Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 20:35   #41
Zamijetio bih da na Politici već imamo temu o reformi obrazovanja (na kojoj se ovakve teorije zavjere poprilično uspješno i argumentirano razmontiravaju), a da je ovo tema o Blaženki Divjak.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 23:16   #42
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Teški predmeti u osnovnoj školi služe kako bi djeca naučila učiti napamet.

Kad djeca jednom nauče napamet, bez razumijevanja, onda će biti prihvatljivi kao članovi društva.

Koji će nam kurac Hrvat koji razmišlja kritički i ne puši kojekakve populizme od elite!
To je visestruki problem. I sustava, ali i roditelja. U jednoj poznatoj mi skoli su (jos u vrijeme juge) roditelji i profesori sjeli i zajednicki odlucili da djeci nece prolaziti strebanje napamet. Djete je nakon toga moglo znati za pet, ali ako je to bilo nastrebano i bez razumijevanja ucitelj je imao odobrenje roditelja da da jedinicu.

Prica mi ucenica iz te skole kako je bila sokirana gluposcu ucenika iz drugih kada je dosla u srednju.

No da se to pokusalo u mojoj skoli roditelji bi digli revoluciju

Nije uvijek kriv (samo) sustav
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 16:43   #43
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zamijetio bih da na Politici već imamo temu o reformi obrazovanja (na kojoj se ovakve teorije zavjere poprilično uspješno i argumentirano razmontiravaju), a da je ovo tema o Blaženki Divjak.
Ti vjeruješ u teoriju spontanih događaja

Ili možda da političari štite naše interese
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:14   #44
Da rospija mi je bila profa na faksu ... ko je nju doveo majke ti ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:03   #45
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Da rospija mi je bila profa na faksu ... ko je nju doveo majke ti ...
Zašto je rospija?
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:20   #46
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Zašto je rospija?
Ako je rušila tri četvrtine studenata svake generacije, onda je ne samo rospija nego i loša profesorica.

Ja kao profesorica nisam dobro obavila posao ako mi tri četvrtine studenata nije u stanju proći ispit.
Dobro, ja doduše imam suprotan problem, tj. previsoku prolaznost, ali to je zato što studenti zavole moje predmete, pa im je neugodno izaći na ispit a da se nisu dobro spremili.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:34   #47
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ako je rušila tri četvrtine studenata svake generacije...
Tebi fakat nije jasno do koje je mjere ova pretpostavka blesava???
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 01:05   #48
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tebi fakat nije jasno do koje je mjere ova pretpostavka blesava???
Netko je to ovdje iznio kao činjenicu. Nemam pojma je li to u njezinom slučaju točno ili nije. Dakle, pretpostavka se temelji na nečemu što je ovdje bilo napisano, nisam ja ništa izmislila.

Ali znam za slučajeve predmeta/profesora gdje je prolaznost vrlo niska.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 01:41   #49
Pa priča o prolaznosti je glupa da gluplja bit ne može. Kako možeš zamjerati razinu prolaznosti profesoru, i to na matematičkom kolegiju? Nemaš tu vlastite interpretacije i opise pojmova i metoda i načine postupanja pa onda jel se svidi profesoru/asistentu što si odgovorio. Imaš samo zadatke, formule/definicije/dokaze i rješenja tih zadataka. Nisi rješio točno, nema bodova, nema bodova-> nema prolaza.
Očekivati da će se proći OPM na FOIu samo slušanjem predavanja je budalaština žešća. Treba sjest i rješavat primjere. Ne bubat napamet teoriju. Zato je i prolaznost mala. Jer većina nas dolazi sa stavom, lagano će to. Neće. Ne OPM.
0ptImus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:50   #50
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ako je rušila tri četvrtine studenata svake generacije, onda je ne samo rospija nego i loša profesorica.

Ja kao profesorica nisam dobro obavila posao ako mi tri četvrtine studenata nije u stanju proći ispit.
Dobro, ja doduše imam suprotan problem, tj. previsoku prolaznost, ali to je zato što studenti zavole moje predmete, pa im je neugodno izaći na ispit a da se nisu dobro spremili.
Ja kao profesorica uopće ne razbijam glavu o prolaznosti. Moji ispiti su uvijek zadnji koje studenti polože, dosta ih izgubi godinu zbog njih. Dok god ima onih koji ih polože s 5 (nema ih baš puno ) smatram da sam posao obavila korektno. Rezultati studentske ankete potvrđuju moj stav.

To što studenti s položenom A razinom mature ne znaju riješiti zadatak tipa :ako su jabuke poskupile 20%, za koliko postotaka bi morale pojeftiniti da cijena ostane kao što je bila u početku, ne znači da ću im zadati zadatke kao npr.:ako imaš tri jabuke, koliko jabuka imaš?

Edit: Ako tri četvrtine studenata nije položilo ispit, to nikako ne znači da 3/4 studenata nije u stanju položiti ispit.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:01   #51
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Dok god ima onih koji ih polože s 5 (nema ih baš puno ) smatram da sam posao obavila korektno.
Ovo je koliko čest toliko i potpuno pogrešan kriterij prosuđivanja nastavnikova obavljanja posla (da ne bi bilo zabune: s ostatkom tvoga posta se slažem).

Uvijek će biti "onih koji polože s 5". Naqjveći dio tih koji polože s 5, položio bi s 5 i da im tijekom cijelog semestra na predavanjima čitaš Ježevu kućicu. Nastavnik je dobro odradio svoj posao ako je uspio da ishode učenja stekne onaj srednji dio studenata/učenika - onaj dio kojemu rezultati ovise o tome kako je i koliko vođen kroz predmet.

Mala, ali korisna analogija: nisam siguran da postojeći školski sustav smatraš dobrim - s druge strane, nerijetko se čuje "argument" posve identičan tvome: zašto bismo išta mijenjali, pa vidite da i u ovome sustavu naši učenici osvajaju medalje na međunarodnim natjecanjima?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:59   #52
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo je koliko čest toliko i potpuno pogrešan kriterij prosuđivanja nastavnikova obavljanja posla (da ne bi bilo zabune: s ostatkom tvoga posta se slažem).

Uvijek će biti "onih koji polože s 5". Naqjveći dio tih koji polože s 5, položio bi s 5 i da im tijekom cijelog semestra na predavanjima čitaš Ježevu kućicu. Nastavnik je dobro odradio svoj posao ako je uspio da ishode učenja stekne onaj srednji dio studenata/učenika - onaj dio kojemu rezultati ovise o tome kako je i koliko vođen kroz predmet.

Mala, ali korisna analogija: nisam siguran da postojeći školski sustav smatraš dobrim - s druge strane, nerijetko se čuje "argument" posve identičan tvome: zašto bismo išta mijenjali, pa vidite da i u ovome sustavu naši učenici osvajaju medalje na međunarodnim natjecanjima?
Ne bi. Ja imam nešto kao inicijalni ispit prije osnovnih cjelina i na njemu nisu imali 5. Osim toga, razgovaram sa studentima. Pa ih pitam i kako su se pripremali. Odgovor odlikaša je jednostavan: slušao sam nastavio i rješio zadatke koje ste nam dali. Dragi moj Lorde, sve je vrlo transparentno, sve im dam i uvijek mogu doći po dodatna objašnjenja i pitati. No, malo njih to koristi. Jer za to nemaju osnovnu pretpostavku, a to je potrebna količina zic flajša.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 12:32   #53
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
...ne znači da ću im zadati zadatke kao npr.:ako imaš tri jabuke, koliko jabuka imaš?
Ovo je prilično teško
Imaš li i neki sustav hintova?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:51   #54
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ovo je prilično teško
Imaš li i neki sustav hintova?


-Stipe
ne znam za vas s ekonomije, ali meni s filozofskog bi jako dobro došao hint
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:51   #55
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ovo je prilično teško
Imaš li i neki sustav hintova?


-Stipe
Nemam. Ako nemam takav zadatak, onda nemam ni hintove za isti.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 17:41   #56
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Ne bi. Ja imam nešto kao inicijalni ispit prije osnovnih cjelina i na njemu nisu imali 5. Osim toga, razgovaram sa studentima. Pa ih pitam i kako su se pripremali. Odgovor odlikaša je jednostavan: slušao sam nastavio i rješio zadatke koje ste nam dali. Dragi moj Lorde, sve je vrlo transparentno, sve im dam i uvijek mogu doći po dodatna objašnjenja i pitati. No, malo njih to koristi. Jer za to nemaju osnovnu pretpostavku, a to je potrebna količina zic flajša.
Hm,da.Taština je vrag.Odgovor odlikaša je loš.Pravilan bi bio,nisam slušao Vaša predavanja jel me to smara,pročitao sam 890543 stranica literature,proguglao 238967 tema na internetu,sreo sam se sa starim inžinjerom i 22 dana pio i pamtio.Ako je riječ u tehnici...znam da je onih vaših dvanaest podjela savršeno,no može to biti i četiri(pao).Imam ja strojara,četvrta godina,popravljamo renčija,kažem ja, sine poluga...on meni ,znam ja sve o polugama,ja njemu,pa jebem ti mater,tu podšprajcaj,on meni ahaa.....Imam ja drugu teoriju,ta predavanja su uglavnom drk i taština,čast izuzecima,no ipak se profiliraju ljudi koji dobiju papir da bi dalje sami radili na sebi.Ako je u pitanju nešto društveno,to je tek zlo.Pa jebote ko bi pustio Hasana na ispitu...? Uostalom,veliki sustavi ne traže puno filozofije,nadrkani inteligentni srednjaš uz internet , vrlo brzo udovolji zahtjevima masovne proizodnje.Sklizak je teren visokog obrazovanja.S druge strane,naše školstvo je kao loše i fuj,a nađe se posla vani ???? Nismo imali ništa i onda došli nemci i sve porušili..????

Zadnje uređivanje polki : 07.07.2017. at 18:15.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:38   #57
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Hm,da.Taština je vrag.Odgovor odlikaša je loš.Pravilan bi bio,nisam slušao Vaša predavanja jel me to smara,pročitao sam 890543 stranica literature,proguglao 238967 tema na internetu,sreo sam se sa starim inžinjerom i 22 dana pio i pamtio.Ako je riječ u tehnici...znam da je onih vaših dvanaest podjela savršeno,no može to biti i četiri(pao).Imam ja strojara,četvrta godina,popravljamo renčija,kažem ja, sine poluga...on meni ,znam ja sve o polugama,ja njemu,pa jebem ti mater,tu podšprajcaj,on meni ahaa.....Imam ja drugu teoriju,ta predavanja su uglavnom drk i taština,čast izuzecima,no ipak se profiliraju ljudi koji dobiju papir da bi dalje sami radili na sebi.Ako je u pitanju nešto društveno,to je tek zlo.Pa jebote ko bi pustio Hasana na ispitu...? Uostalom,veliki sustavi ne traže puno filozofije,nadrkani inteligentni srednjaš uz internet , vrlo brzo udovolji zahtjevima masovne proizodnje.Sklizak je teren visokog obrazovanja.S druge strane,naše školstvo je kao loše i fuj,a nađe se posla vani ???? Nismo imali ništa i onda došli nemci i sve porušili..????
Nisam ni sumnjala, možda da se prijaviš na natječaj kad daju dvojku DV?
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 07:10   #58
Kao što reče neki dan jedna moja klijentica:

"Kako sve izgleda jednostavno kad gledaš kako netko drugi radi..."
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:31   #59
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
kad daju dvojku DV?
Hoćeš reći, nikad?

Bit će zanimljivo promatrati sudbinu drvenog željeza koja je trenutno na sceni: ministričini ljudi s jedne, Barišićevi s druge strane. Plenković tu nema široki manevarski prostor ni na jednu stranu: Divjak nije netko koga se može disciplinirati/anestezirati - koliko god imala lijep i blag osmijeh, žena je, blago rečeno, energična - a bilo kakva smjena Vican/Culej/nekoga bila bi dočekana na nož s druge strane.

Možda je današnji bombastični naslov u Jutarnjem o tome kako se Culej nije pojavila na poslu cijeli jedan dan začetak pokušaja rješenja situacije po principu "ne treba rezati, samo će otpasti", tj. gurkanja "starih" imena na samoinicijativni uzmak.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:27   #60
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći, nikad?

Bit će zanimljivo promatrati sudbinu drvenog željeza koja je trenutno na sceni: ministričini ljudi s jedne, Barišićevi s druge strane. Plenković tu nema široki manevarski prostor ni na jednu stranu: Divjak nije netko koga se može disciplinirati/anestezirati - koliko god imala lijep i blag osmijeh, žena je, blago rečeno, energična - a bilo kakva smjena Vican/Culej/nekoga bila bi dočekana na nož s druge strane.

Možda je današnji bombastični naslov u Jutarnjem o tome kako se Culej nije pojavila na poslu cijeli jedan dan začetak pokušaja rješenja situacije po principu "ne treba rezati, samo će otpasti", tj. gurkanja "starih" imena na samoinicijativni uzmak.
Neću. Upravo suprotno, mislim da su Imoćanki dani odbrojani.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.