Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 19:09   #141
Osip

Kaže njegov pedijatar, nije peta bolest!


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 23:36   #142
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Kaže njegov pedijatar, nije peta bolest!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa super ako nije, a to je zakljucio iz nalaza krvi, ili samo pregledom? A ako nije to, sta je, ocito da djetetu nesto je...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 09:39   #143
Samo pregledom, kaže da izgled osipa ne odgovara osipu kod pete. Smatra da neki virus je. U utorak smo išli, danas nema osipa. A ja sam svakako htjela provjerit za sebe privatno, ali kod mene to laboratoriji em ne rade, em nisu znali o čemu pričam, a ne živim u zadnjem selu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:36   #144
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Samo pregledom, kaže da izgled osipa ne odgovara osipu kod pete. Smatra da neki virus je. U utorak smo išli, danas nema osipa. A ja sam svakako htjela provjerit za sebe privatno, ali kod mene to laboratoriji em ne rade, em nisu znali o čemu pričam, a ne živim u zadnjem selu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ne brini. I moja je imala tako nešto slično ove godine i naša pedica rekla da ne odgovara petoj i da je neka viroza ali jednostavno neema neko konkretno ime.

Doduše imala je jako jako malo i povuklo se sutradan. Ja prvo isto pomislila da nije neka alergija i dala aerius a ono ništa se nije povuklo ali sutradan ujutro kada se probudila je nestalo samo od sebe.

Od puno roditelja čujem da je ove zime i proljeća bilo hrpa tih virozica s osipom koje očito još nisu i "imeniku"
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2020., 20:13   #145
Pozdrav! Imam bebu dva tjedna staru i pojavio se osip crveni po rukama i nogama i tijelu. Nit ju boli nit ju svrbi, pa neznam jel trebam reagirat kod dr ili ne. Osip su sitne sitne crvene tockice

Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2020., 11:28   #146
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam bebu dva tjedna staru i pojavio se osip crveni po rukama i nogama i tijelu. Nit ju boli nit ju svrbi, pa neznam jel trebam reagirat kod dr ili ne. Osip su sitne sitne crvene tockice

Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk
Osip koji ste opisali podsjeća na erythema toxicum neonatorum, odnosno prolazni osip u novorođenačkoj dobi. Obično se javi unutar prva dva tjedna života u obliku malih prištića koji se prošire po tijelu, ali su stopala i dlanovi pošteđeni. Dijete je cijelo vrijeme odličnog općeg stanja i ne odaje dojam bolesti, a promjene prolaze spontano i bez liječenja.

Ukoliko se promijeni opće stanje djeteta, dijete dobije povišenu temperaturu ili se pojave neki drugi simptomi, treba ga odvesti na pregled, kao i u slučaju da dođe do ljuštenja kože ili se promjene inficiraju ili dođe do zahvaćanja dlanova i tabana jer se tada ne radi o navedenom osipu. Također bi bilo dobro promjene fotografirati te se konzultirati s djetetovim pedijatrom uklapa li se izgled promjena u gore opisani tip osipa.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2020., 18:47   #147
Tako mi je rekla i patronazna. A ljustenje je od kad smo iz bolnice dosli po cijelom tijelu, kazu ds je to jer je bio u vodi prakticki 9 mjeseci i sad se mlada koza razvija

Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2023., 19:22   #148
Dijete od tri godine se prehladilo i naravno nos curi. Sad valjda od čestog brisanja se pojavilo crvenilo iznad gornje usne. Trebam savjet drugih roditelja u vezi toga. Pokušao sam s melemom ali bas i ne pomaže. Nebi ga odma kod pedijatra, radije bi nesto na prirodnoj bazi.
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2023., 17:19   #149
Quote:
beljo kaže: Pogledaj post
Dijete od tri godine se prehladilo i naravno nos curi. Sad valjda od čestog brisanja se pojavilo crvenilo iznad gornje usne. Trebam savjet drugih roditelja u vezi toga. Pokušao sam s melemom ali bas i ne pomaže. Nebi ga odma kod pedijatra, radije bi nesto na prirodnoj bazi.
Bepanten
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2023., 22:13   #150
Kad je moj malisa imao probleme sa osipom na kozi, mi smo ga uvek kupali Becutan kupkama i mazali Becutan kremama...prosto taj brend djecje kozmetike je nenadmasan...osip nestaje veoma brzo a pomaze i mom suprugu oko problema sa seborejom i rozaceom..topla preporuka
carver91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 16:29   #151
Osip po leđima i prsima. Dan kasnije s prsa otislo, pa se javilo na nogicama. Blijedi na dodir. Nema temp, ponasa se normalno.
Zvala hitnu za savjet, sirup protiv ceskanja i fenistlil.
Kaze dr s hitne da ne vodimo ako ne prođe kroz par dana.
Prci put se s tim suseecemo pa me panika lovi
ludimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 18:16   #152
Pozdrav, pisem ovdje ako netko ima ideju buduci da pedijatrica i dermatologica ne odustaju od dijagnoze ADa.
Dakle pocetkom 3.mj mala mi se osipala, prvo samo bedra, onda se sirilo na trbuh leda,ruke, cijela prekrivena flekama, neke bas fleke neke skroz kruznog oblika. Odemo pedijatru, ona vidi da je mala imala AD sa godinu dana i veli vratilo se. 4 godine nista i sad odjednom se vratilo. Trazim uputnicu dermatologa, odemo na pregled, ova se isto slozi da je AD i daje nam elocom. Mazali i povuklo se na par dana,, al sad vidim da opet izbija i tocno na istim mjestima ko prije u istim oblicima. Zovem pedijatru veli da opet idem dermatologu jer nije dala dobru kremu. Wtf to je kortikosteroid, nije da moze bas fulat, ajde mozda triderm da nam da al ista stvar. Mala je sva u krastama, nikak da koza zacijeli. To izgleda ovak nekak
https://easyimg.io/g/eultkr0g1
Znaci meni ovo nije nikakav AD jer inace se koza smirila za par dana od la rocha i bioderme, ovo sad traje vec mjesec dana i ne prolazi. Na drugom djetetu sam isto primijetila flekice iza koljena, isto kruznog oblika kao kod male, kolko znam AD nije zarazan?
Luda sam vec i neznam kam da idem uopce, zvala pedijatricu i ona veli da opet idem dermatologu jer ona kao pedijatrica nema nista s tim.
AllYearAround is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.