Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2012., 15:56   #1041
Hvala shumaca,
čitala sam o tome pred godinu dana, neko kratko vrijeme sam i koristila sviježi urin(pila ga). Za ukuhani se nisam usudila, kažu da je miris strašno intezivan kod kuhanja pa mi se nije dalo cijeli kuću usmrditi

Zadnje uređivanje Bat Kol : 19.07.2012. at 15:36.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 17:09   #1042
Quote:
shumaca kaže: Pogledaj post
Nema na čemu. Izvini što sam ti odgovorila sa zakašnjenjem, tek juče sam slučajno bacila pogled na privatne poruke (nekim čudom sa ovog foruma ne dobijam obaveštenja o novopristiglim privatnim porukama na email?!) i videla da si mi još krajem juna poslala upit. Kod kojeg homeopate ideš? Ja sam bila svega tri puta - ova moja je bila skoro pa vidovita , ali mi se nisu davale više pare, a i prešla sam na urinoterapiju.

Nista, predpostavila sam da ne vidis kao ni ja, nego moram da proverim bas poruke Idem kod Srdjane Bobodjevski medical trust http://www.ordinacija.net/members/ww...d=531&lang=srb i to sam krenula jos sredinom juna, pa su mi se uzasno upalili krajnici i imali sam gnojne skramice na njima sto mi se nikada ne desava tako da sam bila sigurna da je reakcija na lek, tj to ciscenje, medjutim doktorka (inace je i pedijatar) mi je prekinula terapiju jer je pomislila da je mozda virus, a i videla je da sam veoma labina i na ivici nerava u tom trenutku. Tako da mi je lecila grlo, pa tek posle sam opet krenula terapiju sada 2 nedelje i nista se ne desava. Onom terapijom za grlo se svakako usporio proces. Pravo da ti kazem jedva cekam biorezonancu jer nemam strpljenja za homeopatiju. Krajem meseca idem na kontrolu pa cu je pitati i kod koga bi mi ona preporucila biorezonancu u mejlu mi je rekla da smatra da je to odlicna metoda ali ne uporedo sa homeopatijom. Kod koga si ti isla? Koristim i sad neke vaginelete iz magicnog bilja, skroz prirodne, francuske, LONICERM CAN, skuplje su 1500 dinara, a homeopatkinja moja kazu da su one odlicne, al koliko sam shvatila ti nemas problema sa vaginalnom kandidom. Mozda neko ima isustva sa ovim vaginaletama?

Reci mi koliko dugo si sad candida-free? I jel si jos uvek na dijeti? Jel urinoterapiju koristis kao preventivu da se ne bi povratila ili? A jel si bila naisla na http://biokvant.rs/ ? Nesto mi se dopadaju jer vidim da u jednom delu kazu da se nakon terapije mogu koristiti antimikotici, ali i da oni preopterecuju organizam pa se mogu koristiti homeopatski i drugi pripravci. Malo zazirem da mi opet daju neke antimikotike, a vidim da su tebi davali u centru za ellim. alerg. pa se jos razmisljam...

Nadam se da me na moru nista nece peci i da ce me nekako ono oporaviti, a vidim da mi je i taj natrium murricatum homeopatski lek koji mi je dala prva tri dana, pa posle nesto drugo, na bazi soli, pa sta znam, mozda more pocne da leci, ukoliko ne bude dole peeeklo
omara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 17:20   #1043
I da, jos jedna stvar. Prosle godine kada mi je odjednom buknula kandida isla sam na rekonektivno lecenje i akupunkturu i povuklo se za cas, medjutim ta zena kod koje sam isla je preselila ordinaciju, tako da ne znam kako da joj udjem u trag, ona je stomatolog bila po struci, Dusica ili Dusanka. Zato mi se i dopada biorezonanca, jer mi je to najpribliznije. Ako je nekom ovako nesto dostupno tj. zna nekog kao proverenog u ovoj oblasti, neka proba, meni je strasno pomoglo, cak sam se oslobodila i dosadne alergije koju sam vukla dve godine, a i za psihu mi je mnogo znacilo.
omara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 00:46   #1044
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Hvala shumaca,
čitala sam o tome pred godinu dana, neko kratko vrijeme sam i koristila sviježi urin(pila ga). Za ukuhani se nisam usudila, kažu da je miris strašno intezivan kod kuhanja pa mi se nije dalo cijeli kuću usmrditi
Ni meni za sada ne pada na pamet da koristim diuretik - pobili bi me ovi moji ukućani ukoliko bih pokušala da ukuvavanje sprovodim u kuhinji, a nisam baš ni raspoložena da kuvam u dvorištu (na plinskom grejaču), jer bi onda miris dobacio do komšija
shumaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 01:15   #1045
Quote:
omara kaže: Pogledaj post
Kod koga si ti isla? Koristim i sad neke vaginelete iz magicnog bilja, skroz prirodne, francuske, LONICERM CAN, skuplje su 1500 dinara, a homeopatkinja moja kazu da su one odlicne, al koliko sam shvatila ti nemas problema sa vaginalnom kandidom. Mozda neko ima isustva sa ovim vaginaletama?
Moja doktorka homeopata je sa Banovog Brda. Išla sam možda 3 puta i onda sam prešla na urinoterapiju. Nekako mi nije odgovaralo to višednevno uzimanje tableta, vođenje računa da pre i posle toga ne konzumiram ništa osim vode, pa onda nakon 4 nedelje na novu kontrolu itd...Dok sam imala kandidu, najizraženija je bila oralna, creva su mi bila prilično mirna, nisam imala tutnjave kao većina. Vaginalno peckanje sam osetila svega par dana i to u vreme kad je kandida cvetala. U to vreme sam ceo problem posmatrala prilično glupavo, pa sam kandidu lečila lokalno - po savetu drugarice koja je takođe imala oralnu kandidu, otapala sam canesten vaginalete u ustima, trudila se što duže da držim otopinu (minimum 20 min, optimalno 30-35 min) i onda ispljunem napolje. Onda sam shvatila da je lokalizacija potpuno nebitna i da je treba lečiti sistemski. Osim onog Nystatina nisam koristila nikakve sintetičke lekove, a BRT mi je rešila problem. Mogla sam da se ubijem od dijete i sigurna sam da nikakve rezultate ne bih postigla.

Quote:
omara kaže: Pogledaj post
Reci mi koliko dugo si sad candida-free? I jel si jos uvek na dijeti? Jel urinoterapiju koristis kao preventivu da se ne bi povratila ili? A jel si bila naisla na http://biokvant.rs/ ? Nesto mi se dopadaju jer vidim da u jednom delu kazu da se nakon terapije mogu koristiti antimikotici, ali i da oni preopterecuju organizam pa se mogu koristiti homeopatski i drugi pripravci. Malo zazirem da mi opet daju neke antimikotike, a vidim da su tebi davali u centru za ellim. alerg. pa se jos razmisljam...
Mislim da sam se kandide ratosiljala u aprilu 2011. godine. Nisam ni na kakvoj dijeti, a pogotovo ne na pogrešnoj koju sam tada upražnjavala - životinjski proteini i povrće. Sada se trudim da jedem što zdravije, 14 meseci svakodnevno do ručka pijem zelene kašaste sokove, mlečne proizvode izbacila potpuno (jedem ih jako retko, kad su neke proslave), akcenat na voću, povrću, semenkama, orašastim plodovima, uopšte celovita biljna ishrana sa povremenim unosom ribe. Urinoterapija me fascinirala nakon što sam pročitala knjige i iskustva drugih ljudi na netu. Upražnjavam je od početka novembra 2011. godine. Da li zbog zelenih sokova i generalno drastično većeg unosa sirovog povrća i voća ili pak zbog urinoterapije, za to vreme nijednom nisam bila bolesna (iako su moji ukućani kačili viruse tokom zime i po više puta), nikad me grlo nije zabolelo (što je inače bila redovna pojava), kao ni sinusi, niti sam imala glavobolje (takođe sam ih često imala). Koža mi se lepo očistila i na leđima po prvi put nemam bubuljice. Pojedini mladeži su mi nestali, a nekoliko njih blede. Bukvalno se izdvaja u površini mladeža jedna do dve pigmentisane tačkice, a ostatak površine bledi. Nemam pojma šta je od svega primenjenog zaslužno za taj efekat, ali meni odgovara

Biokvant kliniku nisam izguglala u vreme kad sam tražila ordinacije po BG gde se radi BRT. Naišla sam na CEA i odmah sam kod njih otišla.

Quote:
omara kaže: Pogledaj post
Nadam se da me na moru nista nece peci i da ce me nekako ono oporaviti, a vidim da mi je i taj natrium murricatum homeopatski lek koji mi je dala prva tri dana, pa posle nesto drugo, na bazi soli, pa sta znam, mozda more pocne da leci, ukoliko ne bude dole peeeklo
Na moru će ti se sigurno stanje popraviti, sunce će ti pojačati vitamin D, kupanje u moru je majka, samo vodi računa da ne brljaš sa ishranom.

Najzad neko ko je isprobao rekonekciju! Gledala sam nedavno na Prvoj jednu ordinaciju u BG gde pružaju tu uslugu i delovalo mi je prilično isfabrikovano, jer je jedna pacijentkinja imala tako burnu reakciju da sam imala utisak da folira/glumi. Odlično ukoliko deluje Koliko košta jedan tretman?
shumaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 01:11   #1046
Quote:
Nisam ni na kakvoj dijeti, a pogotovo ne na pogrešnoj koju sam tada upražnjavala - životinjski proteini i povrće. Sada se trudim da jedem što zdravije, 14 meseci svakodnevno do ručka pijem zelene kašaste sokove, mlečne proizvode izbacila potpuno (jedem ih jako retko, kad su neke proslave), akcenat na voću, povrću, semenkama, orašastim plodovima, uopšte celovita biljna ishrana sa povremenim unosom ribe.
Zasto pogresna dijeta? Mislis da meso pogoduje kandidi? Jel tvoja ishrana sad ustvari kao makrobioticka?

Quote:
Nekako mi nije odgovaralo to višednevno uzimanje tableta, vođenje računa da pre i posle toga ne konzumiram ništa osim vode, pa onda nakon 4 nedelje na novu kontrolu itd...
Kazu da ljudi odustaju od homeopatije jer nisu dovoljno strpljivi. Meni se nista ne desava, a evo sada ce mesec dana. Mislim da moze da pomogne na duze staze, tako da laniram ipak posle BRT koju jedva cekam, bice to u avgustu nadam se, da nastavim homeopatsko lecenje. Zaista je pomoglo par ljudi oko mene za razlicite problem. Naravno svako svoje, urinoterapiju mi zvuci sjajno, ali mislim da to ipak nije my cup of tea Mada ko zna, mozda se nekada i odvazim A biljne vaginalete uzimam samo da malo smiri kandidu dok homeopatski lek kao ne pocne da radi svoje, mada ja to necu docekati Naravno, od lokalnog samo nista.

Quote:
Najzad neko ko je isprobao rekonekciju! Gledala sam nedavno na Prvoj jednu ordinaciju u BG gde pružaju tu uslugu i delovalo mi je prilično isfabrikovano, jer je jedna pacijentkinja imala tako burnu reakciju da sam imala utisak da folira/glumi. Odlično ukoliko deluje Koliko košta jedan tretman?
Mislim da su cene znatno vise nego ovde gde sam ja isla. Rekonekcija koja se izvodi 3 dana za redom kosta ukupno blizu 10 hiljada dinara. Izvodi se tri dana za redom, valjda uvek. Jedan tretman je oko 3 hiljade i nesto i traje blizu sat cini mi se i bilo nas je 3, 4 u prostoriji i lezali smo, zatvorenih ociju, treba da budes opusten. Ono sto se meni desavalo na rekonekciji: prvi dan mi je celo telo strujalo, narocito na mestima gde sam imala neke povrede, po me je podsetilo i sta sam sve povredjivala u zivotu. Zatim organi sa kojim imas problema, zeludaca na primer mi je radio kao lud. Posle sam se osecala kao da sam plivala 3 sata, a bila sam tako sveza i puna energije, mislim da mi se telo tako dobro nije osecalo nikada u zivotu. Drugi dan nisam osecala nikakva strujanja, samo su mi se podizali mali prsi na ruci i cimal mi se malo noga. Imala sam neke cudne misli, kao u polusnu, potpuno nepovezane i imala sam osecaj kao da se kotrljam niz brdo i posle sam bila tuzna i neraspolozena. Treci dan su mi se samo podizale ruke i prosto sam htela da se smejem jer mi je to bilo neverovatno. Mislila sam da sam nesto utripovala pa ih drzim podignute, ali valjda bi me bolele to je ipak sat vremena i to ne bas neki polozaj u kojem ih je lako drzati. I ciamala mi se noga u stranu. Jedan covek je zahrkao recimo tokom tretmana. Pricala nam je da je jedan covek koji je imao nesanicu, treptao brzo tokom celog tretmana. Mislim da reakcije nisu drasticne, vise je to osecaj iznutra, nego sto to moze neko da vidi, osim podizanja ruku, treptanja i verovatno nekih slicnih stvari. ALi ne znam, ko zan kakve reakcije postoje. Posle ta tri tretmena nekom je bila odredjena sijacu masaza, nekom akupunktura, nekom i jedno i drugo. Meni samo akupunktura. Jedan tretman 1000 dinara. Posle prvog nista nisam osecala, a posel jesam i to uvek razlicito, nekada sam bila puna energije, nekada su mi nadolazile moje neke neuroze i strahovi mnog cesce nego sto bi inace, valjda to "izbacuje na povrsinu|" pa te tera da se izboris. Zatim recimo od cega sam se preplasila, a to je bilo kao neko ciscenje, iz oka mi je curio gnoj zeleni citavu noc jedno oko, citavu noc drugo i par dana su bila crvena.
Elem epilog svega je bio, da mi se sredila kandida momentalno posle prva tri tretmana i mozda jedne akupunkture nisam sigurna, ali nisam bila na dijeti dovoljno iako mi je receno 3 meseca, ja sam bila tek tri nedelje i odustala sam kada se sredila, veorovatno mi se zato sada i vratila. Nestala mi je alergija na polen koju sam imala dve godine i bila je bas jaka, bila sam na lekovima protiv alergije non stop od ranog proleca do jeseni. Ko zna kakve sam sve otrove u sebe tada unela. Iscistila su mi se ledja koja su mi bila bas prekrivena bubuljicama i evo jos uvek su cista posel godinu ipo kuc kuc. Telo mi se nekako oblikovalo, kao da se zateglo, tj. kao da se preoblikovalo onako kao sto bi bilo pozeljno, nestalo je salo sa mesta gde ostane i kada smrsam. Sada posle dva meseca dijete sam smrsala, ali mi se telo nije tako kao tada oblikovalo. Nestali su mi neki strahovi, mozda ne skroz, ali sada umem da ih kontrolisem i da sebi objasnim racionalno da li treba da strahujem ili ne. Ali ja nisam isla do kraja, isla sam na desetak akupunktura i stala sam, jer sam smatrala da je za tada dovoljno i da sam se manje vise skoro sredila. Sada to kako mi je na psihu uticalo ima veze i kakve sam izemene napravila u zivotu, od promene fakulteta pa nadalje... Svejedno dobila sam ogromnu energiju i samopouzdanje i to sam sigurna da je samo zbog rekonekcije. I pocela sam da placem, tj. dve godine pre akupunkture sam prestala u potpunosti da placem, nisam mogal ni suzu da pustim iako mi je to u prirodi jer se uvek osecam bolje posel. Na pocetku tretmana sam uspevala da sazum recimo bas kad mi nastupe te anksioznosti. Vremenom sam pocela i da placem sasvim normalno kao ranije, prosto kada osecam da mi je potrebno. Ako ikada udjem u trag ovoj doktorki kod koje sam isla, preporucicu ti je.

Quote:
Na moru će ti se sigurno stanje popraviti, sunce će ti pojačati vitamin D, kupanje u moru je majka, samo vodi računa da ne brljaš sa ishranom.
Ha da, nisam razmisljal o vitaminu D. Drugarica moja od kada se odslelila na sever Evrope se stalno razboljevala i rekli su joj lekari da nije navikla na klimu i da joj fali vitamin D i od kada su joj ga prepisali da ga uzima, znatno joj se popravilo stanje. More me zapravo brine jer cu dobiti , a svega sam tamo koliko i traje menstruacija, pa ce biti mucno sa ne stavljanjem tampona. Da li znas da li postoje mozda neki hogijenski tamponi, kao oni ulosci od pamuka? Mislila sam mozda ako bude kriticno da ipak stavim recimo gazu. A za ishranu pazim , idem kod prijatelja tako da mogu da kuvam sama inace ne bih isla na more jer ne znam kako bih se hranila :/
omara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 23:43   #1047
Quote:
omara kaže: Pogledaj post
Zasto pogresna dijeta? Mislis da meso pogoduje kandidi? Jel tvoja ishrana sad ustvari kao makrobioticka?
Zdrava ishrana je celovita biljna ishrana, životinjski proteini kisele ogranizam i zajedno sa nezdravim mastima (zasićenim mastima, hidrogenizovanim biljnim mastima, rafinisanim uljima) dovode do razvoja čitavog niza bolesti. Lešina truli u crevima i dovodi do razvoja patogenih bakterija, te narušava zdravu crevnu floru (a kamoli žešće kompromitovanu kao što je slučaj kod obolelih od kandide). Takođe, meso koje se kupuje u prodavnicama nakrcano je hormonima i antibioticima - kad ga konzumiraš, to je kao da si unela antibiotike, što ti ponovo dodatno pogoršava situaciju sa kandidom.

Moja ishrana nije makrobiotička. Trudim se da jedem što više sirovih (neprerađenih) namirnica, generalno forsiram voće, povrće, orašaste plodove, semenke i žitarice (trudim se da budu ili potapane ili minimalno termički obrađene). Do ručka pijem zelene kašaste sokove, za ručak imam termički obrađeno povće i ogromnu porciju sirove salate, dok za večeru trenutno tamanim lubenice ili dinje (kad je hladnije, onda potapam ovsene pahuljice, ne kuvam ih, i kombinujem sa orašastim plodovima, mlevenim semenkama i potapanim suvim voćem i cimetom).

Nego da se vratim na kandidu - kad preplavi organizam, nema te vrste ishrane niti suplemenata tj. prirodnih antifungala koji mogu da je eliminišu. Potrebno je prvo drastično je suzbiti (a to se postiže na različite načine, klistiranjem, BRT-om, ti si uspela rekonekcijom), pa tek onda izbombardovati organizam probioticima, antifungalima i korisnim suplementima - evo još jednog Horgeovog korisnog teksta:

http://www.thecandidadiet.com/forum/...d-Complex.aspx


Quote:
omara kaže: Pogledaj post
Kazu da ljudi odustaju od homeopatije jer nisu dovoljno strpljivi. Meni se nista ne desava, a evo sada ce mesec dana. Mislim da moze da pomogne na duze staze, tako da laniram ipak posle BRT koju jedva cekam, bice to u avgustu nadam se, da nastavim homeopatsko lecenje. Zaista je pomoglo par ljudi oko mene za razlicite problem. Naravno svako svoje, urinoterapiju mi zvuci sjajno, ali mislim da to ipak nije my cup of tea Mada ko zna, mozda se nekada i odvazim A biljne vaginalete uzimam samo da malo smiri kandidu dok homeopatski lek kao ne pocne da radi svoje, mada ja to necu docekati Naravno, od lokalnog samo nista.
Kod homeopatije je najbitnije da dobiješ pravi lek. Ako homeopata nije napravio ispravnu procenu, onda terpija ima da traje kao gladna godina, a ja nisam baš rada da redovno plaćam na mesečnom nivou, a da sanjam da li će biti rezultata. Ja sam u stvari krenula kod homeopate jer su se u isto vreme kad mi je buknula kandida, pojavile dve male ksantelazme iznad i ispod levog oka (holesterolske nakupine). Pitala sam je da li homeopatijom to mogu da eliminišem i dobila odgovor da ona ništa ne može da mi obeća ali može da pokuša. Ono što mi se nije svidelo je kad sam je pitala oko načina ishrane, dobila sam odgovor da izbacim svinjetinu, suhomesnate proizvode i slatkiše (jer mi je u to vreme sluzokoža bila prilično kisela, tako je ona konstatovala na pregledu), ali da sve ostalo jedem u umerenim količinama. Kako lepo reče Kaldvel Eselstin, umerenost vodi u bolest Ne sviđa mi se to kao jedite od svega po malo, zato sam i digla ruke od terapije...uverena sam da ako čišćenjem organizma i pravilnom ishranom, kao i urinoterapijom ne pomognem sama sebi, nema tog doktora koji će mi srediti problem. Nadam se samo da ću u avgustu biti rasterećenija i da ću konačno krenuti sa klistiranjem


Hvala ti puno za detaljan opis rekonekcije, nisam imala pojma da je to tako delotvorno.


Quote:
omara kaže: Pogledaj post
koliko i traje menstruacija, pa ce biti mucno sa ne stavljanjem tampona. Da li znas da li postoje mozda neki hogijenski tamponi, kao oni ulosci od pamuka? Mislila sam mozda ako bude kriticno da ipak stavim recimo gazu. A za ishranu pazim , idem kod prijatelja tako da mogu da kuvam sama inace ne bih isla na more jer ne znam kako bih se hranila :/
Nemam pojma, viđala sam samo one OB tampone. Meni to smeta, nema šanse da ih koristim Na more idem kad mi prođe ciklus (a traje sedam dana, baš sam srećnica), tako da ne moram da se cimam još i oko toga...a tačan je do u dan, uvek bude na 28-29 dana.
shumaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:41   #1048
Quote:
Može detaljan recept?

Izbrisala sam:interesira me ovaj recept sa pahuljicama i orašastim plodovima. Da li pahuljice postanu meke i sluzave (to ne volim..)


Quote:
Nemam pojma, viđala sam samo one OB tampone.
U bio& bio imaju tampone od neizbjeljenog pamuka "Natracare".Skupe su! Njih i ja koristim. I usput se liječim, UVIJEK umočim vrh tampona u ulje kantariona+čajevac, tako da ubija bakterije i moguću infekciju.
Meni more smeta, evo i sada, bila sam na moru, bez tampona i imam malo smetnje. Sad ću po česnu i čajevcu
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 15:23   #1049
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Izbrisala sam:interesira me ovaj recept sa pahuljicama i orašastim plodovima. Da li pahuljice postanu meke i sluzave (to ne volim..)
Koristim nemačko pakovanje ovsenih pahuljica, sitne su i dobro obrađene, tako da su skroz meke, pa im nije potrebno dugotrajno potapanje. Imam veliku šolju od verovatno 3.5 dl i do pola naspem ovsene pahuljice. Tu ubacim 2 supene kašike suvog grožđa, nalijem izvorskom vodom (pazim da je bude koliko da se pahuljice i suvo voće potope, ne previše da ostane čorba!), dobro promešam kašikom, poklopim i ostavim barem 4 sata (kad žurim, onda skratim na 2 ).

Ako ti je ostalo suviše retko, onda dodaj mlevenog lanenog semena. Ono će da veže tu vodu i dobićeš gustinu. Pošto ga ja ujutru svitlam u zelene kašaste sokove, onda dodam samleveni susam (možeš suncokret, golicu, ono što nisi koristila u toku dana u salatama) i obavezno orahe (imaju najpovoljniji odnos omega 3 : omega 6 masn.kiselina) ili bademe ili lešnike (ili mix svo troje). Preko dana pojedem i dva brazilska oraha, zbog selena. Ne dodajem med, pošto je suvo grožđe slatko po sebi (ko voli brusnice, može i njih da ubacuje umesto suvog grožđa). Pospem cimeta i to je to.

Termička obrada izbegnuta (doduše, sve pahuljice se tretiraju vrelom parom, ali to je svejedno zdrava hrana), beli šećer takođe, a dobiješ zdrave UH i masti. Taman popodne/predveče, kad telo vapi za slatkišima

Nije sluzavo, ali jeste mekano (ne može drugačije da bude kad ih potapaš u vodu). Probaj ovako pa ako ti ne odgovara, ti napravi klasičnu kašu od ovsenih pahuljica.

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
U bio& bio imaju tampone od neizbjeljenog pamuka "Natracare".Skupe su! Njih i ja koristim. I usput se liječim, UVIJEK umočim vrh tampona u ulje kantariona+čajevac, tako da ubija bakterije i moguću infekciju.
Meni more smeta, evo i sada, bila sam na moru, bez tampona i imam malo smetnje. Sad ću po česnu i čajevcu
Uh, ja more obožavam i vratim se totalno oporavljena, u svakom pogledu. Morska voda je super za kožu, radi i detox na bazi osmoze, sunce, topao pesak/šljunak, uživancija Naravno, ne na +50C, moja letovanja su uvek u septembru.
shumaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 23:27   #1050
Quote:
shumaca kaže:
Uh, ja more obožavam i vratim se totalno oporavljena, u svakom pogledu. Morska voda je super za kožu, radi i detox na bazi osmoze, sunce, topao pesak/šljunak, uživancija Naravno, ne na +50C, moja letovanja su uvek u septembru.
Ma i ja more obožavam
Živim na 500 m od njega i strašno mi godi, ali....nekad kad mi je sluznica vagine iziritirana, zna mi pogoršati stvar. Evo, sad smo imali neko društvo, pa hrana koju ne bih smijela, sladoled, more i upalica je tužDobro da imam domaćeg češnjaka koji liječi

Zadnje uređivanje Bat Kol : 23.07.2012. at 21:33. Reason: quote
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:46   #1051
Meni je željezo napokon uravnotežio Iron plus od Calivite. Za sve informacije i iskustva slobodno mi se javite u inbox
sweetginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 17:09   #1052
Anemija i candida

Pozdrav svima! Već sam pisala pod temom "candida" u podforumu Žensko zdravlje ali obzirom da me muči i anemija i niski tlak mislim da mogu i ovdje. Naime prosli tjedan sam radila krvnu sliku i nakon jednog perioda kad mi je željezo bilo ok, sada je opet poprilično loše. Kao i nekoliko pokazatelja unutar tog nalaza. Zanima me postoji li prema Vašem mišljenju povezanost candide i anemije? Može li jedno uzrokovati/utjecati na drugo? Je li netko od vas možda imao candidu pa je izlječio kad je popravio željezo i obrnuto? Puno bi mi značili vaši komentari jer se sa candidom a i anemijom borim već jako dugo..

Inače, ovo su rezultati nalaza:

MCV- rezult: 79,8 interv. 83-97.2
MCH- rezult: 24.9 interv; 27.4-33.9
MCHC - rezult 312, interval: 320-345
RDW- rezultat: 15.9, interval: 9-15
MPV-rezultat : 11.9, interval: 6.8-10.4

I željezo- rezultat 5, interval 8-30

Ostali dijelovi nalaza su ok (eritrociti, hemogl, hematokrit, trombociti,lekuociti)
__________________
"When nothing goes right-go left."

Zadnje uređivanje blind_sense : 31.05.2016. at 17:20. Reason: Ažuriranje teksta
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.