Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 13:06   #81
@FilipNS: pogledaj ovu temu, ovdje smo vrlo iscrpno pretresli uzroke autoimunih bolesti, na samo RA.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:41   #82
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
@FilipNS: pogledaj ovu temu, ovdje smo vrlo iscrpno pretresli uzroke autoimunih bolesti, na samo RA.
Hvala veliko, veceras cu precesaljati sve. Ja sam pisao na vitiligo temi davno jos ima preko 180 stranica
FilipNS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 22:43   #83
Quote:
FilipNS kaže: Pogledaj post
Pozdrav dragi forumasi,

Da li je neko od vas koji su pisali ove postove jos 2007. kada je tema otvorena, dosao do nekog makar pribliznog resenja za autoimunu bolest koju ima ?

Evo ja cu vam reci da kad sam prvi put dobio hlamidiju, pre tri godine sve krenulo niz brdo... doslovno, prvo vitiligo sa kojim sam se pomirio sa sad od nedavno i upala zglobova koja ne prestaje.

Na reci vrhunske doktorice reumatologa da se ponovo javim kad mi se javi crvenilo i otok, shvatio sam da konvencionalna medicina apsolutno nista ne moze da spreci uzrok nego samo sanira posledicu pa sam hteo da vidim da li neko ovde bio dovoljno uporan da otkrije sta to njegovom organizmu smeta (tipa odredjena hrana, bakterije itd.) pa napada sam sebe, jer sam ja odlucan da u tome istrajem.
Iako sam, u principu, protiv farmakoloških pripravaka, ipak, postoji jedan ne zaobilazan u terapiji autoimunih bolesti - kojeg čak i Naturopate prihvataju. U pitanju je LDN (Low Dose Naltreksone). Iz ličnog iskustva znam da je izuzetno efikasan kod Multiple i Lupusa. Vjerujem da kod Psorijaze i Vitiliga, može pomoći i Soul (trenutno najjači antioksidans na svijetu) ali za jake autoimune bolesti neophodan je LDN, a kod reumatoidnog artritisa treba obavezno uključiti i Magnezijev klorid. "Proguglajte" malo pa mi se javite na PP ili pogledajte sajt "svejeizljecivo" - stojim Vam na raspolaganju za dodatne informacije.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 17:05   #84
Pozdrav,

da li je netko cuo / IMAO koznu bolest pod imenom "lihen ruber planus". ?

da li postoji rijesenje za tu bolest..
jelly_elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 21:27   #85
Quote:
jelly_elly kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

da li je netko cuo / IMAO koznu bolest pod imenom "lihen ruber planus". ?

da li postoji rijesenje za tu bolest..
op oprosti tek sam sad vidjela. imala mi je jedna rodjakinja prije cca 2 god. imala je po cijelom tijelu, cak u ustima i na skalpu.

bila je u ogromnom emotivnom stresu u to vrijeme i cim je stres prestao u roku dva tjedna se sve povuklo (dio se povukao od mazanja kortikosteroidima, ali ovaj dio sto nije mazala se onda povukao sam)

ostale su joj nazalost te fleke po tijelu ali je vec puno bolje. recimo da su vec 60% bolje. ne znam koliko ti je to utjesno sad, znam da je ona bila ocajna. osim tog sa stresom nije nista mijenjala samo je pila neke obicne multivitamine.

Nadam se da ce i tebi brzo proci
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 11:48   #86
Meni su dijagnosticirali prije cca 5 mjeseci oralni lichen planus, doktor mi je rekao da je u mirovanju i da ne trebam raditi ništa nego ići na kontrolu svakih 6 mjeseci. Par mjeseci nakon toga, pojavio mi se na noktima, sad je u povlačenju, tj nemam već neko vrijeme novih pukotina. Na koži ga nisam dobila (još?)
Navodno je uzrok nepoznat, ali pripisuje se stresu. Rečeno mi je neka pripazim na prehranu i neka se ne živciram, a pogotovo ne zbog lihena, ali mene to užasno nervira.
Počela sam piti vitaminske dodatke, promijenila prehranu, pazim na to da dovoljno spavam, ali svejedno to u ustima malo bukne pa se povuče i tako u krug..
Ono što me strašno zanima, a nemam koga pitati pa mi možda netko može objasniti ovdje - čitala sam da neke biljke i preparati za podizanje imuniteta pojačavaju auto imuni odgovor pa nisu pogodni za ljude koji imaju neki takav poremećaj ili bolest - e sad, gdje je granica? Kako poboljšati imunitet, a da tijelo ne podivlja i ne počne napadati samo sebe još više?
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 18:09   #87
AS

Poz svim mucenicima. Moje ime je Aleksandar. Imam 25 god,a AS tip arthritisa mi je dijagnosticiran pre 2 godine. Pocelo je kao blaga bol u kukovima da bi vremenom do to mjere progresiralo da nisam mogao da hodam mjesecima,u toalet sam isao na koljenima (i to kada sam mogao da se spustim na koljena),a za malu nuzdu sam uglavnom koristio flasu. Imao sam srecu da mi je dijagnoza jako brzo uspostavljena,vjerovatno jer ovde u americi bolest nije toliko strana kao kod nas. Uglavnom,biolosku terapiju sam dobio za za dzabe ( HUMIRA) jer je bolest u mome slucaju bila u uznapredovanoj fazi( prognoze su bile jako lose) i jer mi je kvaliteta zivota bila losa do te mjere da sam cak pomisljao i da se roknem. Medjutim,sedmicu dana pre nego sto sam trebao da pocnem sa terapijom cuo sam se sa prijateljom koji mi je preporucio homeopatiju,ali ne bilo kakvu i od bilo koga vec od jednog doktora koji se samo tome posvetio i jedan je od boljih u svijetu. Nakon dugo razmisljanja i lomljenja, prihvatio sam homeopatiju umjesto humire i mogu vam reci da mi je to najbolja odluka koju sam donio u zivotu. Ja sam danas pokretan,radim,pomalo i trckaram,bolova skoro vise i nemam a prognoza mi je bila "invalidska kolica". I dalje sam na istoj terapiji jer oporavak je dug ali napokon mogu da zivim zivot i ustanem iz kreveta. Ako ikome zatreba pomoc i kontakt,tu sam. Niko ne treba da prolazi kroz ovu bol i agoniju jer postoji izlaz...zivi sam svjedok.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 10.06.2015. at 21:13. Reason: Mail na PM
Subosaphiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 21:53   #88
zabrinuta

Pozdrav svima. Ove nedelje sam otkrila da imam Hashimoto tiroiditis hronicni i hipotireoidizam, pa sam guglajuci na netu videla da ima tema u okviru ovog foruma pa se registrovah. Nisam citala sve ali cu veceras kasnije prelistati. Da li neko ima iskustva u lecenju? Slucajnom analizom sam otkrila problem iako sad kad pogledam simptome svi su tu, ali ih ja nisam prepoznala. Uradila sam uz i hormone radila svaki dan u proteklih par dana, danas sam dobila terapiju. Levotiroksin natrijum 50mcg i dosta selena i joda. Bas sam zabrinuta, iako mi je doktorka endokrinolog dobra, malo me je prestravila celom pricom. Da li je mozda neko koristio neku alternativnu medicinu u lecenju?
Kasper86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 22:04   #89
Pa sta ti je to rekla ta doktorka da te tako prestravila?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 23:55   #90
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
Pa sta ti je to rekla ta doktorka da te tako prestravila?
Da bi trebalo da budem spremna da cu teze ostati trudna jer postoji mogucnost izostanka ovulacija i da buduci da imam i policisticne jajnike treba da se zabrinem. Nije da ja to sad planiram, mislim volela bih da u buducnosti imam decu ali skroz je tako nekako nastupila da sam se bas uplasila. :-(
Kasper86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 11:41   #91
Quote:
Kasper86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ove nedelje sam otkrila da imam Hashimoto tiroiditis hronicni i hipotireoidizam, pa sam guglajuci na netu videla da ima tema u okviru ovog foruma pa se registrovah. Nisam citala sve ali cu veceras kasnije prelistati. Da li neko ima iskustva u lecenju? Slucajnom analizom sam otkrila problem iako sad kad pogledam simptome svi su tu, ali ih ja nisam prepoznala. Uradila sam uz i hormone radila svaki dan u proteklih par dana, danas sam dobila terapiju. Levotiroksin natrijum 50mcg i dosta selena i joda. Bas sam zabrinuta, iako mi je doktorka endokrinolog dobra, malo me je prestravila celom pricom. Da li je mozda neko koristio neku alternativnu medicinu u lecenju?
Ja imam Hashimota i imam kćerku, moja propravnica ima Hashimota i ima dvoje djece i da ne nabrajam dalje...

O alternativno liječenju štitnjače imamo zasebnu temu
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 19:51   #92
Quote:
Kasper86 kaže: Pogledaj post
Da bi trebalo da budem spremna da cu teze ostati trudna jer postoji mogucnost izostanka ovulacija i da buduci da imam i policisticne jajnike treba da se zabrinem. Nije da ja to sad planiram, mislim volela bih da u buducnosti imam decu ali skroz je tako nekako nastupila da sam se bas uplasila. :-(
Za ciste je dobro uzimati lugolovu otopinu,dobra je tko ima ciste u prsima a i za hipo su prije dr,davali jod i ljecili ali uspjesno za razliku sada.Ja sam uzimala za hipo i svasta nesto tako da ne pijem tabl.
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 21:05   #93
Thumbs up

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja imam Hashimota i imam kćerku, moja propravnica ima Hashimota i ima dvoje djece i da ne nabrajam dalje...

O alternativno liječenju štitnjače imamo zasebnu temu
Hvala mnogo. Lepo je cuti nesto ohrabrujuce ovih dana. Pozdrav

Manzel hvala na savetu.
Kasper86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 08:47   #94
Pozdrav svima!Da li netko od Vas ima ili je čuo za autoimunu bolest lichen scleroses,lihen skleroza anogenitalnog područja?Zanima me kako se lijecite,lokalno kortikosteroidima ili postoji i neka alternativa?
Zaka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 14:58   #95
Quote:
Zaka1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Da li netko od Vas ima ili je čuo za autoimunu bolest lichen scleroses,lihen skleroza anogenitalnog područja?Zanima me kako se lijecite,lokalno kortikosteroidima ili postoji i neka alternativa?
NatrijevKlorit + probiotici
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2019., 22:47   #96
Quote:
ben-hur kaže: Pogledaj post
NatrijevKlorit + probiotici
ben-hur,hvala na odgovoru!
Ne znam koliko ti je poznata ova bolest,ali nekako mislim da ljudi ne znaju puno o njoj.Ni ja nisam znala do sad.
Uglavnom,smije li se ovaj tvoj savjet primjeniti i kod djeteta od 11 godina?
Zaka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2019., 22:56   #97
Ne!!!
ben-hur piše pizdarije jer natrijev klorit je baza za MMS. Mogao je slobodno napisati da se pereš varikinom a nisam sklon vjerovati da bi ga poslušala.
Nije za odrasle pa prema tome nije ni za djecu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 00:40   #98
Ako Biljka112 kaže da ben hur nije u pravu, onda možete mirno poslušati ben hura jer uvjerila sam se da Biljka napada i vrijeđa sve one za čije savjete su se ljudi po forumu uvjerili da djeluju.
Tsina-Iti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 09:29   #99
Tsina je provjereno glupa osoba koja podupire svakakve pizdarije koje se pišu po forumu i vidljivo je da nema nikakvog znanja iz alternativne i obične medicine, i postoje jake indicije da često laže. Biljka ima tog znanja. Ja bih se najprije posavjetovao sa stručnom osobom uživo, ali ako je online jedina opcija, onda je Biljka trenutno jedini kompetentan na ovom podforumu. Ne kažem da je uvijek u pravu, ali barata materijom. Zaka1, budi oprezan sa savjetima preko interneta jer se najčešće osjećaju pozvanim da ih daju oni koji ne znaju ni izgovoriti nazive bolesti. Tsina i još neki članovi ovog foruma spadaju u tu skupinu. Ako se ostali jave na temi, imenovat ću uh.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 10:30   #100
Quote:
Tsina-Iti kaže: Pogledaj post
Ako Biljka112 kaže da ben hur nije u pravu, onda možete mirno poslušati ben hura jer uvjerila sam se da Biljka napada i vrijeđa sve one za čije savjete su se ljudi po forumu uvjerili da djeluju.
Aha, liječenje svega i svačega industrijskim sredstvom za dezinfekciju jako je mudro, nadasve učinkovito i grantirano sigurno.
Kad već vjeruješ u idiotarije koje ti serviraju raznorazni kreteni onda dečkovom rođaku (ukoliko postoji dečko i rođak) preporuči liječenje varikinom. Barem će čist stići na patologiju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.