Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 22:54   #321
nema ti to veze jedno s drugim
jedino je bitan onaj iznos koji ti kao student zaradiš u toj godini, pa onda ili jesi olakšica ili nisi. iznos ne znam točno koji je, ali netko će znati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:31   #322
U zakonu pise da su uzdrzavani clanovi i djeca nakon prestanka redovnog skolovanja do prvog zaposljavanja ako su prijavljena na zavodu za zaposljavanje kao nezaposlene osobe, dakle ja sam taj primjer nakon prestanka redovnog skolovanja i nisam zaposlena ali nisam niti prijavljena na zavodu kao nezaposlena, pa me zanima kako nema veze s tim ako pise u zakonu tako? Dal se taj zakon ne postuje u praksi il sta? Netko tko zna? Hvala
nevermind28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 02:53   #323
Koja je procedura ako si dosad prijavljen kao por. olaksica jednom roditelju( nemam vlastite por. kartice ), a ides na rad u inozemstvu . Onda me roditelj mora odjaviti kao uzdr. člana?
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:07   #324
Quote:
Kloereu kaže: Pogledaj post
Koja je procedura ako si dosad prijavljen kao por. olaksica jednom roditelju( nemam vlastite por. kartice ), a ides na rad u inozemstvu . Onda me roditelj mora odjaviti kao uzdr. člana?
Neka te odjavi. Jer sigurno ćeš se tamo zaposliti, ostvarivati plaću , pa će porezna kroz međunarodnu razmjenu podataka , to vidjeti i onda će na kraju tvoj roditelj morat platit porez.

I ne samo to, i ti osobno, moraš regulirat svoj status u poreznoj upravi, kako ti se nebi desilo da porez platiš i vani i onda još u HR. Obrazac " Upitnik TI" možeš skinuti sa stranica porezne i onda ga popuniš i dostaviš.

Možeš i kasnije taj obrazac poslati, nije nužno prije odlaska, al svakako ga pošalji u nekom razumnom roku, kad se smjestiš vani, dobiješ adresu i to.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:46   #325
Pozdrav, molim za savjet.

Trenutno sam na čuvanju trudnoće, a uskoro mi slijedi porodiljni...
Muž radi na autorski ugovor i redovito plaća porez. Iznos zna dosta varirati.
Mislite li da je bolje da on dijete prvih godinu dana prijavi na svoju PK, a potom ga ja stavim na svoju, ili postoji neka bolja opcija?
Hvala.
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:36   #326
Quote:
glogovlje kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molim za savjet.

Trenutno sam na čuvanju trudnoće, a uskoro mi slijedi porodiljni...
Muž radi na autorski ugovor i redovito plaća porez. Iznos zna dosta varirati.
Mislite li da je bolje da on dijete prvih godinu dana prijavi na svoju PK, a potom ga ja stavim na svoju, ili postoji neka bolja opcija?
Hvala.
Dok si na porodiljnom ti ne mozes dobivati povrat za dijete, znaci svakako ga muz prijavljuje. Moze ga odmah staviti na poreznu karticu kada dobite rodni list ili povrat moze traziti u veljaci.
Kada ti pocnes raditi ako imas vecu placu stavi dijete na sebe.
Postoje i kombinacije, odnosno za dio godine ti trazis povrat, za dio muz? ali to ovisi kakva su vam primanja.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:35   #327
Pozdrav, treba mi savjet.

Student sam te sam trenutno prijavljen majci kao porezna olakšica, radim preko student servisa te postoji mogucnost da placom za 8 mjesec pređem granicu od 15000 kuna, zanima me ukoliko me majka moze odjaviti sada prije kraja 8 mjeseca i ukoliko da, da li mora vracati novce tj porez sta nije placala prvih 7 mjeseci ove godine?
Hvala puno na odgovoru
SerpentKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:28   #328
Pozdrav, molim pojašnjenje! Dijete je dosad bilo na mojoj PK, a sad ćemo ga prebaciti na muža. Imam li ja onda pravo na povrat poreza, tj. jel dobivam išta ako podnesem godišnju prijavu u veljači, a dijete je na muževoj PK?
Hvala!

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:36   #329
Quote:
sputnjik kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molim pojašnjenje! Dijete je dosad bilo na mojoj PK, a sad ćemo ga prebaciti na muža. Imam li ja onda pravo na povrat poreza, tj. jel dobivam išta ako podnesem godišnju prijavu u veljači, a dijete je na muževoj PK?
Hvala!

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
Nemas. Jedan roditelj koristi poreznu olaksicu ili podijeljeno istovremeno. Jedino ako npr. ti odjavis dijete 1.9., a muz ga npr prijavi 20.9. onda mozes traziti za tih 20 dana kada nike bio prijavljen na nikoga.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 09:51   #330
Pozdrav svima, inače nisam na ovom dijelu foruma, ali mi je sada potrebna pomoć. Nakon prijave dijeteta na moju PK, sve tri isplaćene plaće su bile iste predhodnima. Iz knjigovodstva su rekli da su zaboravili, i da će mi na sljedećoj plaći obraćunati sve + nastale zaostatke.
Mene sada zanima, da li je moguće plaće koje su već isplaćene, promijeniti? Znači taj porez mojom logikom je već uplaćen državi, a ne meni. I od kada točno vrijedi prijava, od sljedeće plaće?

Hvala.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:59   #331
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, inače nisam na ovom dijelu foruma, ali mi je sada potrebna pomoć. Nakon prijave dijeteta na moju PK, sve tri isplaćene plaće su bile iste predhodnima. Iz knjigovodstva su rekli da su zaboravili, i da će mi na sljedećoj plaći obraćunati sve + nastale zaostatke.
Mene sada zanima, da li je moguće plaće koje su već isplaćene, promijeniti? Znači taj porez mojom logikom je već uplaćen državi, a ne meni. I od kada točno vrijedi prijava, od sljedeće plaće?

Hvala.
Nije nista otislo drzavi... taj novac ako nista se uvijek moze traziti iduce godine putem porezne prijave
Paul George is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:49   #332
Trebao bi to sve dobiti natrag kroz povrat poreza. Meni se ista stvar dogodila i dobila sam povrat automatski, nista nisam trebala popunjavati

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:06   #333
Da li se s ovom novom promjenom s dječjim doplatkom se ukida porezna olakšica na dijete. Mislim meni je to urnebes, već sam se dogovorio sa ženom da ćemo se na papiru rastaviti
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:12   #334
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Da li se s ovom novom promjenom s dječjim doplatkom se ukida porezna olakšica na dijete. Mislim meni je to urnebes, već sam se dogovorio sa ženom da ćemo se na papiru rastaviti
Mediji tvrde da jest, ministrica da to nije istina. Ako se ukidaju to je strahovita triska za sve građane srednjeg sloja koji imaju djecu. Njihova djeca očito ne jedu i ne piju, ne trebaju odjeću, pelene i knjige za školu, to valjda ti roditelji moraju platiti sami, uz svoj fakultet koji su završili, tečaje, zdravstveno, poreze i sve ostalo.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:33   #335
Citam da se ne ukida do 2019.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:37   #336
Pronatalitetna je politika u Hrvatskoj da isključivo nezaposlene ili one koji su na rubu siromaštva treba potaknuti da imaju što više djece.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:14   #337
ja uopce ne razumijem nasu pronatalitetnu politiku. kao prvo, ljude treba potaknuti da imaju trece dijete a ne prvo.
tko zeli djecu imat ce jedno ili dvoje. za trece se ljudi koji zele trece ne odlucuju radi financija.
trebalo bi prvo vidjeti sto bi njima pomoglo, sto je to sto je najveci problem ljudima.
ovi uzasi koji oni rade nemaju veze s mozgom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:59   #338
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja uopce ne razumijem nasu pronatalitetnu politiku. kao prvo, ljude treba potaknuti da imaju trece dijete a ne prvo.
tko zeli djecu imat ce jedno ili dvoje. za trece se ljudi koji zele trece ne odlucuju radi financija.
trebalo bi prvo vidjeti sto bi njima pomoglo, sto je to sto je najveci problem ljudima.
ovi uzasi koji oni rade nemaju veze s mozgom
l ovo nije pronatalitetn politika, nego ukidanje olaksica da povuku veci novac u "blagajnu", a da ekipa popusi spiku oko nataliteta ili kvazi jednakosti (nece dijete ciji tata vise zaradjuje imti vise od onog kojem je tata nezaposlen ili radi na crno )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:50   #339
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
l ovo nije pronatalitetn politika, nego ukidanje olaksica da povuku veci novac u "blagajnu", a da ekipa popusi spiku oko nataliteta ili kvazi jednakosti (nece dijete ciji tata vise zaradjuje imti vise od onog kojem je tata nezaposlen ili radi na crno )
Da, ista je stvar s ukidanjem olakšice na prvu nekretninu. Na taj način su dobili ako se ne varam milijardu više u proračun a na subvencije kredita koju su uveli kao protumjeru su potrošili oko 200 mill.

Za ovo je negdje pisalo da ako ukinu olakšice dobit će 3 milijarde u proračun a za dječji doplatak će izdvojiti 1 milijardu. Onda naprave spin da je to pro natalitetna politika.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:51   #340
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja uopce ne razumijem nasu pronatalitetnu politiku. kao prvo, ljude treba potaknuti da imaju trece dijete a ne prvo.
tko zeli djecu imat ce jedno ili dvoje. za trece se ljudi koji zele trece ne odlucuju radi financija.
trebalo bi prvo vidjeti sto bi njima pomoglo, sto je to sto je najveci problem ljudima.
ovi uzasi koji oni rade nemaju veze s mozgom
Ja se slažem s tobom. Evo, ja ti kažem iz svog iskustva, suprug i ja smo zaposleni, imamo iznadprosječne plaće, ali i poveći stambeni kredit. Htjeli smo treće, ali stara porodiljna naknada nakon 6 mjeseci mi nije pokrivala ni ratu kredita, a kamoli ostale stvari, a definitivno se nisam imala namjeru vraćati na posao nakon 6 mjeseci, kud ću s tako malom bebom. E sad, otkad su podigli rodiljne naknade ozbiljno razmišljamo da ipak idemo na treće. Bitno mi je da imamo za kredit, za sve ostalo se možemo snaći.
Vrlo slično razmišljaju i prijatelji koji žele drugo i treće dijete. Jer kod onih kod kojih postoji želja, financije su najveća kočnica.

I ovo ukidanje porezne olakšice i uvođenje dječjeg doplatka za svu djecu nema veze sa zdravom pameću!

Ispada da u Hrvatskoj imaš ljude koji imaju 2500 kn plaću i one koji imaju 250000 kn plaću pa se olakšicama pogoduje bogatašima. Ljudi koji imaju recimo 8000, 9000, 10000 kn plaću su daleko od bogataša, a te olakšice im itekako znače.
kewica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.