Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2014., 10:04   #81
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Lik očito vidi neki problem, a mene zanima o čemu se tu ustvari radi Autorica nam nije sve ispričala tak da mislim da dalje možemo razglabat samo općenito o navedenim terminima. Uppssss, "moja draga" nije bilo spomenuto
Pa da. On očito vidi problem i nije mi jasno kako ostalima na temi to ne upada u oči već su se fokusirali na to da je autorici navodno bitna samo forma.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:09   #82
Partner je, osim sto je viseznacna, vrlo sterilna hladna rijec koja nosi administrativni štih. Bljak.

Pomislila bih da zeli da drustvo misli da suradjujemo na poslovnom projektu ili plesemo akrobatski rock'n'roll.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:12   #83
Slažem se. Ali, ovdje nije poenta u tome hoće li je nazvati "svojom curom" ili "svojom dragom" već u tome da on ima problem s tim da je predstavi kao nekoga s kim je u vezi.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:15   #84
Zašto bi to bio tako veliki problem ako ju predstavlja kao prijateljicu?

Možda čovjek ima djecu pa mu je i smiješno i blesavo svoju partnericu pred drugima nazivati curom A baš ne mogu zamisliti ni da me netko predstavi riječima , ovo je moja partnerica ta i ta , a i moja draga može visjeti u zraku . Draga prijateljica ili draga žena ?

Oni koji trebaju znati i oni za koje želim da znaju u kakvom sam odnosu , znat će to i prije formalnog upoznavanja . A za random ljude , usputne poznanike i znatiželjne babe iz komšiluka , mi je apsolutno nebitno , kako će me on predstaviti , a i njemu kako ću ja njega predstaviti .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:23   #85
Pa ocito je da ona ima problem i da je problem u njoj. Ona bi njemu tetovirala na celo "moje vlasnistvo".

I to nakon svega par mjeseci.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:36   #86
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pa da. On očito vidi problem i nije mi jasno kako ostalima na temi to ne upada u oči već su se fokusirali na to da je autorici navodno bitna samo forma.
Valjda zato kaj je tak naslovila temu, a ja mislim da je naziv-tj "problem iz naslova" samo posljedica pravih problema.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 11:11   #87
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Slažem se. Ali, ovdje nije poenta u tome hoće li je nazvati "svojom curom" ili "svojom dragom" već u tome da on ima problem s tim da je predstavi kao nekoga s kim je u vezi.
Jedini očit problem ovdje taj je što ona njega to ne može pitati.

Vrlo je lako moguće da mu prijatelji ionako znaju da pol tjedna živi s nekim, i da si nisu cimeri na pola radnog vremena.

Moguće je i da se boji da će netko reć njegovoj drugoj, ovaj, pedesetogodišnjoj curi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 11:56   #88
Mene zanima kak ona njega predstavlja možda mi je promaklo.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 12:56   #89
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jedini očit problem ovdje taj je što ona njega to ne može pitati.
Pa ja zapravo mislim da je dobro da ima taj problem. Pokazuje da je ipak u primozgu svjesna da je takvo svojatanje i inzistiranje na "mi" u njihovim godinama i nakon svega nekoliko mjeseci malo pretjerano.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 13:42   #90
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pa ja zapravo mislim da je dobro da ima taj problem. Pokazuje da je ipak u primozgu svjesna da je takvo svojatanje i inzistiranje na "mi" u njihovim godinama i nakon svega nekoliko mjeseci malo pretjerano.
Ne mislim da je problem u želji za zajedništvom pa i u tim godinama, al ovo- "Meni je jako stalo tako da se bojim tražiti za neka objašnjenja jer se bojim da ga ne izgubim""- to već smatram problemom, pogotovo u tim godinama.
Ne kužim općenito poantu veze u kojoj se neko boji partnera, u ovom slučaju konkretno- ostavljanja pa se rađe muči propitkivanjem - ko sam ja njemu, jel traži nekaj više, jesam ja tu na probi itd. To mi više sliči na teen spike
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 13:51   #91
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je problem u želji za zajedništvom pa i u tim godinama, al ovo- "Meni je jako stalo tako da se bojim tražiti za neka objašnjenja jer se bojim da ga ne izgubim""- to već smatram problemom, pogotovo u tim godinama.
Ne kužim općenito poantu veze u kojoj se neko boji partnera, u ovom slučaju konkretno- ostavljanja pa se rađe muči propitkivanjem - ko sam ja njemu, jel traži nekaj više, jesam ja tu na probi itd. To mi više sliči na teen spike
Pa s pravom se boji. Štajaznam, karikiram sad malo, ali 50 godišnji tip koji bi inzistirao da ga predstavljam pred svojim ljudima kao... dečka? ljubavnog partnera?... nakon par mjeseci upalio bi mi alarme.

I niste čitale temu. Na prvoj je stranici napisala kao odgovor na ova pitanja da joj je rekao da ju voli i da će dat sve od sebe da im veza uspije. Ne da mi se sad tražiti i kvotati. Dakle, ona je dobila objašnjenje.

Ona hoće status. Što je OK htjeti. Ja samo kažem što mislim o takvom htijenju.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 13:59   #92
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pa s pravom se boji. Štajaznam, karikiram sad malo, ali 50 godišnji tip koji bi inzistirao da ga predstavljam pred svojim ljudima kao... dečka? ljubavnog partnera?... nakon par mjeseci upalio bi mi alarme.

I niste čitale temu. Na prvoj je stranici napisala kao odgovor na ova pitanja da joj je rekao da ju voli i da će dat sve od sebe da im veza uspije.
Čitala sam, ovo boldano je dvaput napisala, a meni je to iskreno jako čudno. Čemu takve izjave? Kao da je tome prethodila neka druga spika. Boldano - unatoč čemu?
Btw nije stvar samo u tome kak bi ona htjela da je predstavi nego i sve ostalo kaj je napisala- da se osjeća kao da je na probi, da on traži nekaj drugo itd. a samo predstavljanje je tu manje bitno. Ja ti velim da nije napisala bit stvari, nego upakirala sve samo u to da mu je unatoč vezi za druge "samo frendica".

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ne da mi se sad tražiti i kvotati. Dakle, ona je dobila objašnjenje.
Ona hoće status. Što je OK htjeti. Ja samo kažem što mislim o takvom htijenju.
Status u formalnom ili sadržajnom smislu? Ja i dalje ne kužim izvor te nesigurnosti, osim ak je u pitanju samo to da joj smeta kak je predstavlja. Lik vjerojatno ima razloge za to, ona ih vjerojatno zna al nije tu napisala
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:04   #93
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Čitala sam, ovo boldano je dvaput napisala, a meni je to iskreno jako čudno. Čemu takve izjave? Kao da je tome prethodila neka druga spika.
Pa upravo to. Dakle, ona jest razgovarala s njim o tome iako je rekla ovdje da ga se boji pitati. Jer čemu bi on to izjavljivao ako ga nije pitala i ako nisu o tome razgovarali?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:07   #94
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ona hoće status.
Ili joj čovjek govori da je voli i dat će sve od sebe da im veza uspije, a prijateljima je prešućuje, što je malo kontradiktorno.

Iako, meni je vjerojatnije da mu je glupo za gospođu u nekim godinama reć da mu je cura.

Zato je zgodno moć razgovarat s partnerom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:12   #95
Meni se cini da bi ovdje projekcija mogla biti u igri.
Njena projekcija vlastitog nezadovoljstva sa sadasnjim partnerom - ona osjeca da on zeli neto vise (ili kako je to vec formulirano, neda mi se traziti).

U vrlo mnogo slucajeva kada netko osjeca za nekog drugog, taj netko koristi drugog da bi izrazio svoje osjecaje koje se ne usudi izraziti u prvom licu.

Autorica ocito nije zadovoljna sa (nekim) aspekitima, a mozda i prospektima te svoje veze i vrlo lako da nezadovoljstvo projicira na partnera, pardon decka, pardon prijatelja
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:17   #96
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
kada netko osjeca za nekog drugog, taj netko koristi drugog da bi izrazio svoje osjecaje koje se ne usudi izraziti u prvom licu.
ak sam ja tu išta skužila
AJd prevedi
Meni ovak ispada da je sve obratno od onog kaj je napisala a ak tome još prirodamo tajanstvenost da je ne prepozna na forumu, onda smo na konju kaj se tiče informacija
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:19   #97
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ili joj čovjek govori da je voli i dat će sve od sebe da im veza uspije, a prijateljima je prešućuje, što je malo kontradiktorno.
S obzirom na to da žive u njegovom stanu, mislim da mu je to teško zatajiti i da ju ne bi ni zvao da živi kod njega da je mislio zatajiti.

On to ne prešućuje, nego ne vješa na sva zvona. Što bi ona htjela.

Možda griješim i možda sam prestroga, ali meni tako izgleda.

Razgovarali jesu, pa to je rekla. Ali nije očito zadovoljna onim što je čula u tom razgovoru. Ona mu hoće biti predstavljena kao cura, pa gotovo.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:19   #98
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pa ocito je da ona ima problem i da je problem u njoj. Ona bi njemu tetovirala na celo "moje vlasnistvo".

I to nakon svega par mjeseci.
Ja uopce ne vidim razloga zasto me neka partnerica koja mi se opako svidja vec od samoga prvoga trena i prve tri sekunde kada je otvorila usta, nebi, ne bas sada tetovirala, ali rekla nesto u stilu " to je moj covjek"

Koliko tocno po tebi treba proci vremena prije nego sto veza bude dovoljno " ozbiljna" da bi se nazivala vezom.


Nista nije vjecno ni sigurno ako cemo tako gledati. Neki ozbiljni brakovi propadaju, ljudi se razvode, partner umre- ne znaci sada nuzno da nisu bile ozbiljne.


Ne znam sada kako ti stupas u nekakve veze ali kod mene ako mi se doticna svidi i fizicki i onako drugacije tu osbiljnost definiramo prilicno brzo. Posto je i sam intenzitet vidjanja cesci sto jedno vodi k drugome.
snajka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:26   #99
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da žive u njegovom stanu, mislim da mu je to teško zatajiti i da ju ne bi ni zvao da živi kod njega da je mislio zatajiti.
Oni su "veći dio tjedna u njegovom stanu". Možda preko tjedna, a vikendima je on slobodan Ne mora bit da svi znaju da su par ak ne dolaze k njemu i ne vide je svaki put kad dođu. Btw radi se o prijateljima kojima je on predstavlja kao prijateljicu, dakle- ne znaju.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
On to ne prešućuje, nego ne vješa na sva zvona. Što bi ona htjela.
Neki političar nije lagao, nego je samo prešutio istinu. Kod ovog je obratno

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Razgovarali jesu, pa to je rekla. Ali nije očito zadovoljna onim što je čula u tom razgovoru. Ona mu hoće biti predstavljena kao cura, pa gotovo.
Ja ne mislim da se radi o nečem tak banalnom, nego da oni imaju povećih problema s tom svojom vezom i da je njemu zgodnije tak je predstavljati "dok se ostalo ne riješi kad on da sve od sebe" ma kaj to značilo.
Kad je toliko muči kaj ne "nepriznata", možda je u pitanju i nekaj s ex ženom
Quote:
snajka55 kaže: Pogledaj post
tu osbiljnost definiramo prilicno brzo.
Meni je isto jako čudan taj disbalans između njih dvoje.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:33   #100
Honey, vidi ovo:


Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post

Nekoliko mjeseci imam vezu s čovjekom u koga sam zaljubljena i u njemu imam sve što mi u životu treba. Razumjevanje, ljubav, toplinu, dobar sexualni život.
S njegove strane stvar je izgleda malo drugačija. Lijepo mu je samnom . ali stalno imam dojam da traži nešto više , pred prijateljima me predstavlja kao prijateljicu, ili kao da je veza tek na probi. Meni je jako stalo tako da se bojim tražiti za neka objašnjenja jer se bojim da ga ne izgubim. Jasno sam mu dala do znanja da ga volim i da mislim s njim ozbiljno.
Cim netko pocne razmisljati, predstavljti, pisati tudje misli i osjecaje, bez da su te misli i osjecaji jasno izrazeni - moguce je da se radi o efektu ogledala.

Moguce je da ona projicira, zamislja, fantazira njegove emocije. Razlog tome bi bio da su to zapravo njezine emocije. Znaci, u prevodu, da njoj nije sve idealno i da je njoj veza na probi.

No, zbog straha od prekida, samoce, cega li vec, ona te osjecaje pripisuje njemu. To bi bio poprilicno klasicni neuroticni obrazac.

Mozda je razlog sto autorica zeli da ju decko pocne predstavljat kao buducu zenu (valjda?) upravo zato da smiri svoje strahove da njoj ta veza nije dovoljno dobra.

Kuzis?
Komplicirano sam objasnila, no u biti spika je vrlo jednostavna.

Autorica mi malo djeluje ovisnicki. Kao da ima ovisnicki karakter u odnosu na veze i vezivanja.
Kod ovisnickog karaktera, prvo sto vrijedi je, da zapravo, tako reci, uopce nije niti binto s kim si u vezi, sve dokle si u vezi. Razlog - strah od samoce.

Drugo sto vrijedi je, da ovisnost ima svoju latentu suprotnost, potisnutu u nesvjesnom, koja se zove neovisnost.

I kod takvih neurotskih mehanizama cesto dolazi do kratkog spoja, do paradoxa, kontradiktornih emocija.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.