Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 21:30   #1
Poliklinika Đorđićeva - iskustva

Isprika adminu ako je ovo postano pod krivom temom, slobodno preusmjeriti gdje je relevantnije...

Ima li netko ovdje ikakva iskustva s Poliklinikom za zaštitu djece grada Zagreba?
Ja sam užasno razočarana, a pomalo i išokirana. Samoinicijativno sam otišla s djetetom kako bi mu pomogli oko psiholoških problema (nedostatak motivacije-odražava se na učenju- nedostatnom zalaganju i slabom samopouzdanju, tuguje za tatom jer ga viđa izuzetno rijetko-što ne nalaze uopće problematičnim-jer se kao dijete nije žalilo pa mu je to ok, te je bio pretučen od jednog malog iz popravnog doma nekoliko puta...), uglavnom...umjesto očekivane kraće timske obrade i serije stručnih razgovora s djetetom na kojima bi ga uputili, savjetovali..., isto se pretvorilo u brojne dolaske u sklopu timske obrade gdje je očito da te promatraju kao broj XY i totalno površno i paušalno izvlače zaključke, a razgovaraju s roditeljem kao da je cigić-narkoman-nemarno đubre, ukratko, s djetetom si 24/7, sve mu pružaš najbolje što znaš, a onda se osjećaš kao piece of shit, upravo bijesan i iznerviran. Neki su doista ljubazni i profesionalni, to ne mogu reći, ali neki bezobrazno 'skaču' u riječ i pogledavaju na sat (očito si im zamoran), ne daju ti dovršiti rečenicu, te umjesto da se fokusiraju na to kako pomoći djetetu, imaš osjećaj kao da ti je najbolje otići odmah do advokata i platiti pravnu pomoć (možda i treba?).
Je li netko krenuo na timsku obradu i jednostavno nije dovršio 'proceduru'? Ja bih naime najradije ovo stopirala, dijete razvlačim, oduzimam vrijeme za aktivnosti i učenje pa i odmor, i ja sam bolesna ionako, a samo se iznerviram. Da ne velim da par stvari koje su mi rekli ionako dobro znam (no ne možeš niti izreći da znaš i već rješavaš, jer na tebe 'skaču').
KOMA!!!!
SourTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 07:28   #2
a ima li nekakav poseban razlog zašto ste baš tamo na obradi? i što obrada sve uključuje?

zbog navedenih poteškoća ja bi dijete odvela dječjem psihoterapeutu, na individualne seanse. znam da postoje mjesta na kojima se pruža pomoć cijeloj obitelji, te grupne terapije namijenjene posebno za djecu, posebno za roditelje.

što u školi kažu na sve? da li je dijete posjetilo školsku stručnu službu?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 19.10.2016. at 08:06.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 08:36   #3
U stručnoj službi škole su vrlo prijazni, upućeni su u situaciju da je nekoć bilo verbalnog zlostavljanja u starom kvartu, ali o tome da dijete nema baš motivacije, teško se otvara, slabo se zalaže (ali kad se 'stisne' ima dobre rezultate, jer ima IQ iznad prosjeka, a i radim s njim), iintrovertiranosti nemaju neki lijek pa smo zajedno zaključili da bi bilo zgodno s nekim stručnim razgovarati (u smislu terapije, stručnog savjeta).
apsolutno mi je nakana bila da dijete ide na terapije a ne da smo podvrgnuti nekakvom postupku koji traje mjesecima na kapaljku a zaključci su totalno 'out' i pristup nervozan i od nekih prostački, kao da smo tamo upućeni na silu i kao da se dijete zanemaruje.
Znači moje je pitanje je li netko prekinuo timsku obradu?
SourTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 09:19   #4
Quote:
SourTimes kaže: Pogledaj post
U stručnoj službi škole su vrlo prijazni, upućeni su u situaciju da je nekoć bilo verbalnog zlostavljanja u starom kvartu, ali o tome da dijete nema baš motivacije, teško se otvara, slabo se zalaže (ali kad se 'stisne' ima dobre rezultate, jer ima IQ iznad prosjeka, a i radim s njim), iintrovertiranosti nemaju neki lijek pa smo zajedno zaključili da bi bilo zgodno s nekim stručnim razgovarati (u smislu terapije, stručnog savjeta).
apsolutno mi je nakana bila da dijete ide na terapije a ne da smo podvrgnuti nekakvom postupku koji traje mjesecima na kapaljku a zaključci su totalno 'out' i pristup nervozan i od nekih prostački, kao da smo tamo upućeni na silu i kao da se dijete zanemaruje.
Znači moje je pitanje je li netko prekinuo timsku obradu?
Po Zakonu, pacijent ima pravo na izbor liječnika, kao i ustanove i institucije
dakle, ako si nezadovoljna, možeš samoinicijativno prekinuti timsku obradu i potražiti pomoć mnegdje drugdje
Poliklinika za zaštitu djece u kukuljevićevoj mi se čini boljim izborom za tebe
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 09:47   #5
bili smo tamo prije, bili su potpuno ok!!!! Timske obrade traju par sati, potpuno su korektni i pouzdani
Da mi nisu savjetovali ove (a bili su i 'reklamirani' na TV), ne bih ni otišla
SourTimes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.