Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2016., 16:01   #1261
Bok cure,

ginekolog mi je prepisao lindynette. Rekao da pocnem na prvi dan mensturacije i tako 21 dan, pa 7 dana pauze. Znaci da novu kutiju krenem osmog dana piti? Nova sam, a upute kao na ruskom
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:55   #1262
Da. Recimo ako ti je zadnja u nedjelju, novu kutiju počinješ piti sljedeći ponedjeljak.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:10   #1263
Dakle, danas sam pocela piti Lindynette 20 (subota), i ja sam bez razmisljanja i u zurbi uzela prvu tabletu na blisteru gdje pise ponedjeljak (jer je prvi) i to me sad lagano zivcira (OCD, jel ). Uglavnom, jel bi se dogodilo nekaj strasno da u sljedecoj kutiji krenem s danom koji stvarno je na planeti Zemlji? Znaci sad sam uzela ovu di pise ponedjeljak, ali bi u sljedecoj kutiji bi morala poceti s onom di pise nedjelja..
Znam da je pitanje glupo i da su sve istog sastava, ali svejedno... paranoid
Red0Bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 06:26   #1264
Ne moras uopce cekati iducu kutiju za to. Ako si danas popila ponedjeljak sutra popij tu nedjelju od danas koju si preskocila i dalje uzimaj normalno po danima, utorak u utorak itd.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:23   #1265
E tenks...
Red0Bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:10   #1266
Pozdrav! Na prvoj sam kutiji lindynette 20. Točnije trenutno sam u onoj pauzi od 7 dana. Neke razlike od uobičajenog ciklusa su to da mi je inače kod mjesečnice bio samo prvi dan bolan, ovog se puta cijeli period mjesečnice pojavila popratna bol. Nakon toga smećkasto krvarenje, mir tjedan dana, sad evo u pauzi opet malo ima, malo nema krvarenja. Koliko sam iščitala kod nekih je to bilo samo prvi mj, kod nekih nekoliko mj, kod nekih uopće ne...
Ono što me zanima vezano je za nuspojave. Nemam mučnina, glavobolja, međutim početkom uzimanja tableta (od 3.-5. tablete, dakle 3 dana) sam imala navečer problema s disanjem, inače ih pijem u večernjim satima. Tad sam se zabrinula, međutim prestalo je. Tijekom ovog perioda mi se javilo i kratkotrajno probijanje u prsima (možda 2-3 puta). Jesu li to nuspojave za zabrinuti se? Zanima me je li neka od vas imala slično iskustvo?
Inače sam mišljenja da ne treba odmah odustati ako nisu neke nuspojave da se "ne može živjet tako" i planirala sam dati period od 6 mj kao probni rok, međutim ako ovo sa smećkastim iscjetkom bude trajalo ovako dugo više od 2-3 mj korištenja, prestat ću i ranije od 6 mj.
Zahvaljujem na bilo kakvim iskustvima i komentarima...
Vedrana24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:15   #1267
Quote:
Vedrana24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Na prvoj sam kutiji lindynette 20. Točnije trenutno sam u onoj pauzi od 7 dana. Neke razlike od uobičajenog ciklusa su to da mi je inače kod mjesečnice bio samo prvi dan bolan, ovog se puta cijeli period mjesečnice pojavila popratna bol. Nakon toga smećkasto krvarenje, mir tjedan dana, sad evo u pauzi opet malo ima, malo nema krvarenja. Koliko sam iščitala kod nekih je to bilo samo prvi mj, kod nekih nekoliko mj, kod nekih uopće ne...
Ono što me zanima vezano je za nuspojave. Nemam mučnina, glavobolja, međutim početkom uzimanja tableta (od 3.-5. tablete, dakle 3 dana) sam imala navečer problema s disanjem, inače ih pijem u večernjim satima. Tad sam se zabrinula, međutim prestalo je. Tijekom ovog perioda mi se javilo i kratkotrajno probijanje u prsima (možda 2-3 puta). Jesu li to nuspojave za zabrinuti se? Zanima me je li neka od vas imala slično iskustvo?
Inače sam mišljenja da ne treba odmah odustati ako nisu neke nuspojave da se "ne može živjet tako" i planirala sam dati period od 6 mj kao probni rok, međutim ako ovo sa smećkastim iscjetkom bude trajalo ovako dugo više od 2-3 mj korištenja, prestat ću i ranije od 6 mj.
Zahvaljujem na bilo kakvim iskustvima i komentarima...
I da se nadovežem, tijekom ove pauze se osjećam dosta napuhano, imam povremene bolove u crijevima, što međutim može biti i povezano s tim što imam problema s crijevima zadnjih nekoliko mjeseci, ali eto bila bih zahvalna ako je neka cura primijetila iste simptome...
Vedrana24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:02   #1268
Bok cure,

imam pitanje prvu kutiju sam popila normalno, zadnja tableta u nedjelju, odmah sutradan u ponedjeljak sam dobila menstruaciju.

Nakon druge ispijene kutije, došla mi je u utorak.

Nakon treće ispijane mi je došla u srijedu.

Sad sam popila četvrtu i sad čekam i izgleda da će mi u četvrtak doći.


Jel to okej? :| mislim na isti dan uvijek počinjem piti novu kutiju i uvijek završavam nedjeljom ali sad mi stalno se pomiče po dan kad je dobijem :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 04:37   #1269
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Bok cure,

imam pitanje prvu kutiju sam popila normalno, zadnja tableta u nedjelju, odmah sutradan u ponedjeljak sam dobila menstruaciju.

Nakon druge ispijene kutije, došla mi je u utorak.

Nakon treće ispijane mi je došla u srijedu.

Sad sam popila četvrtu i sad čekam i izgleda da će mi u četvrtak doći.


Jel to okej? :| mislim na isti dan uvijek počinjem piti novu kutiju i uvijek završavam nedjeljom ali sad mi stalno se pomiče po dan kad je dobijem :/
Ustabilit ce ti se nakon nekog vremena. Ja sam u pocetku isto dobivala nakon dan-dva, a zadnjih par godina treci-cetvrti dan.

Sent from my E2303 using Tapatalk
fijufiju is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:29   #1270
Mene je skinuo s Lindynetta i stavio na Diane kaze da su mi Lindynette 20 preslabe i sad mi je dao Diane (PCOS i u zadnjih par mj uzasne akne po bradi). Sto Lindynette 3o imaju u odnosu na 20?
Nikako mi se ne sviđa ideja sa Dianama. Ove su mi potpuno odgovarale.. ali pojavile su se i nove ciste i baj baj Lindynette

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:17   #1271
Pozz,

pijem Lyndinette već 3 godine i do prije par mjeseci sam bila prezadovoljna-nikakvih nuspojava, sve je bilo ok.
Onda prije par mjeseci sam se počela užasno debljati, dobila sam preko 12 kila (inače sam mršava cijeli život) s tim da u zadnjih mjesec dana ne jedem skoro ništa a svejedno se debljam...
Onda promjene raspoloženja, živčana sam stalno, osjećam kao da imam PMS cijeli mjesec-grozno. Libido 0 bodova, totalno sam nezainteresirana.

Sumnjam da je od pilula jer sam provjeravala štitnjaču i sve je ok.

Da li je netko imao sličnih problema?
Svakako planiram reći gin da mi ili promijeni tablete ili me skine skroz s njih.
Sarah Walker is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:28   #1272
Jučer sam zaboravila popiti pilulu tek malo prije sam skužila ,pa sam najednom popila i ono od jučer i danas .Bacila sam kutiju pa ne mogu pročitat upustva .To je tako oko?Normalno da ću koristiti dodatnu zaštitu do kraja kutije.
Sad moje pitanje je dali se radi pauza od sedam dana ili se odmah nastavlja nova kutija?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:58   #1273
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Jučer sam zaboravila popiti pilulu tek malo prije sam skužila ,pa sam najednom popila i ono od jučer i danas .Bacila sam kutiju pa ne mogu pročitat upustva .To je tako oko?Normalno da ću koristiti dodatnu zaštitu do kraja kutije.
Sad moje pitanje je dali se radi pauza od sedam dana ili se odmah nastavlja nova kutija?

Ovisi o tome u kojem si tjednu. Uputstva od svih lijekova su dostupna na netu:

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-07-01-182.pdf

Imaš dijagram i objašnjenja što trebaš učiniti
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:55   #1274
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Ovisi o tome u kojem si tjednu. Uputstva od svih lijekova su dostupna na netu:

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-07-01-182.pdf

Imaš dijagram i objašnjenja što trebaš učiniti
Točno na početku zadnjeg tjedna.Ne znam kako mi se to dogodilo.Tj kad sam popila te zadnje dve bilo je sedam pilula do kraja.
__________________
lola

Zadnje uređivanje Lola 27 : 23.10.2017. at 12:07.
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 14:41   #1275
Pozdrav, zanima me da li netko ima iskustva sa prestankom uzimanja pilula i da li ste imale kakve posljedice? Da li vam je iduća mjesecnica kasnila ili došla kao da ih i dalje pijete?
Dv1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 18:12   #1276
Pozz molim vas za odgovor. Bilo tho. Da Luna nalazu krvi se moze znati da Sam Malo krvna ili slabokrvna na nalazu krvi. Pliz odgovorite.
Jasminica555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 09:24   #1277
Quote:
Dv1995 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me da li netko ima iskustva sa prestankom uzimanja pilula i da li ste imale kakve posljedice? Da li vam je iduća mjesecnica kasnila ili došla kao da ih i dalje pijete?
Prestala sam piti pilule u siječnju. Do sad sam dobila sam jednom... to je kao normalno, al s obzirom da imam problem s hormonima i polocisticne jajnike bilo je za ocekivati... navodno je do 6 mjeseci normalno dok se ne "procisti" organizam. Tako mi je rekao prijasnji ginekolog, a sad koliko je to tocno nisam sigurna.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Fretki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 16:34   #1278
Cure bok! Imam ulcerozni kolitis i stomu.
Dal smijem onda piti Lindynete? Ginic mi je rekao da moram isporbat. Ako nebude bilo ok samo da mu pokucam na vrata.
Annaoo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 13:34   #1279
Razmišljam o prestanku korištenja jer promjene u raspoloženju su užas, dečko me više ne može takvu trpit kao ni ja sama sebe, svaku večer plačem bez razloga, sve mi smeta, živčana sam...skroz druga osoba nego prije. A da ne spominjem glavobolje, bolove u želucu i osjećaj probadanja u prsima. Stvarno sam ih redovito uzimala po uputama ali očito mi više ne odgovaraju. Uzimala sam ih 2 i pol godine.
Zadnja stvar koja me zabrinula je ta da sam imala još 11 dana do mjesečnice, no počela sam krvariti onda, trajalo je tjedan dana a sada bi tek u srijedu trebala dobiti... užas
__________________
"People who don't drink are boring c**ts and all their stories suck" :D
Dv1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 23:16   #1280
Da li je netko poceo piti Lindinete pa prekinuo prije nego je zavrsio kutiju, mnogi kazu da nije preporučljivo naglo prestati, a na uputama stoji da se moze prestati u bilo kojem trenutku
Sanja15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.