Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2013., 14:37   #1
Prepušteni sami sebi

Mi smo društevno mrtvi.
Koliko se bojimo slobode,to mi govori da papučarimo sve više.
Koliko ima udruga i klubova,mi se kao društvo slabo bavimo sobom i da izmjenimo ono što ne valja,ne usudimo se jer se sramimo sebe..

4 milijuna ljudi,pa to jedan kvart u New Yorku..To je idelana masa ljudi koja da je malo više angažirana može mijenati stvar.No kada se ljudi zatvore u sebe,u svoja četiri zida gdje zida to je njihova ultimativna sloboda i pomire se s time da je biološki život takav i da ga se ne treba mijenjati.
Glupost..

Kukamo na sve,ali doslovno na sve.Koliko je vas učlanjeno u koju stranku,udrugu ili klub?Koliko vas je ovdje stvarno anagažirano u društveno odgovorno djelovanje?
Evo ja prvi nisam,ali svaki put osjetim poriv biti negdje u Civilnoj zaštiti ili Građanskoj akciji,ili se upistai u koju stranku ili udrugu od interesa.Zašto nisam?Prihvaćam svoju odgovornost,a vi..?Imate li vi svoj izgovor il ne pripadate kukavnom dijelu stanovništva..?

Prepušteni sami sebi mi kao da strahujemo od slobode,od odgovornosti,od DOD-a?Društveno odgovorno djelovanje dotiče vrlo mali broj ljudi..Kvragu,zar je apatija nacionalna pošast?
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 14:45   #2
Mislim da si fulao podforum.

Ima neki kontekst, a ja ga ne vidim, zašto bi ova tema trebala ostati na US-u?
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 19:56   #3
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Prepušteni sami sebi mi kao da strahujemo od slobode,od odgovornosti,od DOD-a?Društveno odgovorno djelovanje dotiče vrlo mali broj ljudi..Kvragu,zar je apatija nacionalna pošast?
Zato jer živimo u takvoj slobodi da ako sutra ne pozdraviš pravog lika na cesti ostao si bez ičeg.
Evo onog policajca, napisao kaznu krivom liku, dva tjedna radio sranja zbog toga.
Najbolje se svima maknuti sa puta i skupljati mrvice.
Tko to ne radi taj nije "prilagođen".
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 11:45   #4
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Mislim da si fulao podforum.

Ima neki kontekst, a ja ga ne vidim, zašto bi ova tema trebala ostati na US-u?
Mislim da nisam..
Pa zatvoreni smo u sebe,a možemo promjeniti stvar sutra da ustanemo.Da samo pokušamo biti otvoreni,bez straha.Mi uvijek nastupamo da se nikome ne zamjerimo.Pa zar nismo zbog svojih svjetonazora izloženi kritici sa svih strana?Recimo npr.udruge za legalizaciju canabisa ili prostitucije?Posustajemo brzo,gubimo nadu i postajemo zatvoreniji i usamljeni.
Zar je tako teško napraviti peticviju o ukidanju saborskih primanja i privilegija?Zar je tako teško uzeti štand i potaknuti promjene?
Ma znam ja da je ovo passe,ali drugog nema..

Po kojem to zakonu plaćamo kretenske namete za plinsku instalaciju u autu?Po kojem zakonu plaćamo porez na tv?
Ima milijun stvari koje bi pale odmah,samo da nismo uvučeni u sebe,da ne strahujemo od stvarnosti,od zebnje što će susjed reći,kao što vuče običaj na selu.
Pa zar ne znate da na selu ljudi koji nemaju za kruh znaju dati i po 200 kuna popu,samo da ne bi suseljani pričali kako su malo dali?Ma to je samo jedna čestica kvrgavog mentaliteta,za kojeg znamo da je iskrivljen,a ništa ne činimo da ga promjenimo.
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 13:07   #5
jedna rijec: kapitalizam.
i trebalo bi kod nas proci stoljece da evoluiramo do ponovnog pruzanja ruke covjeku, kakvo se srece u najrazvijenijim zemljama.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 14:31   #6
Quote:
wicked666 kaže: Pogledaj post
mislim da smo postali individualno društvo, svatko gleda samo sebe
He who dies with the most toys wins.
__________________
čaše lomim, ruke mi dlakave
dr stefan frank is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:26   #7
Quote:
dr stefan frank kaže: Pogledaj post
He who dies with the most toys wins.
ili tzv. "God of consumerism".

Baš me zanima koliko u Hrv. ima ljudi koji se "mole" tom bogu.
Lix Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 16:07   #8
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Mi smo društevno mrtvi.
Koliko se bojimo slobode,to mi govori da papučarimo sve više.
Koliko ima udruga i klubova,mi se kao društvo slabo bavimo sobom i da izmjenimo ono što ne valja,ne usudimo se jer se sramimo sebe..

4 milijuna ljudi,pa to jedan kvart u New Yorku..To je idelana masa ljudi koja da je malo više angažirana može mijenati stvar.No kada se ljudi zatvore u sebe,u svoja četiri zida gdje zida to je njihova ultimativna sloboda i pomire se s time da je biološki život takav i da ga se ne treba mijenjati.
Glupost..

Kukamo na sve,ali doslovno na sve.Koliko je vas učlanjeno u koju stranku,udrugu ili klub?Koliko vas je ovdje stvarno anagažirano u društveno odgovorno djelovanje?
Evo ja prvi nisam,ali svaki put osjetim poriv biti negdje u Civilnoj zaštiti ili Građanskoj akciji,ili se upistai u koju stranku ili udrugu od interesa.Zašto nisam?Prihvaćam svoju odgovornost,a vi..?Imate li vi svoj izgovor il ne pripadate kukavnom dijelu stanovništva..?

Prepušteni sami sebi mi kao da strahujemo od slobode,od odgovornosti,od DOD-a?Društveno odgovorno djelovanje dotiče vrlo mali broj ljudi..Kvragu,zar je apatija nacionalna pošast?
Čitajući tvoje razne teme, shvaćam da ti imaš puno poriva za nešto, ali jako malo volje za konkretnu realizaciju...bilo čega
rozmary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 17:20   #9
Quote:
rozmary kaže: Pogledaj post
Čitajući tvoje razne teme, shvaćam da ti imaš puno poriva za nešto, ali jako malo volje za konkretnu realizaciju...bilo čega
Cinik na djelu.I lijen priznam..Ali mijenjam se.Do 40 ću valjda uspjeti nešto.Mrzim nacionalnu apatiju.

A i bezvoljan sam kako ljudi ne vide riješenje pred sobom i zašto se petljaju u nešto što je izmislio netko drugi.Pazi ovu priču dvoje mojih prijatelja..
Slaven Jug i Marta Krug su u vezi par godina.On je urban lik,a ona sa periferije.Slažu se kao i svi parovi.
E,sad..Slaven je dijete miješanog braka i ateist,prije agnostik..Marta je dijete katoličkih roditelja sa tradicijom.Ništa posebeno..Onako ona je krštena,on nije..
Pazi problem sad;Marta želi krstiti dijete,Slaven ne želi...Pa onda pokušavaju naći kompromis pa Slaven pristane na krštenje,ali u protestantskoj crkvi,a Marta je prilično naslonjena na katoličku vjeru..I tu je zapelo?
Jesu li ti ljudi zajedno usamljeni u svom jedinstvu?Vole se po istoj emocionalnoj crti,razumiju se dobrim dijelom itd..Nisu oni savršeni par i to nitko ne traži da budu,ali ovo je prijepor nametnut od običaja i tradicije.To nema nikakve veze s njima,ali evo upali su u stupicu životne scene iz koje neće lako izvući glavu..Što ti misliš na situaciju?Što bi ti učinila?
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 17:27   #10
Ne razumijem Slavena. Zašto ateist pristaje na krštenje u protestantskoj crkvi, ali ne u katoličkoj? Ako mu je (kao ateistu) svjedeno, što ne udovolji jadnoj ženi?
I kakve to veze ima s temom?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 21:54   #11
Ok,hvala Sves..
Pa kako da krenem..
Od naslova..
Prepušteni sam sebi..meni dolazi iz ovoga.Imamo tu načelnu demokraciju,imamo račune,imamo telekome i banke.Imamo prava itd..Ali ja kao pojedinac ustvari nema ništa.
Usamljen sam u svojim nastojanjima da nešto promjenim.Kada sam htio kao mlad nešto promjeniti,onda su miu stari rekli ne budi ti prvi,ne budi lud.
Sada kada sam bik po godinama,to više nije u mom elanu,ali nisam odustao.
Usamljeno gledam kako život prolazi,a sve zapravo ostaje kao prije.
Netko je davno rekao;ne pokušavaj shvatiti život,živi ga..E,pa upravo i to pokušavam ali nikako da se domognem tračnicama na kojima bih ubrzao.
Ništa nemam od dana.Mrak padne,dočekam jutro,upalim glupu telku,dođem ovdje vas zajebavat i što je od toga prošlo nego jedan dan.

Što mi nedostaje?Usud?Rizik?
A opet kako mi mozak stalno radi pitanje je što ću dobiti kasnije,i ako promjenim stvari,ali nije važno ostati na istom.
Mi se bojimo promjena,a ne vidimo koliko smo promjena prošli u životu..od škole do vojske i dalje..Koliko smo šokova i strahova proživjeli za nizašto i nikome ništa..
Hmm,jel me netko kuži ili će me Sves stavit pod ključ?

Zadnje uređivanje Meadow : 30.01.2013. at 21:41. Reason: brisanje mod upozorenja
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 21:59   #12
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ne razumijem Slavena. Zašto ateist pristaje na krštenje u protestantskoj crkvi, ali ne u katoličkoj? Ako mu je (kao ateistu) svjedeno, što ne udovolji jadnoj ženi?
I kakve to veze ima s temom?
Slaven ne podržava zastarjelost RKC.Ne prizanje da papa bude sveti otac,ne vidi to kao realno.
Protestante smatra bolji odabirom u slobodi izražvanja.I zato da se mijenja stvar.Da se dogđaju nove okolnosti,a ne da smo stalno nečija statistika.
Kad ovdje kažeš protestanti,onda ljudi pomisle na Hare Krišnu ili Jehovine.
Slaven želi da mu dijete raste izvan okivra tvrde tradicije koja se usahnula.A Marta pak smatra da će dijete biti obilježeno ako bude drugačije,odnono da će ga dijeca diskriminirati kao nekatolika..
Slaven je uvjeren da do 2025 godine,stvari možda ne budu kakve su danas..ali što?Pa i danas sudjelujemo u promjenama.Svaki dan je isti po satima,ali nije po iskustvu.Možda to ne primjećujemo ali mozak ili nam živi ili stari,nešto je..
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:17   #13
Quote:
Žbica kaže: Pogledaj post
Ne kuzim ovu temu nikako
Sorry,možda nisam dovoljno jasan..ukratko hoču reći da imamo sve privilegije demokratskog društva,ali ih ne koristimo..Zašto?Zato što čekamo nekoga ili nešto..Ustvari čekamo sami sebe..Evo,npr.ja..Uz sve tehnolgije i udruge pitam se mogu li promjeniti svoj život kad sam skroz bez para?
Što sam ja u ovom slobodnom svijetu ako nemam love?
Uz sve te prednosti društva i manjak ekonomije,ja sam nigdje..Nitko me drži robom,ali osječam da jesam.Moram slijediti upute i obveze plaćanja računa itd..to mi je dovoljno.
Ma,možda si u pravu,da je ovu temu teško skužit,jer i ja sam sebi pokušavam objasnit kako da živim svoj život kako želim,a ne kako moram.Od dalje toga počinju samo veći problemi,i zašto to moraju biti nepremostivi problemi?!
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.