromna odgovornost…
Sulejman: Ni u kakvom slucaju nece pristati….
Hurem: To je tesko reci… Po mom misljenju, svadbu bi trebalo napraviti posle pohoda… Za to vreme Sultanija Hatidze bi mogla I da privikne…

16. Prostorije Mihrimah
Mihrimah je uzbudjena kada joj prilazi evnuh
Evnuh: Sultanijo…
Mihrimah: Govori brze sta se dogodilo.
Evnuh:Proverio sam sa Zumbul agom Sultanijo, izgleda sve je u redu.
Mihrimah: Gde je Bali Beg? Nisi otisao do njega.
Evnuh: Proslo je dosta vremena odkad je izasao iz dvorca…
ihrimah: Pratis ga, zar ne? Zelim da znam gde je, sa kim je I cime se bavi.
Evnuh: Ne brinite Sultanijo.
On odlazi.

17. Krcma
Bali Beg I Matrakci piju, a Elena ga iz daljine posmatra.
Bali: Ovakva situacija ne ide na dobro. Potrebno je naci resenje sto je moguce pre.
Matrakci: Resenje je jasno, prosto Vi ga ne prihvatate. Srce Sultanije je Vase.
Bali: Gospodine Nasuh, ona je jos uvek dete…
Matrakci: Nemoj zuriti sa resenjem. Na kraju krajeva, pred tobom je jedna Sultanija…
Bali pije I ustaje.
Matrtakci: Dobro, precutao si…. Kuda ides?
Bali: Nisam ovde dosao da bih gubio vreme sa tobom…
Prilazi Eleni.
Bali: Eleni…
Eleni: Kada nameravas da me uzmes k sebi… Cekaj, cekaj… Dosadilo mi je godinama cekati…
Bali: Idemo… Idemo…

18. Istanbul. Opsta slika

19.
Sulejman: Ajaz Pasa
Ajaz: Da gospodaru…
Sulejman: Neka svi saznaju da je uvazeni Rumeli Husrev Pasa postao vezir
Ajaz: Volja velikog Gospodara…
Husrev: Neka Vas Alah sacuva na celu islamske armije
Sulejman: Amin… Neka Vas Bog blagoslovi Pasa…
Ulazi Mustafa Pasa noseci pismo
Mustafa Pasa: Gospodaru…
Sulejman: Reci…
Mustafa Pasa: Stiglo je pismo od Rustem Pase
Sulejman: Kako je princ? Da li je sve u redu?
Mustafa Pasa: Princ je dobro Gospodaru… U pismu Rustem Pasa kaze da je bez obzira na sva njegova insistiranja, Ramazanoglu ipak pomilovan.
Sulejman: Sta to govoris Pasa?
Mustafa Pasa daje pismo Sulejmanu.
Mustafa Pasa: Princ se nije povinovao Vasem naredjenju I odrubio je glavu namesniku Teke, Iskenderu.
Svi su u soku.
20. Prostorije Hurem
Hurem sedi, a Fahrije je ceslja. Ulazi Zumbul.
Zumbul: Sultanijo…
Hurem: Stigle su vesti?
Zumbul: Ovoga puta Vam od Rustem Pase stizu odlicne vesti. Kaze da se princ nije povinovao naredjenju I odrubio je glavu nevinom coveku, sto se moze smatrati izdajom…
Hurem: Kako je nesto tako moglo da se dogodi? Da li si siguran?
Zumbul joj daje pismo I ona ga cita.

21.
Sulejman besno koraca sa pismom u rukama, a Barbarosa I Lutfi ga gledaju.
Lutfi: Dobro ste uradili sto ste pozvali princa u prestonicu… Uveren sam da on ima objasnjenje za ovo…
Sulejman: Ne povinovati se mojim naredjenjima, za to postoji samo jedno objasnjenje Pasa… Izdaja!!
Barbarosa: Princeva odanost Vam je poznata… Mozda je I dopustio gresku, ali se nikada nece dici protiv Vas…
Lutfi: Kapudan Pasa je u potpunosti u pravu. To je nemoguce…
Sulejman se okrece I gleda Barbarosu.
Sulejman: Akop, s njim posetite vojnike, onda to moze da se desi Kapudan Pasa. Izgleda da je od Vas dobio uverenje.
Barbarosa: Dok ne stigne princ I dok ne porazgovara sa nama, ne znamo sta je I kako je. Gospodaru… Ako u tome ima I moje greske, ja sam spreman da odgovaram.
Lutfi: Ako Gospodar pozeli, ja bih dopratio princa…
Sulejman: Nije potrebno… Slobodni ste…

22. Prostorije Mihrimah
Mihrimah ruca sa Dzihangirom
Mihrimah: Da li je majka nesto rekla u vezi mene?
Dzihangir: A sta se dogodilo?
Mihrimah: Nista, prosto pitam.
Dzihangir: Nista nisam cuo…
Mihrimah mu se osmehuje, I u tom trenutku ulazi evnuh.
Evnuh: Sultanijo… Princ
Mihrimah mu prilazi.
Mihrimah: Sta se dogodilo?
Evnuh: Stigao je evnuh koji je pratio Bali Bega. Skoro svake noci ide u krcmu, tamo je jedna dama poi menu Eleni, vec godinama je posecuje…
Mihrimah: Znaci Eleni…

23. Esmahan sa ogledalom u ruci gleda na svoju kosu I osmehuje se. u tom trenutku ulazi Sah Sultanija koja je stajala pored vrata I posmatrala kcer.
Sah Sultanija: Sta se dogodilo Esmahan? Danas cvece cveta na tvom licu.
Esmahan: Oprostite majko, nisam Vas videla…
Sah: Za koga se to spremas?
Esmahan: Nizakoga… Ja…
Sah: Esmahan reci sta ti je na dusi. Vise nisi dete. Doslo je vreme da porazgovaramo o nekim stvarima.
Esmahan se stidi.
Esmahan: Nemam sta da kazem majko…
Sah: Ako ne danas, ono sutra ce doci vreme da se udas. I postoji vec jedan kandidat. Bali Beg.
Esmahan ne zna sta da kaze, kad u tom trenutku ulazi Lutfi I one prekidaju razgovor.
Lutfi: Sta se desilo Sultanijo? Nadam se da nema nikakvih problema?
Sah: Nesto smo razgovarale cerka I ja…
Esmahan: Ja moram da pozurim na casove… S Vasim dopustenjem…
Sah: Stigli ste nesto ranije?
Lutfi: Lose novosti Sultanijo… Prins Mustafa se nije povinovao Gospodarevom naredjenju…
Sah: Kako je to moglo da se desi?
Lutfi: Detalje ni sam ne znam… Ali to je veoma gruba greska… Gospodar je naredio da princ odmah dodje. Izgleda da nece biti nista dobro.
Sah: Hurem samo I ceka kada ce princ da napravi gresku. Kako je mogao tako nesto sebi da dopusti?
Lutfi: Prokleti Rustem je bio sa njim, verovatno da je I on u to umesan.
Lake is offline  
Old 25.03.2013., 10:04   #2427
24. Manisa
Opsta slika

25. Prostorije Mahidevran
Gabrijela je dosla u posetu I one razgovaraju.
Gabrijela: Princ je nekuda otisao Sultanijo? Kada dolazi?
Mahidevran se ne dopada sto se Gabrijela raspituje za njenog sina.
Mahidevran: Zbog cega pitate?
Gabrijela: Ja… Samo se brinem… Nadam se da je sve u redu…
Mahidevran: Hvala Bogu, sve je u redu. Sinjora, reklo bi se da Vi imate sina na ostrvu Hios?
Gabrijela: Bila sam tamo Sultanijo, ali puno imam posla ovde, pa sam morala da se vratim. Ujedno sam resila da Vas posetim.
Mahidevran: Htela bih sa Vama otvoreno da razgovaram sinjora, ne zelim da lazemo jedna drugu.Kao sto mogu pretpostaviti, Vi gajite odredjene nade vezano za princa.
Gabrijela: Sultanijo…
Mahidevran: Unapred govorim, da ne biste potom patili. Izmedju Vas I princa nista ne moze biti.
Gabrijela: Mozete biti uvereni Sultanijo da ja ne gajim takve nade.
Mahidevran: Zbog toga kao senka sledite za princem!!! U ovom dvorcu, takvih kao Vi sinjora ima na desetine. Da je princ to hteo, I Vi bi se davno njima pridruzili.
Fidan: Sultanijo…
Mahidevran: Sinjora, ako je to sve, zelim Vam laku noc…
Gabrijela: Laku noc Sultanijo…

26. Hodnik
Rumeisa: Sinjora, oprostite mi.
Gabrijela: Nema veze, sve je u redu. Kako se zoves?
Rumeisa: Rumeisa… S Vasim dopustenjem, morala bih da idem…

27. Prostorije Mahidevran
Mahidevran: Sta to pricas Fidan? Jesi li sigurna? Moj princ ne bi mogao nesto tako da uradi.
Fidan: Ni ja nisam mogla da poverujem Sultanijo… Vest je dosla od Lale…
Mahidevran: Sta to radis Mustafa? Boze, sacuvaj ga.
Fidan: Sultanijo?...
Mahidevran: Odmah posaljite poslanika. Zelim da znam sta se desava!

28. Istanbul. Opsta slika

29. Sulejman je sam, prilicno je napet, ne zna sta da radi.

30. Sator. Mustafa ne moze da zaspi, priseca se onoga sto mu je u Bursi govorio Ibrahim Pasa…

31. Suma.

32. Mustafa I Taslidzali idu sa vojskom…
Narednik: Vase Velicanstvo, Prince, ja sam Hasan. Donosim Vam pismo od naseg Gospodara…
Mustafa cita pismo.
Taslidzali: Prince…
Mustafa: Idemo Taslidzali. Idemo u prestonicu. Da vidimo sta nam je sudjeno.
Lake is offline  
Old 25.03.2013., 11:35   #2428
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Please, ako mi moze netko reci hoce li uskoro Ibrahim biti ubijen, pratim na RTL-u, tamo piše da je 3.sezona, epizoda 37/62
Ibrahim je ubijen u 82. turskoj epizodi, na RTLu se večeras prikazuje kraj 80. i poćetak 81., znači da bi nekad iduće sedmice trebao biti ubijen.
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 25.03.2013., 12:20   #2429
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Ibrahim je ubijen u 82. turskoj epizodi, na RTLu se večeras prikazuje kraj 80. i poćetak 81., znači da bi nekad iduće sedmice trebao biti ubijen.
Zar vec?


ok, thanx
nera1987 is offline  
Old 25.03.2013., 21:17   #2430
Quote:
chosen one kaže: Pogledaj post
Ma daj ne budi smijesna
Rustem je melem za gljivice na nogama, lik je prestrasan, ljigav i odvratan. Ni jedan lik u seriji mi nije bio toliko odvratan i zao koliko ovaj. Ali svaka cast glumcu na odigranoj ulozi
Ne znam što je tu smiješno? da možda tebe pitam za svoje mišljenje o tome tko mi je hot hot u seriji?

Rustem je : slindopoda: , uz Bali bega, dakako. Moje osobno mišljenje. Ne dira me njegova uloga, zloća i ostale stvari.
Gear is offline  
Old 26.03.2013., 22:11   #2431
Evo mene, relativno nove iako citam i citam vase komentare ja pratim na rtl-u, ali i unaprijed gledam pa vise manje znam o svemu. Mislim da vec ovaj tjedan prikazuju kod nas ubojstvo ibrahima jer je pisalo tako, a onda od sljedeceg tjedna pauza,vjerojatno do jeseni tek sad kad vidim kako je doslo do njegovog pogubljenja,ljuta sam koja je to nepravda. Dobro, ja obozavam Ibrahima pa sam mozda malo subjektivna, ali ona hurem uffffff....bas kad je pocnem malo zalit i suosjecat ona napravi nesto ultra glupo i nepotrebno pa mi opet padne u ocima. Znam da vas je vec puno iskazalo zaljenje za ibrahimom pa se i ja prikljucujem....jednostavno, on je The Man, a ne ono tzv. Velicanstvo koji je jedan mekusac, sissy, idiot, u seriji mislim...uglavnom, htjela sam se malo ispucat jer sam isplakala ko kreten suza i suza za velikog vezira kad sam gledala tu epizodu kad je tek izasla. Malo mi je zao sto nije bila niti jedna scena, makar neki oprostajni poljubac ili zagrljaj sa nigar da barem budem u uvjerenju da je voli negdje duboko u sebi, al dobro....
cum grano salis is offline  
Old 26.03.2013., 22:59   #2432
Nije morao biti ni poljubac ni zagrljaj,dovoljan bi bio pogled nakon sto je otisla ili bar da je nazvao imenom dok su razgovarali. U 2. sezoni, u ep. od 36 do 44 kad je bio okrutan i bezobrazan prema Nigar nisam to shvatala kao da je mrzi nego kao da zeli nju odbiti od sebe, udaljiti je i ubiti tu strast/zelju/osjecanja u sebi jer nije hteo/bio spreman varati suprugu- ali se nije uspeo izboriti sa sobom. Cak i u 57. ep kad prekine vezu sa Nigar i odgurne maltene ko pseto, i to mi ide u sklop odbijanja od sebe, iscupavanja osjecaja iz sebe itd. Da ne duzim sada. Odkako je umrla Meral, ta prica (i da su se vodili njezinim beleskama) ide ne samo u odbijanje vec u ponizavanje. Ko da hoce pisac Nigar sasvim kazniti i poniziti sto je imala vezu sa ozenjenim muskarcem. Bar ja je tako vidim. Surovost i ponizavanje sa njegove strane. Oci su mu hladne. I nikad ni malo ne pokaze bar postovanje, cak ni kad je sa best frendom. Ko sto je ranije. Tipicna ona prica sto se moze zaslediti u istoriji SAD i Australije _ zemljoposednik i robinja. Tako je novi scenarista napravio to imo. Naglo je presekao onu vez sto je istkala Meral. Ali dobro ga i Nigar par puta zaj* prvo kad mu pobegla pred agama, onda kad mu kasno rekla za trudnocu (iako joj se kasnije to zbog Hurreminog mjesanja debelo odbilo od glave!) i kad ga non stop opominjala: Sultanija Hatice to naredila, Vi odmah to ispunili" - u prevodu 'bravo poslusni robe'
dr_md is offline  
Old 27.03.2013., 01:27   #2433
[QUOTE=Lake;
koji car! sve mi je draži rustem [/QUOTE]

Ah dobar je Rusti, dobarrrrrrr neka njega...pa mora netko i na Hurku pazit...onaj Suljo ga samo recitira........dobar mu onaj pogled opaki se zaigra sa Hurkom sam tak.....veselje

Nego, kako je Huri sprašila onog jadnog Bayazita......dijete nedužno spušilo....ako gledam s Hurkine strane jbg dobila jezikove juhe od Sulje zato kaj je ovaj izazvao incident i to pred svima i pred Hunkaremom đizus i onda ovaj ošinuo ovu.....jebate pa opet Huri kriva ja ću krepat kako ga je oprala...(pitam se kad je Meryem čitala scenarij pa kaj nije pitala a jel sam ja za sve kriva da znam ).....
Prvi puta sam ju vidjela da je tak bila ljuta na svoje dijete .....ali maestralno glumi......no ipak ona mu je mama i mislim da ga je trebala saslušati da vidi kaje bilo i onda donjet odluku, ali mda, on je ipak şehsade i nema majci da se tak ponaša bezglavo, i neće ona dobivat po nosu zbog neposluha nečijeg, ima praf s te strane, ne bi ni ja.....s druge strane on je još klinac i dobar je dječarac inače pa ga treba podučit....hjaaaaaa teško, doista....ali dobra mi ta scena bila, no ipak mi žao Bayazita a ono zlo od Selima opet se izvuko.....ako će ga glumit Kivanç pravog su glumca izabrali za zloćestog Selima...nemrem nikak tog glumca prožvakat, niti iz Ezela, niti ko onoga beskičmenjaka Behlula, sav je nedorečen....ono, ali vidjet ćemo kak će to bit....

Sve u svemu Meryem genijalno glumi mamu toj svoj djeci, uvjerila me, posebno odnos s malim Đihom preslatkim dok Hata ima problem s glumom, nije me baš uvjerila da im je mama, ona njima isto Država ko i Ibri...bah....
Mia007 is offline  
Old 27.03.2013., 02:01   #2434
Quote:
cum grano salis kaže: Pogledaj post
Evo mene, relativno nove iako citam i citam vase komentare ja pratim na rtl-u, ali i unaprijed gledam pa vise manje znam o svemu. Mislim da vec ovaj tjedan prikazuju kod nas ubojstvo ibrahima jer je pisalo tako, a onda od sljedeceg tjedna pauza,vjerojatno do jeseni tek sad kad vidim kako je doslo do njegovog pogubljenja,ljuta sam koja je to nepravda. Dobro, ja obozavam Ibrahima pa sam mozda malo subjektivna, ali ona hurem uffffff....bas kad je pocnem malo zalit i suosjecat ona napravi nesto ultra glupo i nepotrebno pa mi opet padne u ocima. Znam da vas je vec puno iskazalo zaljenje za ibrahimom pa se i ja prikljucujem....jednostavno, on je The Man, a ne ono tzv. Velicanstvo koji je jedan mekusac, sissy, idiot, u seriji mislim...uglavnom, htjela sam se malo ispucat jer sam isplakala ko kreten suza i suza za velikog vezira kad sam gledala tu epizodu kad je tek izasla. Malo mi je zao sto nije bila niti jedna scena, makar neki oprostajni poljubac ili zagrljaj sa nigar da barem budem u uvjerenju da je voli negdje duboko u sebi, al dobro....
Dobro nam došla! Pa gdje si bila do sad ženo?! Vidim da si 100% u mom taboru, i što se Ibrahima, i što se Nigar tiče . I ja sam očekivala malo ljepši oproštaj, ali ako uzmemo u obzir da on nije znao da će umrijeti za par dana, možda nije želio da joj daje lažnu nadu... Meni je to bila baš potresna scena, ali ih je ipak bilo divno gledati, i u njegovom pogledu nije bilo ni trunčice hladnoće, barem je ja nisam vidjela. Djelovalo mi je kao da iskreno žali što sve nije bilo drugačije, i što nije mogao svoju porodicu graditi baš sa njom . Sigurna sam da bi taj rastanak ljepše izgledao da je naš nesretni Paša znao šta ga čeka...

Pozdrav tebi, i javljaj se češće
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 27.03.2013., 14:04   #2435
Quote:
Gear kaže: Pogledaj post
Ne znam što je tu smiješno? da možda tebe pitam za svoje mišljenje o tome tko mi je hot hot u seriji?

Rustem je : slindopoda: , uz Bali bega, dakako. Moje osobno mišljenje. Ne dira me njegova uloga, zloća i ostale stvari.
meni isto Rustem pravo mocan, nesto ima u sebi, onaj pogled

O BAli begu ne treba ni govoriti

boldano, ni mene
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Old 27.03.2013., 19:33   #2436
Nisam jos stigao pogledati ovu zadnju epizodu ali da vas pitam jer mi nije nesto jasno. Ili to nisu jos prikazali ili ja nisam skontao ali zbog cega je Ibro skrivao ono zlato i one dijamante i ostala cudesa? Je li zbog toga jer je uzimao mito tj. imao crni fond sa strane ili je nesto trece u igri? Nekontam koji je razlog skrivanja bogatstva? Sta je uopce mislio sa njim da radi?
tuncay is offline  
Old 27.03.2013., 22:18   #2437
Quote:
tuncay kaže: Pogledaj post
Nisam jos stigao pogledati ovu zadnju epizodu ali da vas pitam jer mi nije nesto jasno. Ili to nisu jos prikazali ili ja nisam skontao ali zbog cega je Ibro skrivao ono zlato i one dijamante i ostala cudesa? Je li zbog toga jer je uzimao mito tj. imao crni fond sa strane ili je nesto trece u igri? Nekontam koji je razlog skrivanja bogatstva? Sta je uopce mislio sa njim da radi?
Ne radi se o mitu, već da je jednostavno dio svog ogromnog bogatstva čuvao na sigurnom u skrivenom dijelu dvorca. Stvar je u tome što pri konfiskaciji Hata nije prijavila i taj dio zlata, već ga je htjela sačuvati da ga iskoristi za osvetu protiv Hurem.
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 27.03.2013., 22:30   #2438
Tsk tsk Hatice... Nije to dobro...

Jel' mogu ja malo o Filiz ovdje pliz??? Meni je ona u top 3 od ovih glumaca u MY... Sada kad gledam 1. sezonu na novo i 3. i usporedjujem Nigar iz 1. sezone i u 3. - ogromnu promenu je lik doživeo a Filiz je maestralno odglumila... Kako joj se menjalo sve od pogleda, držanja, načina kako govori... Njezin lik ima variacije, oscilacije, dinamičan je i ona zna to super prikazati... Ne znam kakva je bila u drugim serijama (jer mi je bez prevoda teško gledati) ali je ovde baš super odradila posao... Kad bih znala napravila bih video samo sa Nigarinim pogledima i mnogo bi se već tu videlo...

Eto... Morala sam još jednom da napišem.
dr_md is offline  
Old 28.03.2013., 15:03   #2439
Smile

Bog društvo, vidim još nitko ne komentira sinoćnje događaje. Ja sam gledala, ništa nisam razumjela osim da je Mustafa ispravno postupio, pomirio se sa babom. Nego meni su one dvi kokoške, Mihrimah i Esma komične. Esma je valjda zaljubljena u Mehmeta i Mihrimah ju je ismijala te se ova naljutila i odlučila se u inat udati za Bali bega. Ja sam mislila da je ona onako povučena i tiha kad ono ista mama. Kako je samo isprovocirala Mihrimah u hamamu. Moje praćenje turskih serija je rezultiralo time da sam ipak razumjela da je mihrimah poludila kad joj je rekla da je Bali beg rekao Mtrakčiju da je Mihrimah dijete. Kako ju je samo odalamila. Mamina škola. Ustvari obje su iste majke. Siroti Bali beg razvlače ga dvije balavice..Negdje sam pročitala da se žena Bali bega doista zvala Esma. Da li netko zna nešto o tome? Inaše što se Rustija tiče, svaka čast.
Bože, što me tek nervira onaj recitator Jahja. Gori je od sulje.
I kad sam se već navila, zašto svi smatraju da je Hurem kriva za Ibrinu smrt? Pa zar njegova prevelika ambicija nije kriva za to? One zapisnike sa divana nitko nije krivotvorio, on je ono doista rekao. Cijelo vrijeme se igrao s vatrom, baš kao i Hurem, samo što se on prije opekao. Ona jest željela njegovu smrt, baš kao i on njenu, ali u ovom slučaju mislim da nije kriva. Pravi dokazi su se u pravo vrijeme našli na pravom mjestu i dogodilo se to što se dogodilo.
Ovo je samo moje mišljenje.
noćni jahač is offline  
Old 28.03.2013., 17:32   #2440
Quote:
dr_md kaže: Pogledaj post
Tsk tsk Hatice... Nije to dobro...

Jel' mogu ja malo o Filiz ovdje pliz??? Meni je ona u top 3 od ovih glumaca u MY... Sada kad gledam 1. sezonu na novo i 3. i usporedjujem Nigar iz 1. sezone i u 3. - ogromnu promenu je lik doživeo a Filiz je maestralno odglumila... Kako joj se menjalo sve od pogleda, držanja, načina kako govori... Njezin lik ima variacije, oscilacije, dinamičan je i ona zna to super prikazati... Ne znam kakva je bila u drugim serijama (jer mi je bez prevoda teško gledati) ali je ovde baš super odradila posao... Kad bih znala napravila bih video samo sa Nigarinim pogledima i mnogo bi se već tu videlo...

Eto... Morala sam još jednom da napišem.
Slažem se s tobom, Filiz je odlicno odglumila lik Kalfe Nigar, iako se on sam pogubio u zadnjih desetak epizoda, jednostavno nakon Ibrahimove smrti Nigar je nekako nepotrebna, dosadna. Mislim da je vrijeme da se oprostimo od tog lika, jer ipak Nigar je bila jako vazan lik u prve dvije sezene, pogotovo u drugoj. Lik je zasluzio dostajanstven oprostaj, a ne da se proteze po seriji bezveze.
chosen one is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.