Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 18:40   #41
Quote:
Hanna 01 kaže: Pogledaj post
Zna itko uopće od Vas šta je to...

Pa evo za one sretnice koje neznaju...
Bartolinijeva žljezda je žljezda koja se nalazi sa unutrašnje strane prepone kod žena, sa svake strane po jedna. Služi inaće da ispušta sluz, tzv. iscjedak.
Prepone?
Misliš vagine?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 04:56   #42
Aj kod nekog dobrog bioenergetičara. Netko gore je spominjao alternativu... Ako je meni rješia pretešku upalu angina u jednu većer, valjda će i tu upalu skinit u par seansi.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:21   #43
Quote:
Hanna 01 kaže: Pogledaj post
Ajde saznaj koje lišće je u pitanju!
trputac.. lisce trputca stavit na upalu.. obzirom da mu nije sezona, mozes probat s kupusovim listom (on ima isti efekt, valjda ce izvuc i ovo)
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:38   #44
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
trputac.. lisce trputca stavit na upalu.. obzirom da mu nije sezona, mozes probat s kupusovim listom (on ima isti efekt, valjda ce izvuc i ovo)
Napravim nešto s tim listom (ofurim, skuham, itd.) ili ga samo stavim?
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:46   #45
samo ga stavi, svjezi... inace ga ubijes
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:48   #46
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
samo ga stavi, svjezi... inace ga ubijes
Probat ću još u biljnim apotekama, možda imaju nešto od ovog trputca.

Hvala ti puno!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:49   #47
ah, ma kad ima, samo na livadi se nabere, hebga..

nema na cemu, nadam se da ce pomoc..
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:52   #48
Meni je malo žao vas cure kaj morate trpjeti te bolove, uf.
Ja nisam znao da to postoji, evo sada znam,
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:38   #49
što se tiče uzroka, pitala san gin. al mi nije spominjala nikakvu bakteriju (a pročitala san na netu da je to uzrok) , rekla mi je da ne nosin uske hlače, i samo prirodne materijale i šta više suknje kakve to veze ima ako je bakterija uzrok?
__________________
..She...
Bea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 00:30   #50
Quote:
Bea kaže: Pogledaj post
rekla mi je da ne nosin uske hlače, i samo prirodne materijale i šta više suknje kakve to veze ima ako je bakterija uzrok?
a ocito zuji.. ne bih se izneadila da ni sama ne zna uzrok

da je to recept za srecu, ne bi se brdo zena tolko patilo..
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 23:24   #51
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
a ocito zuji.. ne bih se izneadila da ni sama ne zna uzrok
ma katastrofa...
__________________
..She...
Bea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 14:39   #52
Quote:
Hanna 01 kaže: Pogledaj post
Zna itko uopće od Vas šta je to...

...nisam ni ja znala, do prije 3 godine, kad mi se iz čista mira upaila. Nakon tone tableturina koje su ginići ugurali u mene, neuspjelih pokušaja punktacije i svih ostalih divnih sranja, završih na operaciji...zarežu te skalperom i očiste žljezdu. Naživo.
Garantiraju da se ne vraća nakon operacije, pa reko, ajde...

Drage žene, ako je iti jedna od Vas imala ovih prekrasnih doživljaja i iskustva, molim savjet, bilo koje vrste. Antibijotici mi opet ne pomažu...
Hanna 01,buduci da si ovo postala prije 3 dana nadam se da si u meduvremenu posjetila ginekologa jer jedino ti on moze pomoci u sadasnjoj situaciji.
Ja sam imala gnjojnu upalu Bartolinijeve, tri dana sam trpila bolove (vikend,prebukiranost doktora itd.) i iskusavala narodnu medicinu - razne obloge (tu se radi o unutrasnjem procesu i oblozi ne pomazu), cetvrti dan totalno neispavana sam dosla u ambulantu i rekla da se necu maknuti s vrata dok me ne prime jer od bolova ja nisam mogla spavati 3 noci,bolilo me u svim mogucim polozajima osim na ginekoloskoj stolici!
Rezanje "na zivo" uopce nije bilo bolno u usporedbi s bolovima koje sam trpila danima, a ginekolog me upozorio da sam dosla u posljednji cas jer bi bilo problematicno da je gnjojni cvor pukao i rasprsio se po tijelu zato zanemarujem price da nekim curama to samo pukne-to nije preporucljivo.
Nije bakterijska upala, a antibiotici koje dobijes nakon zahvata sluze da se rana ne bi ponovno ugnjojila (dakle samim antibioticima neces suzbiti upalu!).
Upozorena sam da se upala moze ponoviti i de ce mozda biti potrebno kirursko ukanjanje zlijezde. Jedini savjet za prevenciju jest: nositi pamucno rublje i odjecu koja ne steze (znaci bez tangi,sintetike,pojacanih gumenih rubova na rublju, bez pripijenih hlaca punih elastina,sto vise prozracnih haljina).
__________________
*L_____inea______*
linea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:03   #53
Quote:
linea kaže: Pogledaj post
Hanna 01,buduci da si ovo postala prije 3 dana nadam se da si u meduvremenu posjetila ginekologa jer jedino ti on moze pomoci u sadasnjoj situaciji.
Ovo sam postala prije 7 dana..u ginekologa sam bila dva puta, jednom prije ovog posta, drugi put u prošli petak. Oba dvoje su mi dali antibijotike!!!


Quote:
Nije bakterijska upala, a antibiotici koje dobijes nakon zahvata sluze da se rana ne bi ponovno ugnjojila (dakle samim antibioticima neces suzbiti upalu!).
Upozorena sam da se upala moze ponoviti i de ce mozda biti potrebno kirursko ukanjanje zlijezde. Jedini savjet za prevenciju jest: nositi pamucno rublje i odjecu koja ne steze (znaci bez tangi,sintetike,pojacanih gumenih rubova na rublju, bez pripijenih hlaca punih elastina,sto vise prozracnih haljina).

Copy paste odgovora liječnice: Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Branka,
Bartolinijeva žlijezda smještena je u području vanjskih usana, točnije između mišićja urogenitalne regije. Kroz izvodni kanal ove žlijezde može doći do uzlazne upale, zbog čega cijela usne otiče i bolna je na dodir. Od uzročnika upale mogu se javiti gonoreja, streptokoki, stafilokoki i brojni drugi čimbenici. U slučaju produljenih i neliječenih upala izvodni se kanal progresivno sužava, te se može postpuno zatvoriti, zbog čega inflamirana (upaljena) žlijezda poprima cističan oblik. U akutnoj se fazi upala liječi antibioticima, a u kroničnoj fazi kirurškim zahvatom. U slučaju akutne faze bitno je otkriti uzročnika i ciljano ga liječiti (oba partnera).


Tako da to što dobiješ antibijotik nema veze s ranom...ova upala je bakterijološke prirode!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:49   #54
Quote:
Hanna 01 kaže: Pogledaj post
Tako da to što dobiješ antibijotik nema veze s ranom...ova upala je bakterijološke prirode!
zapravo i jedna i druga ste u pravu


na kraju pise, dok je u akutnoj fazi, dat ce ti antibiotike.. kao sto ih daju za bilo kakve nateknute zlijezde... kad je faza vec poodmakla, onda ce tek rezat... a nakon operacije dobivas antibiotike da se ne infektira otvorena rana koju ostavljaju kako bi se eventualno jos ta zlijezda iscijedila... infekcije nakon operacije su moguce, ali rijetko se dogode..
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:53   #55
Nismo! Jer ona kaže da ova upala nema veze s bakterijama i da je one ne uzrokuju. Šta je potpuno ne točno!

A nakon operacije prošli put mi nisu dali nikakav antibijotik, pila sam ih prije operacije, pokušavajući tako suzbit upalu, nakon, za ranu, ne!

Ovaj put mi antibiotici djeluju donekle...npr.bol više nije prisutna, znači ne boli me žloijezda, nemam pritiska i nije mi natečeno ništa, ali žlijezda je još uvijek velika i tvrda!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:00   #56
i meni se to dogodilo, prije nekih 2 mjeseca i najgore kaj nisam znala sto je to...mislila sam da mi se upalila lojna zlijezda il kaj vec..par dana sam pricekala misleci da ce se povuci, ali vraga! za 4-5 dana vise nisam mogla hodat ni nista radit...onda sam zvala svog ginekologa koji je rekao da najbolje odem na hitnu..i tak sam dosla u petrovu (vec je bilo 11h navecer) i zenskica to pregledala i rekla da to jos nije za rezanje (vjerojatno je jos bilo u toj akutnoj fazi) ,da nema jos koristi punktirati i natrpala mi recepte za antibiotike i neku mast za vanjsku upotrebu...i hvala bogu vec sutradan je pola otislo,a za par dana sve...ginekolog mi je na kontroli rekao da se moze vratit, cesto se vraca zenama kojima se upalilo i da nema neke pomoci da se sprijeci...nosit pamucni ves, ne preuske hlace itd...
__________________
potpis.
kika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 18:10   #57
Quote:
Hanna 01 kaže: Pogledaj post

A nakon operacije prošli put mi nisu dali nikakav antibijotik, pila sam ih prije operacije, pokušavajući tako suzbit upalu, nakon, za ranu, ne!
ja san dobila antibiotike nakon rezanja žlijezde...
__________________
..She...
Bea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:09   #58
Imala sam je i ja prije nekih godinu dana. Buknula je do veličine oraha doslovno u par sati. Kad sam je vidila skomirala sam se jer nisam ni znala o čemu se radi. Otišla kod ginića, a on mi dao klavocin i da stavljam obloge od rivanola. U početku nije bas ni bolilo i mislila sam, samo da sama pukne da ne moram na rezanje. Ali kada je to počelo bolit uz temperaturu od 38.05.mislila sam samo da mi je uspit doc do bolnice, neka mesare sta prije. Rezanje uz lokalnu inekciju nije uopće bolilo odmah sam se preporodila.
wolfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 19:47   #59
...hm...izgelda da sam ja onda sretnica, kad se usporedim s vasim iskustvima..menije jednom prije 7-8 godina buknula u doslovno par sati, sokiralo me je toliko da sam odmah odtisla k ginekoglogu koji mije pri pregledu sam rukom iscjededio zlijezdu...ne sjecam se dobro jesma li dobila kakve antibiotike poslije, ali nikakvaih rezanja i post kompkllikacija nisam imala!
narentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 00:51   #60
Joj ljudi moja frendica je imala gadnih problema...3 puta joj se upalila i to su joj ljecili lijekovima, no nikad joj nitko nije rekao da bi to MORALA operirati..Sta da vam kazem, upalila joj se, dobila temp 40,zavrsila u bolnici 3 tjedna-pakao. Pokusavali prvo antibioticima-ona jos gore natekla, pa operirali i stavili neki otrov u nju - ona jos gore nabubrila....oni mislili da je reakcija na otrov, opet je operirali: vidili da nema druge nego je skroz dignut. Zlijezda pustila svoje krakove u duzinu od 25 cm...da bi mislili da je gotovo-ali ne, opet se upalilo ovaj puta prema preponi, jer je i tamo ostao dijelic..uzas, jos uvijek se oporavlja, sto je prozivjela ne bi nikome pozeljela. Doktori kazu da je ona jedna od 100 kojoj se tako iskomplicira, ali da su ljuti jer joj niko nikad prije nije htio to dizat!!
silence777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.