Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2005., 21:05   #1
Do auto kredita s hipotekom na stan?

Tek sam se zaposlio na odredjeno i ne mogu dobiti auto kredit.

Znate li da li bi mi neka banka ipak dala auto kredit ako im jos dam stan pod zalog kao garanciju?
NewForce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:32   #2
Ti bi najprije trebao posloziti prioritete. Naime, suludo je staviti stan pod hipoteku ne bi li se kupilo potrosno dobro, osobito auto.

Razlog zbog kojega ti banka ne daje kredit je jer nisi kreditno sposoban. To bi ti trebalo biti dovoljno za sada. Ne idi u kredite dok apsolutno ne moras.

Ili ako vec zelis, pronadji drugu opciju. Ne stan kao zalog.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 22:10   #3
Ma stvar je u tome je da ja jesam kreditno sposoban ali banke u hr. kompliciraju zivot do ludila...
Ti ako zivis u Kanadi mozda nisi svijestan stanja ovdje.

Lako je reci "pronadji drugu opciju". Mozda ti ili neko drugi ima ideju za kakvo kreativno financiranje a da je realno izvedivo...osim onog: "pitaj frenda/mamu/rodbinu... da ti posudi...."
NewForce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 17:11   #4
Kao prvo, evo sto mislim: Predpostavljam da ti je stan netko dao. U tom slucaju ne mozes spoznati svu velicinu tog cina i ne mozes cijeniti tu imovinu kao da si je sam stvorio. Nadalje, stan, osobito onaj neopterecen kreditom je VELIKA sigurnost. U njemu imas trzisnu vrijednost . Imas porast vrijednosti svake godine koji postotak. Imas krov nad glavom a dohodak kojim raspolazes mozes investirati u neke druge stvari i na taj nacin si osigurati buducnost.

Auto s druge strane jest potrosno dobro. Cim ga izvezes od dilera izgubio si najmanje trideset posto. I tako dalje.

Obzirom da ti banka ne daje kredit, SIGURNO nisi kreditno sposoban. Iako mislis da jesi. I poslusaj savjet banke i ne idi u takav dug. Onda, ako i ides, nadji auto koji je primjereniji tvojem statusu. First time buyer a vjerojatno i relativno novi, neiskusni vozac ne bi trebao voziti auto skuplji od dvije tri tisuce eura. I tak.

Radi sto zelis i ne zamjeri. Istu bih uputu dao i svojem djetetu.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 19:49   #5
Uostalom, dobro pitanje je treba li ti stvarno auto. Jedna je stvar ako ti je nuzno, ali sasvim druga ako si sad dobio posao i razmisljas nesto tipa "dosta mi je toga, imam svoju lovu i hocu auto".

nhf
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 03:39   #6
Quote:
Tek sam se zaposlio na odredjeno i ne mogu dobiti auto kredit
Banka bi ti dala kredit da su uvjereni da im ga mozes otplacivati, odn. da si zaista kreditno sposoban.

Svakako se trebas zamisliti nad time. Ovdje sto si procitao ti nisu zlonamjerni savijeti, kao niti savijeti banke. Kakvu sigurnost imas sa svojim poslom na odredjeno vrijeme?

Ako je ikako moguce, pokusaj ustedjeti za auto, bar 50% ukupnog iznosa cijene auta. Ili kako ti je georgeW savjetovao, kupi manji / koristeni auto, za gotovinu, za najvise 3-5 tisuca eura (koje prije toga sam ustedis). Ako ustedis bar 50% ili vise %% ukupne cijene auta, i tvoja kreditna sposobnost u ocima banke ce narasti, kad ih zatrazis kredit.
piper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.